De Verbinding B-lgisch-Gongo - Belgie per auto CHEVROLET, op banden Pirelli Sy mp h onicYp riana La Soirée Tabagie organisée par la Sym phonie Ypriana avec le bienveillant concours de M. Bertal de Radio P.T.T. du Nord aura lieu le Jeudi 27 Aoril 1933, k 20 h., au Vieil Ypres. Le programme de cettc soirée musicale paraitra la semaine prochaiae. 3 Kostelooze TOMBOLA dsr Handelsfoor grootelijks toe bijgedragen cm het bezork der Handelsfoor nog aantrekkelijker te maken. En dan al die andere stands, w t een pracht, wat een weelde, wat een verscheiden heid I Het bezotk ervan schijnt waai lijk zonder ei.ide en is een verrukking voor e bezoekers die gee» oogen genoeg hebben om alles te bezien. Buiten eenige klassen boven, die de heer Bestuurder der Middelbare School jammer genoeg niet vrij kon maken, zijn alle plaatsen, tot de kleinste hoekjes toe, bezet. Bij de handelaars, die vroegere jaren reeds ten toon stelden, zijn dit jaar zich nog t^l van andere komen voegen, zoodat het aantal deelnemers van jaar tot jaar grooter wordt, wat de aantrekkelijkheid der Tentoonstelling verhoogt en ook maakt dat ieder der jaar lijksche Fooren nooit een herhaling is van haar voorgangsters, maar steeds iets nieuws en iets nog ongeziens vertoont. Na de Middelbare School verlaten te heb ben, trokken de overheden in groep naar het ander gedeelte der Handelsfoor, in den her- opgebouwden vleugel der Halle onderge bracht. Doch eerst legde de heer H. Vermeu len, namens het Inrichtingscomiteit, een prachtigen bloemtuil, met de Ypersche kleu ren omstrikt, aan den voet van het gedenktee- ken der Ypersche Gesneuvelden neder, ter wijl de pick-up vm.de General Motors Company de Brabangonne speelde. Daar ook in de Halle hebben de tentoon stellers een krachttoer verwezenlijkt om hun ne waren, autos, machienen, velos, enz. zoo smaakvol mogelijk voor te stellen, en het geheel vormt reeds van aan den ingang der zaal een verrassend en aangenaam schouw spel. Bij iederen stand ook werd er stil gehou den en de hr Burgemeester stuurde aan allen eenige hartelijke woorden om hen over het wel gelukken van hunnen stand geluk te wenschen. Waarlijk deze tiende Handelsfoor mag, zonder overdrijven, de schoonste genoemd worden van allen die wij tot hiertoe te Yper mochten bewonderen. Het Inrichtingscomi teit en ook de tentoonstellers dienen geluk- gewer.scht om hetgeen ze hebben op touw geztt, en mogen van nu reeds van een onge- hoorden bijval verzekerd zijn. Niemand zal nalaten deze zoo behmgrijke Foor te bezoeken, te meer dat zij wij ver gaten het bijna te zeggen met een wel voorziene en prachtige tombola begiftigd is. Tot nu toe zijn er reeds meer dan 25o prijzen, en nog steeds komen er nieuwe bij, zoodat er weldra bij de 3oo prijzen zullen te verlo ten zijn. Dit is een record getal dat nog nooit bereikt werd. In den natni dJag reeds heerschte er in de schoon bevlagde straten en in de lokalen der Foor een drukke beweging, doch 's avonds vooral krioelde het van wandelaars die de uit stalramen, allen zoo smaakvol en kunstig versierd, der handelaars bewonderden. Het is waarlijk deugddoende om bestatigen hoe alle handelaars en nijveraars, zonder on derscheid, eensgezind en eendrachtig wed ijveren om Yper op die dagen, binst de Han delsfoor, mooi te maken en om de vreemde lingen en de bewoners van het omliggende hier aan te lokken. Zooals telken jare mogen wij verzekerd zijn dat duizende vreemdelingen, gedurende de Paaschfeesten, de Handelsfoor, de Yper sche gebouwen, de mooie en bebloemde uit stallingen en de herstelde Kaai zullen komen bezoeken. Daarom is het Inrichtingscomiteit zoo vrij de Yperlingen vooral en alwie het eenigszins kan, dringend aan te raden de Handelsfoor bij voorkeur in den voormiddag te bezoeken, ten einde zich alzoo in den drang en het gewoel van den grooten volkstoeloop niet te bevin den en ook om beter en meer op het gemak al de merkwaardigheden, die in de zoo tal rijke als verschillende stands zijn tentoonge steld, te kunnen nagaan en bewonderen. Benevens de Concerten gegeven op Hoog dag van Paschen door de vier Ypersche mu ziekmaatschappijen, zullen op Maandag 17 Aprilde muzieken van Becelaere, Poelcapelle, Langemarck, Staden, Nieuwkerke, Houthem bij Veurne, Oostvleteren en Le Bizet, de fijn ste stukken van hun repertorium laten hooren. Ongetwijfeld zullen alle muziekliefhebbers dit eenig buitenkansje waarnemen om gedu rende twee dagen eenige puike uitvoeringen bij te wonen. Hunne aanwezigheid op de con certen zal de schoonste aanmoediging zijn en voor de muzieken die naar Yper komen en ook voor het Inrichtingscomiteit dat geen moeite spaart om zelfs de moeilijksten te be vredigen. Aan alle muziekmaatschappijen zeggen wij, bij voorbaat, onzin gu'hartigsten welkom en aan deelnemers, ondersteuners en medewer kers, or zen besten dank. Den Zondag avond, om 9 u., wordt er aan de Kaai een prachtig vuurwerk afgeschoten. I idien ditmaal het weder gunstig tlj't, zal het dien avond bij de Kati aan volk niït ontbreken Da Burgemeester gekiekt tijdeis zijn bezoe't aai de sta *ds. photo oaniel De Foor is open op Zaterdag i5 April, van 8 u. tot 12 u. 