Ypeische Voetbalkroniek Les R uzinnetjes an Cortege de la Mi-Carème a Dnnkfrque Gevonden en Verloren Voorwerpen Burgeilijbe Stand van leper kJ Afdeeliog Yper I Daring I De groate schok tusschen de rood-witte Ypeilingen en de wu zwarte Daring-boys heelt aan alle verwachtingen beantwoord schoon weder, veel volk, prachtig voetbal en heerlijke uitslag. Dit laatste bijzonderlijk zal iedereen, die de match niet bijwoonde, verbaasd hebben te meer dat de inzet der partij voor de bezotkeis van allergrootst be lang was. Spijtig voor Danng dat zij hun jarenlang zwoegen nogmaals zien te loor gaan, maar sport is spoit en onze jongens heDDeu het wel bewezen, niettegenstaanae alleilei geruchten en gezegden, hen relaas geven over den wedstrijd is overbodig gezien de cijters welsprtkend zijn, maar toch zullen eenige beschouwingen over onzen reuzenstrijd het geheugen verlrisschen. Kapitein Vanderoouw- hede wint den toss en plaatst zijn tegenstre vers tegen wind. De aanvallen zijn dadelijk van allergrootst gevaar en de achterhoeden moeten stflens ingrijpen. De twee eerste hoek schoppen vallen olankenbeighete beurt, maar kunnen afgeweerd worden. Lie twee volgende worden door de ïperlingcn algedwongen en brengen insgelijks niets op. De oacks en halt- lijnen geven goed door, zoodat de voorwaart sen heltig kunnen vooiuitiukken. Doch niets baat, alles wordt teiuggezonden ot ontzet. Daring btkcmt nogmaals twee corners. Op een dezer wordt ons kamp gezuiverd, Ver leure Ev. knjgt het leder toegespeeld en rent voorbij de vijandelijke backs tot aan keeper Janssoone, die met de hand het leder in hotk schop kan alwereu. leuercen dacht het doel gemaakt, en de Blankenbergscbe supporters hadden het kippenvleesch gekregen. De hotk schop evenals een volgende bracht weinig aarde aan den dijk en de strijd luwde verder Aan de 36e minuut geeft bordeaux onverwachts aan centervoor Verleure, deze schiet op den keeper die onvoldoende stopt en Molein zendt in het ledige doel. Verbazing bij de Daring spelers, gejubel bij de Vpersche supporters. En de rust ureekt aan met l o in 't voordeel van de thuisclub. Dat die eerste speelhellt iedereen bevredigd heelt, hoeit niet gevraagd, want iedereen is nog over de schoone speloogenblikken aan 't redekavelen alswanneer de vijandelijkheden wederom een aanvang nemen. Olie vier is ontsnapt en schiet naar 't doel, doch j anssoone vangt op. blankenberghe verplaatst het spel en Messelis moet ïusgelijks tusschenxomen. Een corner wordt met moeite afgeweerd, evenwel blijven de zeebonken aanvallen. Deplancke en ütchiè.re wedijveren om ter meest en verdedigen hun kamp met biio. Onze halflijn, die bijzonder op dn_et is, bemoeit zich ook om de stoimloopen te strtmmtn en voedt daarbi| op bijzondere manier onze voorwaart- seu. Olschoon de scheidsrechterlijke beshssin gen verder tegenstaan, doen de rood witten aanvallen dat het een plezier is en ten prijze van eencoiner wordteen schieten van Vanse- venant onscuadeiijk gemaakt. Veischeideue free kick at goal leveren mets op voor de would be champions Voor het oogenbhk is blankenbeighe de meerdere, maar van doelen geen spraak. Alles wordt in de weeg schaal geworpen en op corner kunnen de wit zwaiten eindelijk ge lijk stellen aan de 37' minuut. Nochtans is het einde te nakend om nog een overwegende rol te spelen en de