3 Stad Yper - Muziekschool Groote aankomst van Visch 1 UITSLAGEN der Provinciale Keuringen en Prijskampen der Slieren en Koeien, Vereenigde Hofbouwlief hebbers Royal de la Monnaie a Bruxelles. comne l'an passé, nous apporta son souriie et sa belle voix.Comme M'"' Marsanne, il sait émouvoir. Son chant est passionné, sans affectation, son naturel sobie plan et par cela même touche davantage les cceurs sensibles Dans l'air de Vie de Bohème il était bien le poète insouciant, imaginé par H. V.ur- ger, et sa voix suivait avec grace les évolu tions de cette vie, richement mise en mus'que par Puccini. Que de sentiment il mit aussi dans l'inter piétation de Invocation a la Nature dans Werther, de Massenet. Comme bis il nous chanta «Je t'ai donr mon Coeur de Lf-har, Le Jet d'Eau de Roger Lefèvie, Mei lied Hluberty. Comme tout concert de l'rfarmonie Ypria na, celui ci devait se terminer par une apo théose. M'!le Marsanne et M. Mayer nous interprè tèrent une sélectior. du troisième acte de Manon. A St Sulpice» Ce fut l'occasion pour ces deux grands artistes de nous dévoiler tous les sicrets de leur talent lis connurent un succès peu égalé jusqu'a présent chez nous, et ce tüt sous un tonnerre d'applaudissements que M'"e Marsanne requt une gerbe des mains de M. Armand Donck. Nous eümes le plaisir d'entendre une reprise de cette scène, qui couronne un acte qui a lui seul vaut tout un opéra M. Vine »nt, pianiste, chef de chant au Théa tre Royal de la Monnaie a Bruxelles, mérite une fois de plus tous nos éloges, car nous l'avons déja dit c'est un acccmpagnateur sobre mais de grand talent. Nous adressons toutes nos félicitations a tous ceux qui ont contribué a l'éclat de cette soir ée incomparable, et nos remerciements M. Armand Donck, Remi Bouquet, Aimé Gruwez et Arthur Weckesser,. qui nous l'ont offerte. PROGRAMMA VAN HET CONCERT gegeven door de leerlingen, in de Feestzaal der School, Hondstraat op Zondag 2 April 19 J3, om 3 u. namiddag. 1) 3de Solo in sol groot H. Léonard voor viool Mej Buitinek Ivonne. 2) Le Cygne, voor Clarinette Saint Saëns Heer Vermeulen Maurice. t a) HumoresqueSinding b) Spinnelied F. B. Mendelsohn Mej Sonvage Béatrix. 4) T" Solo, voor Bugel P. Rougnon Heer Burggraeve Gérard. 5) Polonaise in la groot, voor Viool Fr. David Heer Verhack André. a) Herbergprinses J. Blockx 6) I B) Les Huguenots Meyerbeer (Air du page) Mej. Van Cayseele Germaine. 7) Concerto in la grootA. W. Mozart voor Altviool. Allegro Moderato Adagio. Heer Legley Victor. 8) Fantaisie Impromptu Chopin voor Klavier. Mej. De JoDghe Madeleine. 9) Senate, voor Alto en Klavier j. Brahms Allegretto Grazioso Vivace. HH. V. Legley en J. Decadt. 10) Driestemmige Notenleen Haendel door de leeilingen der notenleerklassen. INGANG VRIJ - Gedurende de uitvoering zullen de deuren gesloten blijven. In deze tijden van crisis en duur leven, heeft men zich veel bezig gehouden met het onderzoeken der voedingswaarde van goed koopere spijzen, en lerzelfdertijd met het weerleggen van zekere vooroordeelen die meestendeels onder het volk nog in gang zijn Er bestaan andere spijzen van voedzame waarde dan biefstukken van versch vleesch van den hoogsten prijs, dan boterhammen zonder de minste margarine of telloorvolle patatten die vullen zonder