Ypersche Voetbalkroniek Kiekenkweekers, Te Koop 2 Huizen Buitengewone Treinen Trains Ixtraordinaires Missiewerk: Gevonden en Verloren Voorwerpen Allerhande Nieuws Aan de Kaai Massacres 8 Nation. Maatschappij der Belgische Spoorwegen Sociéti Nationale des Chimins de Fer Beiges ter gelegenheid der Gentsche Floraliën Op -laardag 24 Aptil 1933 a ('occasion des Floralits Ganiotses Le Lundi 24 Avril 1933 Poperinghe - Gent (St Pieters) Popeiinghe (veitrek-départ) 6 3l Vlamertinghe 6 40 Yper 6 46 Houthem 7 00 Comines 7 07 Wervick 7.14 Me- n« n 7.22 Wevelghem 7.30 hisstghtm 7.35 Kortiijk 7 45 Gent (St Pieters) aankomst 8.27 Gent (St-Pieters) Poperinghe Gent (vertrek-départ) 17 48 Kortrijk 8 3i Bisseghem 18 42 Wevelghem 18 47 Meenen 18 55 Wervick 19.04 Comim s 19 11 Houthem 19.19 Yper 19.34 Vlamertinghe 19.40 Poperinghe (aankomst- arrivée 19.50 van de Vlaamsche Ongeschoeide Karmelieten in Travancore (Engelsch Indië) Groote Tom hola geoorloofd bij Kon. Besluit van 2i Okt. ig32. Daar zijn 460 prijzen te verloten, waaron der 400 bestaan uit kunstvoorwerpen uit Indiè, ter waarde van 35.000 fr. De 60 overige prijzen bestaan uit schilder stukken, bronzen en zilveren kunstvoorwer pen, benevens 4 reizen naar Lisieux. De verloting zal geschieden te leper, op 3o April 1933. Wie zich totnogtoe van geen lotjes bege riefd heeft, wordt dringend verzocht er voor te zorgen en gelieve zich te wenden tot E P Xaverius, in het Karmelietenklooster, Mond- straat, 5, leper, of in welk ander klooster ook van de Karmelorde in de beide Vlaanders en in de Provincie Antwerpen. Spoed gemaakt eeT het te laat zij. God zal "t U loonen. Elk lot is te verkrijgen tegen 1 fr. Boeks- kens van 10 loten met een bijlot vertegen woordigd door den omslag kosten 10 fr. C. S. Yper 2 F. C. Clesco 1 Ter gelegenheid van Paschen had het Comi teit een match op touw gezet tusschen onze ie ploeg en de liefhebbersploeg van F. C. Clesco-Landen. De toeschouwers waren talrijk opgekomen benieuwd om een brokje Engelsch voetbal te kunnen aanschouwen. Onder hen bemerkten wij verscheidene Engelschen die te Yper ver blijven en hunne landgencoten waren komen aanwakkeren. Vanderbouwhede, belet, werd vervangen door De Buyser die als midden vóór optrad. Na een mooi betwiste partij wonnen onze mannen het pleit met 2-1, alhoewel een afge tetkender score beter de weergave van het spel had gegeven. De doelen voor Yper werden aangebracht door Ollevier in den eersten en door Molein in den tweeden time. Aan de rust was de stand i-i. Er moet nog vermeld dat Yper twee penal ty's bekwam die allebei heel sportief in de handen van den engelschen keeper werden ge geven. Morgen gaan onze mannen naar Poperinghe en komen er uit tegen Nieuwpoort voor den beker der Hoppestreek. De eerste match voor dezen beker werd gespeeld tusschen F. C. Panne en F. C. Poperinghe en door deze laattte met 6-1 gewonnen. Gelukken onze mannen erin Nieuwpoortte verslaan,dan loopt de tinaal opeen dexby Poperinghe-Yper uit. Herinneren wij er nochtans aan dat het Nieuw poort is die ons verloden jaar in reeks B het meeste getal punten ontnam Immers op eigen veld konden wij het tegen hen enkel tot o o biengen en op verplaatsing werden wij met 2 1 verslagen. Mannen, weest dus op uw hoe de, speelt niet met te veel zelfvertrouwen en toont Nieuwpoort dat gij sedert uw opklimmen in reeks A heel wat vorderingen hebt gemaakt en er uw vierde plaats ten volle verdient. De supporters zullen ongetwijfeld er aan houden talrijk hunne lievelingen te vergezellen en door hunne sportieve aanmoedigingen er toe