HET YPERSCHE LA RÉQION D'YPRE! f Zondagrost - Repos dominical 14* Jaargang, N' 2 15 April 1933 14' Annee, N' 2 15 Avril 19J3 Bijvoegsel uzizzz Supplément Distinctions Onderscheidingen STADSMUSEUM In onze Ypersche Pluziehschool Missiewerk: Hoogdag van Paschen Mademoiselle Emilie Depoorrer Jufvrouw hmilie Depoorter ZIELMISSEN Heer es Vrouw Ern st-Gustaie BALLE IER-YANSE/ENANT dochtïr Ida en Zion Oscar Zondag 16 April Dimanche 16 Aattt Statiestraat o- Rue de la Station Mr A. Deduytschae ver, Directeur Gér éral a l'Administration Centrale de l'enregistre- ment et des domaines, est promu Comman deur de l'Ordre de Léopold.et Mr A. Feckel, receveur de l'enregistrement et des domaines, est nommé Chevalier de l'Ordre de Léopald. Nous leur adressons a cette occasion nos bien sincères félicitations. Dinsdag namiddag, tijdens de zitting van het scheper,college, overhandigde de heer Burgemeester Vanderghote aan vijf stads werklieden de hiernavermelde eervolle onder scheiding die hen bij Koninklijk Besluit van 8 April 11.genomen ter gelegenheid van het verjaringsfeest van Zijne Majesteit den Koning, toegekend werd als belooning voor de goede en trouwe diensten die zij aan stad bewezen hebben De Gulden Eerepenning der Orde van Leopold II, aan M. Auguste Tegethoff, die sedert meer dan vijftig jaar in dienst der stad werkzaam is En het Nij verheidseeretetken van 2d klas aan MM. Al éric Scheire, Arthur Van Ux'tn, Pieter Voorspoels en Henri Duran, allen reeds sedert meer dan 25 jaar in dienst der stad. Voor meer dan 25 jaar trouwen dienst bij de familie Soete, aannemingen te Yper, werd, bij Koninklijk Besluit van 8 April ig33, het Nijverheids Eereteeken verleend aan volgende werklieden Van Coillie Henri, metser, ie klas Docche Bruno, metser Pauwels Alidoor, metser Bonte Henri, aardewerker en Decadt René, timmet man, 2e klas Tijdens eene ui noodiging bij hun genegen patroon, werden de diploma's en de medaliën aan deze brave mannen overhandigd, en de gelukwenscheri van M.nister Van Issacker overgemaakt. Bij Koninklijk Besluit van 8 April ig33, is het Nijverheids-Eereteeken van 2e klas toe gekend aan Juffrouw Sylvie Decr«us, voor vijf en twintig jaren trouwe diensten bij Mevr. Remi Camerlynck, te Passchendaele. Het Ypersche biedt aan al deze ver eeremeikten zijne hartelijkste gelukwenschen. Ter gelegenheid der Paaschfeesten en der lodt Handelsfoor, zal het stedelijk Museum, gelegen boven het vleeschhuis (ingang langs de Boomgaardstraat) kosteloos toegankelijk zijn op Zondag 16 en Maandag 17 April, telkens vanaf 10 tot 12 u. 's morgens en van 2 tot 5 u. 's namiddags. Verders zal het Museum insgelijks nog open zijn op al de Zondagen en op de uren hierboven aangeduid. Het tweede Concert gegeven door de leer lingen van ons Ypersch Conservatorium op Zondag 2 April was voorgezeten door den heer schepen Joseph Van der Mersch, omringd van den heer Sobry, oud burgemeester, de Be- heerleden en van een uitgelezen publiek. Het was een echte kunstprestatie waarvoor al de uitvoerders met den meesten lof dienen begroet, en inzonderheid Mejuffers Béatrix Souvage, pianiste, en Germaine Van Cayseele, zangeres, MM. V. Legley, altist, J. Decadt pianist, en Gér. Burggraeve, bugel Het prachtig Alleluia van Haendel, in driestemmige notenleer door de leerlingen der notenleerklassen allerbest uitgevoerd, werd terecht gewaardeerd. Onze welgemeende gelukwenschen aan den heer Bestuurder, aan zijne leeraars, en aan zijne uitvoerende leerlingen. van de Vlaamsche Ongeschoeide Karmelieten in Travancore (Engelsch ludië) Groote Tombolageooiloofd bij Kon. Besluit van 21 Okt. ig32. Daar zijn 460 prijzen te verloten, waaron der 400 bestaan uit kunstvoorwerpen uit Indiè, ter waarde van 35.000 fr. De 6o overige prijzen bt staan uit schilder stukken, b'onzen en zilveren kunstvoorwer pen, benever s 4 reizen naar Lisieux. De verloting zal geschieden te leper, op 3o Apiil ig33. Wie zich totnogtoe van geen lotjes bege riefd heelt, wordt dringend verzocht er voor te zorgen en gelieve zich te wenden tot E P Xiverius, in het Karmelietenklooster, Mond- straat, 5, leper, of in welk ander klooster ook van de Karmelorde in de beide Vlaanders en in de Provincie Antwerpen- Spoed gemaakt eer het te laat zij. God zal 't U loonen. Elk lot is te verkrijgen tegen 1 fr. Boeks- kens van )o loten met een bijlot vertegen woordigd door Oen omslag kosten 10 fr Op den hoogdag van Paschen kiijgen wij een schiiterenle uitvoeiing in St Vlaartens kathedraal, on Ier de plechtige Hoogmis te 10 u de plechtige Mis van Cesar Franck, alsook het wereld leroem 1 Alleluia van Hiendel, wordt uitgevoerd door het gemengd koor van St Maartens, met begeleiding van orgel en orkest 's Namiddags te 3 1/2 u. Sol Vespers en plechtig Lof, waaronder feestpredika'ie over de Verrijzenis des Hoeren door E. Pater Xavrius. 