FOOTBALL C.S.Y.-Jun.-Mgenen Groote Schieting Chicorei Van Tieghem Dupont 14e Jaar, N°4 - 29 April 1933 14e Année, N° 4 - 29 Avril De Engelsche Scholieren KOOPT NOOIT Weekblad - bet Arrondissement Yper journal hebdornadaire de I Arrondissement d Ypres Abonnement 18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan lntehr(/ren in alle Belglsthe postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Abonnement 18 fr. 00 par an Etranger 32 fr. T K. B. V. B. C. S. Y. Op Zondag 30 April 1933 Gilde St-Sebastiaan, Gheluvelt aan de staande pers Zondag 30 April 1933 - - _L—1 HET YPERSCHE LA D'VPR tr VwMnlging der &at®Lit«rtlen. he Club*. em. O i'sfau^e i!*J I'AasuciAiiuil tiet SüU^trilti de» Club» It piuis, etc. Setteer, Opstel tn Aankondigingen 34, Boteretraat, 34, Yper Ntamloote artikels pewetger* Ridaction, Administration et Pabllclté 34, rue au Beurre, Ypres. On pent t'abonner dans tout les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 50C Let articles non stgnis sant refusis Vanaf Maandag aanstaande, in Mei, zal de Last Post iedëren avond om 9 uur stipt geblazen worden. A partir de Lundi prochain, ir Mai, le Last Post sera sonné régulièrement tous les soirs a 9 h. précises. From Monday next, ir9t of May, the Last Post will be sounded each evening exactly at 9 o'clock. TE YPER Ypersch Stadium Om 3 uur namiddag Ingangsprijs I Frank 5o. Lidkaarten niet geldig. met medehulp van het Schuttersverbond 't Zuid Westland Oppervogel100 fr. Tweede oppervogel 5o fr. Twee zijdvogels, elk 5o fr. ioo fr. Twee kallen, elk 25 fr. 5o fr. 3o Geprim. bond vogels aan i5 fr. 45o fr. Daarbij alle vijf schutters een primé van i5 fr. Inleg 13.50 Fr. Terug 10 Fr. Deze schieting is uitsluitend voorbehouden aan de leden der aan 't Zuid Westland aange sloten maatschappijen, die per kring moeten ingeschreven worden. De lijsten ingeven in 't lokaal St-Sebas tiaan vanaf i 1/2 uur. De schieting begint om 2 1/2 uur stipt tot 7 uur. De maatschappij is niet verantwoordelijk voor de ongevallen. Verders gewone voorwaarden van den bond 't Zuid Westland chicorei in vrac als zijnde van ons merk, wordt niet anders dan in pakken verkocht. Zooals wij het hier vroeger reeds aankon digden werd er, gedurende dit Paaschverlof, door den Belgisch - Luxemburgschen Dienst voor Toerisme en onder bescherming van het Ministerie van Openbaar Onderwijs, een schoolreis ingericht van Belgische studenten naar Londen terwijl, in verwisseling, een even groot aantal Engelsche scholieren op bezoek naar België kwamen. Deze laatste zijn hier verleden week Woensdag, cm 5 u. 3o in den namiddag, met de maalboot Prinses Astrid te Oostende aangekomen. Den Donderdag brachten zij te Brugge door, en 't is van uit deze stad dat zij den Vrijdag morgen per autocars vertrokken om de gewezen slagvelden en voornamelijk de stad Yper te bezoeken. Zij waren hier rond 9 u. 3o verwacht, doch onderweg gingen ze eerst nog naar het groot Engelsch kerkhof Tyne Cot te Passchen daele en, ten gevolge van een kleine hapering die aldaar aan een der autocars overkwam, was het met een groot uur verachtering dat zij hier in onze stad hunne intrede deden. Talrijke gevels der Groote Markt en in de voornaamste straten der stad waren, ter ge legenheid van dit bezoek, bevlagd en reeds vanaf 10 u. verdrongen zich veel Yperlingen alsook meest al de Engelschen, die hier te Yper verblijven, op de Groote Markt om er de jeugdige bezoekers bij hunne aankomst te begroeten. Ondertusschen waren de verschillige over heden, die de Vredesplechtigheid onder het gedenkteeken der Meenenpoort door hunne tegenwoordigheid