AAN DE KAAI Gevraagd deftige Meid Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. - Zondag 23 April, «en klein armbanduurwerk door den l3 jarigen scholier Hulak L'Aszlo, die het ten politiebureele heeft afgegeven. Donderdag 4 Mei, een regenscherm door Mevr. Gaston Kerrinckx, 87, Rijselstraat, die hem ter beschikking van den eigenaar houdt. Vrijdag 5 Vlei, onder de Meenenpoort, een achtergelaten rijwiel door M. Neys Jean, Hótel Ypriana, bij wien de eigenaar het mag terughalen. Zaterdag 6, door M. D'Hondt Jacques, een kiadermantel Te bevragen op het politieccm missariaat. Zondag 7, door M. Brooks Laurence, een tamboerijn die op het politiebureel werd afgegeven. Dinsdag 9, door de scholierster Hollevoet Irène, een vrouwenhoed die in het politiebu reel ter beschikking dei* eigenaarster ligt. Denzelfden dag is er bij Mevr. Hollebeke Simone, echtgenoote Depuydt, Kalfvaart, 3i, een wit hondje toegekomen. Aldaar terug te bevragen. Bij M. Cardinael Raymond, Vandenpeere boomplaats, 45, is er ook nog denzelfden dag een blauwe duif toegekomen die aan genoemd adres ter beschikking van den eigenaar gehou den wordt. Verloren. Overeen drietal weken werd door M. Mouton Maurice, van Elverdinghe, alhier op de eiermarkt een botermand verlo ren of achtergelaten- Woensdag 3 Mei, door Mevrouw Deleu Ivonne, een huissleutel. Woensdag 10 Mei, door M. Meul Damien, Rijselstraat, nr 142, een vulpen merk Swan Donderdag II, is de zwarte hond, soort pic, antwoordende op den naam van Sultan en toebehoorénde aan M. Vandenberghe Omer, 24, Arthur Stoftelstraat, weggeloopen. Allerhande Nieuws Yper. Drenkeling, Zaterdag mor gen, rond 7 u. 3o, werd de politie door bewoners van den Rijselsteenweg verwittigd dat er aldaar, nabij de Rijselpoort, in het water der vestingen een lijk lag. De politie ging dadelijk ter plaats en gelukte erin zonder veel moeite den drenkeling boven te halen, waarna zij het lijk van den ongelukkige naar het doodenhuisje overbracht. In de vorige week was er den Zaterdag avond, rond nu., aldaar in de wandeling een rijwiel gevonden geweest. De politie, die van deze vondst den Zondag morgen verwittigd werd, ontving daarna ook nog het bezoek van een zekeren Collie, van Houthem bij Yper, die kwam verklaren dat zijn zoon sedert Zaterdag spoorloos verdwenen was. Zij» zoon had hem den Zaterdag namiddag zooals naar gewoonte per velo verlaten, doch was den Maandag morgen niet meer terug op het werk verschenen. De vader, daarover ongerust, ging alsdan op inlichtingen bij zijn schoon dochter, die te Ploegsteert woont, doch deze verklaarde dat haar man naar huis "biet was gekomen en dat zij in de overtuiging was dat hij te Houthem was gebleven om den Zondag bij zijn ouders door te brengen. Daar de zoon bezig is met zich een huis te bouwen en naar Yper moest komen om er eenige bestellingen van materialen te doen, zoo kwam het dat de vader langs hier zijne opzoekingen begon. Door zekere toena'dei ingen en ook bij middel van de taksplaat van het gevonden rijwiel, had de politie weldra de zekerheid dat dit rijwiel wel aan den vermiste toebehoorde, zoodat men alsdan de vrees koesterde dat hem een ongeluk was overkomen. Deze vrees was maar al te gegrond, want het lijk dat hier Zaterdag laatst, dus juist acht dagen nadien, uit het water werd opgehaald, was wel dit van Collie Emile, 27 jaar oud, gehuwd en wonende te Ploegsteert. Het uur werk dat hij bij zich droeg, was stilgevallen om 10 u 5o en in zijn zakken werd een nogal belangrijke som geld teruggevonden. Bij de lijkschouwing bestatigde men enkel eenige kneuzingen aan het voorhoofd, die de dren keling waarschijnlijk in zijn val had opgeloo- pen. Hij had vroeger drie termijnen in Congo gedaan, was thans nog al welstellend en ging regelmatig van den Maandag morgen tot den Zaterdag avond