GROOTE SCHIETING Kiekenkweekers, Handboogmaatschappij Ypar-Hoekje Ypersche Voetbalkroniek Gevonden en Verloren Voorwerpen Allerhande Nieuws Nering aan onze Kaai Burger lijKe Stand yan leper COM li A TSCHIE TIN G Zondag 23 April 1933 Armentières 2 Yper 3 De eerste vrirndenmatch, die te Armen tières doorging, is ons voordeelig geweest en indien de zege nipt behaald werd (volgens de uitgebrachte score), dan geeft de uuslaggeens- zins het vertoon te spel weer. Bijzonderlijk in de tweede speelhelft waren de rood witten overdonderend sterker, zoodat bijna in één doel gespeeld werd en 't is dank aan de pracht- keeping van Guntz en... het overdreven pas- senspel der Y perlingen dat de cijfers niet hooger liepen. Van den beginne af gaven de fransche vrienden volle gas en deden zij gevaarliike spelverplaatsingen, maar de rood witte achterhoede- ontzette gelijk zij wilde. Het waren nochtans de bezochten die de score openden aan de iq* minuut. Intusschen- tijd moeslen ons reeds vijf hoekschoppen toe gekend worden, maar het doelen bleef uit. Eindelijk kon Verleure Ev., bij eene heme ming, den gelijkmaker netten. Armentières verkreeg ook een corner die echter niets op bracht. Op algemeen vooruitrukken, schoot Michel van op 3o meters naar 't doel, Guntz heeft het Itder te stekken, maar kan het hard schot niet voldoende houden en de score wijst 2 i voor V per. Zoo werd er gedraaid. Nauwelijks aan den gang of de linksbuiten der geel witten kan op mooi schieten insge lijks gelijk stelltn. Van dan af zag men maar een enkele ploeg meer op het veld. Armen tières moet zich bij verdediging bepalen, tot dat Michel, op oveizet van Vansevenant, den winninggoal aanteeker.de. De verdere gang van de ontmoeting verliep in een gedurig aan vallen en het klein passenspel werd voor den dag gehaald, zoodat de bezochten niet meer wisten wat doen om hun kamp te ontzetten. Zelts werd het tijd dat het einde aanbrak, want alle sportaantrekkelijkheid ging te loor. Zoo wonnen de Yperlirgen enkel met 3 2 als wanreereen a'geteekende score geheel gemak kelijk te bereiken was. De heer scheidsrechter Wattez, die tot eenieders voldoenirg de partij leidde, had volgende elftallen in lijn gesteld ARMENTIÈRES Oosts Debruyne Rigault Bernier Charlet Bouche Dumélie Petit Victor Cbariet Holf C. S. YPER Ollevier Vanderbouwbede Verleure Ev. Molein Vansevenant Bourdeau Ververeken Verleure Aug. Dechièvre Deplancke Margonneau Centervoor Victor wprd enkel beproefd in de eerste speelhelft en na de rust door Marescaux vervangen Na de match werdeo de spelers vriendelijk door het Comiteit van Armentières onthaald en men moet niet vragen of de verboden vrucht duchtig aangesproken werd. Naar men zegt zouden er mooie speechen in beide landstalen, plaats gehad hebben die, jammer genoeg, niet gestenografeerd werden. Men zegt ook dat de spelers bijna naar België niet terug wilden en dat de délégué zulke moeite gehad heeft om hen aan 't verstand te brengen dat,in zulke voorwaarden en op zulk uur, geen tanten meer moesten bezocht worden. In een woord, men zegt dat de uit stap naar Armentières aangenaam verloopen is, maar dat die verduiveldsche fransche dranken 's anderdaags aan sommigen leelijke perten hebben gespeeld. Er mag dus besloten worden dat onze eerste vriendenmatch in de best mogelijke voorwaarden van stapel geloo pen is. Tweede ontvangt morgen het bezoek van Clesco F. C. London. Naar het schijnt is de bezoekende club een goed liefhebbers elftal en zal dus in de gelegenheid gesteld worden om zijn schoon engelsch voetbalspel te ver toonen. Aan de onzen van zich kranig tegen over de bt zoekers op te stellen. Over de match Yper Daring Blankenberghe schrijft gh het volgende in Sportleven C. S. Yper, de jonge club die terug in A-reeks wonderen had verricht, heeft ontegen sprekelijk over het. kampioenschap beschikt In ziin titel prijkt het eerewoord Sportif», en Heyst eu Daring hebben daar hunne toe