XORTRIJKSCHF ONDERLINGE Brand - Leven Ongevallen 8 WI E L lil J D EN Sckittereide Tweede Plaats vai Alfoas fUESQUIEIE in Parijs - Brussel. Gevonden en Verloren Voorwerpen Allerhande Nieuws Waar zijt gij het ZEKERST en VOORDEELIGST verzekerd TE KORTRIJK Veer alle ialicktiagei weide aea zich tet het Bijkantoor te Yper Algemeen OpzienerOMEfi ROBYN Verleden Zondag heeft Alfons Ghesquière de Vpersche sportlui aangenaam verrast met de schitterende tweede plaats die hij in den klassieken Parijs Brussel op zoo prachtige wijze komt te veioveren. Des te aangenamer is deze verrassing, daar velen dachten dat Fonten in dit begin van het seizoen, in de beste forme nog niet verkeerde. Alfons komt dit op onweer legbare wijz^ te logenstraffen en heeft bewe zen waarlijk stof te bezitten om een groot kampioen te worden. Want als men de sport- verslagen nagaat moet men bekennen dat Fonten oprecht prachtig heeft gereden. Op geen enkel oogenblik, op geen enkele helling verloor hij voeling met den hoofd groep en speelde steeds, n^ast Rebry, een hoofdrol gedurende gansch het verloop van den koers, heigeen van den overwinnaar Barthélémy toch niet mag gezegd worden. Aan de aankomst leidde hij gansch den sprint en tot op eenige meters van de meet zag eenieder in hem den glorievollen overwinnaar, alswanneer Barthélémy, in de laatste lengten, hem van eenige centimeters kwam vloeren. Is 't dan te verwonderen dat de sportkronie kers der groote bladen zijn optreden als een revelatie bestempelen en hem nog menige succesvolle dagen voorspellen Dat wenschen wij hem insgelijks uit aller harte. Gevonden Zondag 23 April, een bruin lederen zakje, door M. Desramault Emile die het op het politiebureel heeft afgegeven. Denzelfden dag, in de Rijselstraat, een huissleutel. Woensdag 26 April, door den tienjarigen Victoor Michel, drie kleine sleutels aan een ketting. Denzelfden dag, een autowiel. Te bevragen nr 8, Pilckemstraat. Nog denzelfden dag, achtergelaten in het stadhuis, een damesregenscherm, die door den heer Julien Deprost, concierge, ter be schikking der eigenaarster wordt gehouden. Donderdag 27 April, een kinderschoentje. Verloren Zaterdag 22 April, een bril, door M. Delautere Henri, Maarschalk Foch laan, i3. Yper. Zonderlinge Aanranding. Zondag avond waren twee vrienden, de genaamden Van.. Gustave en Ca.. Camille, samen uitgegaan en bevonden zich, na tal van herbergen bezocht te hebben, 's nachts rond 12 u in de buitenwandeling nabij het hospi taal, toen deeerstgenoemde opeens een gewel digen vuistslag in het aangezicht kreeg, waar door hij de weinige van hem nog overblijven de krachten verloor en machteloos ten gronde viel. Zijn aanrander hielp hem heel gedienstig weer te been en, na hem vermaand te hebben zeer braaf te zijn, tastte hij al zijn zakken af en ging ten slotte met de portemonnaie van zijn slachtoffer op de vlucht. Deze laatste sukkelde dan alleen voort en moest zich ver genoegen met zijn eigenaardig wedervaren aan de politie kenbaar te maken. Landloopers. Woensdag veroordeelde de Rechtbank zekereö Stechele Elie, 57 jaar oud, afkomstig van Poperinghe, om voor twee jaar en zes maanden naar Merxplas te gaan wonen, daar hij te Brielen door de Rijkswacht werd aangehouden en zich zonder middelen van bestaan bevond. Donderdag morgen is de genaamde Behaeghel Romain, 26 jaar oud, van Lange marck, op het politiebureel komen vragen em opnieuw voor eenigen tijd naar zijn vroeger logement te Merxplas te mogen terugkeeren. De Rechtbank veroordeelde hem nog denzelf den dag wegens landlooperij en stelde hem voor een tijdperk van driejaar ter beschikking der Regeering. Auto in een gracht. Zaterdag namiddag, rond 5 uur, kwam een auto gere den uit de richting van Dickebusch toen het voertuig, nabij het Oefeningsplein, tengevolge eener bandbreuk, met geweld in de gracht omkantelde De inzittende