zijn bedrijf van wagenmaker bij zijn vader te Houthem uitoefenen. Men weet dan ook niet wat over dit zoo onvoor ziens en zoo treurig einde gedacht. Het lijk van den ongelukkige, die een jonge weduwe nalaat, werd Donderdag morgen naar Houthem, zijn geboortedorp, overge bracht. Steeds sneller en sneller... De lacht op de records Men bericht ons dat een kleine Citroën vier- cylinder 8 HP. reeksmodel, toebehoorende aan de firma Yacco, door haar op de auto- renbaan van Monthléry werd in gang gezet op l5 Maart en, na 53 opeenvolgende dagen, den ongelooflijken afstand van 119 i52 km 472 heeft afgelegd aan een uurgemiddelde van 93 km. 618 aldus het internationaal record met groote cijfers kloppende. De oliën gedurende dezen rit gebezigd tot het smeren van den motor dragen het merk Yacco en zijn van gewone handels kwaliteit. Deze recordrit staat onder rechtstre* ksch toezicht van de Automobile Club de France». Botsing Zaterdag morgen kwam een inwoner van Dranoutre met zijn auto van de Vandenpeereboomplaats naar de Boterstraat gereden, doch botste er op een camion die uit de tegenovergestelde richting kwam aan gebold. Dit had voor gevolg dat het eerste voertuig achteruit werd gestoten en op het voetpad terecht kwam waar het twee voorbij gaande vrouwen omverreed. Dadelijk wercen zij in een huis binnengedragen waar een bijgeroepen geneesheer ze kwam verzorgen. Beide slachtoffers werden gelukkiglijk niet erg gekwetst, doch klagen van inwendige pijnen. Daar het verkeer aldaar,op dat oogen- blik, zeer druk was had dit ongeval erger ge volgen kunnen hebben. De politie stelde een onderzoek in. Koersoogeval. Tijdens den velokoers, die verleden Zondag ter gelegenheid der wijk kermis op den Dickebuschsteenweg plaats had en waaraan een vijf en twintigtal renners deelnamen, deden verscheidene wielrijders een val nogmaals veroorzaakt door een on voorzichtigen toeschouwer. De i5 jarige Reniere Gaston, van Poperinghe, stak met zijn rijwiel aan de hand den steenweg over op het oogenblik dat een peloton van drie koersmannen in volle geweld kwam afgereden. De botsing was onvermijdelijk en allen vielen hals over kop door mekaar. Spetebroot Valère, van Poperinghe, had den pols ver stuikt en was aan de hand gekwetst, terwijl Roger Inion, van West Nieuwkerke, en Remi Everaet, van Voormezeele, er met mindere kneuzingen van afkwamen. De rijwielen echter hadden het slechter te verduren gehad en waren buiten gebruik. Rijwieldiefstal Dinsdag voormiddag had de genaamde Flepts Maurice, wonende Dickebuschsteenweg, zijn rijwiel alhier in een garage geplaatst, doch toen hij 's avonds zijn eigendom wilde terugnemen, bestatigde hij dat de velo reeds verdwenen was. Er bleef hem geen anderen troost meer over dan een klacht bij de politie in te dienen. Val eener stellingplank. Donderdag namiddag, rond 3 u. 3o, waren de werklieden boven op het Belfort bezig met de stelling te veranderen, toen opeens een zware plank hen uit de handen ontglipte en met geweld nog al ver buiten de omheining ten gronde plofte, waar ze in splenters vloog juist vóór de voeten van een voorbijganger. Deze mag van geluk spreken, want 't en scheelde geen twintig centimeters of hij ontving de plank vlak op het hoofd Het ware toch voorz'chtig, wanneer dergelijke werken aan de stelling uitgevoerd worden, de voorbijgangers door een of ander teeken te waarschuwen of ze zelfs te verplich ten op voldoenden afstand te blijven. Brielen. - Ongewenschte gast. Bij den landbouwer Carpentier Emile was men verplicht geweest 's nachts op te staan om een ziek dier te verzorgen, toen men opeens in de stallingen een zonderling gerucht vernam en korts daarop een kerel zag wegvluchten. Zonder twijfel heeft men hier met een dief te doen, doch het zal wel niet lang aanloopen eer men hem op het spoor komt, want in zijn haast om weg te loopen heeft hij zijn klak ach tergelaten. Wytschaete. Wanhoopsdaad. De genaamde Vandromme Leon, landwerker, 45 jaar oud, heeft 's nachts een einde aan zijn leven gesteld met zich een geweerkogel in het hoofd te schieten. Toen de gendarmen, die den knal gehoord hadden,ter plaats kwamen, vonden ztj den wanhopige, die reeds opge houden had te leven, in den zetel zitten met het jachtgeweer tusschen de beenen gekneld. Wervick. Verkeersongeval. De motorijder Arthur Provoost is hier, rond 10 u. 