Nos Visiteurs Anglais Funérailles de Mtre Reynaert Notaire a Ypres 2 Vliegplein - Terechtwijzing Waf de Ouderdomspensioenen aan het Land kosten Harmonie Ypriana nu een oogslag op de landskaart zal eenieder overtuigen van de buitengewone gunstiglig. ging der stai Yper om zulk een aerodrome met toldienst te bezitten, Yper zijnde inder daad gelegen op het kruispunt der richting Brussel - Noord Westkant van Frankrijk en verder naar Engeland, alsmede der richting Noord Frankrijk met zijne groote steden van Rijssel en verders Midden Frankrijk naar de Belgische Kust en daarover naar Holland. Menigeen dezer huitenlandsche vliegers, die aldus zou vet plicht zijn te landen om zich tegenover den toldienst in regel te stellen, zou van de gelegenheid gebruik maken om de stad en hare merkwaardigheden te bezoeken... Of, zal Yper misschien wachten tot dat «en of ander naburige stad het initiatief ervati "eemt om het voordeel, dat er daa'aan moeelijks kan vast ziin, tot zich te trekken «n het internatio naal luchtverkeer tot zich te wenden Wat echter mij nadenkend heeft gelaten, is het laatste deel van voormeld artikel gezien de tegenwoordige tijdsomstandigheden, geloof ik niet dat er te Brussel daarvoor veel te bekomen zal zijn. Veel meer, zou dit moe ten uitgaan zooals hit ten andere ge schied is voor bovengemelde steden, 't zij van de stad z;lf, 't zij van de handelskamer, 't zij van persoonlijken ondernemingsgfest gesteund door de stad... Niet noodig is het, om te beginnen een grootsche en kottehke inrichting op te hou- wen... naar gelang het lunhttrafi k vermter- dert, zal deze inrichting op tijd en stond kunnen komen... Voor het oogjnbl'.k, een lan dingsterrein en een voorloopige hangaar, toelatende een viertal vliegtuigen te verber gen, zullen volstaan... Er komt een dag zoo schrijft de acht bare opsteller van voormei 1 artikel, en dit binnen afzienbaren tijd dat alle steden van eenig belang en die met haar toekomst nog bezorgd zijn, er evenveel zffllen aanhou den een vliegplein te bezitten als zij vroeger jaren er aanhielden door een snoorwegstatie bediend te zijn. En het spreekt van z -lf dat deze die er eest voor zullen gezorgd hebben ook het meeste pre fijt er uit zullen trekken. Alle toeristen steden hierboven vermeld, heb ben geoordeeld dat deze dag nu reeds aange broken was... Zou het de stad Yper, die ook vooruitstrevende burgers bezit, minder moge l'.jk zijn zich aan te passen aan de moderne tijden dan de kleinere stadjes zooals St-Omer, Albert en Lisieux In Het Ypersche van 6 Mei 11., lezen wij het volgende Destijds is er hier spraak geweest het militair vliegplein van Wevelghem naar het Polygoneveld van Het Hooghe over te brengen, en later nog van de inrichting van een burgtrlijk \liegplein te St Jan waar de gronden eener hotstede door de deskundi gen, die toen de zaak ter plaats kwamen ondcizoeken, voor het inrichten van een vliegplein zeer geschikt werden gevonden. Er werden door stadsbestuur en door parti culieren herhaalde stappen aangewend, de zaak was op het punt besloten te worden, toen opeens, tengevolge der tegenkanting van de Commissie van Openbaren Onder stand aan wie de te onteigenen hofstede toebehoorde en die de voorgestelde verwisse- ling van gronden weigerde te aanvaarden, alles weer in den doodboek viel Die verklaring is gansch onjuist. Immers de Commissie van Openbaren Onderstand heeL tijdens het bezoek van eenige leden van de Handelskamer, op 26 April 1929, laten kennen dat zij bereid was de noodige gronden, gelegen te St-Jan, af te staan, in verwisseling met de hofstede toebehoorende aan den Staat en die vóór den oorlog uitgebaat wierd door et Weldadigheidsgesticht. Maar de Com ie van Openbaren Onderstand heeft vruch- de ofiicieele aanvraag en enderhandeling r verwisseling afgewacht. imens de Ctmmxssxe van Openb. Onderstand De Voorzitter, H. DE SA EG HER. Wij nemen nota van de verklaring van den heer Voorzitter van de Commissie van Open* baren Onderstand en wij bestatigen, met genoegen, dat ook dit bestuur de inrichting van een vliegplein genegen is Daarom herhalen wij wat wij verleden week schreven Waarom zou ons vernieuwd, verjongd en met ijver bezield stadsbestuur de onderbroken onderhandelingen over dit punt niet opnieuw aanknoopen en de oude bundels, te Brussel, van onder het stof doen uithalen De brief die wij hooger geven en komende van een vliegtuigbezitter onzer streek, pleit ten zeerste voor een spoedige oplossing van dit vraagstuk. Yper, voorname toeristenstad, mag zich op dit oogpunt niet laten vooiuit loepen. Le Dimanche, 11 Juin prochain, un groupe, d'environ un millier d'anciens combattants Anglais, viendra visiter la ville d'Ypres et le Front. A l'aller comme au retour, Uur traver sée aura lieu sur un transatlantique spéciale ment affiêté pour eux, et de Dunkerque a Ypres le voyage se fera en auto cars. Le paquebot transatlantique aura pour eux l'avan- tage de pouvoir leur procurer a chacun d'cux des couchettes pour la durée de leur traver sée, chose qu'aucune malle Beige ni Fran gaise ne pourrait évidemment leur donner. Ces visiteurs arriveront ici en ville a 9 heu res après avoir vu