veel te voeden. De tegenstand tegen het bevrozen vleesch is reeds gebroken, en wij hoorden onlangs, door de. radioreep geneesheer nog nieuwe spaarzaam heid op het vleesch voorstellen, door het te vervangen door boonen, linzen, erwten en andere meelspijzen welke dezelfde hoeveel heid eiwit bevatten als het vleesch. Er bestaat nog een ander voedsel waarvan de waarde maar gekend schijnt te zijn door de visschers en zekere kloosterlingen. De lezer heeft het g raden het is de visch. De haring is bijna het uitsluitelijk voedsel van de talrijke visschers van Noorwegen, en kloosterlingen zooals trappisten en karmelieten. Deze schij nen niet zwakker te zijn dan andere menschen, ver van daar zelfs. De zaak was dus van op eene regelmatige wijze te kunnen bevoorraad zijn van versche. goedkoope en verschillige visch. Die alles is goed begrepen geworden door eene maatschappij die, daartoe een motorboot heeft doen bouwen, genaamd Ichtus. Onze kaai, die op 8° dezer maand het eerste schip heeft zien aankomen, de excursie boot Louise, weldra gevolgd door verschei dene andere booten, zal voortaan dus ook regelmatig de vischboot Ich'us zien aanko men onder het bevtl van Mr Constant Snoeck. De eerste aankomst der Ichtus, die gister Vrijdag moest geschieden, is van 24 uren moeten verschoven worden door het bestati- gen eener fout aan het mekaniek. Deze aan- komst zal dus maar kunnen plaats hebben heden Zaterdag, om 4 uur namiddag, en de eerste publieke verkoop zal plaats hebben, zooals te Oostende, ter kaai zelf, en zal toe gat kelijk zijn aan de particulieren zoowel als aan de kooplieden. gehouden te Yper, den 28 Maart 1933, om 10 ure voormiddag, op de Koeimarkt, voor hetgeen betreft de i8ds Omschrijving der derde Landbouwstreek, waaivan leper de Hoofdplaats is. AStieren zonder tanden van volwassene (t6 Mededingers) i' prijs 400 fr. en zilv. eerem. aan stier van Verbiese Emiel, Brielen. 2' prijs 3oo fr. en bronz. eerem. aan stier van Verbiese Emiel, Brielen. 3e prijs 3oo ir. en bronz. eerem. aan stier van Lemahieu Jeroom, Vlamertinghe. 4e prijs 3oi fr. en bronz. eerem. aan stier van Soubry Cyriel, leper. 5e prijs 25o fr. en bronz. eerem. aan stier van Boerhaeve Marcel, Vlamertinghe. 6e prijs 200 fr. en bronz eerem. aan stier van Boeve César, Vlamertinghe. B. Stieren met em of twee tanden van volwassene 10 Mededingers) ie prijs 400 fr. en zilveren eerem. aan stier van Ónraet Arthur, Voormezeele. 2e prijs 3oo fr. en bronz eerem. aan stier van Comijn Emiel, St Jan (leper). 3e prijs 25o fr. en bronz. eerem. aan stier van Deschepper Kinders, Vlamertinghe. 4' prijs 200 fr. en bronz. eerem. aaa stier van Verbiese Emiel, Brielen. Eervolle melding aan stier van Lampaert Emiel, leper. C. Stieren met ten minste drie tanden van volwassene (4 Mededingers) ie priis 600 fr. en zilveren eerem. aan stier van Declercq Richard, St-Jan (leper). 2e prijs 5oo fr. en bronz. eerem. aan stier van Deketelaere Camiel, leper. D. Bewaringspremièn (Eerste jaardooding) 1) Stier van Van Doolaeghe Henri, Stjan, 800 fr., ie premie. 2) Stier van Syndicaat, Vlamertinghe, 800 frank, 2e premie. 3) Stier van Declercq Richard, Sint Jan, eerste accessiet. 