Russische Biljarts Ypersche Voetbalkroniek UITTREKSEL UITTREKSEL Kosmos Toerisme Frankrijk - België Supporters Club De Buffalo's leper - Schaaknieuws 1500 Fr. ken om de goede aankomst. Nu, waarde bedevaarders, blijven wij twee dagen en half in het genadeoord om U langs Tarbes, Bergerac, Limoges, Orléans naar Parijs te voeren, waar een dag verblijf U de bijzonderheden der wereldstad zal laten zien. Versailles, Sèvres, Trianon en zooveel meer nog. En dan naar huis, naar familie en vrienden waar U, wij zijn ervan overtuigd, de noodige reklaam zult maken voor« Kosmos Toerisme waarvoor wij U op voorbaat danken. Deze prachtige reis in salon auto cars Miner va kost slechts i.5oo fr., verblijf in isle rang hotelsdrank en drinkgeld inbegrepen. Vraagt prospectussen bij de inrichters, Kosmos Toerisme, Groote Markt, Yper, telef. 515. BERICHT Ten einde de voetballiefhebbers toe te laten de aankomst van den juniorskoers Oostende Yper bij te wonen, heeft het Bestuur de noo dige machtiging bekomen om den wedstrijd tegen Heule te vervroegen. Deze match be gint dus om 2 1/2 u. in plaats van 3 u. De liefhebbers kunnen op deze manier van beide sportgebeurtenissen genieten. IIIe Spec. F. C. Biugge 3 C. S. Yper r 3de speciaal deed verleden Zondag, alslaatste verplaatsing van het seizoen, de reis naar F.C. Brugge, kampioen van 3de speciaal reeks A. Om 3 uur stelt scheidsrechter Verleye vol gende elftallen in lijn op het schoone biugsche stadium F. C. Brugge Gaëtan Verplancke Van Waes Staelens Dumon De Pierre Fereman Brunée Floreal De Gbeselle Hoyaux C. S. Yper Depoortere Verleure Ev. Debuyser Vanlimburg Ollevier Veys J. Dumortier Onraet Gadeyne Sampers Messelis Kapitein Debuyser wint den toss en verkiest het voordeel van de zon. Brugge trapt af en zet seffens gevaarlijk op. De Bruggelingen vertoonen een mooi en effectief passenspel en het is seffens te zien dat zij in techniek een heel trapje hooger staan. Nochtans verdedi gen onze mannen zich dapper en het duurt vrij lang vooraleer Club de score kan openen. Af en toe zet onze voorlijn het offensief in, maar onze aanvallen worden door de Brugsche verdediging gemakkelijk afgeweerd. De be zochten zijn meerendeels in meerderheid en nestelen voortdurend voor onze kooi keeper Messelis heeft verscheidene goedgerichte shot ten op te vangen stippen we bijzonder aan een gevaarlijk shot in den rechterhoek, dat hij met een prachtige duikeling, die algemeen handgeklap verwekt, in corner weet af te weren. Nog verscheidene andere corners moeten de Bruggelingen toegestaan worden, maar onze verdediging weert zich zoo dapper dat de clubmannen, niettegenstaande hunne talrijke aanvallen, er niet in gelukken vóór de rust hun voorsprong te vermeerderen. Het is nog immer i o als er time gefloten wordt. Bij de herneming is het spel meer verdeeld. i Het is evenwel Club die erin geluk:, korts na de rust, eerst aan te teekenen en den stand op 2-o te brengen. Onze specialeis laten zich daardoor geenszins ontmoedigen en vallen nu evenveel aan als de Bruggelingen. Op een dezer gelukt Debuyser erin het eerste doel voor Yper te netten. Zullen or.ze mannen nu gelijk stellen Neen, want pas hebben de Bruggelingen opnieuw opgezet of ze geven onzen keeper voor de derde maal het nakijken. Toch weren onze jongens zich dapper voort en stellen Cluo's verdediging meermalen op de proef. Een paar corners worden ons