Lotenleening 5 71/2 MILLIOEN FR. Teiaatdbsslslling van M. Alphonse Glaeys TaABQLSPKX. 8 Harmonie Ypriana Het Concert der Muziekschool Ypersche FO TOCL IJ li M. De Haeck vergastte ons nog op piojec- ties van zichten genomen te Yper en omstre ken alsook van eenige lotos dagteekenende van het oorlogstijdpei k 1914-1918. Halfvasten in Sint MaartensKrin£ Gevonden Voorwerpen Allerhande Nieuws Gemeentekrediet van België 1" APRIL 1933 Donderdag aanstaande, zijnde 30 Maart, geeft de Harmonie YPRIANA haar tweede KUNSTCONCERT. Kunstconcert mag en moet het genoemd worden. De Harmonie is aan 't studeeren om een behoorlijke uitvoering voor te dra gen, en het lijdt geen twijfel dat het weder om een bijval zal zijn zonder weerga Jvr. Marsanne zal Cour la Reine uit Manon, alsook het Groot Air van La Traviata voordragen. M. Mayer, dien iedereen zich nog her innert, zal ons la'en hooien de Groote Aria uit La Bohème en L'Invocation a la Nature van Werther, zonder zijn «bis» te rekenen en iedereen weet dat deze artist er een handje van heeft om iets bijzonders uit zijn repeitorium te halen. De duo van St - Sulpice uit Manon moet het slot wezen en allen die zich eenigszins met de schoone muziekkunst bezig houden, zullen dit buitenkansje om iets puiks te hooren niet verwaarloozen. Wat M. Wangermée betreft, het is voor ons een nieuw» ling, maar zijn titels beloven ons een waren bijval. Solist bij de ic Gidsen, professor aan 't Koninklijk Conservatorium te Brussel, dit zegt ons genoeg dat de heer Wangermée als artist mag aanzien worden. De Eereleden die, bij misslag, hunne uit- noodiging niet zouden ontvangen hebben, worden vriendelijk verzocht zich tot den Voorzitter te wenden. Nieuwe leden worden ook aanveerd, men gelieve zich daarvoor bij een lid van 't be stuur aan te geven. Het Concert gegeven door de leerlingen, Zondag 1.1., in de feestzaal onzer Vpersche Muziekschool, werd door een talrijk en uit gelezen publiek gevolgd en terecht gewaar deerd. De Notenleerlessen der verschillende afdee lingen verdienen eene bijzondere melding, en de uitvoering der mooie uitgekozen stukken voor cello, viool, piston, bugel, klavier en zang, in 't algemeen zeer voldoende, werden met vurig en sympathiek handgeklap begroet. Onze beste gelukwenschen aan den heer Bestuurder en zijne medewerkers, die wed ijveren om de oud bekende muzikale faam van Yper onder de studeerende jeugd der Muziekschool voort te zetten, en eene nieuwe generatie van toonkunstenaars te bereiden. Vergadering van 15 Maart 1933 De zitting werd om 20 ure geopend en da delijk werd het woord verleend aan M. De Haeck tot het geven van de projecties van eenige fotos van den Carnavalstoet. Hij was er wonderwel in geslaagd eenige groepen te kieken, en in het bijzonder mag vermeld, de groep van den Arbeid. De mijn werker scheen op het dotk als een gehouwen beeld. Niet min prachtig wós de groep van de Gilles die op vier verschillende plaatsen genomen werd. Een staakje van de kunde van onzen ondervoorzitter. Hartelijk dank aan onzeri ondervoorzitter die aan de leden een klein bewijs leverde van zijn fotografische kunst. Het tweede punt van de dagorde bestond in de schifting yan fotos voor de tentoonstelling ter gelegenheid van de Handelsfoor. M. Du ihoy en M. De Haeck, alsook nog enkele leden hadden wat fotcs medegebracht. Zij wer den nauwkeurig ondeizocht door de heeren Cotteau de Patin en Vandromme die dadelijk vaststel len zoo ze goed te keuren waren of welke verandering eraan diende gebracht te worden om de goedkeuring te kunnen weg dragen. Het is een feit dat er enkele vergrootiogen ware kunstwerkjes