- HET YPERSCb IE- LA RÉGION D'YPF JEi*; Zondagrnst - Repos dominical Gemeenteraad van Yper Supplément Weke lij Ksch Overzicht De Reumnnelje# van Yper 6. Belasting op wedden en loonen wijzi ging. Mu iel:kring Ypriana Yper - In St MaartensKring Sterfgeval Bedanking t ZIELMISSEN 13' Année, N' 50 18 MARS '933 Wat een hel is Duitschland geworden sedert de Hitier overwinning Het buitenland geeft er zich nog niet ten volle rekenschap van,omdat het niet ingelicht is en zelisniet vol ledig ingelicht kan worden. De Nazi is het land volledig meester en noch politie, noch dekking van vreemd gezantschap zijn van eenigen tel. Zwijgen is de leus of ge wordt achter de gren dels gezet of eenvoudtglijk neergeschoten als een hond Duizenden personen zijn sedert meer dan veertien dagen gevangen genomen en opgesloten. Wat is er van hen geworden? Niemand weet het Er wordt geen gerecht voor hen gehouden, er werden geen veroor deelingen uitgesproken Leven ze nog of zijn ze dood Het is niet noodig dat men openlijk andere politieke meeningen is toegedaan, ook niet dat men een misdrijf of schelmstuk zou begaan hebben, neen het is voldoende dat twee of drie nazi u kwaad willen, ze sleuren tl mêe en doen met u wat ze willen. Een dezer mannen schoot te Schweinfurt zijn eigen broe der straffeloos neer omdat hij eene andere ge zindheid had 1 Onder het schrikbewind der Revolutie werden de betichten nog voor de rechtbank gesleurd en mochten zichten minste in schijn nog verdedigen, daar niet 1 In plaats van naar 't schavot geleid te worden en in 't openbaar terechtgesteld te zijn, mag gelijk wie den verdachte of den ongewenschte neer schieten En nog weet men het honderdste deel niet van hetgcns er gebeurd, want men moet zelf een vos zijn en niet bang van aan gepakt te worden om iets te durven schrijven en het over de grenste doengaan Intusschen gaat het ©fficietle Reich voort met weer hee lemaal Keizerlijk te worden. Bij decreet van Voorzitter Hindenburg werden de Republie keinsche kleuren afgeschaft (zwart-rood geel) om weer door de oude vlag (zwart-wit-rood) vervangen te worden 1 Tn Amerika, na de geweldige beroering van verleden week, liep alles ten slotte nog beter van stapel dan men verwacht had. Meer dan duizend barken openden Dinsdag weer hunne deuren, de beursverrichtingen herna men Woensdag, de dollar stei g weer tot zijne vorige waarde en twee uitgiften van leeningen voor 8oo millioen Dollar werden twee maal onderschreven. De personaliteit van den heer Roosevelt en zijn krachtdadig optreden hebben daaiin eene groote rol gespeeld. Hij is de man die het volk en zijne betrachtingen kan opzweepen. Wat er te redden is, zal hij waarschijnlijk redden 1 De Ontwapeningsconferentie gaat lee- lijk mank en mocht zich reeds verwachten aan een volledige mislukking. Maar enkele voor mannen vreezen dan een algemeen onheil en zij snappen naar het laatste haartje om den drenkeling boven water te houden. De heer Mac Donald spant zijne uiterste middelen in om toch iets tot stand te brengen. Hij heeft een nieuw voorstel te doen in naam der engel sche afvaardiging en zijn plan zal rekening houden van het fransch voorstel, van de vin gerwijzingen van M. Hoover en van de reeds aangenomen princiepen in de vorige verga deringen. Om alle kansen te beproeven zal hij zich dan nog naar Rome spoeden om met den heer Mussolini te overleggen. Nochtans valt het zeer te betwijfelen of al ditgedoe en geloop eenigen uitslag zullen geven. Het gevaar dreigt aan alle zijden wie zal zich dan ontwapend of verzwakt aan den loerenden vijand willen blootstellen Private Maatschappij OROOT GALA BAL met Serpentinengevecht op Dinsdag 21 Maait, om 8 ure in Lapiere's Zaal ten voordeele der Last Post Voor dit feest zal er een opleg van 3 fr. per persoon gevraagd worden ten voordeele van het werk van de Last Post Het vertoon der lidkaart is verplichtend aan den ingang. Ieder aankoop van een pakje serpentines geeft recht op een koers in het Cirroussel Devos. Bericht Men kan zich als lid der Reuzin netjes doen inschrijven bij M. Tavenier, Van den Peereboomplaats, 29, tegen den prijs van 1 fr. per persoon. Zitting van Maandag 20 Maart 1933 om 18 uur DAGORDE 1. Proces verbaal der zitting van i3 Febru ari iq33. 2. Stadseigendommen maaigras ver pachting proces verbaal goedkeuring. 3. - Stadseigendommen verkoop van grond. 4. Stadseigendommen a) pachtovername b) vernituwing van korttijdige pachten. 5. Wegenistaks voor iq33 - Wijziging: 7. Politiebureel pacht - regeling. 8. Muziekschool rekening over het dienst jaar 1932. 9. Markten Plaatsrecht verhooging. 10. a) Leening voor 66 jaa> van een millioen bij t Gemeentekrediet. bLeening voor 10 jaar van 3oo.ooofr. bij't Gemeentekrediet. c) Leening voor 10 jaar van 200.000 fr. bij "t Gemeentekrediet. 11. Stadsbegrooting voor 1933. 