Joseph UZ EEL MandboogmaatschappIJ Ypar-Hoekje Ypersche Voetbalkroniek CycUsme Filature de TArsenal Kosmos Toerisme Alle VERVOER en VERHUIZINGEN De Koningschieting NEMO. Société Anonyme A YPRES Sièfe Administratif48, Rne dl Marais, BKUXELLES BEAURAING EN BANNEDX KOSMOS TOERISME Groote Markt, 4, YPER - Tel. 515 Lour des 11 dagen, i5oo fr., op 9/5 23/5 9/6 - 20/6 4/7 15/7 - 1/8 17/8 31/8 - 5/9 12/9 - 19/9- Rome 20 dagen, 3700 fr., op: 7/6 16/8. Vogeezen 6 dagen, 85o fr., op 3/6. Rhijnland 5 dagen, 65o fr., op 26,8. per Auto - Camion 8, Maarschalk Fochlaan, 8 vriendschap. Deze zeldzame gelegenheid laten voor bij gaan zonder feest te vieren ware onrecht plegen, daarom hebben wij gezorgd onzen gevierden deken een klein aandenken aan te bieden als blijk van de genegenheid die allen hem toedragen. Ik eindig dus met hem onze beste wen- schen voor de toekomst toe te sturen en ver hopen onzen deken nog lange jaren aan het hoofd onzer gilde te mogen behouden. Leve dus onzen deken... De deken Felix Pintelon, zeer aangedaan door deze verrassing, dankte allen voor het schooce geschenk, blijk van ieders vriend schap. Tot laat in den avond werd het feest voort gezet, tot de flinke schutters dezer maatschap pij, die reeds bestaat van l854,gansch verheugd elkaar verlieten met de hoop ook wel eens de zeldzame gelegenheid te kunnen genieten go- durende 60 jaren de boog te hanteeren. De jaarlijksche koningschieting greep Paasch-Maandag om 2 1/2 uur plaats. De gouden vogel schitterde prachtig in de zon, wanneer de koning ig32, Mejuffer Rachel Gouwy, de schieting opende met haar drie voorkeurschotec. Het was alras te bemerken dat de vogel niet lang op zijn spil zou prijken en het scheelde zelfs weinig of de heer secre taris Gerard Vandenberghe was koning met zijn eerste scheut. Vervolgens werd de vogel nog geraakt door den heer Verstraete in de derde, door den heer Blomme in de vijfde en door den heer voorzitter Masselis in de zeven de ronde. Eindelijk bij het ingaan der negende ronde, volde de derde man, de heer Joseph Warlop, den hoogvogel neder men had nau welijks drie kwart uurs geschoten. De heer voorzitter wenschte den heer Warlop in korte woorden geluk en overhandigde hem den prachtigen beker, waarna een lekker glaasje op de gezondheid van den nieuwen koning werd geledigd. De koningschieting werd gevolgd door een buitengewone prijsschieting, gedurende de welke de heer Warlop nogmaals den top neer velde. Proficiat Joseph C. S. Yper 8 Nieuwpoprt 1 Wedstrijd voor den Hoppebeker Uitgenoodigd door F. C. Poperinghe om den Hoppebeker te betwisten, stond Rood wit Zondag laatst tegen Nieuwpoort in het strijdperk en overwon zijn tegenstrever met 8 1, wat al dadelijk onze meerderheid in dezen kamp doet uitschijnen. Scheidsrechter Adyns stelde volgende ploegen in lijn S. V. Nieuwpoort Degruyter Hollebeke Peere Vanloo Legein Vanseveren Allewdrelt Vandenabeelc Vanhove Wybo Bescbuyt C. S. Yper Ollevier Verleure E. Vanderbouwhede Molein Vansevenant Bourdeau Ververeken Verleure Aug. Dechievre Deplancke Marconneau Nieuwpoort wint den toss en Michel brengt het leder aan't rollen. Een eerste aanval langs Vansevenant gaat over, terwijl Alleweirelt reeds een kans laat voorbijgaan voor ons doel. Rood-wit echter komt geweldig op en De gruyter heeft gelegenheid zich te onderschei den. Nieuwpoort stelt zich dapper te weer ©m onze aanvallen te stremmen maar kan niet be letten dat Vanderbouwhede, *p inzenden van Ollevier, nummer één aanteekent aan de XI* minuut. De Noordzeestranden bekomen free- kick nabij het gevaarlijk gebied, Margonneau weet evenwel gepast in te grijpen. Op hoek schop ontstaat een geharrewar voor Degruy- ter's kooi, maar de doelworsteling houdt op door hands van Ververeken. *De rood wit ten combineeren dat het een plezier is, doch van doelen geen spraak. Integendeel kan de binnenlinks van Nieuwpoort op uitschieten en met een prachtig schot de ploegen gelijk stellen en dat aan de 27® minuut. Een corner in ons voordeel wordt door Peere ontzet.Op vooruit rukken centert Ollevier gepast in, Michel schiet op den paal en bij herneming zendt Molein boven. Voor het oogenblik ziet men maar een ploeg op het veld en rake schoten worden gelost door al onze voorwaartsen, maar ze vinden de goedo richting niet. De rust komt met een gelijk opgaande score. 