rORTRIIKSCHF ONDERLINGE Brand - Leven Ongevallen Ypersche Voetbalkroniek Gevonden en Verloren Voorwerpen Allerhande Nieuws Waar zijl gij het ZSKERST en VOORDEELIGST verzekerd T* TE KORTRIJK Voor aile inlichtingen wende men zich tot het Bijkantoor* te Yper Rlgemeen Opziener OMER ROBYN- L'Avis des Hollandais Protesten in België Beker Hoppestreek Poperinghe F. C. Poperinghe o C. S. Y. 2 Zondag laatst werd de finaal betwist voor den Beker der Hoppes reek op het plein van F. C. Poperinghe tusschen de F. C. Poperinghe en de C. S. Yper, respectieve lijk winners van R. C. Panne en Nieuwpoort. Om 3 u 10 stelde scheidsrechter Declercq beide ploegen in lijn. Aanstonds zijn deze in actie en van weetsztjden worden eenige aan vallen gepoogd zonder uitslag. Poperinghe speelt he groot passenspel en verplaatst den bal maar zoover mogelijk vooruit. Yper speelt met kleine passen maar wordt dikwijls bedro gen daar het gras veel te 'ang is. Nochtans zijn het de Yperlingen welke het eerst gevaar lijk optreder, en een kopstoot van Van der Bouwhede vliegt juist over de bovenlat. Nau welijks herbegonnen of Poperinghe moet cor ner toestaan. Goed gegeven wordt deze door Ververeken nevens gekopt. Nu is het de beurt aan Poperinghe om te ontsnappen langs den linksbuiten, die met een schoon center de gelegenh id geeft aan den rechtsbuiten een hard shot te plaatsen dat een nitt boven de lat vliegt. Van beide kanten worden menige schoone aanvallen gedaan maar het eindshot mist de goede richting of wordt door beide keepers goed weggewerkt. Yper is nochtans het gevaarlijkst voor het doel en aan de 3zst' minuut gelukte Olie vier met een langscheiend shot het eerste doelpunt aan te teekenen en de meerderheid van zijn ploeg te doen gelden Juist voor de rust bekomt Yper een penally, welke Van der Bauwhede zachtjes in de han den van den keeper geeft. Gedurende de eerste speelhelft werd Pope ringhe verplicht 5 maal in corner af te weren. Na de rust was spoedig te bemeiken dat de krachtinspanning van de eerste helft zich bij Poperinghe deed gevoelen. Yper haalde zijn schoon passenspel voor den dag en speel de bijna gedurig in het kamp van Poperinghe. Zoo bekwamen zij nog zes corners tegen Poperinghe een enkel gedurende de gan sche ma'ch. Tot doelen echter kwam het niet en het duurde tot de 4 slt minuut voor aleer Vansevenart er in gelukte het tweede en laatste doelpunt der partij aan te teekenen. Op de laatste minuut bekwam Poperinghe ook nog een penalty welke zij zooals Yper in de handen van den keeper gaven. Zoo eindigde de partij met eene welverdien de zege der s perlingen die aldus in het bezit komen van den Beker der Hoppestreek. Poperingh heeft zich flink verdedigd, maar het was toch goed te zien dat Yper een klas hooger staat in het voetbalspel. 3d* Speciaal Belle 4 C. S Yper 2 Derde speciaal ging verleden Zondag een vriendenmatch spelen naar Belle (Frankrijk) en werd er met 4 2 geslagen. Verscheidene plaatsvervangers moesten in de ploeg optre den, die zich als volgt in lijn stelde Wol! Gadeyne Dumortier Onraet Versailles Alleman Coene Vanlimbarg Debuyser Cherchye Depoorter Gedurende de eerste speelhelft was Yper veruit den baas in 't spel. Belle werkte per ontsnapping, maar liet zich dikwijls aan het oft side spel der onzen beet mmen. Op in zenden van Depoorter kon Cherchye voor Yper aantetken n Nog verscheidene andere mooie kansen werden verkeken en de rust brak aan met 10 voor Yper. In de tweede helft waren de rollen omge keerd. Belle was gedurig ten aanval en kon ra eenigen tijd gelijk steil n. Door dit succes aangemoedigd, kwamen zij mtt nog meer fougue op ons doel af