komst gespeeld. Beiden konden slechts een I-1 behalen. In beide ontmoetingen gaf Yper al wat hij kon en had hij moeten onderdoen, het had slechts voor een sterkere ploeg moe ien zijn, want hij hield de 2 candidaten in bedwang». Derde Speciaal Yper 3 F. C. Brugge 3 Een gelijk spel, dat luimschoots verdiend was, komt dus de matchen der eindronde te sluiten. Onze specialers prijken op den twee den rang en 't scheelde weinig of ze hielden gelijken tred met de Bruggelingen die met den titel gaan loopen zijn. Zondag laatst immers hebben onze jongens zich zelf overtroffen en hun mooiste spel voor den dag gehaald, de Blauw zwarten hebben de meeste moeite ge had om het gelijk spel af te dwingen. Na de eerste helft stonden de noorderlingen met 2 I voor, maar het tegenovergestelde had beter de spelwaarde weergegeven. Cherchye teekende het openingspunt aan, doch het antwoord liet zich niet wachten, want een minuut nadien was de geli kmaker al geboren, door toedoen van Brunée en Floréal gaf B ugge den voor. sprong een weinig voor de iust. Nadien is het nogmaals blauw zwart die aanteckent, zoodat de specialers een achterstal van twee doelen te vergoeden hebben. Debuyser op pas van Rotru vermindert eerst den score afstand en vervolgens is het de beurt aan Cherchye om, na persoonlijke poging, op de lat te schieten. Een geharrewar ontstaat voor het do» 1 en leder en mannen vliegen allen in het doel, het bord wijst 3 3. Opeens is Seppe Vanliuiburg de backs voorbij, een tegenstrever houdt hem bij den arm, maar de referee heeft niets gezien en is wellicht de oorzaak dat de winning goal niet genet werd. Nu, specialers, hartelijk proficiat voor uw optreden en 't is te hopen dat gij in de overblijvende vriendenmatchen met klinkende cijfers zult «verwinnen. Klasseering Eindronde 3d; Speciaal F. C Brugge 4 2 0 2 15 7 6 C. S. Yper 4 11 2 9 10 4 Stade Moescroen 4 0 2 2 7 14 2 Juniors Yper 2 C. S. Brugge 5 Met een deerlijk verminkt elftal moesten onze juniors den ongeltjken strijd met de stoere B uggelingen aanvangen. Alleman dacht aan een ware verplettering en nochtans wees de stand aan de rust enkel o-i voor de bezoekers aan. Nadien echter moesten de onzen voor overmacht wijken, doch gelukten er toch in (door toedoen van Vandamme en Woets) het machtig achterwerk der B ugge lingen tweemaal te doorboren. Jongens, geen moed verloren en na Paschen u wederom aan 't weik gezet om de eerste zegepraal in de eindronde te verwezenlijken. Eindronde Juniors F C. Brugge C. S Brugge Kortrijk Sport F C. Iseghem Meenen C. S. Yper Supporters Zooals gij reeds zult vernomen hebben valt te Popeiinghe de Hoppebf ker» te betwisten en C. S. Y. heelt zijre deelneming toegezegd. Op Zondag 23 April komt Yper tegen Nieuw- poort uit. De supporters van rood wit doen die verplaatsing mede en degene die van de gelegenheid willen gebruik maken, zullen wel doen van zich op tijds in het lokaal van de supportersclub, bij Albert Blootacker, aan te geven, willen zij zich niet blootstellen aan plaatsgebrek. Aan de leden supporters zul len geen bijzondere uitnoodigingskaarten gezonden worden. Het vertrek zal rond 14 u. plaatshebben. NEMO. Gevonden Zondag 9 April een rijwiel met taksplaat n' 318 525, achtergelaten vóór een herberg van de Maarschalk Haiglaan (Veurnesteenweg). Verloren Zondag 9 April, door Mme Robert Segers een gouden armband met plaatje waarop de initialen L. A. staan. Der zelfden dag, door Mme G. Flamey, een kleinen briljant van een oorring. Woensdag 12, door Mme Verleene Marie, van Oostvleteren, een paar handschoenen. Yper. Nog altijd het gevecht. De genaamde Vanacker Pierre schrijft ons thans, op zijne beurt, een open postkaart om ons te laten weten dat, in tegenstrijd met hetgeen wij hier vroeger meldden, hij voor niets be trokken is in het gevecht dat in den nacht van Halfvasten in de Statiestraat plaats had. Waarvan nogmaals akte. Verkeersongeval. Zaterdag namiddag rond 4 u-, kwam