's morgens en van 1 4 u. tot 18 u. 's a vonds Zondag 16, Hoogdag van Paschen, van 9 u. tot 12 u 's morgens en van i3 1/2 u. tot 19 u 's avonds, en op Maandag 17 April, Tweede Paasch- dag, van 9 u. tot 12 u. 's morgens en van i3 1/2 u. tot 19 u. 's avonds Tombola De aangekondigde tombola zal recht geven op een heele reeks schoone prijzen de loting zal plaats hebben op het Stadhuis, Woensdag 19 April, om 6 1/2 uur, in tegenwoordigheid der stadsoverheid, en de winnende nummers zullen door de dagbladen bekend gemaakt worden. Ieder ingangsticket, genomen 't zij in de Halle, 'c zij in de Middelbare school, geeft recht op hat gratis ontvangen van een tombo lanummer. De prijzen zijn ten toon gesteld in een spe ciale zial der Middelbare schoob De lijst dezer prijzen wordt door de zorgen der van ouds gekende drukkerij Dumortier, die een moderne, automatische drukmachine in volle weikmg ten toon stelt, in de Foor zelf gedrukt en een exemplaar ervan zal er aan al de bezo<k rs kosteloos aangebo ien worden. Deze merkwaardige reis, bedragende een afstand van 16 886 km werd door den heer Louis van Loo, van Brussel, verwezenlijkt op een Roadster Chevrolet, 6 cyl van vroeger jaar, voorzien met de vermaarde banden der Firma Pirelli. Ter gelegenheid der buitengewone auto tentoonstelling, ingericht in de Hallen door de General Motor Company waarvan de heer C. Mottrie de vertegenwoordiger voor Yper en omstreken is, is deze auto hier ten toon gesteld en allen, die de Ypersche Han delsfoor bezoekeD, zullen zich daar kunnrn overtuigen van de degelijkheid der autos Chevrolet en van het we- rstandsvermogen der banden Pirelli waarvan, hoe ongelooflijk het ook moge wezen, na zoo een rit de ribbens alleen pas zijn aarigetast. Het muziekavondfeest ingericht door de Symphonie Ypriana, met de welwillende medewerking van M.Bertal van Radio P.T.T. du Nord, zal plaats hebben op Donderdag 27 April 1933, om 20 uur, in 't Oud Yper. Het programma van dit feest zal te naaste week verschijnen. M. Hector Vermeulen, Dixmudestr. rijwiel.- M. A. Donck Vermeulen, Rijselstraat theeservies. M Fr. H( fl ick. RijseJstr.: trottinette «Magie» electriek rijwiel lantaarn Vita Luxe acétylène Vita Phare moyeu achterwiel Torpedo 3 rijwiel zadels Vita auto tremp Cicca moto 3 paar boyaux Englebert rem Touiiste Bowden voorwiel achterwie! Belgico 8 rijwiel ketens Vita electriek toestel Haechtl met achter lamp M. G. Derycke, Poperinghestraat agrafeuse Record en rooo agrafes. M. C. Vanmarcke, Rijselstraat batterie moto 6 volts M. M Gillis-Devos, Rijselstr. regenmantel.; M. Verdoene, Rijselstr.: kussen in borduursel. M. Vanlede, Boterstraat karaf Val St L5m- bert met gestel in zilver wekker (moderne) zakuurwerk nickel handvatsel in zilver voor wandelstok cachet in zilver beker in verzilverd metaal vaas M. L. Vandevoorde, Elverdinghestraat lot merceriën. M Aimé Gruwez. Boterstraat: Ma poupée chérie 3 koepons Georgette brodé 2 p. zeep Davidson 2 hoeden en sacoche assorti 1 hoed en écharpe assorti 4 tapijten in caoutchouc foulard in zijde 2 écharpen fantaisie foulard cachat pullover rose cravate Diabolo 1 p. kousen Mireille ceinture en soutien gorge 2 koepons stoffen 6 prijzen van elk een cravate. M. Van Den Abeele, 4, Boomgaardstraat 10 pakken Soleil 3 doozen toiletzeep Olva 20 doozen Vim M. Busschaert, Boterstraatmenagedoos. Compagnie Singer, Groote Markt electriek lamp voor naaimachine schaar. M. A. Weckesser, Dixmudestraat service a dessert in Val St-Lambert. M. G. Verhaeghe, Rijselstraat rol tralie U rsus M. J. Vierstraete, Rijselstraat: wit kinderhemd wit sport kinderhemd 2 paar kloefen 1 paar pantoffels. M. G. Masselus, Van den Peereboomplaa's 2 p. zijden kousen Mireille Joujou tafellaken 2 barboteusen p 3 pullovers 1 p. bretelles 1 p. supports chaussette3 Kinderkleedje. M. Stevens-Pattou, Van d. Peereboomplaats luster. M. Vandermarliere, Groote Marktwekker. M. A. Stevens, Neermarkt garniture (kan.boterpot.moor&melkpiat) koffie servies 3 bonbonnièren cristal de Bohème vaas porte parapluie passé vite melkpint aluminium koffiemolen beker in nickel broodkorfje console met 3 potten 2 kommen Elite 2 vazen 1 dozijn messen inoxydable vogelkooi sous plat. M. J. Versailles, Boterstraat kader gravure kader waterverfschilderij valisé 2 prijzen, ieder eenbreidoos.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 3