twee punten wtg te kapen. De begeestering onder de toeschouwers groeit van langs om meer aan. blanken berg ne zet alles ten aanval, dwingt nog twee corners af, maar niets helpt en op hoekschop voor ïper eindigt deze uiterst bewogen partij. Proficiat, mannen, in den laatsten wedstrijd hebt gij nogmaals bewezen tot wat gij in staat zijt. De overgroote menigte heeft in bewonde ring gestaan voor uw optreden. Gij hebt rijke lijk de vierde plaats van het klassement ver diend en dat belooft voor het toekomend sei zoen. Aan u van dp dezen weg te volharden. Motgen trekken onze mannen naar Armen- tières op om het plaatselijk elital te ontmoe ten. Te hopen dat zij in het Noorden van Frankrijk hun naam zullen eere aandoen en een flinke zege behalen. Kla»seering 2d F C Heyst Dating Blank. I F.C. iseghem C.S. Yper Stade Moescroen Meenen S.K. Heule F.C. Roeselaere A.A Moescroen S.K. Sweveghem Wevelghem Sp. 24 5 Thielt 24 4 R.C. Panne 24 3 Juniors Yper 2 15 4 37 59 14 18 2 32 86 10 19 2 39 107 8 Iseghem 3 Afdeeliog 24 18 2 4 83 38 40 23 16 2 5 116 30 37 24 14 5 5 78 43 33 24 12 6 6 56 41 30 24 11 rr 1 6 75 33 28 24 10 7 7 59 46 27 24 8 11 5 46 69 21 24 9 12 3 54 68 21 24 9 12 3 47 65 21 23 7 12 4 48 78 18 't Is nogmaals met een doeltje verschil dat onze kranige juniors het onderspit moeten delven. Zooals tegen Korttijk verdienden de rood-witten ruimschoots het gelijk spel, maar het rood-zwarte backpaar heelt zich in de tweede speelhellt overtroffen en onze voor- waartsen m bedwang gehouden Iseghem, na twee corners bekomen te hebben, gelukt er in de score aan de 20" minuut te openen en, en kele minuten voor de rust, wist Vandamme, op prachtige wijze, gelijk te stellen. Na de koffie doelt Litière ongelukkiglijk tegen eigen club, maar van dat oogenbhk af zal Yper zich gedurende gansch de speelhelft de meerdere toonen. Zes hoekschoppen vallen ons te beurt doch brengen niets op. Integendeel zal de linksbuiten der bezotkers nummer drie aan- teekeaen, terwijl Vper insgelijks een doeltje cadeau ontvangt van Iseghem's rechter back, die op aandringen van Dewilde in eigen netten zendt. De stand aan de 37* minuut wijst dus 2 3 voor rood zwart en zal niet meer veranderen tot het einde, zoodat Iseghem met twee kansrijke punten huiswaarts trekt, als wanneer wij de helft van den inzet verdienden. Jongens, morgen speelt gij voor de derde maal aan huis en ditmaal tegen C. S. brugge. Het beloolt dus een schoone ontmoeting te wor den en de liefhebbers van mooie voetbal zul len kunnen voldaan worden. Aan de Yperlin gen van een bevredigend resultaat te bewerk s'.elligen. Derde Speciaal Yper F. C. Brugge De specialers staan morgen voor de laatste en tevens de lastigste taak der eindronde. Immers winnen zij, dan tellen zij evenveel punten als de Bruggelingen, maar kunnen en kei op den beker aanspraak maken indien zij een groote score verwezenlijken. Doch alles wel ingezien, zou een overwinning ons reeds bevredigen, al ware het maar om te toonen dat het zuiden zoosteik kan staan als het noorden Daarom verwachten wij een mooien strijd en een verdiende zege.voor onze kleuren. Supporters C. S. Y. doet morgen de verplaatsing naar Armentières en het Hes uur van de Suppor tersclub heeft besloten dezen uitstap mede te doen. Talrijke supporters zullen er aan houden deze reis te ondernemen om hun