10de HRMDELSFOOR 10me Foire Commerciale FOOTBALL C. 8. Yper - II - F C. Clesco Londen 14cJaar, N° 2 - 15 April 1933 14e Année, N° 2 - 15 Avril Prachtige TOMBOLA Superbe TOMBOLA DE I0d! YPERSCHE HÜNOtlSFOJR Weekblad - bet Arrondissement Yper w Ywiilfllnn der Getalstardea Ier Tpeiche Club*, em. Journal hebdomadaire de I Arrondissement d Ypres Tel. 500 35 ct. het nummer Abonnement 18 fr. 00 par an Etranger 32 fr. 35 ct. Ie numéro Tél. 500 STAD Ingericht met de ondersteuning der Stad Yper Gepaard met een TENTOONSTELLING der werken van de Leerlingen der Ypersche Nijverheidsschool en een Tentoonstelling ingericht door de Ypersche Fotoclub in de gebouwen der Lakenhalle en der Staats Middelbare School, Mondstraat. Op Zondag en Maandag van Pascher. CONCERTEN op de Groote Markt en Statieplaats. Organisée avec l'appui de la Ville d'Ypres Accompagnée d'une EXPOSITION des travaux des Elèves de l'École Indusirielle d'Ypres et d'une EXPOSITION organisée par le Photoclub d'Yprjes dars les Bauments de la Halle aux Draps et de l'École Moyenne de l'État, rue de la Bouche. Le Dimanche et le Lundi de Paques CONCERTS sur la Grand'Place et Place de la Station. Voor de tiende maal. spijts de moeilijke tijder, hebben de Ypersche stieldoeners de puikste hunner wei ken ten toon gesteld; en door hunne prachtige en smaakvolle uitstal lingen in de lekalen der Foor en te hunnen huize, helpen de handelaars ook mede om de bezoekers hier in onze stad aan te trekken. De leuze is dat men, in tijd van crisis, den moed niet mag opgeven, dat geen enkel han delaar mag toonen dat vrees of ontmoediging op hem drukken, maar dat, integendeel, zijne deelneming in deze Foor eene uiting is van vast betrouwen op de toekomst en op betere tijden, die onvermijdelijk aan het komen zijn. Stap voor stap herleeft onze stad Yper en herwordt wat zij vroeger was De bedrijvige hoofdplaats van het Westland, waar de gan sche landelijke bevolking der streek ter markt komt. Wat al weg afgelegd sinds de eerste Han dtlsfoor in 1924 De Handelsfoor is en blijft wat zij in den beginne was Een bewijs van solidariteit on der de Ypèrlingen. Een gemeenschappelijke krachtinspanning van den Yperschen handel om koopers en verbruikers te brengen tot bij den verkooper en den voortbrenger, ten einde té toonen wat men in Yper kan verkrijgen en wat men er voortbrengt, alsook om han delsbetrekkingen aan t« knoopen of uit te breiden. Het princiep der Foor is en blijft voor Yper 1 met uitsluiting van al'e politiek en van alle feiten van aard om deelnemers in hun bedrijf of hunne faam te kwetsen. Als men een blik werpt op de vervlogen tien jaren, op de bekrompen middels van den beginne, op den bijval van jaar tot jaar ver worven, bestatigt men dat het inrichtinsgsco- miteit ieder jaar voor hetzelfde vraagstuk stond De lokalen waren te klein er moest gezien worden naar uitbreiding van plaats Beurtelings werden de Peroepsschool en de Staatsmiddelbare school totaal bezet. De noordvleugel der Halle was nog niet gansch gereed, toen hij ook ingenomen werd en deze eerste stap in ons p'aalgebouw bewees dat het een noodzakelijkheid was gansch de Hal le, door 3e voorgaande geslachten opgericht, te herstellen om ze over te leveren aan dege nen die ons zullen volgen. Beuitelings ook, verwierf het iniichtings comiteit de zeer vereerende en gewaardeerde medewerking van de Beroepsschool, van het Koloniaal Ambt, van het Militair Vliegwezen en van de West Vlaamsche Electriciteitsmaat- schappij. Dit jaar, heeft het bestuur der Nijverheids school besloten de werken der leerlingen in een stand der Foor ten toon te stellen. Uitstekend initia ief, van aard om de aan dacht der ouders te trekken op het belang van het technisch onderwijs in de Nijverheids 6chool gegeven men vormt er beste vaklie den, bekwame werkleiders, flinke stielmannen. Het technisch onderwijs veredelt den arbei der, wekt liefde op voor zijn vak, schept ini tiatief en is van onschatbare waarde in den strijd voor het leven. De Ypersche Fotoclub, onlangs gesticht, zegde ook hare welwillende medewerking toe. Na het nuttige, het aangename en de ontspan ning. De duizende bezoekers der Foor zullen niet nalaten de mooie fotos eq kunstwerken te bewonderen, welke de leden der Fotoclub waarvan sommige echte kunstenaars zijn ten toon stellen. De officieelejopening dezer tiende Handels foor greep Donderdag namiddag, te 14 u., plaats in de ruime ingangszaal der Staatsmid delbare School, waar de heer Hector Ver- •rneulen, voorzitter der Ypersche Handels kamer, omriogd van de leden van het Inrich- K. B. V. B. C. S. Y. Yparsch Stadium Op Zondag 16 April 1933 (Paschen) Om 3 uur namiddag In gangs prijs 3 Frank. Lidkaarten niét geldig. tingscomiteit, van het bestuur en talrijke leden der Handelskamer, en ook van meest alle ten- toonstellers, de overheden en uitgenoodigde personen opwachtte en verwelkomde. Dit jaar was de oproep van het Inrichtings- comiteit talrijker dan ooit beantwoord en, op weinig uitzonderingen na, hadden alle over heden eraan gehouden deze openir gsplechtig- heiddoor hunne vereerende tegenwoordigheid op te luisteren, hetgeen zoo voor de verdien stelijke inrichters als voor de moedige tentoon- stellers niet alleen een deugd Joende aanmoe diging daarstelt maar hen tevens ook het be wijs levert hoe zeer hunne pogingen gewaar deerd en geprezen worden. Onder de aanwezige personen bemerkten wij o. m. den Zeer Eerw. Heer Vermaut, pastoor deken den heer advokaat J. Van der Ghote, burgemeester de heerea E. -Butaye,. R. Deman, J. Leuridan en E. Missiaen, volks vertegenwoordigers den heer advokaat A. Lommez, bestendig afgevaardigde van den. provincialen raad den heer R. Clinckemaille, arrondissementscommissaris de heeren C. Lemahieu, advokaat J. Van der Mersch en G. Delahaye, schepenen Jufvrouw I. Cornillie, HET JTERSCHE LA REGION D'YPRES Organe do I'Association des Sinistréo» des Clubs Yprois, etc. Beheer, Cpstel en Aankondigingen 34. Boterstraat, 34, Yper Abonnement 18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan insthrkien in alle Belgtsthe postkantoren Naamloote artikel* etwelgeri RidactionAdministration etPubllclti 34, rue au Beur re, Ypres. On pent t'abonntr dan* tout les bureaux de potte Beige* Let articles non signis sent rtfusit Van Witten-Donderdag 13 April tot 2D Paaschdag 17 April 1933 kosteloos aan de bezoe. kers aangeboden. Du «leudl-Saint 13 Avrll au Lundl de Paques 17 Avrll 1933 offerte gratuite ment aux visiteurs. MARE BETEEK BIN IS HARE OPENI!> O

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 1