4) Stier van Deketelaere Camiel, leper, tweede accessiet. E. Bewaringspremièn (Tweede jaardooding) 1) Stier van Syndicaat, Vlamertirghe, xooo frank. F. Melkkoeien (zonder onderscheid van ouderdom) (10 Mededingsters) ie priis 5oo fr. en zilveren eerem. aan Em. Steelandt, Vlamertinghe, voor Grimmel 5 jaar. 2* prijs 400 fr. en bronzen eerem. aan Verraes Emiel, Vlamertinghe, voor Blomme 5 jaar. 3* prijs 3oo fr. en bronzen eerem. aan Steelandt Emiel, Vlamertinghe, voor Bristo- line 3 jaar. 4e prijs 200 fr. en bronz. eerem. aan Van Hecke Remi, Vlamertinghe, voor Jeanne 8 jaar 5e prijs 200 lr. en bronz. eerem. aan Delva Emiel, Vlamertinghe, voor Tante 9 jaar. 6" prijs 200 fr. en bronzen eerem. aan Verraes Emiel, Vlamertinghe, voor Michette 6 jaar. In het geheel waren er 5+ stieren aangebo den, waarvan 3o goedgekeurd en 24 afgekeurd. Er waren 10 koeien ter keuring aangeboden, en allen aanvaard. MAATSCHAPPIJ DE Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper Gesticht in 1894 Lokaal Drie Koningen Groote Markt Verslag der Algemeene Vergadering van 5 Maart 1933 De vergadering wordt te i5 uur, onder het Voorzitterschap van den heer Vanbeselaere, Voorzitter, geopend. De schrijver geeft lezing van het verslag van 5 Februari 1. 1., dat met. eenparige stemmen goedgekeurd wordt. De heer Voorzitter geeft kennis aan de leden van het droevig verlies van het oudste lid onzer maatschappij, heer Courtrez, op wiens teraard estelling een afvaar liging met vaandel te genwoordig was. Op voorstel van den heer Lamps zullen de leden, in dergelijk geval, verwittigd en uitgenoodigd worden. De heer Sinaeve J.,onder voorzitter, doet op merken dat de aanbrengsten dienen en moe ten ingebracht worden vóór de opening der vergadering. 4 nieuwe leden worden voorgesteld H. H. Witdock, voorgesteld door M. Pie- ters Mestdag G. en Hoflick O. door *M. Hfoflack Adolf, en M. Heughebaert door den heer Voorzitter. Deze 4 nieuwe leden worden met eenparige stemmen aangenomen. De heer Vanbeselaere, voorzitter, geeft vervolgens een voordracht nopens het snoeien der fruitboomen, de bemestingen en de voort planting der aardbeziën. Deze voordracht wordt met groote aandacht gevolgd. Worden aangeduid als Juryleden H. H. Lecluse, onder-voorzitter, Forret en C. Willaert heer Lamps als secretaris. Deze heeren overhandigen vervolgens den uitslag hunner werking. De heer Sinaeve Jules behaalt 5 punten voor een lot witloof, spruitkoolen en schorse- nqlen. De heer Dekeersmaker Théo stelt ons voor een schoone soort valhartige korensala de die, tot uitbreiding dezer soort, onder de leden zal uitgedeeld worden. De heer Voorzitter bedankt de leden voor hunne aanbrengsten en hunne tegenwoordig heid op deze vergadering. De tombola, geschonken door den heer Hoflack Adolf, alsook een schoon lot van rozeboomen en kleine fruitboomen, geschon ken door den heer Voorzitter, worden vervol gens onder de tegenwoordige leden veiloöt. De vergadering wordt om 17 uur gesloten. Algemeene Vergadering Op 2ondag 2 April 1933 Om 14 uur 3o in 't lokaal De Drie Koningen Groote Markt, Yper DAGORDE: 1) Verslag. 2) Mededeelingen, herkiezing der helft van het bestuur. 3) Aanveerden van nieuwe leden. 4) Voordracht. 5) Beoordeeling der aanbrengsten. 6) Prijsloterij. De Voorzitter, De Schrijver, V. Vanbeselaere. A. Versavek

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 3