ploeg op fransch grondgebied goed aan te wakkeren en in geval van overwinning, eens kennis te ma ken met een zeker vrucht die hier in Bel gië «verboden» genoem 1 wordt. Men vertrekt om 14 ure uit het lokaal, bij Alb. Blootacker, Statielaan, en de reiskosten worden enkel op 5 fr. per man vastgesteld. Men moet zich aan geven vóór Zaterdag avond, 8 April De sup porters nemen de gelegenheid te baat om de spelers van het eerste elltal geluk te wenschen over den uitslag van verleden Zondag en be loven voor toekomende jaar immer op de bres te staan om de spelers uit al hun macht aan te moedigen en op \erplaatsirg te vergezellen. Leve de rood witte spelers met hun welver diende vierde plaats NEMO. Quel véritable et radieux jour de printemps pour la première de ros excursions Nature et coeurs en fête, rires frais et joyeux s'élevant a tout propos témoignent la joie de vivre et le bonheur d'etre jeune. Après une bonne heure de t'ajet a travers la campagne verdoyante de notie chère Flandre, nous arritacnes a Dunkerque, belle ville, port de mer reconnu. Au local, chuisi par notre dévoué président, nous revêtons dans un joyeux brouhaha nos costumes de satin blanc et en route I Un attention des plus flatteuses nous accueille et durant tout le parcours les manifestations de sympathie ne cessent de parvenir a nos oreilles de filles curieuses. Le cortège est long et brillant.plus de 24 sociétés beiges sont présentes, parmi ceux-ci nos Ecossais et Mexicains font trés bonne figure. Mcssines, Vilvorde, Malines, Bruges, Alost, Gand, Tournai, Ostende, Anvers, Louvain, Ath offrent des groupes tiès léu-sis, nous lisons k ce propos dans un journal Dunkerquois On doit surtout l'animation joyeuse du cortège k nos amis beiges, trés applaudis en cours de route, constatons qu'en France l'es prit de groupes est loin d'égaler celui de nos voisins Durant le parcours nous admi- rons la beauté, le grandiose des places et monuments et l'aspect curieux et pittoresque qu'offrent les quais. Le cortège enfin se ter mine par une magnifique apothéose devant le beau monument du héros Dunkeiquois, Jean Bait La Ic u'e est der se tt soudain, du milieu d'elle, une voix vibrante et déficit use s'élève et entonne l'hymne a Jean Bait». Le public écoute avec une véritable pié c-t chinte au refrain... l'irstant est vraiment pathélique Mais la fraicheur tombe, les R-uzinnetjes aux derniè t s lueurs du j' ur s'tn vont... «En Reusje komt... notrechèie chanson s'égiène une dern ère fcis dans la ville Au revoir Dunkeique et meici Le lendemain dans le Nord Maritime nous lisons Tiès élégant ce groupe des Reuzirnetjrs d'Ypri s dont on admire beaucoup les danst s et les délicieux enst ro bles. Le Géant Goliath peut se vanter d'avoir de charmants enfants Une Reusinneije». Gevonden Zaterdag 25 Maart, door M®*" Joseph Vanhaute Pyck, een paar nieuwe kinder schoentjes, die zij ten politiebureele afgaf. Donderdag 30, door M Vanblankenberghe E., Kazerne, een panen vest Zaterdag 1 April, door M. Pomairt Depuydf^ een kinderpels Terug te vragen in 't politiebureel. Denzelfden dag. door M. Descamps Gentil, stadswerkman, een huissleutel En verders nog, door Mm Alfred Depoorfer De- vyncke, Bruggesteenweg, 25 een wrong sayette die zij ter beschikking der eigenaarster houdt. Ver lore- —Donderdag 30 Maart, is een zwart