Ghronique Financière Ypersche Voetbalkroniek Supporters Club De Buffalo's Aller hand a Nieuws Burgerlijke Stand van leper a* Afdeeling Thielt 2 Yper 3 Na een futlooze parti) zijn de rood witten er toch in geslaagd de twee punten van Thielt mede te brengen. Het vertoonde spel stond ver beneden het gewoon peil en had op som mige oogenblikken niets van waarde. Werd de taak misschien te licht opgenomen, omdat de wedstrijd doorging tegen een der lantaarn dragers In alle geval zal de karwei van mor gen op een andere manier moeten aangevat worden, 't Is immers de grootste galadag van het seizoen. De rood witten behoeven zich niet veel om den uitslag te bekommeren, maar zij zullen eens van de gelegenheid gebruik maken om aan de talrijke toeschou wers te toonen hoe sterk ze staan tegenover de Blankenbergsche zeebonken met hun over- groote goal average De lastigste taak zal natuurlijk op onze verdediging terugvallen, gezien de wit zwarte voorwaartsen als de bedrijvigste en schotvaardigste van de provin cie doorgaan. Van den anderen kant leden de rood witten enkel een 4-1 nederlaag aan de kust, zoodat de score tcch niet overdreven was in vergelijking met deze aan andere elf tallen toegediend. Daarbij zullen onze man nen den wedstrijd met alle koelbloedigheid aanvatten, terwijl de tegenstrevers alles zullen moeten in 't werk stellen om gansch den inzet der partij te bemachtigen. Een punt vol staat niet om Daring toe te laten naar bevor dering over te gaan. zoodus is de match Yper-Blackenberghe voor hen van kapitaal belang. Men mag zich bijgevolg aan schoon sport verwachten, bijzonderlijk dat de twee ploegen zullen wedijveren in het passenspel. Het zal dus niet te verwonderen zijn dat de ontmoeting een allergrootste belangstelling zal verwekken en dat het record van de op komst der toeschouwers zal overtroffen wor den. 't Is te hopen dat de aanwezige liefheb bers zich zoo sportief mogelijk zullen gedra gen en dat ze, op die manier, zullen oogge tuige zijn van een heerlijke brokke voetbal sport. Kla*seering 2dt Afdeeling F C. Heyst 23 17 2 4 79 36 38 Daring Blank. 22 16 2 4 115 29 36 F.C. Iseghem 23 13 5 5 73 42 31 C.S. Yper 23 12 6 5 55 40 29 Stade Moescroen 23 11 7 5 74 32 27 Meenen 23 9 7 7 56 44 25 F.C. Roeselaere 23 9 11 3 52 65 21 S.K. Heule 24 8 11 5 46 69 21 A.A Moescroen 23 8 12 3 44 64 19 S.K. Sweveghem 22 7 12 3 47 77 17 Wevelghem Sp. 23 5 14 4 35 55 14 Thielt 23 4 17 2 31 83 10 R.C. Panne 23 3 18 2 38 102 8 3* Spec. C. S. Yper 3 Stade Moescroen 2 Om drie uur stelt de scheidsrechter volgen de elttallen in lijn C. S. Yper Messelis Sampers Callens Onraet Dumortier Veys J. Rotru Vanlimburg Debuyser Verleure E. Depoorter Stade Moescroen Bourgeois Lefèvre Allaert Marhelin Platevoet Knockaert Mariage Werveen Letoup Storme jJ Bria De Stadisten trappen af met het voordeel van den wind doch met de zon in de oogen. De eerste aanvallen gaan uit van Stade en onze verdediging moet zich al dadelijk inspan nen om weg te werken. Moescroen is in lichte meerderheid zijn samenspel is beter afge werkt en het is dan ook Stade die de score zal openen. Onze mannen worden door dit doel geprikkeld en leiden nu ook verscheidene gevaarlijke aanvallen. Op een dezer weet De buyser het eerste doel voor Yper te netten en de ploegen gelijk te stellen. Nochtans kunnen onze specialers de goede verstandhouding maar niet vinden en het is nogmaals Moes croen die het hooge woord voert en verschei dene corners afdwingt. Stade gelukt erin den voorsprong te nemen en blijft lichtelijk aan de bovenhand tot aan de rust, die aanbreekt met 2 1 in zijn voordeel. Na de koffie zijndekansen omgekeerd. Yper speelt nu met het voordeel van den wind en is dadelijk ten aanval. Onze ploeg sluit nu in alle hjDen beter aaneen en is rapper op den bal. Depoorter rent van op zi|ne lijn naar het vijandelijk doel af en zendt onhoudbaar den gelijkmaker binnen. Onze mannen blijven aan dringen en de Moescroensche keeper moet verscheidene welgerichte shotten onzer voor waartsen opvangen. Rotru teekent een doel aan, dal door den scheidsrechter eerst toege staan, maar daarna door tusschenkomst van den grenswachter voor buitenspel ons in ziens ten onrechte afgekeurd wordt, 't Is enkel uitgesteld, want Vper is nu onhoudbaar. Stade wordt ingedrukt en zijne verdediging kan Ev. Verleure niet beletten den winning goal aan te teekenen, die ons de twee punten van de partij en meteen de tweede plaats van de algemeene rangschikking verzekert. 