en waren des te gevaarlijker daar sommigen onzer mannen maar weinig strijdlust aan den dag legden. Nog drie mial konden zij onzen keeper het nakijken geven, wijl Coene den achterstal van Yper met één doel kon verminderen. Het einde kwam met 4 2 voor Belle. Morgen Z >ndag heeft de return plaats Onze specialers zullen er ongetwijfeld prijs op stellen de mannen van Belle te toonen dat ze heter kunnen Indien allen een gansche match willen doorgeven en hun beste spel uithalen, dan kan misschien voor den opsluit van het seizoen een schoone score bereikt worden. De juniors die verleden Z >ndag tegen Mee nen moesten uitkomen zagen hunne match uitgesteld. Morgen trekken z;j naar Iseghem. Wij hopen dat zij zich ter dege zullen verdedigen en met een eervellen uitslag zullen willen huiswaarts keeren. Een ploeg veteranen zal Zondag de reis naar Poperinghe ondernemen en er zich om 3 uur namiddag tegen de veteranen der hoppe stad in lijn stellen. Verscheidene oude gloriën zullen opnieuw de shoes aantrekken en het belooft een onder alle opzicht aantrekke lijke partij te worden. Wij wenschen aan allen voor Zondag een langen adem en een paar verjongde beenen. INTERIM. Gevonden Woensdag 3 Mei, door M. Debiuyne Alexandre, een gouden oorring die op het politiebureel werd afgegeven. Door de politie werd een sleutel op de Groote Markt gevonden. Sedert een achttal dagen, is er een rijwiel met taksplaat nummer 320084 in de Cinemazaal Oud Yper achtergelaten. Verloren Dinsdag 2 Mei, door Mevr. Depuydt Bertha, Dickebuschsteenweg, Yper, een gouden halsketting. Yper Botsing. Woensdag morgen, om 8 uur, zijn de autos van de heeren Water bley Henri en Castelein Germain, beiden van Yper, op den hoek der St Jacobstraat, op elkander gereden. Er werd niemand gekwetst, doch de voertuigen werden min of meer beschadigd. Aanrijding. De genaamde Jules Priem, van Zonnebeke, was per velo, met zijn kindje erop, naar Yper gekomen doch bij den terug keer 's namiddags werd hij door een moto cyclist aangereden met het gevolg dat de wielrijder en zijn kindje geweldig ten gronde werden geworpen. De motorijder verhaastte zich ziin weg te vervolgen zonder zich om zijn slachtoffers te bekommeren. Het klein kind had als bij wonder niet het minste letsel bekomen, doch de vader had het rechter sleutelbeen gebroken en moest ter verzorging naar het hospitaal van Yper overgebracht worden. Koersongevallen. Ter gelegenheid der wijkkermis had Zondag namiddag in de Dixmudestraat een velokoers voor onderbe ginnelingen plaats, die veel nieuwsgierigen had aangelokt en gronten bijval bekwam. Er waren niet minder dan 35 wielrijders inge schreven, maar ten gevolge van verscheidene ongevallen was hun groepje alras wat ver minderd. Zoo botste er een wielrijder op een nieuwsgierigen die de onvoorzichtigheid be ging met zijn velo de straat over te steken. Een ander overreed een jonge vrouw die aan den arm van haren man insgelijks de straat overstak. Onnoodig te zeggen dat renner en rijwiel het telkens leelijk te verduren kregen. Andere wielrijders vielen nog door de schuld der te nieuwsgierige toeschouwers die het hoofd vooruitgebogen zich altijd verder en verder op straat plaatsen en schier geen plaats meer voor de in groep aankomende wielrijders overlaten. Alles verliep ten slotte toch ten beste en er waren geen zware onge lukken te betreuren. —Erger is het echter gesteld met den jeug digen wielrijder Aloert Coussement, 16 jaar oud,wonende op de Kalfvaart en oudste van 8 kinderen, die naar Poelcapelle in een koers was gaan meerijden. In den eersten toer reeds viel hij zoo ongelukkig nabij het gedenk teeken der