mochten genoemd worden. Zoo hadden we hemelsiudies en sneeuwzich- ten die bijzonderlijk de aandacht trokken van ue tegenwoordige leden. Een groot getal fotos werden waardig be vonden voor de tentoonstelling. Het derde puntvan de dagorde werd uitge stel J tot de volgende vergadering en de zitting werd om 23 uur gesloten. De volgende vergadering zil plaatshebben op Woensdag 29 Maart, om 19 u. 3o. Woensdag, om 10 uur, had de plechtige begrafenis plaats van den Heer Alphonse Claeys, Commissaris-Toezichter van 't Syndi caat der Beenhouwers. Ean overgroote menigte, toegestroomd van stad en te lande, zelfs van 't Noorden van Frankrijk, vervulde onze groote kathedraal. De deelneming der beenhouwers was tref fend. Onder het geleide van den heer Voorzit ter Duthoo en voorafgegaan door 't vaandel van het Syndicaat, vergezelden zij voltallig hunnen betreurden makker'ot aan zijne laat ste rustplaats. Daar legde de heer Voorzitter op de graf stede van den te vroeg ontnomen vriend een prachtige kroon neder en hield er volgende lijkrede welke den diepsten indruk mitk Mijnheer en, In naam onzer leden kom ik een laatste hulde brengen aan onzen betreurden vriend en makker Alfons Claeys, bestuurslid van ons syndicaat. Verrast door zijn onverwacht afscheid, hoorden wij 't volk van hem zeggen 't was een braven man, recht en rechtzinnig en altijd gereed om dienst te bewijzen. Goedhertigheid en rechtschapenheid waren inderdaad den leiddraad van zijnen handel en wandel, van zijn gansche leven. Toen hij als jongeling ter stede den stiel kwam aanleeren, verwierf hij algauw 't ver trouwen zijner meesters en de vriendschap van allen door zijn opgeruimd en verheven karakter. Later, als echtgenoot en huisvader, steeg hij hoog in achting bij allen die dat gelukkig huisgezin kenden. De wederzijdsche genegenheid der ouders, hunne groote verzorgdheid tot hunne kinders, de wederliefde dezer laatsten, waren 't ge heim van dat huiselijk geluk. Dank aan noest werk en zorgvuldighei 1 waren de moeilijke jaren voorbij, toen de ongelukkige oorlog alles kwam vernietigen. Onder de laatste overgeblevenen verliet hij de stad om,met vrouw en vijf kinderen, den droevigen weg van 't ballingschap op te gaan. Later vinden wij hem onder d'eersten teruggekeerd, om, met meer ie ver dan ooit, 't onderbroken weik te hernemen. Dank groote zelfopofferingen werden de hinderpalen nogmaals overwonnen, de zaken in bloeiendén staat gebracht, 't bestaan der kinderen verzekerd en gelukkige jaren schenen in 'c verschiet Hij zou een zuurgewonnen en welverdiende rust genieten Hel ias de droom zijns levens was pas verwezenlijkt, of zijne.oogen sloten zich voor dit alles- Wij verstaan al de smert van zijn diepbe- proefde vrouw en kinders Vader wordt aan hunne liefde ontrukt op 't oogenblik dat zij hem meer dan ooit door eerbied en verkleefd heid hunne dankbaaiheid zouden betuigen. Wij nemen deel aan hunnen diepen rouw en als er.kele troost mogen wij getuigen dat hun dierbare afgestorvene ons meermaals al 't ge not vaa zijn huiselijk leven mededeelde. Bij ons in 't bijzonder zal zijn aandenken in eere bewaard blijven. Beter dan wie ook hebben wij zijne goedhertigheid, rechtscha penheid en groote dienstveerdigheid naar weerde kunnen schatten. Telkens de belangen van 't vak op handen waren, was hij een der voormannen. Toen eerst sprake was van 't stichten van ons syn dicaat, was die ieverige voorstander een der eerste ingeschreven leden. In de vergaderin gen was hij den wijzen raadsman die de ge wenschte oplossing vooruitzette. Daarom werd hij bij eenparige stemmen als Commis saris-Toezichter