3' Speciaal moet nu nog uitkomen tegen F. C. Brugge, doch de match, die Zondag aan staande moest plaats hebben, is op aanvraag dezer laatste uitgesteld. Klasseering Eindronde 3a° Speciaal F.C.Brugge 3 2 0 1 12 4 5 C. S. Yper 3 1116 7 3 Stade Moescroen 4 0 2 2 7 14 2 Juniors Ten gevolge eener klacht door Meenen, tegen het deelnemen van Wevelghem aan de eindronde, ingediend, werden onze juniors tot rusten verplicht, wat dan ook aan de regel matigheid van die eindronde zal schaden. Morgen trekken ze op tegen hun naamgenoo- ten van Iseghem, die Zondag laatst 3 3 tegen Kortrijk Sport bewerkstelligden. Een reden dus dat onze jongens goed zullen te spelen hebben om puntenoogst op te doen. Doch als zij het allen goed meenen, zie ik toch de twee punten te Yper blijven. NEMO. Eindronde Juniors Kortrijk Sport 2 10 18 7 3 F C. Brugge 1 1 0 0 3 1 2 C. S Brugge 2 1 1 0 7 4 2 F. C. Iseghem 2 0 1 1 4 8 1 Wevelghem Sp. 0 0 0 0 0 0 0 C. S. Yper 1 0 1 0 4 5 0 bij Maurice Dubois, Zwarte Leeuw Boesinghestraat. Zondag aanstaande 2 April gaan de Buffa lo's de mannekens van de C.S.Y. voor hunne match tegen Blankenberghe opbeuren. Tot spijt van het bestuur, zal het zonder muziek zijn, de muzikanten zijn op een ander feest geroepen dat zij, spijtig genoeg, niet kun nen weigeren. De ware liefhebbers zullen, niettegenstaan de dezen 1 egenslag, eraan houden onze vlag door de straten te vergezellen en zullen in ons lokaal vergaderen om 2 1/2 u. heel stipt. De flinke klasseering van ons elftal zal dan later met luis:er gevierd worden en in die blad aangekondigd worden. Het Bestuur. Yp ar. Inde Kaai gevallen. Vrijdag avond, rond 6 uur, waren eenige kinderen nabij de Westkaai aan 't spelen, toen opeens het negenjarig zoontje van Beernaert Marcel, wonende op de wijk De Ster doch dat samen met zijn moeder, en zijn ander broertje naar de herberg «Au Due de Bourgogne», op den hoek der Kaai, was meegt komen, te dicht bij den kaaimuur kwam en, het even wicht verliezende, voorover in het water viel, juist op het diepste gedeelte der kaai. Geluk kig dat het jongentje zich dapper weerde en met de armen sloeg, zoodat het eenige oogen blikken boven water bleef, hetgeen aan den heer Vandamme Gustave, die daar juist niet ver van daar op zijn yacht aan 't werken was, toeliet den kleine te naderen en hem op het droge te brengen. Veel toeschou wei s woonden deze bewogen redding bij en wenschten den heer Vandamme om zijne spoedige en zoo gelukkige tusschenkomst hartelijk proficiat. Ook het klein ventje,-dat er nog goedkoop met een koud bad van afkomt, zal ongetwij feld zijn redder darkbaar blijven. Wij ook bieden, op onze beurt, den heer Vandamme onze beste gelukwenschen. Te dier gelegen heid vragen wij aan wien het behoort of het niet geraadzaam en voorzichtig ware daar, bij de kaai, eenige redboeien te plaatsen In ons laatste nummer drukten wij ver nomen te hebben dat verscheidene menschen overhaastig kolen hadden gekocht aan vreem den die hier de streek rondleuren en dat som migen zich om de eene of andere reden beklagen zoo overhaastig te zijn geweest. Inderdaad sommige menschen beklagen het zich omdat ze door zulke overhaastigheid vele goede vrienden en al dikwijls hun beste klan ten misnoegden en daardoor bestellingen of werk voor streekgenooten zouden kunnen verliezen. Yperlingen, bevoordeeligt de Ypersche ko lenhandelaars. Verloren. M. Hazebrouck Jules, van Yper, heeft Zondag laatst zijn porte-monnaie, een zekere som geld bevattende, verloien. Gevecht. Zondag avond, rond 11 u. Zor kwam de genaamde Vermeersch Albert, 29 jaar oud, gehuwd en wonende Veurnesteen- weg, een herberg in de Statiestraat te verlaten toen hij gekomen rechtover de herberg Ville de Courtrai opeens en zonder de