12. Mededeelingen Op Donderdag 30 Maart, geeft de afdeeling Harmonie Ypriana haar tweede KUNSTCONCERT. Het zal wederom iets purks wezen. De Harmonie zal uitvoeren Guillaume Teil waarin twee jonge muzi kanten hunne talenten zullen doen gelden geheel het Ballet des Deux Pigeons en La Dernière Séiénade waarin onze eerste saxophonist veel bijval zal genieten. De heer Valère Mayer, tenor van den Muntschouwburg, hier reeds gekend, zal ongetwijfeld nogmaals zijn toehoorders ver rukken. Een nieuw element, Jvr. Marsonne, zal voor velen een ware verrassing zijn. De heer Mangermée zal insgelijks besten indruk maken. Zullen op het programma verschijnen, uit treksels van La Traviata, La bohème, Manon, Werther en tot slot uit Manon de Duo de St Sulpice Een waar buiten kansje voor de muziekliefhebbers. In ons nummer van verleden week meldden wij dat de Harmonie, als opsluit van het winterseizoen, haar tweede concert zou geven op 3o April a s. Dit betrof enkel de afdeeling Harmonie en wij kunnen de talrijke eereleden van Ypriana van nu reeds berichten dat de zoo bloeiende afdeeling Symphonie daarna, namelijk op Dondeidag 27 April 1933, hen nog op een tabagie avond zal vergasten, zooals zij er verleden jaar reeds een inrichtte en waarmede zij zoo een welverdienden bijval bekwam. Telken jare, op halfvasten (Zondag 26 Maart a. s.) wordt een luisterlijk avondfeest ingericht door onze jongelingen van St Maar tenspatronaat, Lange Meerschstraat, 7. Zij bereiden zich thans met onverdroten ijver voor, om iets keurigs op te voeren o. m- een fijn blijspel De Verloren Erfenis enkele kluchtliederen, voornaam muziek, en een komische spectakelscène Uit den ouden tijd Dit prettig avondfeest begint om 6 u. zetr stipt en eindigt om 9 u. De talrijke vrienden en weldoeners van ons uitstekend Jeugdwerk zijn welkom, op voorwaarde dat zij van een uitnoodigingskaart voorzien zijn. Zich te bevragen bij den Bestuurder E. H. Deco- ninck, Wallestraat, 1, die ook met innige dankbaarheid elke bijdrage zal ontvangen. Dit feest zal de vorige nog overtreffen en om reden van den grooten toeloop van volk is het geraadzaam zijne plaats te laten voor behouden. Zulks geschiedt op Zondag 26 Maart van II tot 12 uur in 't bovenvermeld lokaal der Large Meersch, mits betaling van 1 fr. per hoofd en het aanbieden der uitnoo digingskaart- Men verzoekt ons het afsterven mede te deelen van Mijnheer Kare!-Lodewij« BU5SCHRERT Weduwnaar in 1' huwelijk van Vrouw Pauiine-Maria Duthoy Echtgenoot van Vrouw Adelina-Victorina Verborgh Gepensionneerd Politieagent Vereerd met Herinneringsmedaille der Onafhankelijkheid geboren te Voormezeele, den 23 December 1856, en onver wachts overleden te Yper, den 17 Maart 1933. Waterkasteelstraat, Nr 4P De kinders Deboutte danken innigliik de vrienden en kennissen voor de talrijke blijkïn van genegenheid hen betuigd tijdens het ai- sterven van hun teergeliefden vader en schoonvader Heer August Deboutte Ruster. a Kantonnier en voor hunne tegenwoordigheid op de be grafenis. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd tot de ZIELMIS die zal gezongen worafcn op Zondag 19 Maart, om g uur, in de kerk der EE Paters Carmelieten, tot ziele- lafenis van Jufvrouw Rosanne DEROO Van wegens 't Broederschap der Heilige: Kleine Theresia. Vriendenen kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezorgfen worden op Zondag 19 Maart, om ÖViuur, in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Gustave-Charles TEMPEKMAN. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 19 Maart, om 8 y. uur, in Sint Pieterskerk, tot zielelafenis van Vrouw Anaise DEPUYDT Echtgenoote van Heer Prosper Verhaeghe. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen uie zal gezongen worden op Zondag 19 Maart, om 8 y» uur, in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Camille LARNOU Echtgenoot van Vrouw Hélène Mfssiaen. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal geleden worden op Zondag 19 Maart, om 11 y, uur, in St Maartens Kathedraal, tot zieltlafenis van Vrouw Hermina Julie VERSAVEL Echtgenoote van Heer Alois Vangheluwe en voor Vrouw Julia VANGHELUWE gewezen Echtg'-* van Heer Florent Delanoy. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 26 Maart, om 8 1/2 u., in St-Pieterskerk, tot zielelafenis van Jufvrouw Hélène COULEMBIER. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 26 Maart, om 11 y, u in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Albert DEPUYDT. Heer en Vrouw Emile Desramault-Bauwens noodigen vrienden en kennissen uit de ZIEL MIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 26 Maart, om 9 uur, in St- Niklaaskerk, tot zielelafenis van H' en Vw Joseph BAUWENS-OSSIEUR en overleden familie. De Apotheek vair j La Pharmacie de Mr VAN ROBAEYS Boterstraat - o— Rue au Beurre is alleen open op Zondag 19 Maart reste seule ouverte Dimanche 19 Mars

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 11