de genaamde Deschrijver Germain, van Isenberghe, per auto uit de Oude Houtmarktstraat naar de Dixmude- straat gereden, terwijl op hetzelfde oogenblik de heer Ed. Froidure per velo uit de tegen overgestelde richting kwam. Daar een stil staande stootkar aldaar wat den doortocht belemmerde, wilde de heer Froidure van zijn 3 3 0 0 12 2 6 4 2 2 0 14 9 4 3 1 1 1 8 11 3 4 1 2 1 8 15 3 1 1 0 0 3 2 2 3 0 3 0 8 13 0 rijwiel springen, doch miste zijne beiekeniog en viel ten gronde met het gevolg dat hij voor de aanrijdende auto terecht kwam. Gelukkig- lijk kon de autovoerder dadelijk stoppen,zoo dat de heer Fioidure niet het minste letsel be kwam, maar het voorgedeelte vau zijn rijwiel was nog al erg beschadigd. De politie stelde een onderzoek in om de verantwoordelijk heden vast te stellen. Twitt. Zondag avond, rond 10 u ont stond er in de danszaal De Anker twist tusschen een zekeren Lecointre viarcel, van Merckem, en de echtgenoote Swinnen, gebo ren B ckers Gertiu te. De politie was dadelijk ter plaats en stelde proces vert aal op. Omvergereden. Woensdag avond, om streeks 6 u werd het vijfjaiig kindje Coftvn Valère, dat nabij de oudeilijke woning aan 't spelen was, op de Lindendreef door de auto- gevoerd door Muylle Gérard, van Gits, om vergereden. Het kleine slachtoffertje bekwam nog al eenige kneuzingen, doch een bijgeroe pen geneesheer stelde vast dat ze gelukkigtijk. van geen ergen aard waren. Terugkomst. Wij vernemen met inni ge voldoening dat de heer Camille Voet, ge wezen letterzetter van Het Ypersche na omtrent 5 jaar en halfin Congo verbleven te hebben, gaaf en gezond Woensdag laatstleden te Antwerpen is a ingekomen, om hier eenige maanden bij zijne familie van een welverdien de rust te genieten. Eerste kwaliteit anihraciet kolen, voor uwe stoven, zijn te verkrijgen bij L. Monkethey- Van Ne&te, Kolen en Bouwstoffen, 9, Koei- markt, YPER. Zooals wij het verleden week zegden zou de beurt Andié van Ch. De Beuf hier Donderdag aankomen. Donderdag noen, om I2y. uur, is een schip de Souvenir schip per Dobbelaere, van Nieuwcapelle, hetzelfde schip dat hier verleden Woensdag met bloent en maïs voor het huis Vandeputte is geko men, en thans geladen met hout voor het huis- Vergracht hier de kaai ingevaren. Om 5 y» uur kwam de beurt aan met ver scheidene bestellingen voor Handelaars van stad. Buiten deze twee vrachtschepen hadden, wij het genoegen hier in den namiddag, rond 2 uur, twee baggerschepen met modder- booten en toebehoorten te zien aanlanden. Naar wij vernamen zullen de bagger wei ken van het bo-renpand der vaart toekomeide week door den heer aannem-jr F. Hanss:ns- aangevat worden. Verklaringen van den 8 t»t den 14 April ig33- Geboorten Demoor Marie-Jeanne, Boterstraat, 26. Van Host Guido, Rijsselstraat, 33. Pil Irène, Lange- Meerschstraat, 9. Snick Oswald, Maloulaan, 23. Overlijdens Zwaenepoel Hendrik, 73 j. z.b. wed' Keste- loot Sylvie, Rijsselstraat, 133. Depoorter Emilia. 83 j. zb. ongehuwd, Veurnesteenweg, 66 Masselis Elvira, 38 j z. b., eebt" Stragier Henri, Poperinghestwg.8. Vanassche Juliana, 77 j. z.b. echte Declercq Gustavus Meenenstwg 15. Huwelijksbeloften Andreas Michiel, steenhouwer,te Yper en Margareta Claeys. dienstmeid, te Langemarck, voorheeit- te Yper. Eric Vanderhaeghe, metser en Elise Tresy, z.b. beiden te Yper. Louis Bartier, aardewerker, te Wytschaete en Gerinana Carrein, dienstmeid te Yper. STAD ir ZATEHDAG 22 APRIL 1933 om 5 uur namiddag aan de staande pers Oppervogel ioo fr. 2 Zijdvogels, ieder 5o fr. too fr. 2 Kallen, ieder 25 fr. 5o fr. Alle vijf schutters een primé van 5 fr. meer. Inleg i3,5o Fr. Terug io Fr. Zooveel vogels als schutters. Inschrijving in 't lokaal Yper Hoekje »r bij de We Maurice Dumortier, van I 3/4 tot 2 1/4 uur, om te 2 1/2 uur stipt te beginnen schieten tot 6 1/2 uur. Bij slecht weder wordt de Schièting op het liggende spel gegeven.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 14