toege staan, maar al onze pogingen blijven vruchte loos en het einde wordt gefloten met 3 i in 't voordeel van Brugge. Deze nederlaag mag niettemin als zeer eer vol aanschouwd worden immers, het is ten allen tijd bekend geweest dat de ploegen van het zuiden der provincie het in de eindronden steeds moeilijk tegen het noorden kunnen halen. En een nederlaag van 3-1 op verplaat sing heeft toch niets van een verplettering. Alle hoop is nog niet verloren. Morgen is speciaal bye, maar Brugge trekt naar Moes croen en zal er zich denkelijk duchtig moeten inspannen om er geen punt te moeten afstaan. Kon dit echter gebeuren dan kunnen onze mannen nog op den titel aanspraak maken, mits Moescroen en Brugge hier thuis te klop pen. Maar dat zal ook geen gemakkelijk kar weitje zijn en daarom zouden de specialers zich gedurende de vertiendaagsche rust goed moeten trainen om in den besten vorm te verkeeren en met kans op succes hun twee laatste matchen aan te vatten. Klasseering Eindronde 3d! Speciaal F. C. Brugge 2 2 0 0 9 1 4 C. S. Yper 2 0 1 13 5 1 Stade Moescroen 2 0 1 1 2 8 1 Tweede Afdeeling Yper Heule Na een laatste maal veertien dagen gerust te hebben, trekken de rood-witten nu in 't strijdperk tot het einde van het voetbal kalender. Immers al de matchen van g April gaan door op Zondag 26 Maart, zoodat wij de volgende ontmoetingen in 't zicht hebben Morgen 19 Maart Yper-Heule, 26 Maart Thielt Yper op verplaatsing, 2 April Yper- Daring Blankenberghe. Daar er nog kans bestaat om de derde plaats te veroveren, zouden wij graag onze mannen deze matchen zien winnen. Doch de eerste tegenstrever, Sportkring Heule, is geen gemakkelijke tegen strever en heeft gedurende het seizoen vele mooie uitslagen geboekt. Rood witten, weest dus op uwe hoede, want 't zijn juist de wed strijden die als gemakkelijk beschouwd wor den, die somwijlen verkeerd uitloopen. Opge past dus en behoudt de twee punten thuis. Juniors Yper Kortrijk Sport De eindronde voor onze veelbelovende juniors vangt morgen aan Als eerste kamp krijgen wij de kampioenen van reeks C op bezoek, namelijk Kortrijk Sport die een groote goal average gedurende het seizoen wist te verwezenlijken. Zeker ontbreekt alle basis om eene vergelijking tusschen de ver schillende reeksen op te maken, maar het weze toch gezegd dat de juniors verdediging alles zal moeten in 't werk stellen om de be drijvige voorwaartsen der Leiezonen in bedwang te houden. Ten andere is het te voorzien dat de matchen der eindronde alle aantrekkelijkheid zullen bezitten en zeer hard zullen betwist worden. Daarom verwach en wij ook veel toeschouwers om onze juniors op deftige manier aan te sporen. Ten einde de kosten te dekken die deze eindronde veroor zaakt, zijn de lidkaarten voor deze ontmoe tingen niet geldig en zal er een inkomgeld van i.5o frank gevraagd worden. Hierna de kalender van de te spelen matchen ïq Maart 23 April F. C. Brugge Stade Kortrijk C. S. Yper Kortrijk Sport F.C. Iseghem C. S Brugge 26 Maart 3o April Kortrijk Sport Iseghem C. S. Brugge F. C. Brugge Stade KortrijkYper 2 April 7 Mei F. C. Brugge Kortrijk Sp. C. S. Yper Iseghem Stade Kortrijk C. S. Brugge 9 April T4 Mei Kortrijk Sp. Stade Kortrijk C. S. Yper C. S. Brugge Iseghem F. C. Brugge 16 April 21 Mei F. C. Brugge C. S. Yper C. S. Brugge Kortrijk Sp. Stade Kortrijk Iseghem. Supporters Snel nadert het einde van het voelbalkam