minste redenen door vier vermomde personen aange rand en geslagen werd. Het slachtoffer ver weerde zich moedig, d« ch moest weldra voor de overmacht bezwijken en werd ten gronde geslagen, waar hij dan nog een stamp op het hoofd moet gekregen hebben, zoodat hij^ het neusbeen gebroken werd en veel bloed ver loor. De daders dezer laffe aanranding zorg den ervoor zich uit de voeten te maken eer de politie ter plaatse kwam. Toch werd er een hunner door een anderen persoon he kenden zoo is men eiin gelukt hun spoor terug te vinden. Het zijn de genaamden Mahieu Michel, Riquiere Camiel, gezegd Patatje, Libbrecht Maurice en Van Acker Pierre, die voor het plegen dezer aanranding voor de Rechtbank zullen te verantwoorden hebben. Landlooper. De 42 jarige Depoorter Julien, van Poperinghe, zonder middelen van bestaan, moe gedoold en niet meer wetende noch waarin noch waaruit, is zich alhier op het politiebureel komen aangeven. Dinsdag verscheen hij voor de Rechtbank die hem, uit hoofde van landlooperij, veroordeelde om voor twee jaar te Merxplas op de kosten der Regeering te gaan inwonen. Smartelijk werkongeval. Woensdag morgen, om 9 u 3o, gebeurde er alhier in de werkhuizen Vansteenkis-e, gelegen Dixmude- steenweg, nabij de Kaai, een pijnlijk werkon geval dat bijna het leven van een der werklie den dezer firma kostte. De genaamde öou- chaert Jules, 5o jaar oud, wonende Neer straat, gehuwd en vader van verscheidene: kinderen waarvan een zoon bij hem in gemel de fabriek werkzaam js, terwijl nog twee min derjarige kindeien thuis zijn, was aan eén slijpsteen aan 't werk toen opeens den amaril- steen, die aan een vervaarlijke snelheid droei, aan stukken sprong. De ongelukkige Bou- chaert kreeg een stuk tegen het voorhoofd dat zoo een vreeselijke wonde miek dat de hersens bloot lagen. Dadelijk snelden zijn: zoon en de andere werkmakkers hem ter hulp,, en weinigen tijd nadien ook was de ambulan cewagen van het Rood Kruis daar reeds ter plaats, die den gekwetste in all rhaast naar het hospitaal voerde De ongelukkige die een open schedel "rruk opgeloopen had, onderging, er seffens de schedelboring en, niettegenstaan de zijn ergen toestand, koestert men de hoop hem te kunnen redden. Donderdag namiddag was er zelfs reeds een lichte verbeteiing in zijn toestand te bespeuren. Aan de Kaai. Naar wij vernemen komt Maandag aanstaande een schip in, geladen met granen en bloem, voor df n hear Alidor Vandeputte, handelaar in granen en voeders, wiens magazijn, een groot en schoon gebouw^, op de Oostkaai opgericht is. De silo of graan elevator, die dient om de schepen te lossen en het graan opzuigt om het automatisch naar het magazijn te voeren, zal er dus voor de eerste maal werken. Verklaringen van den 25 tot den 3l Maart iq33. Geboorten Herman Maria, Zonnebekestwg., 64 Ronsc Marie, Kalfvaart, 14. Deconinck Omer, Recolletten- poort, 5. Bauwen Veronica, Recollettenpoort, 5. Luca Marie-Thérèse. Recollettenpoort, 5. Plessiet Moni que, Rijsselstraat, 91. Willems Roger, Recollettenpoort, 5. Pollée Gilbert, Dixmudestwg., 2Van den Broeck Henri, M. Fochlaan, 46. Overlijdens Vandromme Cecile, lm. 7 d., Maloulaanr 26. Vantroeyen Hermanie, 66 j. huishoudster, echt' Du~ prez Gustave, Lange Thouroutstraat, 25. Weis Emma, 85 j. z.b. ongehuwd, Rijselsstraat, 38. Desbonnet Jean ne, 69 j. kloosterzuster, G. de Stuersstraat. Catteeuw Ir ma, 22 j. landbouwster, ongehuwd, L. Thouroutstraat, 25, Huwelijksbeloften Antonius Noé, wever, te Borgerhóut, verblijvende te Croix (Frankrijk) en Maria Segers, haarkap ster, te Yper. Banque de Courtrai. Les actions doivent. être déposées pour l'estampillage en actions Banque de Courtrai et de la Flandrc Occidentale. Banque Beige pour I' Etr angerCe titre ne parvient pas a coter a Bruxelles le cours de frs 45o environ a Anvers sur la base du dernier coupon le rendement ressort de 6 a 7 °/o et la valeur est patronnée par la Société Générale. Gouffre. Bénéfice de l'ordre de 4 millions contre 6 1/2 millions pour ig3i le dividende sera ramené de 947,50 net a frs 568,5o net.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8