aangesteld. Dit was een nieuwe gelegenheid om de mate van zijne rechtschapenheid en toewijding te laten uit schijnen. Beste vriend Alfons, gij waart voor uw huisgezin een vei kleefden echtgenoot en be zorgden vader, voor uwe stadgenooten een achtbaren medeburger, voor uwe ambtbroe ders een besten en trouwen makker. Uw aandenken blijft voor immer in onze herten geprent. De Heer beloone u voor uw voorbeeldig en verdienstelijk leven. Vaarwel, Beste Vriend, Vaarwel Aan alle vrienden en weldoeners van het Katholiek patronaat wordt beleefd herinnerd dat het jaarlijksch avondfeest doorgaat op Zon dag 26 Maart om 6 u. zeer stipt. Het zal een leuke en prettige Jeugdfeeste zijn die al de aanwezigen ten zeerste voldoening zal geven, volgens oude traditie. De plaa'sen worden genummerd op Zondag 26 Maart van 11 tot 12 u. in 't lokaal zelf, alwaar ook nog eenige uitnoodigingskaarten kunnen bekomen worden voor personen die bij ergeielheid er geene ontvangen hebben. Zondag 19 Maart, een paar kinderhand schoenen, die mogen teiuggevraagd worden Large Thouroutstraat, 1/ i5. Maandag 20, door M. Platteeuw Marcel, van Yper, een portemonnaie met eerig geld. Dinsdag 2rdoor M. Bartier Arthur, Yper- leestraat, ern grooten hond dien hij ter be schikking van den eigenaar houdt. Denzelfden dag, werd door M. Caytaiv Désiré, foorkramer, een gevonden kinder pelsje op het politiebureel afgegeven. Woensdag 22, door M. öreyne, een kleinen- sleutel Yper. Nog altijd velodiefstallen. Zondag nacht had Depuydt Albert, van Elver- dinghe, zijn rijwiel geplaatst aan den gevel eener herberg in de Janseniusstraat, doch toen hij rond middernacht wilde vertrekken, was zijn velo ree ds verdwenen en bleef er hem niets anders meer over dan bij de politie een klacht in te dienen. Ook een ander rijwiel, dat denzelfden avond om 8 u. 3o voor een herberg der Groote .Markt werd geplaatst, is insgelijks verdwenen. Wij vernemen dat er verschillige men- schen onzer streek zich hebben laten over- klappen en oveihaastig kolen gekocht hebben aan vreemden, welke hier de streek rondleu ren. Naar het schijnt zijn er sommigen die,.. om de eene of andere reden, hpr zich reeds beklagen zoo overhaastig te zijn geweest. Wij zijn oprecht spijtig in hunne plaats. Daarom raden wij onze geachte medeburgers ten zeer ste aan, in 't vervolg beter op te letten, en hun vertrouwen te schenken aan hunne streekge- nooten die ze sedeit jaren kennen. De Bascule speel ie Woensdag 22 dezer in> eigen tra tegen de Statie. Voor de Bascule speelden de hreien Salo- mé, vtaddens, 'Norman, Vande Ginste, De- eiereq, Vasseur, Deceuninck, Messy Voor de Statie speelden de heeien Vier- straete, Derez, Rubben, Pcrsegale, Cornette, Benoit Conp-rnol Vermeertch. De Statie won het punt met 25 tegen 23- voor de Bascule. Woensdag 29 dezer speelt de Coo in eigen tra tegen 't Postje. Toekomende Trekking 146 loten voor een totaal bedrag van I lot van Fr. 2.000.000 I lot van Fr. 1.000.000 I lot van Fr. 510.000 3 loten van Fr. 100.000 8 loten van Fr. 5o.ooo i32 loten van Fr. 25.000 Ieder obligatie van Fr. i.ooo nominaal, draagt maar een enkel nummer en kan van d& geheelheid van een lot genieten, wat de be langrijkheid ook moge wezen. De loten ondergaan geen enkele afhouding. PRIJS Fr. 990 per obligatie van fr. ioco, nominaal vermeerderd met de geloopen inte resten sedert den 1° Maart ig33, datum van renteuitkeering der titels. Onmiddellijke aflevering van definitieve titels aan toonder. De aanvragen worden aangenomen bij de Banque de Bruxelles, Agentschap Yper,. Hondstraat, i3.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 14