personen, H. W. van Yper en W. V. van Kortrijk, kwamen èr van af met den schrik en eenige lichte kneu- zmgen, doch de auto was nog al erg bescha digd. Botsing Donderdag morgen, rond gu., kwam de heer Dendoncker, van Rum beke, met zijn familie per auto naar Yper gereden, toen nabij het Fransch kerkhof van de Potyze een biercamion uit de tegenover gestelde richting kwam aangehold en op die plaats een zijweg insloeg. Dit had voor gevolg dat de heerenauto op den camion botste en wel met zulk geweld dat Mevr. Dendoncker met het voorhoofd tegen de rugleuning der vorenste zitplaatsen werd geslingerd en, be nevens een gapende wonde boven de ©ogen, nog een erge hersenschudding opliep. De overige Inzittenden bekwamen niet het minste letsel, doch het voertuig was deerlijk geha vend. Een voorbiirijder.de auto bracht het slachtoffer naar het hospitaal van Yper over. Landing eener vliegm chine. - Verle den week Donderdag is hier feit dat zich tot op heden nog maar zelden voordeed op het grondgebied van Yper een vliegmachine neergedaald. Rond 18 u. 's avonds werd onze stad overvlogen door een eendekker die, op zoek naar een landingsterrein, verscheidene malen boven de stad rondzweefde en zich eindelijk zachtjes kwam neerzetten in een weide, toebehoorende aan den heer Gustave Masselus, en gelegen buiten de Rijselpoort nabij den ijzerweg Vper-Rousselare, langs den gravier leidende naar Zillebekevijver. De loods was een engelsche reporter die hier meende te verblijven tot den volgenden dag om de Vredesplechtigheid aan de Meenen- poort bij te wonen. Een zijner vrienden, die in het Hotel Skindies verbleef, had het vlieg tuig herkend en was dadelijk per auto naar de landingsplaats vertrokken waar hij den vlie ger spoedig kwam vervoegen. Het duurde echter niet lang, of daar waren ook tal van kinderen en nieuwsgierigen rond het vliegtuig vergaderd, zoodat de reporter het niet wagen durfde daar zijn vliegmachine alleen te laten staan, en korts nadien besloot zich naar h»t vliegplein van Oostende te begeven, gezien het hem niet toegelaten werd zijn vlif gtuig op het militair vliegplein van Wevelgh m, waar hij reeds was neergedaald, te laten staan. Om t8 u. 3e steeg hij wederom zonder de minste moeilijkheid op en begaf zich naar Oostende, vanwaar hij dan nog denzelfden avond naar Yper is teruggekeerd. Een gegronde klacht Verscheidene inwoners klagen en terecht over den electrischen stroom die ons hier geleverd wordt Mu eens is hij te flauw, dan eens testraf, ofwel het licht gaat gedurig aan 't dansen,zoo dat we mogen zeggen dat de geleverde siroo ming nooit regelmatig is Dit berokkent niet alleen schade aan de ejectrfsche gloeilampen maar ook aan de radiotoestellen die aan het electrisch net verbonden zun. Maandag laatst was dit wederom het geval en, naar hetgeen wij vernamen, werden verscheidene appara ten door den te straffen stroom beschadigd. De maatschappij, wil zij hare klanten niet ont moedigen, zou goed doen met hen dergelijke onaangename verrassingen te besparen. Heer Leo Raekelboom (de onvermoei bare) komt een bundeltje Beelden uit het Westland het licht in te sturen, dat aan de liefhebbers groot genoegen zal verschaffen. Zeer gemakkelijk lezende verzen niette genstaande de sier li.ke wendingen, geven ons nu eens aandoenlnk, dan pittig luimig, dan weer kernachtig-raak, be-lden, gt waarwor dingen, tafereeltjes, mijmeringen en zelfs hekelingen weêr, die met smaak en pleizier zullen gelezen worden. Daarbij steekt het bundeltje in een net pak, en voldoet daarenboven door mooien druk en behaaglijke schikking. Het moge veel bijval oogsten. Wulverghem. Wanhoopsdaad. De landbouwer L..., die tengevolge van aller hande tegenslagen in de 01 mogelijkheid was de door hem bestelde meststoffen te betalen, werd hiervoor aangehouden en voor de Rechtbank vervolgd, doch, na tusschenkomst zijner familie die