hondje, toebehoorende aan M. Deconinck Jules, Rijselstraat, verdwenen. Maandag 3 April, door M Bown James, van» Poperinghe een nummerplaat van auto Dinsdag 4, door M. ReyJant Maurice, Dicke- buschsteenweg, 42, een velopomp. Denzelfden dag, door M. Wallaert Omer, Po- peringhesiraat Crombeke, een bruin lederen hand schoen. SlSerhanda Nieuws Yper - Kiekendieven De genaamden Verscheuren en Ferla, van Brielen, op wien men vermoedens had kiekens, voortkomende vaH een diefstal, verkocht te hebben, werden Zondag mor gen door de rijkswacht ondervraagd en, na eerst gepoogd te hebben te loochenen, waren zij weldra verplicht te bekennen dat inderdaad de zeven kiekens, die zij onlangs te Boesin he aan den man hadden gebracht, door hen bij Deconinck Alidor, op de Brijke, gestolen werden. Bij een Dader on derzoek van hun geweten, herinnerden zij zich nog vroeger ook eens te Voormezeele en te Brieles een anders kiekenkot te hebben bezocht. Gevrch'. Naar aanleiding van ons verhaal over het gevecht dat in den nacht van Half Vasten in de Statiestraat plaats greep, ontvingen wij vanwege Libberecht Maurice een schrijven waarin hij verklaart dat hij in die zaak niet betrokken is, alsmede van Riquiere Caniiel, die beweert aan dit gevecht geen deel genomen te hebben Wij verleenen hen akte van hunne verklaringen, IV» rkonpevol Donderdag voormiddag is-- genaamde Vanacker Pierre, die op den Veurne- steenweg aan aldaar in opbouw zijnde huizen be zig was met een muur te cementeeren, zoo onge lukkig van de stelling gevallen dat hij zich nog al erg aan 't hoofd bezeerde en deerlijk aan gansch een zijde van zijn lichaam gekneusd werd Het slachtoffer werd dadelijk ter verzorging naar het hospitaal overgebracht. DicVHiusch Aaneehouden - De gemeentesecretaiis Savoye die, na veischeidene verduisteringen en onregelmatigheden gepleegd te hebben, over eenige dagen spoorloos verdwenen was, werd deze week Dinsdag in zijne woning aangehoudenen onmiddellijk naar het gevang van Kortrijk overgebracht. Verklaringen van den 1 tot den 7 April iq33. Geboorten Vanthuyne Gaston, Recollettenpoort. 5. Vancayseele Jacqueline, Hoornwerk. 27. Verkindt Gilbert, Zonnebekesteenweg, 243. Bohyn Willy. Recollettenpoort, 5. Huwelijk Depoorter Camille, schilder te Waasten en Plovie Magdalena, z.b. te leper. Overlijdens Deleu Maria-Ludovica. 62 J. huishoudster, weduwe Matthu Joannes, Veurnesteenwee, 9. Desramault Gustavus, 59 J. gemeentebediende, ongehuwd, Beluikstraat, 22. Vandenberghe Agnés 8 m. Zonnebekestwg, 188. Luca Marie-Thérèse, 10 d Recollettenpoort, 5. Cousse- maeker Philomène, 79 J. z.b., ongehuwd, Meenenstwg, 25. Neuville Juliana, 76 J. kloosterlinge, Maloulaan, 2. Spotbeen Henricus, 72 j. z.b., ech'. Devos Maria. Meenen- steenweg. 73. Verwaerde Maria, 16 J. dienstmeid te Vla- tnertinghe, ongehuwd. L. Thouroutstraat, 25. Huwelijksbeloften Sylvère Ghekiere, landbouwer te leper, en Elisa Demeyere. z b., te Moorslede. Cyrilie Van- F.xem. aardewerker, te Zillebeke en Martha Minnekeer, land werkster, te leper. René Goes, landbouwer, te Boesingke, en Martha Markey, dienstmeid te leper. Daniel Dumalin, fabriekwerker, en Suzanne Carlier, fabriekwerkster, beiden te leper. Pierre Heuninck, z.b. en Maiia Sanctorum, z.b., beiden te leper, en voorheen te Rijssel.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8