FOOTBALL C. S. Yper - II - Heule C. S. V. - Juniors - Kortrijk Sp. Aankomst der Eerste Schepen 13e Jaar, N° 50 - 18 Maart 1933 13e Année, N° 50 - 18 Mars op Zondag 19 Maart 1933 - Weekblad roor bet Arrondissement Yper Journal hebdornadaire de (Arrondissement d'Ypres Tel. 500 35 ct. het nummer Handels- en Nijverheidshamer yper OP WOENSDAG 22 MAART 1933 Groote Gala-Avond met Tombola Op Zondag 19 Maart 1933 Hulde en aan Heer Hector Dank VERMEULEN Heer Hector VERMEULEN Chambre de Comm -rce d'Industrie te YPER Programma der Feestelijkheden HET yPERSChE jfc. émm V—antgtng der GeteMiarderL he Cluba, ecus. LA REGION D'YPRES Orjane de I'Association des Slnistréa, des Clubs "Vprois, etc. MeheerOpsiet (n Aankondigingen 34. Boterstraat, 34, Yper Abonnement 18 in. CO per jaar Buitenland 32 f*. Men kmn tntchrlj*** in a!U Celgitthe notikiniortn ronomtoiree artikels ftweU/tr* Redaction, Administration et Pabllcltt34, rue au Beurre, Ypres. Abonnement 18 fx. 00 par an Etranger 32 fr. On pent t'abonner dani tont la bureaux de posit Beiges 35 ct. te numéro Tél. 500 Let articles non tignit sent refusit "S—■g"» Het Bestuur heeft het groot genoegen al de leden uit te noodigen tot de plechtigheid van de ontvangst der eerste schepen die hier Zon dag aanstaande, 19 Maart, 's morgens om IO u. 20, de kaai van Yper zullen binnenvaren. Vergadering in het lokaal Hotel du Sul tan om 9 u. 3o, vanwaar men in groep, samen met de Harmonie Ypriana, om gu. 45, naar de Kaai vertrekt. Voor het volledig programma der feestelijk heden, zie verder in dit blad. De heropening van onzen waterweg is een feit dat zal dagteekenen in de geschiedenis van Yper, daarom durft het Restuur verhopen dat de leden het als een plicht zullen aanzien aan die plechtigheid deel te nemen, en doet het een warmen oproep opdat allen dien dag hunne huizen zouden bevlaggen. Het Bestuur. Nationaal Werk Nationaal Verbond van Oorlogsinvaliden - leper Om 6 uur 's avonds, in het Carroussel Salon Devos ten voordeele van de weduwen en invaliden in nood. Ingang 2 frank recht gevend op 4 koersen en nummer voor de Tombola. Kaarten op voorhand te bekomen bij de leden van het Bestuur. Gezien hét weldadig karakter van het feest doet het Bestuur een oproep tot de vrij gevigheid der inwoners. Alle prijzen zullen met dank en erkentelijkheid ontvangen worden in 't lokial Au Saumon of bij de bestuurs leden. N. W. O. I. De Secretaris, J. Van der Mersch. N. V. I. De Secretaris Osc. Molein. N. B. Donderdag 23, vanaf 3 ure, zullen de kinderen toegelaten zijn en de niet ver bruikte kaarten geldig zijn. Om io uur voormiddag Ingangsprijsi fr. 5o. Lidkaarten niet geldig. Om 2 r/2 uur namiddag Ingangsprijs 3 fr. Namens het De Voorzitter, R. Clinckemaille. Namens De Voorzitter, Is Gruwez. Dank aan U, Heer Hector Vermeulen, zal Z mdag, rond 10 u., de plechtigheid plaats grijpen van het invaren in Yper's kaai der eerste schepen geladen met koopwaren. Voorzitter der Ypersche Handelskamer. Dank aan uwe onverpoosde werking, dank aan uw hardnekkig streven voor ons recht, dank aan uw gedurig optreden bij openbare besturen en ministers, zijt Gij er in gelukt Yper's Water veg van vóór den oorlog terug te bekomen en voor handel en nering te heropenen. Met uw nederig karakter zult gij de zoo wel verdiende lauweren niet willen dragen, dat weten wij, Gij zult ons zeggen dat anderen daaraan ook gewerkt hebben, en inderdaad, wij bekennen volgeerne dat sommige kamer- heeren en senators U van tijd tot tijd een handje hebben toegestoken, dat al de leden van het bestuur van uwe Handelskamer U ter zijde hebben gestaan, U aangemoedigd, maar, spijts alle hulp U gegeven, is en blijft de vol tooiing van de vaart van Yper naar den Yzer Hector Vermeulen's werk Zendag zult gij U vergenoegen met bloemen te strooien boven andermans hoofden en uwe voldoening zal inwendig wezen. Gij zult U tevreden houden met de bekroning te besta- tigen van Uw werk. Wij zijn overtuigd dat Zondag, de Ypersche bevolking, het als een plicht zal aanzien hare huizen te bevlaggen, niet alleen omde voltooiing van de vaart te vieren, maar bijzondérlijk om aan den heer.Hector Vermeulen Hulde en Dank te betuigen - Y P R E S Le Comité a le grand plaisir d'inviter tous les membres de la Chambre de Commerce a la cérémonie de la réception des premiers bateaux, qui aura lieu le Dimanche 19 Mats. Réunion a 1' Hotel du Sultan k 9 h. 3o. A 9 h. 45 depart .du local avec l'Harmonie Ypriana. A 10 h. 20, arrivée des bateaux guidés par le canot portant le Comité de la Chambre de Commerce. Aubade par l'Harmonie Ypriana. A 10 h. 45, départ en cortège vers 1'Hótel de Ville. A it h., réception oflicielle par Mon sieur !e Bourgmestre Jean Van der Ghote. Remise des diplómes et des médailles comirté- morati ves. Le soir, a 7 h. 3o, concert promenade au Ouai et, a 8 h„ superbe feu d'artifice oflerc par la Chambre de Commerce et d'Industrie. Le Comité prie les membres de bien vouloir pavoiser leurs maisons. La reprise de la navigation sur notre voie d'eau est un événement mar quant de la renais sance d'Ypres et le Comité espcre que tous se feront un devoir de participer atix cérémonies. Le Comité. Om 9 u., vertrek van de Bestuursleden der Handels- en Nijverheidskamer met het yach: van de heeren Gollier en Vandamme, die de aangekondigde schepen te gemoet varen. Om g,3o u vergadering der leden van de Handelskamer in hun lokaal Hótel du Sultan en om 9,45 u. vertrek, samen met de Harmonie Ypriana, naar de Kaai om er de eerste schepen bij hunne aankomst in de Kaai te begroeten. Om 10,20 u., Aankomst der schepen. Op het oogenblik dat de koord met Ypersche vlagjes versierd, die den ingang der kaai ver spert, door de schepen zal doorgesneden zijn, zullen 10 zware kanonschoten die gewichtige gebeurtenis aan de bevolking van Yper en omliggende bekend maken. Daarna uitvoering door de Harmonie Ypriana van de Braban gonne voorstelling aan en ontvangst doo: het Bestuur der Handelskamer en tegenwoor dige overheden van schippers en bevrachters. Vervolgens, om 10,43 u., vertrek in stoet naar het Stadhuis. Om 11 u., Officieele Ontvangst door der. heer Burgemeester Jan Van der Ghote over-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 1