10de HRNDELSFOOR 10me Foire Commerciale Prachtige TOMBOLA Superbe TOMBOLA Yper's Tiende Handelsfoor - HYPOTHECAIRE - BELEGGINGSBANK INotre Saison 19, Arenbergstraat, Antwerpen Grondpandobligatiën 5,00 °/0 netto VIX.LE D'YPRES Van Witten-Donderdag 13 April tot 2" Paaschdag 17 April 1933 Ingericht met de ondersteuning der Stad Yper Gepaard met een TENTOONSTELLING der weiken van de Leerlingen der Ypersche Nijverheidsschool en een Tentoonstelling ingericht door de Ypersche Fotoclub in de gebouwen der Lakenhalle en der Staats Middelbare School, Mondstraat. kosteloos aan de bezoe kers aangeboden. Op Zondag en Maandag van Paschen CONCERTEN op de Gronte Markt en Static plaats. au Du üeudl - Saint 13 Avrli Lundl de Piques 17 Avrll 1933 Organisée avec l'appui de la Ville d'Ypres Accompagnée d'une EXPOSITION des travaux des Elèves de l'École Indus rielle d'Ypres et d'une EXPOSITION organisée par le Photoclub d'Ypres dans les Fü'iments de la Halle aux Draps et de l'École Moyenne de l'Etat, rue de la Bouche. Le Dimanche et le Lundi de Paques CONCERTS sur Ia Grand'Place et Place de la Station. offerte gratultement aux visiteurs. De toebereidselen tot de aanstaande Ten toonstelling worden onverpoosd voortgezet, en alles laat vermoeden dat deze in belang rijkheid en luister hare voorgangsters zal evenaren zooniet overtreffen. De toetredingen komen nog immer bij het Bestuur toe en vele firmas zullen heel belangrijke en schoone stands inrichten Menige dezer zullen voor de eerste maal te zien z:in en zullen het hunne bijdragen om de Foor te doen geluk1-en. In de verloopen week werd, door den ijverigen bediende van het comiteit, bij de winkeliers aangebeld om hunne bijdrage te ontvangen tot het dikken der kosten van de Tèntoonsielling. Ruim tweehonderd hande laars hebben spontaan hunne geldelijke mede hulp gestort, slechts eenige zwartgalligen, die vopr de herleving onzer stad niets veil hebben en die nochtans gedurende de dagen der Fóor gouden zaken maken, hebben die gerin ge bijdrage geweigerd. Bijna niet te gelooven ea toch waar dat er persoren gevonden wor den die zuo ikzuchtig kunnen wezen waar het geldt om aan alle neringdoeners der stad eenige goede handelsdagen te bezorgen. En dit alles voor een schamel stuk van tijfjranken, wqlke door het Bestuur wordt gevraagd en waarvoor men dan nog in ruil een prachtige affiche ontvangt en een melding in de rt klaam boekjes welke gedurende de dagen der Foor worden uitgedeeld. Eigen lof stinkt zegt een spreekwoord, maar toch is het toegelaten een vergelijking te maken tusschen di ze enkelingen en de leden van het comiteit, welke hun tijd, hunne werkzaamheid en hun geld ten dienste zetten van de algemeenheid der Yperlingen zonder onderscheid voor-het wi lgelukken van onze jaarlijksche Foor. In de laatste vergadering van het Bestuur i werd besloten een"algemeene vergadering te houden voor de Tentoonstellers op Zondag iq Maart om, na adoop dezer, de standplaat sen te gaan bezichtigen in de lokalen eer Halle en der Middelbare school. Deze vergadering is voor acht dagen uitge steld en zal plaats hebben op Zondag 26 Maart, om 10 ure voormiddag, ten lokale Hotel du Sultan Daar deze vergadering zeer belangrijk is, hoopt het Bestuur dat alle Tentoonstellers zullen aanwezig zijn. De reden dezer verdaging is een blijde ge beurtenis voor de bevolking. Op Zondag 19 dezer komen de eerste schepen aan onze nieuwe kaaien aanleggen. Deze geschiedkundige dag behoeft door een feest gevierd te worden en de Handels, kamer richt te dezer' gelegenheid een ont vangst in ter aanlanding plaats zelve. Ver volgens worden stoetsgewijze, voorafgegaan door de wakkere muziekmaatschappij Ypriana, de bevrachters en de schippers haar het Stad huis begeleid waar een plechtige ontvangst plaats grijpt door de heeren .Burgemeester, schepenen en leden van den'Gemeenteraad. De verdere feestelijkheden zullen per plak brief en door de weekbladen aan de bevolking kenbaar gemaakt worden. Deze mededeelirg wijkt misschien eenus zins af van de Handelsfoor, doch de boven gemelde gebeurtenis is te schoon en te veel belovend voor de Stad en de streek om er in deze mededeeling o^er te zwijgen. De lijst der toetredende muzii kmaatschap pijen zal in een volgende bijdrage medege deeld worden. Benevens deze der stad zullen er gedurende de Panschdagen wiet min dan acht vreemde maatschappijen Yper bezofk°n en hare beste uitvoeringen den bezoekers ten gehoore gevi n. Dan zal 't nogmaals Feest wezen en te naaste jare