't Is na de herneming dat de rood witten hunne schietkwaliteiten zullen doen gelden. Nieuwpoort komt zelden over het midden van het veld en zal, behalve twee corners die wor den toegestaan, onze verdediging, die alles terugzendt, niet meer verontrusten. De doe len volgen elkander snel op. Zoo teekent Olle vier aan de ic minuut aan, Vansevenant aan de 3® minuut, Molein aan de 20® minuut, Van sevenant aan de 3l®, Molein aan de 34*, Van derbouwhede aan de 40® en dezelfde speler aan de 42* minuut. Daarbij zijn nog een vier tal hoekschoppen te rekenen, zonder gewag te maken van de talrijke schoten die door De gruyter onschadelijk gemaakt werden In een woord een overdonderende meerderheid der rood witten, die zich op deze manier voor den eindwedstrijd tegen Poperinghe moeten opstellen. Mannen, proficiat voor uw optre den rekening houdend van het flauwe elftal waartegen gij kampen moest, hebt gij toch be wezen nog den goeden form te bezitten, hetgeen alles doet verhopen voor den wed strijd van morgen. Eene zaak is van groot be lang blijft kalm gedurende het spel en be kommert u niet om wat buiten de krijtlijnen ge zegd of geroepen wordt. Speelt fair en dat vervolgens de besten winnen. Juniors Kortrijk Sport 4 Yper 1 Onze kranige juniors moeten het nogmaals afleggen tegen de Leiezonen, maar ditmaal mag de onkans zeker langs onze zijde gere kend worden. Immers, de scholier Carlier, die als invaller optrad, is zoo ongelukkig met den centerhalf der tegenpartij in botsing gekomen, dat hij moest weggedragen worden en een heelkundige bewerking ondergaan. Aan onzen jeugdigen speler wenschen wij een spoedig herstel en vragen niet beter dan hem zoo gauw mogelijk in ons midden terug te zien. Wat het verder verloop van de ontmoeting aan gaat, is het goed te begrijpen dat onze spe Iers, onder den indruk van het voorgevallene, het spel voortgezet hebben, maar zich noch tans zoo goed verdedigd hebben dat de stand tien minuten voor het einde enkel 2 - I voor de thuisclub aanwees. Kortrijk gelukte nadien twee doelen in minder of geen tijd en zoo eindigde de match met eene 4 - 1 neder laag voor onze kleuren. Jongens, zoudt gij morgen niet beproeven om Meenen eens het onderspit te doen delven Derde Speciaal naar Belle (Bailleul) Als laatste gerecht heeft het bestuur voor de specialers een heen- en terugmatch inge richt op Zondag 3o April en 7 Mei. Morgen trekken de rood witten naar Belle op met het gedacht de fransche vrienden te overwinnen en nadien de zege goed te vieren. Aan allen dus veel kans en goeie leute. Supporters Na de match van verleden Zondag door onze jongens met klank gewonnen, moet C. S. Y. nog een wedstrijd spelen tegen F. C. Poperinghe om te beslissen wie er in het bezit van den Hoppebeker zal geraken. Wij twijfelen geenszins aan een rood witte zege indien er gespeeld wordt als Zondag laatst. Daarom zullen de supporters er aan houden om die ontmoeting bij te wonen en in groot getal naar de Hoppestad op te trekken. De supporters vertrekken in autocar uit hun lokaal, bij Albert Blootacker, om 14 1/4 uur. Men moet zich aangeven vóór Zaterdag avond 2Q April ig33. Allen naar Poperinghe en Zondag avond moet er een beker te meer op het verhoog van den Continental prijken. L'arrivée de la 1r' ét ape du Tour de France d Lille Mardi 27 Juia 1933 Le Tour de France ig33 commencéra, on le sait, par l'étape Paris Lille. Celle-ci aboutira sur la piste de trot, rendu* dure a souhait, de THippodrcme des Flandres au Croisé-Laroche. L'organisation d'étape est commencée. Dé- j& toute la tr^versée de Lillepar la Porte de Béthune, la rue d'Isly, la Place de Tourcoing, la rue Nationale, la Grande Place, la Place du- Théatre, le Boulevard Carnot, est prévue. Les coureurs disputeront l'arrivée sur un tour de piste (soit 1.675 mètres) de l'Hippo- drome puis regagneront Lille, afin de signer au controle 0 'ar nvée qui sera installé au Grand Café Chagnot, Place de la Gare d Lille. Une intéressante réunion sur piste précéde- ra et encadrera les arrivées du Tour. Nous aurons l'occasion d'en reparler inces- samment. MM les actionnaires sont convoqués a Vassemblee générale ordinaire, qui sera tenue le Mercredi 10 Mai 1933, a i5 heures, au siège administratif, 48, Rue du Marais, BRUXELLES. Ordre du Jour 1. Rapport du conseil d'administration et" présentation du bilan au 3i décembre ig32 2. Rapport du commissaire 3. Approbation du bilan et du compte de profits et pertes 4. Décharge aux administrateurs et: commissaires 5. Nominations statutaires 6. Divers. Pour pouvoir prendre part a l'assemblée»- MM. les actionnaires sont priés de se con- former aux articles 28 et 29 des statuts. Dépot des titres au siège administratis k Bruxelles, ou a la Banque Joire, a Bruxel— les, a Tournai ou a Tourcoing. heeft het genoegen haar zeer gewaardeerde klienteel ter kennis te brengen dat er eene 3 daagsche reis ingericht is op 20° Mei naar in salon auto car Minerva met bezoek aan de nieuwe Maria Oorden, Grotten van Ban s Lesse en de zeer bezochte en bekoorlijk* stad Spa alwaar er vernacht wordt. Prijs 350 fr. alle vervoer, hotelkosten,, drank en drinkgeld inbegrepen, alsook de toegangskaarten tot de Grotten van Han. Vraagt inlichtingen en prospectussen hij Volgende reizen worden nog ondernomen gedurende den zomer Trouwe en spoedige bediening.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6