une partie du Front, et ils seront immédiatement regus a 1'Hotel de Ville par M. le Bourgmestre. Des couronnes seront déposéas au monument Yprois, puis la Porte de Menin, oü un service religieux sera ensuite célébré sur les remparts. Après quoi, une nouvelle tournée aura lieu sur le Front avant le lunch. Les pèlerins passeront l'apiès midi a visiter la ville, et toute la caravane repartr a a 9 heu- res en auto cars. Cette visite sera dirigée par M. Murphy, et constitue un des nombrtux résultats qu'il a atteints par sa campagne de propagande et de conlérer.ces en Angleterre. Op een v aag door den heer Heyman, gewezen Minister van Sociale Voorzorg, tot zijn opvolger gericht, maakt deze de cijfers bekend der uitgaven die in toepassing der wetten op de ouderdomspensioenen, en zulks vanaf htt in voege treden der wet van 20 Juli 1927 tot einde 1932, gedaan werden. Voor de jaren 1927, 1928 en 1929 werd het bedrag der uitgaven door het Rekenhof ver- rechtvaardigd en definitief aangenomen als volgt 1927 361.422 972 fr. 90 1928 32t. 110 849 fr. 75 19 g 388073.837 fr. n (pensioenen en aanvullende pensioenen) 24 c6o 656 fr 10 (aanvullende toe lage voor 1928, uitbetaald in 1929) Voor de volgende jaren werden de uitgaven in het Rekenhof nog niet gebillijkt, doch hier volgen de benaderende sommen zooals zij door de ontvangers der belastingen werden opgegeven. ig3o 382.126819 fr. 80 (pensioenen en aanvullende pensioenen) 35 968.231 fr. r3 (aanvullende toe lage voor 1929, uitbetaald in ig3o) ig3i 52i.7oo.563 fr. 06 (ouderdomsren tetoeslag) 33.700411 fr. 87 ("aanvullende toe lage voor ig3o, uitbetaald in 1931) 1932 988.117 600 fr. 69 (ouderdomsren tetoeslag, met daarin begrepen een belangrijk bedrag van achterstallen voor het jaar ig3ï, daar de alge- meene herziening, ingevolge de wet van 14 Juli ig3o gedaan, op i Januari ig3> niet geëindigd was). Morgen, Zondag 14 Mei, is er feest bij de Yprianisten. Verleden week gaven wij reeds het volledig programma ervan, doch bij ver gissing hadden wij het feest aangekondigd voor Zondag toekomende zonder den datum erbij te voegen, zoodat velen onzer lezers al- zoo in verwarring werden gebracht en meen den dat het uitstapje der Harmonie in stad verleden Zondag moest plaats hebben. Wij vragen hen verschooning om dezen onvrij- willigen misslag. Het is dus wel Zondag 14° Mei, om 4 u dat hulde zal gebracht worden aan de leden Pinteion Felix, Hoedt Henri en Van Uxem Arthur. Een beetje zonneschijn en 't ware een aan genamer namiddag. Mardi dernier, ont eu lieu les funérailles de notre regretté concitoyen, M. le notaire Rey naert. Le défunt jouissait en ville de la sym pathie universelle. Une grande affluence de monde, dont faisaient partie pour ainsi dire tous les notaires de l'arrondissement. a accom- pagné la dépouille mortelle jusqu'au cimetière de la ville. Devant la tombe, M. le notaire Pieters, de Reninghe, syndic de la Chambre de discipline des notaires de l'arrondissement d'if pres, remplagant le Président de la Chambre, M,re Lahousse, beau frère du défunt, a prononcé au nom du corps notarial, le discours funé- raire suivant Messieurs, »Je remplis le pénible et douloureux devoir, au nom de la Chambre et de tous les notaires de l'arrondissement, de vous faire l'éloge de notre doyen d'age, Maitre Alfred Reynaert, et de lui dire un dernier et supiê.ne adieu. Nommé successivement notaire a Oost vleteren, le 18 Décembre 1882, et a Ypres le 23 Janvier 1894, il fut durant sa longue car rière le vrai type du notaire. D'un caraciè e cordial et amène il fut, pendant 5o annéïs, l'ami et le conseiller des families il savait a l'occasion, grace a ses qualités, a son tact et a sa diplomatie, con- cilier les parties, terminer les différends et les querelles, ramener la paix dans les families. D'un abord agréable, plein de bonhomie, il se dégageait de lui un fluide sympathique et nul ne résistait a cette emprise qu'il exergait sur tous, amis, collègues et clients. Dévoué et affable envers ses confières il lut toute sa vie guidé par les grands prin cipes de droiture et d'honnêteté. Nommé, a plusieurs reprises, Président de notie Chambre il nous assistait de ses bons et sages conseils son t xpérience profession- nelle, ses connaissances, faisaient de lui le conseiller écoulé et les décisions qu'il «ut a prendre en maintes circonstances étaient guidé.:s par l'équité et faisaient autorité. C'était un homme bon et droit dans toute la force du terme et ce fut avec un réel senti ment de tristesse que ses collègues apprirent son tiécès. Cher Confrère Nous conserverons de vous un souvenir reconnaissant et affectueux, car vous aimiez profondément le notariat, vous en aviez le culte et vous étiez un de ses meilleurs soldats. A ceux que votre mort a le plus cruellement éprourés, nous adressons, et nous les prions d'agréer, l'expression de notre douloureuse sympathie. Qu'ils sachent combien nous prenons part a leur affliction. »Cher Confrère Reynaert, au moment de nous séparer de vous, nous ne vous disons pas un adieu sans espérance, mais un au revoir dans une vie meilleure.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 2