pioenschap, slechts één enkele verplaatsing moet er nog gedaan worden en deze geschiedt op Zondag 26 Maart naar Thielt. Als laatste reis van het seizoen, zullen een groot getal liefhebbers er ongetwijfeld aan houden de rood witte ploeg te vergezellen. Ten andere velen begeeren ooggetuige te zijn van het prachtig eindseizoen dat onze jongens willen verwezenlijken en hebben vast besloten hunne aanmoedigingen niet te sparen. Om de reis te kunnen mede maken, moet men zich aangeven in het lokaal van dp Suportersclub, bij Al bert Blootacker, Statielaan, vóór Zaterdag avond 25 Maart. Men zal om i3Vi u. vertrek ken. De prijs is als naar gewoonte 4 fr. voor de ledenen 8 fr. voor de niet-leden. NEMO. bij Maurice Dubois, Zwarte Leeuw Boesinghestraat. Zondag aanstaande trekken de Buffalo's op, met volle muziek, naar de match Yper-Heule. Na de match wandelconcert in de Statie straat, alle ware liefhebbers zullen eraan houden, die koene durvers, met hunne tegen woordigheid te vereeren. Het Bestuur. N. B. Gezien de match om 2 1/2 uur doorgaat, is het vertrek uit ons lokaal vastge steld om 1 3/4 uur. De Cercle speelde Woensdag, i5 Maart, in eigen tra tegen de Coo. Voor de Cercle speelden de heeren Ver verken. Verkinderen, Delahaye, Storme, Nevejan, Santy, Versavel en Cuvelier. Voor de Coo speelden de heeren Devos, Vandenbussche, Janssens, Vandepitte,Tachel, Benoot, Warmoes en Debaere. De Cercle won de partij met 25 p. voor 6. Woensdag 22 Maart, match Bascule Statie^ Partijen gespeeld op Dinsdag 14 Maart ig33, door de leden van de lepersche schaakclub om de kampioenschappen. De Roo Callus 1 a Baert Benoot o 1 Callus De Roo o 1 Grimanprez De Roo o 1 De Roo Grimonprez 1 o~ Daelemans Genoot o 1 Callus Van der Meersch o - I Van der Meersch Callus o 1 Daelemans Van der Meersch 1 o Met deze 9 partijen wprden tot heden 88 matchen gespeeld op de i32. Er blijven bijge volg nog 44 partijen te spelen. Algemeene rangschikking na de 8S,: week der kampioenschappen Gispeelrie Matchen Punten I. Benoot Felix i5 i5 2. Baert Maurits 17 12 3. Van den Hoven A. i5 10 4- - De Roo G. 12 9 5. De Kijcke G. 16 8 6. Daelemans Fr. 16 7 1 Iz. 7- Grimonprez O. 18 7 i/z 8. Wolley 16 7 9- Van der Meersch A. 18 7 10. Callus 18 4 1 Billiau V. I 1 12. Duijck H 0 Volgens vonnis geveld door de Rechtbank van Lersten Aanleg te Yper den i5 Maart 1933, werd aan Vrouw Vanneste F.milie, toegelaten tot de kostelooze rechtspleging bij beslissing van 20 Januari 1 g33, echtgenoote van Galloo Remi, handelaar te Gh luwe, de scheiding van goederen met haren echtge noot toegestaan Voor Uittreksel Am. Lommez Volgens vonnis bij verstek geveld door de Rechtbank van Eersten Aanleg te Yper den i5 Maart ig33, werd de scheiding van lijf en goed uitgesproken tusschen Allosery Julia,9 dienstmeid, verblijvende te Londen, Culverd Road, 79, Battersea S. W. II, en haren echt genoot Warlop Remi, werkman, te West- Nieuwkerke. Voor Uittreksel Am. Lommez. Zich wenden bij A. BONTE, 27, Gustave- de Stuersstraat, YPER Tel. 352. Op 25 Maart twee daagsche reis naar de- Internationale Voetbalmatch te Parijs Colombes in salon auto car Minerva. PRIJS 200 Fr., hotelkosten en bezoek, aan de stad per auto-car inbegrepen. Vertrek te Yper om 12.45 uur op de Groote^ Markt. Vraagt inlichtingen en prospectus bij inrichters Kosmos Toerisme 4> Groote Markt, Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6