zullen wii mogen met de klokken zingen Dan mag de Beiaard spelen Julien Tahon A l'instar des stations balnéaires, hiver- nales, estivales ou climatériques, nous avons décidément notre saison yproise, et celle ci a débuté brillamment et biuyamment par son cortège carnavalesque annual que les dévoués organisateurs se promettent d'embfUir encore d'année en an? Nous nous associons volontiers aux hommages déja rendus ici a tous ceux qui ont payé de leur personne ou de leur poche. Aux sonorités joyeuses de cette masc ra ie, a laqué lie, une publicité plus grande pou-rait être accordée, l'an prochain, par la puissante voix du radio et par un camion automobile, originalement décoré, ciiculant a travers la région, a toutes ers sonorités, disons-nous, viennent succéder aussiiót les flo; flons plus ou moirs harmonieux des attractions foraines de notre séculaire Kattefeest. Ce n'est peut être plus la cohue de j tdis. les flots de cam- pagnards déversés en notre ville, diminution constatée dans toutes les foires et kermesses, et pour laquelle il faut incriminer bien moins la crise que la multiplicité des fêtes, la facilité des moyens de communication et surtout peut être l'empiètement des sports sur nos anciennes traditions populaires. Tout cela n'empêche que, pendant une bonne quinzaine, la vie et l'animation circulent en notre ville, et que la joie des enfants est assurée en même temps que la tranquillité des parents. Une foire de plus courte durée, mais com- bien plus importante, vient presque se greffer sur celle de la Kattefeest, et rappeler, par sa haute portée commerciale, notrè célèbre foire du moyen age. C'est un fait acquis, la foire commerciale d'Ypres prend une extension toujours nouvelle, et attire, a l'occasion des fêtes de Paques, et les commer^ants soucieux de conntitre nos produits si variés, et les touristes curieux de voir une ville en fête, et déployant de nouveau le faste de ses super bes monuments, la oil, il y a quelques années a peine, le cceur se serrait d'angoisse devant un chantier de ruines. Le concours d'étalages, institué avant la guerre par la société d'horticulture que feu M. Van Wmsen p ésidait alors avec un zèle qui sert encore actuellement d'exemple et de stimulant, est devenu un heuteux corollaire de notre foire commerciale, et c'est a qui s'ingéniera lo p'us, dè* a p ésent, a réaliser, dans ses vitiines un show dont l'élégance et le bon gom feront ressortir la qualité des marchandists ixposérs. Les solennités de la première communion ne sont pas non plus sans exeicer une heureuse ir.Huerce sur la marche des affaires, et, le soleil ai lant, chacun songe a renou- veler, dans sa garde-robe, tout ce qui a perdu de sa fraicheur, ou a commencé a dater. Pourquoi tant médire de la coquetterie fémi nine et dt s prodigalités vt stimentaires Tout cala fait vivre le commerce, et verse un peu de solril dans le coeur de U femme, iéconfort bien nécessaire en ces semaines dites du «groote kuisch cü de la cave au gresier, meubles, rideaux, tapis, bibelots, sont secoués et mis a mal par les brosses, torchons et loques a poussière. Aptès tout ce remue- ménage, nous pousserons un Ouf I de soula- gement, quitte a payer les pots cassés Ce neltoyage ménager, qui correspond pour beaucoup avtc le grand nettoyage pascal de la conscience, est suivi bienlöt ue la toilette générale de la ville peinture et réparations des maisons, parure estivale de nos squares et promenades publiques, et piéparatifs de tout ce qui doit aider attirer et charmer le touriste. Sans que la grenouille yproise veuille se faire aussi grosse que le tceuf niqois ou ostendais, pénétrcns neus bien de ceiie idéé, hoteliers, cafetiers, commer<;ants et gagne- petit, que nous avons une saison yproise qui dure ce que durent les beaux jours, et que, pour attirer le plus grand nombre de visiteurs, la plus grande publicité, tout d'abord, donne le maximum de rendement, et que Ie confort des hotels, l'urbanité des habitants, les attrac tions de tout genre, sont autant d'éléments de prospérité. PYRÈS. N. M. Telefoon 254.42 Handelsregiiter Antwerpen 7* Uitstaande Hypotheken Fr. 120.000.000, Stelt vepkrl|gbaar: voor 5 jaar. Zesmaandelijksche coupons. KASBONS met premie voor hoog stens 5 jaar 3,75 °/0 netto, ieder jaar terugbetaalbaar. KASBONS, terugbetaalbaar na 6 maand, 3«25 °/o netto. Kostelooze inschrijvingen bij den Heer MAURICE BAERT, te Yper Vandenpeereboomplaats, Nr 37.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 4