bijbrengen ten rood-witte zege te be werken. Beker Sport Ouvrier Halluin Tourkoenje 4 C. S. Yper 2 Zondag laatst trok o^ze III speciaal naar Halluin om er een afvallingsmatch te betwis ten tegen een club van Tourkoenje. Met een gansch gewijzigde ploeg, waarin 2 scholieren en 5 juniors in vervanging waren opgetreden, werd de st> ij i aangevangen. Dit belette niet dat gedurende de eerste speelhelft onze jon gens den baas waren en schoon passenspel leverden. De twee eerste doelen der partij werden door ons aangeteekend aan de 20® en 25' mi nuut en 't was enkel aan de 4ce minuut dat Tourkoenje zijn eerste doelpunt kon aantee- kenen. Daarop kwam de rust met 2 I in 't voordeel van Yper. Na de citroentjes deed zich de vermoeienis onzer jongere spelers gevoelen en dan ook kregen wij hun schoon passenspel van de eer ste speelhelft niet meer te zien. De franschen maakten van die verslapping gebruik om op het einde van de match nog 3 maal te doelen, en zich te klasseeren voor de finaal welke den Maandag moest gespeeld worden tegen den winner van de match Sport Ouvrier Halluin Iseghem. Er dient nochtans gezegd dat onze jongens zich moedig verdedigd hebben en zich eervol van hunne taak hebben gekweten. Derde Speciaal moest morgen namiddag thuis uitkomen tegen F. C. Wormhoudt. Door onverwachte omstandigheden echter kan deze match niet doorgaan. INTERIM. Gevonden Vrijdag 14 April, een bruin lederen handschoen dat op het politiebureel mag teruggevraagd worden. Zaterdag t5, een paar gebreide kinderhand schoenen. Terug te bevragen Kalfvaart, 3. Verloren. Maandag 17 April, een pels door Jvr. B:smans Marcella, Lange Thou- routstraat, 14. Denzelfden dag, op de autobus Bizet Yper een geldbeugel door M. Dewaele André, wo nende Touquetstraat-te Le Bizet. Dinsdag 18, een grijs pelsje door Mme Fiers Marie, Hondstraat, 25. Yper. Aanrijding. Zondag, rond 10 u. 's morgens, kwam de melkverkooper De- smedt Pieter, van Dickebusch, met paard en kar van de St Jacobstraat naar de Hondstraat gereden, toen hij op zeker oogenblik in de Paddepoelstraat met zijn gespan tegen een aldaar stilstaande fransche auto reed. Deze laatste werd lichtjes aan een der slijkweerders beschadigd, doch beide voerders kwamen over het bedrag der aangerichte schade in der minne overeen. Onverwacht bezoek. Dinsdag in den laten avond, rond 8 u 3o, is er hier een groep jonge Duitschers, twee en twintig in getal en voor het meerendeel afkomstig van Francfort en omliggende, toegekomen. Deze jeugdige bezoekers, soort boy scouts, van i5 tot 25 jaar oud, hadden de verre reis ondernomen per rijwiel en, volgens huDne verklaiing, legden zij een gemiddelde van 100 kilometer per dag af. Zij hadden eerst de gewezen fransche slag velden bezocht, en waren thans naar hier af gezakt met het doel ook onze streek en de zich alhier bevindende duitsche kerkhoven te be zoeken. Daar het hen, tengevolge van het guur weder,onmogelijk was ievers te kampeeren, begaven zij zich naar het poljtiebureel waar de ontboden rijkswacht hunne papieren on derzocht en vervolgens in verschillige plaat sen inlichtingen vroeg om te weten of er mo gelijkheid was deze vreemde bezoekers een onderkomen te bezorgen. De heer Benoni Ver meulen, dienstdoende burgemeester van St. Jan, die eveneens geraadpleegd werd, ver-*, klaarde zich dadelijk bereid deze jonge gasten te ontvangen, en om 9 u. 's avonds vertrokken ze naar het hen aangeduid logies te St Jan. Daar ze van alles voorzien waren, tot zelfs- van muziekinstrumenten toe, mi ken ze er dadelijk hun avondmaal klaar en gaven er nog zelfs een kleine serenade ter eere van hu«i logementgever, met wien zij spoedig ver trouwd waren. 