1 arme In t La fête da Faqudü a la Caihédraie Dimanche prochain, 16 Aviil, a la Grand' Mevse de 1 a jui-s célébré-: a 10 heures en la Cathédrale, la Messe Sulennelle de César Franck, ainsi que le célènre Alleluia de Haendel seront exécutés par la Chorale mixte de St Martin, avec accompagnement d'orgue et d'orchestre. Les Hamenu r d Yfires Le Dimanche de Paques fleuries fut célébré cette année dans la joie printarière d'une splendide journée d'Avril Les belles cérémo nies liturgiques de la bénéaiction et de la dis- tribuiion des Rameaux en l'église St Nicolas se déroulant dans une tradition parfaite l'im pressionnante procession au son de toutes les cloches de la vil le, puis la Station et la Grand' Messe Solennelle a la Cathédrale, groupant detiès nomoreux fi lèles, constituèrent une solerni'é d'une particulière ferveur en cette anrée Sainte. II convient d'en féliciter les principaux animateurs M. le Doyen Ver- maut et vi. le Curé Denys. Monsieur et Madame Emile Depoorter-Haerinck Monsieur et Madame Charles De Dulle-Depoorter et leurs enfants Reine et Rose Mademoiselle Elise Depoorter, ont la profonde douleur de faire part de ia perte cruelle de leur soeur, belle-soeur, tante et grand'tante bien-aimée née Alveringhem, le 10 Mars 1850 et pieusement décédée a Ypres, le 10 Avril 1933, munie des Saints Sacrements de Notre Mère la Sainte Eglise. L'lnhumation a eu lieu dans la plus stricte Intimité le Merckedi 12 Avril 1933. Le Seivice Funèbre sera célébré en l'église paroissiale de St-Martin a Ypres, le Uundi de Paques, 17 Avril 1933, 9 heures. Les personnes qui, par oubli, n'ont pas repi de leltre de faire part,-sont priées de considérer le présent avis comme en tenant lieu, Chaussée de Furnbs, <6. Mijnheer en Mevrouw Emiel Depoorter-Haerinck Mijnheer en Mevrouw Charles De Dulle-Depoorter en hunne kinderen Reine en Rose Jufvrouw Elise Depoorter, melden met diepe droefheid, doch met cbristene gelatenljfid, het pijnlijk en onherstelbaar verlies dat zij komen te onder gaan door het afsterven van hunne teergeliefde zuster, schoonzuster, tante en groottante, geboren te Alveringhem, den 10 Maart 1850 en zachtjes in den Heer ontslapen te Yper, den 10 April 1933, vooralen van de HH. Sacramenten der Stervenden. De Teraardbestelllng in engen familiekring heelt plaats gehad op Woensdag 12 April 1933. De plechtige Lijkdienst, zal plaats hebben op Maandag 17 April 1933, zijnde 2'" Paaschdag, te 9 uur in Stn»- Maartens Kathedraal De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rquw brief «ntvangen hebben, worden verzocht dit beticht als Jus- danig te aanzien. 66, VeurnesteenweO. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS nij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 April (Paschen), 5m 7% u., in St Jaconskeik, tot zielelaténis van gesneuveld in den oorlog. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongfen worden op Zondag 16 April, om 8% uUr, in Sint Pieterskerk, tot zieb lafenis van Heer Oscar VAN GHELU <VE Echtgenoot van Vrouw Germaine Coffyn en voor Vrouw Weduwe Eu.ène ALLEMAN gehoren Victorine offyn Vrienden en kennissen woidi n uitgenoodigü de ZIEL M IS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 April, om 8y. uur, in St Jacobskeik. tot zielelafenis van Vrouw Lou'se PRIEM Ec'ntgenoote van Heer Jules Pyck. Mijnheer en Madame Eug Van Lanckqje.- Aerts en hun dochtertje Mejuffer ValentTne Breyne, noidigen vrienden en btkenden hit tot het plechtig JAARGETIJDE, welke zal gezongen worden in de kerk der EE. Pp. Karmelieten, op Paaschdagom g uur, tot zielerust van wijlen Mijnheer Ferdinand 8*<EYNE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 16 Apiil (Paschen), om ii Vt uur. in St-Maartens Kathedralbl, tot zielelafenis van Heer Alrhonse CL4EYS. Vrienden en kennissen worden uiigenoouigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 17 April (ae Paasqh-' dag), om 7 1/2 uur, in St-Jscobskerk, tot zielelafenis van Hee' Alfnns POLI ÉE. Vrienden en kennissen worden uitgeuoudiga de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 17 April (2' Paasch dag), om g uur, in de Kerk der E. E. P. P. Carmelieten,tot zielelafenis van Vrouw Sidonie KERRINCKX Echtgenoote van Heer Michiel Jules. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIEL MIS bij te wonen die zal gezongfen worden op Zondag 23 Ap'it, om g uur, in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Hr en Vw Camiel Deconinck-°hilippo. De Apotheek van La Pharmacie de M' VAN ROBAEYS Boterstraat -o- Rue au Beurre is ALLEEN OPEN Op reste seule ou verte ir en deze van - et celle de M' VAN WALLEGHEM op Maandag 17 April {z' Paaschdag) le Lundi 17 Avril (2* Jour de Paques).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 9