Canadeezen dat hij met moeite reebt kon cn men verplicht was, gezien zijn toestand steeds verergerde, hem naar het hospitaal van Yper te brengen. Daar besta tigde men dat de arme jongen een schedel breuk had opgeloopen. Twist. Zekere V. 35 jaar oud, was Zondag avond rond 9 u. op bezoek in een woning gegaan waar hij niet al te wel geko men was en weldra het gat van den timmer man getoond werd. Hij liet het zich echter zoo gemakkelijk niet gezeggen en werd hand gemeen met Oen vader des huizes, die er ten slotte in gelukte den ongewenschten gast op straat te zetten en vervolgens de deur op slot te doen. Daarmede niet tevreden sloeg onze V. J met zijn rechter vuist een groote ruit aan stukken, doch het beviel hem slecht, want hij sneed zich den pols over en moest zich in het hospitaal laten verzorgen. Verkeer.ongeval. - Zondag namiddag, rond 14 u. 3o, is de auto van M. Kerckhof Raymond, suikerbakker te Kortrijk, die door de Elverdinghestraat voorbijtrok, aangereden geworden door de auto van M. Samyn Andrér electrit kwerker te Knocke aan Zee, die van> het Minneplein naar de Reluikstraat reed. Beide voertuigen waren nog al erg gesteld. Een onderzoek werd geopend om de verant woordelijkheden vast te stellen. West Nieuwkerke. - Kerkdief.- Tegen den avond heeft iemand van de verlatenheid der kerk weten gebruik te maken om den vastenblok open te breken en den inhoud ervan weg te nemen. Een onderzoek werd ingesteld om den dader dezer heiligschennis te ontdekken. Handelsregister Kortfi kq52 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December iq32, in uitvoering van de wet" van 25 Juni iq3o. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoor digers gevraagd. 8, Mondstraat - Tel 189 La Hollande célébrait, ces jours derniers, a Delft, le quatrième centenaire de Guillaume le Taciturne. De nos activistes allèrent s'asso- cier a la manifistation, qu'ils firent, ainsi, avorter, comme le démontre la condamnation pronor, cée coatre eux par la Couronne et le gouvernement hollandais. Cette condamnation est exposée comme suit par un grand journal libéral d'Amsterdam,. dans les termes suivants Nous constatoiis avec regret que la grande manifestation de Delft, en l'honneur de Guil laume le Taciturne, qui aurait pu être une vraie manifestation nationale, a dégénéré en une démonstration politique et pan-réeilan- daise. C'est le DieUchen Bond qui a ga:é les choses, il avait invité cette manifestation les Flamands extrémistes. Si ces Flamands turbulents avaient eu un peu de délicatesse ils seraient restés chez eux II y avait même des frontistes qui y vinrent avec leurs drapeaux, montrar.t ainsi leur ignorance, car le Lion de Flandre t.'a rien a voir avec le drapeau ü'Orange. Pour comble de l ètise, ils exhibè rent des cartes avec la géographie de leur grande Néei lande mais une Néerlande dont la majorité des Hollandais ne voudra jamais. Comme ils sont ignorants ces natio- nalistes flamands La Gazette. Nos sépaiatistes fi tmands r/ont pas bonne presse en Hollande. La-bas, on ne veut pas d'eux t C'est bien fait. Les Hollandais sont connus pour aimer la propreté, surtout morale II ne restera aux activistes que l'ami- tié des boches, qui sont beaucoup moins difficile s. Protesten - N. VVan der Graaf C (Afdeeling Handelsinformaties) te Brussel, deelt ons mede Er werden over de afgeloopen week eindi gende 27 4 33, in Belgiè, 1924 protesten aangeteekend tegenover 2879 voor het zelfde tijdperk van het voiige jaar. Van 1-1-33 tot 27433, in België, 45686 protesten tegenover 49353 voor het zelfde tijdperk van 1932.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8