's Anderdaags 's morgens kwamen ze terug naar Yper om de merkwaardighe fen der stad te bezien en rond 11 u nadat de heer Benoni Vermeulen hen nog op de Groote Markt een afscheidsgroet was komen brengen vertrok ken ze naar Langt marrk, om er het groot duitsch kerkhof te bezoeken, en vandaar naar Dixmude, Nieuwpoort, Oostende, Krugge,. Gent, enz om vervolgens den 23° dezer maand terug te Francfort aan te komen. Eerste kwaliteit anthraciet kolen, voor uwe- stoven, zijn te verkrijgen bij L. Monkerhey- Van Ne&te, Kolen en Bouwstoffen, 9, Koei-- markt, YPER. Dickebusch. Smartelijk ongeval Op Donderdag 6n dezer is er hier in de her berg Transvaal een allerpijnlijkst ongeluk, voorgevallen dat het leven kostte aan een driejarig meisje Het kindje was rond 9 uur 's morgens alleen uit zijn bedje opgestaan en moet de onvoorzichtigheid begaan hebben met stekjes, die in zijn bereik lagen, te spe len, want opeens werden de ouders door een benauwelijk geschreeuw verschrikt en, toen ze de kamer binnenvlogen, was het kleine^ meisje reeds door de vlammen omringd. Een bijgeroepen geneesheer diende het kindje dadelijk de beste zorgen toe doch, niettegen staande het onmogelijke gedaan werd, is het korts na den middag in de hevigste pijnen bezweken. De droefheid der ouders, die zich- over het verlies van hun kindje maar niet. kunnen troosten, is hartverscheurend. Sedert de heropening onzer kaai en niet tegenstaande de herstelling van de vaart nog niet voltooid is, gaan geen weken voorbij zonder dat twee of drie schepen hier toekomen. Dit is een mooi begin dat belooft voor de toekomst en ons doet voorzien dat, wanneer de tijden wat zullen verbeterd zijn en de- handel ietswat van zijn verloren bedrijvigheid zal herwonnen hebben, de scheepvaait hier te Yper nog drukker zal zijn dan voor derx oorlog Dinsdag avond, rond 9 u kwam hier op nieuw een schip toe voor den heer Alidor Vandeputte, graanhandelaar te Yper, namelijk: de Helena», van F. Frankaert, uit Wille- brorek, geladen met 80 ton maïs. Den Donderdag morgen was het de boot Leona van schipper Delooz Georges, die hier de kaai binnenvaarde met een lading van 100 ton koren voor den heer A Hollebeke* molenaar te Yper. Nietteger staande dit laat ste schip in de bovenvaart wat moeilijkheden- had met het lisch, schikt het toekomende' week terug te komen met een lading van 110 000 kgr. graan. Denzelfden dag kwam hier ook nog, zooals de vorige week, de beurt toe uit Ar.twerpen- Dixmude Een goed nieuws dat we vernamen, is dat- de baggerwerken deze week Woensdag in de Kaai begonnen zijn. Indien zij, zooals alles- het laat voorzien, met zorg en spoed doorge voerd worden zal er weldra voor de scheep vaart op onzen waterweg maar een enkele belemmering meer overblijven, en 't is de- brug van Caeskerke. Wie helpt ons deze laatste hinderpaal uit den weg ruimen En France, les trois jours de Samedi, Di- manche, et Lundi des Paques dernières, les accidents d'automobiles ont causé la mort de 36 personnes et en ont blessé g5 autres. En Angleterre, ces chiflres ont été presque doublés. Et aux Etats Unis, les catastrophes se sont chiffrées par centaines pour ces trois mêmes journées. Effrayant tusschen stijlen in goeden staat, dicht bij de Statie, in eenen blok, en ledig staande, i5oo m2 grond, 3o fruitboomen, water en electriek, prijs 5o.ooo fr. Zich wenden bij den eigeoaar, 147, Wahistraat, Meenen, ot bij den zoon, 104, Veumesteenweg, Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 14