zouden opluisteren, per auto toegekomen en werden zij op het stad huis, waar de Engelsche, Belgische en Yper- sche kleuren te wapperen hingen, ontvangen door den heer Burgemeester J. Van der Ghote, omringd van de heeren Lemahieu, Delahaye en Van der Mersch, schepenen Jvr. Cornillie, de heeren Coutelle, Missiaen, Van Alleynnes en Vergracht, gemeenteraadsleden den heer Versailles, gemeentesecretaris den heer Clinckemaille, arrondissementscommissaris Je leden van het Last Post Comiteit, namelijk MM. Vandenbraambussche, politie commissaris en voorzitter van gezegd Comi teit, A. Butaye, advokaat, R. Leclercq, tele graafont vanger en H. Vermeulen, voor zitter der Handelskamer alsook' van den heer R. Bouquet, voorzitter van het Comiteit tot Bevordering van het Vreemdelingenver keer. Onder de aanwezige overheden bemerkten wij vooreerst den heer Minister Lippens,1 die daags te voren Dublin per vliegmachine ver laten had zijn secretaris, M. Aan den Boom gi-aaf Adrien Van der Burch, voorzitter van den Belgisch Luxemburgschen Dienst voor Toerisme M. de Pierpont, voorzitter van het Luxemburgsch schoolwerk den heer colonel Pulincx, algemeen bestuurder, en M. Taets, technisch bestuurder van den Bel gisch-Luxemburgschen Dienst voor Toerisme, die zich met de inrichting der vijfdaagsche reis van de Engelsche scholieren in België had belast. De heer Burgemeester verwelkomde deze hooge bezoekers in volgende bewoordingen Excellentie, Het is mij hoogst aangenaam, in miine hoedanigheid van Burgemeester van Yper, U hier, in ons voorloopig stadhuis, te ontvan gen en welkom te heeten. Uwe tegenwoordigheid aan de Vredes- betooging van heden is het bewijs van het belang door U gesteld in de verspreiding van de gedachte van vrede en een blitk van uwe genegenheid voor Yper. Om beide deze rede nen zijt gij ons hier welkom. Yper, die gedurende vier lange jaren al het akelige van den oorlog doorstaan heeft, Yper, die geteisterd werd in goed en bloed, Yper, waarvan de bevolking gedwongen werd als bannelingen in'den vreemde rond te zwer ven, Yper is meer dan welke andere stad de gedachte van vrede genegen en van al het nuttelooze van al ontketend oorlogsgeweld bewust. En wij brengen U, Excellentie, hulde voor den steun welke gij hier door uwe tegen woordigheid aan de verspreiding van de vredesgedachte schenkt. Wij drukken den wensch uit dat dit initiatief de beste vruchten dragen zal, het Menschdom en de Beschaving ten bate. Graag sluit ik bij deze hulde aan de hee ren Inrichters van de plechtigheid Van heden, het Bestuur van den Belgisch Luxemburg schen Dienst voor Toerism, den heer Graaf van der Burgh en heer de Pierpont, die deze betooging op touw hebben gezet. Ik bedank de afgevaardigden van het Engelsch Gezant schap te Brussel, van de Ypres League en van de British Legion voor den blijk van genegen heid die zij aan onze stad hebben willen geven en bid U, Excellentie, Mijne Heeren, het Gulden Boek van Yper te willen teekenen De heer Minister Lippens bedankte ver volgens den heer Burgemeester voor zijn harteliiken welkomsgroet, bracht hulde aan de stad Yper en wenschte haar geluk om haar mooi herstel en beloofde verders ook steeds uit al zijne macht de vexdienstelijke pogingen van de inrichters van het werk der school reizen te ondersteunen. Nadien teekende de heer Minister alsmede de andere aanwezige overheden het gulden boek der stad Yper, terwijl korts daarop de lange karavaan autocars hier toekwam en de meer dan zes honderd schooljongens en meisjes, van 10 tot i5 jaar oud, rechtover he-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 1