de schulden vereffende, eenige dagen later weer losg laten. Dit voorval had echter een zeer pijnlijken indruk nage laten op zijn broeder Henri, ongehuwd en nog bij zijne moeder inwonende, en sedertdien sprak hij over niets anders meer dan over de schande die h;n was overgekomen Verleden week Vrijdag, rond 11 u. 3o 's morgens werd hij badend in zijn bloed ten gronde in den paardenstal door zijn broeder aangetroffen. De ongelukkige, over van verdriet, had zich in een vlaag van moedeloosheid de keel over gesneden. Hij werd dadelijk, nadat de Eerw. Heer Pastoor hem nog het H Oliesel had toegediend, naar het gasthuis van Yper over gebracht, doch is er den Zaterdag morgen overleden. Wervick. Omvergereden. - De ge naamde Georg'S Nuytten, daghladverkooper, werd, toen hij zijne ronde deed, opeens door een auto verrast en ten gronde geworpen zoodat hij verschillige verwondii gen aan armen en beenen bekwam. De autovoerder echter bekommerde zich maar weinig om zij» slachtoffer en vervolgde ongestoord zijn weg. Deze onvoorzichtige geleider wordt ieverig opgespoord Brielen. Verkeersongeval - Bij het: Oversteken van deh steenweg werd het drie jarig kindje van de echtgenooten Lowyck,. dicht bij de ouderlijke wonirg door een fransche auto gevat en omvergeworpen. Daar" het kleine slachtoffertje verscheidene kneu zingen had opgeloop.-n, bracht de autovoerder" het stffens naar het hospitaal van Yper, waar het de noodige zorgen ontving. Komen Overreden. De wielrijder Gustaaf Vuylsteke, 25 jaar oud, die zich naar~ de electricittitsfabriek begaf, werd aan de», hoek der Kasteelstraat door een auto omver gereden. Het slachtoffer werd, na door een ge neesheer ter plaats bezorgd te zijn geweest^ naar het gasthuis overgebracht waar men zij» toestand heel ernstig oordeelt. Benevens ver wondingen over gansch het lichaam, liep hij nog een hevige hersenschudding op. Een on-^ derzeek is ingesteld Poperinghe. Poging tol zelfmoord^- - Een 24 jarige zieke, zekere D., die ter ver zorging in een sanatorium voor teringlijders moest opgenomen worden, heeft gepoogd zich- het leven te benemen door zich een revolver schot in het hoofd te lossen. De bekomen-i wonde is gelukkiglijk niet doodelijk, en de wanhopige werd dadelijk naar het hospitaal, overgebracht. Komen. Vreeselijke Ontploffing. Woensdag avond, rond 7 u., waren twee- zoontjes van het huisgezin Plas, dat zes- kinderen telt, te weten de tienjarige André; en zijn zevenjarig broertje Robert, buiten aan 't spelen langs den steenweg naar Kruiseecke, tusschen de herbergen Doorne Kapelle en Hoogebosschen. Men is er thans bezig met het herstellen van den steenweg en daar wer den bij de opdelvingswerken nog houwitsers uitgegravèn die door de werklieden langs den kant der baan waren gelegd. Waarschijnlijk zal de kleine André deze obussen aangeraakt hebben, zoodat ze de gracht inrolden met het gevolg dat zich een verschrikkelijke ont ploffing deed hooren. De verschrikte geburen,. die aanstonds kwamen toegesneld, vonden er het vreeselijk verminkt lijkje van het arm knaapje André, terwijl zijn broertje Robert: wat verder bewusteloos en bloedend teir., gronde lag met gebroken been en verschillige gevaarlijke kwetsuren over heel het lichaam. Een geneesheer kwam het de noodige zorgen toedienen doch oordeelde zijn toestand zeer bedenkelijk. Dit vreeselijk ongeluk, dat een voorbeeldig werkersgezin zoo pijnlijk treft, heeft in gansch den omtrek heel wat opschudding verwekt en de menschen vragen zich beangstigd af wan neer die bloedige reeks toch zal eindigen. Handelsregister: Kortrijk 952 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit' van 23 December iq32, in uitvoering van de wet van 25 Juni iq3o. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoor digers gevraagd. 8, IVI on «1st raat - Tal. 109

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8