's voormiddags, in de Gheluwestraat in botsing gekomen met de velomoto van Jules Verbeke, van Gheluwe. Beiden vielen vrij on zacht op de straatsteenen. De motorijder werd nog al erg aan het hootd gekwetst en liep een hevige hersenschudding op. Verbeke daaren tegen bekwam niet het minste letsel, maar beide voertuigen waren deerlijk gehavend. Wie heeft 'Iteelden uil het West land' gelezen Een bundeltje puike gedichten door LEO RAEKELBOOM, te koop ten bureele dezer aan den prijs van 5 fr. Burger lij he Stand van leper Deze week is hier in de Kaai ingekomen Schip Marie eigenaar H. Verhulst vam- Baesrode, geladen met g5 ton maïs voor de» Heer Al. Vandeputte, graanhandelaar te Yper. 't Schip Deux Fières schipper J. Lahaye van Veurne, werd verleden week geladen met ioo ton vette voor Gent. Faillissementen in België Faillissementen. N. V. Van dtr Graaf C° (Afdeeling Handelsinfot malies) te Brussel, deelt ons mede Er werden over de afgeloopen week eindi gende 4 5-33, in België, 22 faillissementen tegenover 9 voor het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Van 1 1-33 tot 4 5 33, in België. 5i3 faillisse menten tegenover 3gt voor hetzelfde tijdperk van tg32. Detailsbracchgewijze der faillissementen 1 Koffithuishouder 42 I Breigoederen 9: 1 Handelsvertegenwoordiger 3 8 Handelaren in versch. goederen 201 1 Schoenenfabriek y 3 Constructie werkplaats 4 I Wisselmakelaar (niet officieel aange sloten bij de Beurs van Brussel) 9^ 1 Bierhandelaar 2 Concordaten. Van 1-1 33 tot 45 33, in België, 272 aanvragen van een concordaat en 110 bekrachtigingen tegenover 210 en 110 voor het zelfde tijdpeik van ig32. Protesten in België Protesten N. VVan der Graaf C' (Afdeeling Handelsinformaties) te Brussel, deelt ons mede Er werden over de afgeloopen week eindi gende 4 5 33, in België, 2491 protesten tegen over 2069 voor het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Van I-I-33 tot 4-5 33, in België, 48177 pro testen tegenover 51422 voor het zelfde tijd perk van 1932. reeds gediend hebbende bij Van Overstraeten, Statiestraat, 35, Yper- Verklaringen van den 6 tot den 12 Mei 1q33. Geboorten Hoornaert Norbert, Tegelstraat 10. No- tredame Nelly, A. Merghelynckstraat, 13. Depreeuw Flr- min, Dickebuschstwg, 123. Cailliau Lucien, Dickebusch steenweg, 221. Van Der Meiren Georgette, Dickebusch steenweg, 213. Van Der Meiren, Georgine, Dickebusch steenweg. 213. Vermeulen Renê, Zonnebekestwg, 412. Devos Michel, Dickebuschstwg, 254. Werquin Suzanne, Lange Thouroutstraat, 25. Decock Roger, Maarschalk Fochlaan, 10. Vuylsteke Maria, Maarschalk Haiglaan, 104. Hollevoet Denise, Dickebuschsteenweg, 20. Huwelijken Lefever Nestor, landwerker te Langemarck en Vandamme Maria, fabriekwerkster te leper. Allegaert Omaars, handelaar te Rousselare en Waerenborg Godeliva, z.b. te leper. Segers Guillielmus, plafonneerder en De puydt Blanca, weefster, beiden te leper. Overlijdens Collie Emile, 27 j. wagenmaker, echt. Van- raes Marie-Louise, Majoorgracht. Schoonheere Ludovicus 80 j. z.b. wed. Basyn Clementia, Rijsselstraat, 133. Gedurende de week Totaal sedert 284-33 tot 4 5 33 1" Jan. iQ33 2 Aannemers 32 1 Gummi artikelen (fabrikant) I 1 Autovrachtrijder i I Reukwerken (handelaar) 2

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8