-HET YPERSCHE LA RÉGION D'YPREf; Zondagrnst - Repos domimca* 14* Jaargang, Nr 8 27 Mei 1933 14' 4nnée. N' 8 - 27 Mai 1933 Bijvoegsel Supplément Wekelijksch Overzicht Gevonden Voorwerpen Dame CÉSAR CARDINAEL Mevrouw CESAR CARDINAEL Irèaa-MarL-Céctle DEWANCKEL Heer Leon-Jozef JONCKHEERE Bedanking Heer Camille CEUNINCK. ZIELMISSEN Statiestraat o- Rue de la Station De ontwapeningsconferentie, die een oogenblik aan 't wankelen was, en volledig dreigde verloren te gaan, komt weer een duchtig krachtherstel te krijgen i) door de zoo wel overwogen tusschenkomst van voor zitter Roosevelt. 2) door het terugwijken van Duitschland, bij de voorzichtige plan-rede van Hitler, die voor de wereldopspraak en vóór de tusschenkomst van Amerika heeft terug geschrikt. Deze heropflakkering is deze week nog ver sterkt geworden door een gansch nieuw optreden van Amerika en de indrukwekkende verklaringen, die er werden a'gelegd door heer Norman Davis, gezant der Vereenigde Staten. Amerika zet, door zijn toedoen, aldus zijn standpunt vooruit I De Vereenigde Staten van Amerika, om een geschil te kur.nen vermijden, zijn gereed met andere natiën in onderhandeling te treden als de vrede bedreigd wordt. 2. Indien nu deze natiën in algemeen overleg beslissen dat eene mogendheid plich tig is aan vrede schending en inbreuk op ha re verplichtingen, en daarom maatregelen nemen tegen den aanvaller, zal Amerika indien het met deze beslissing akkoord gaat zich niet verzetten tegen deze maatregelen. 3. De Vereenigde Staten stemmen in met een werkdadig controolstelsel c-m ter ont wapening te geraken a) Amerika wil medehelpen tot het instellen van dit stelsel. b) Het wil aan de uitvoering deel nemen. c) Dit toezicht (controol) moet werkdadig, zelfwerkend en voortdurend zijn. 4. De Vereenigde Staten zien de noodza keliikheid in om de macht te versterken eener commissie die bestendig de ontwapening na gaat en de uitvoering der maatregelen gade slaat. 5. Zij houden aan het statu quo der grenzen a) Volgens de ver klaring van den heer Roo sevelt, mag buiten de aangestipte gevallen geen enkel land gewapende macht buiten zijne grenzen brengen. b) Als aanvaller wordt aangezien elk land dat zich met een leger buiten zjjne g er zen bevindt in verbod met de verdragen. 6. De Vereenigde Staten stellen zich tegenover alle herwapening (Dus tegen deze van Duitschland N. d. R Maar er bestaat ook eene verplichting voor de andere landen om hunne bewapening te verminderen op het peil van de overwonnen landen, volgens het Vredesverdrag. Daarom vraagt het Ameri kaansch stelsel de afschaffing van alle aanvals wapens en verwijst verder ter aanvaarding naar het Engelsch plan. Dit plan is van het grootste gewicht in de huidige omstandigheden en alhoewel Enge land, Frankrijk, Duitschland en Italië zekere punten zullen wenschen te zien wijzigen en volledigen, kan men daarmede tot eene zeer voldoende overeenkomst geraken. 't Ware te wenschen dat er algemeene ver zoening mocht uit voortvloeien. Toch is het van nu af reeds zeker, dat het grootendeels daaraan te danken is dat de gezichteinder die, vóór een groote week, heel duister en dreigend was, thans heel wat klaarder en vredelieven der is geworden. Alsof er een vreedzamer wind zou blazen over gansch de wereld is er in dtze laa ste dagen ook met nadruk sprake van een stop zetten der vijandelijkheden tussohen Japan en China. Men spreekt immers van een soort vredesverdrag of ten minste wapenstilstand waartoe deze beide landen schriftelijk zouden overgaan, nadat ze reeds mondelings tot een akkoord gekomen zijn. Er valt nochtans bij te voegen dat men niet weet wat Japan in 't schild voert nu het reeds zijne legers gebracht heef tot bij de poorten van Peking. RIK. - Zondag 2f Mei, door M. Maes, arrondisse mentscommissaris van Veurne, een huissleu tel. Dinsdag 23, door M. Beddeleem Maurice, een porte monnaie. Monsieur César Cardinael Mademoiselle Marie-Louise Cardinael Messieurs Jean Fernand et Vves Cardinael Monsieur et Madame Charles Vermeulen Monsieur et Madame Hector Vermeulen Madame Veuve Léon Vermeulen-Cardinael et son (ils Monsieur et Madame Armand Donck-Vermeulen et leurs enfants Monsieur et Madame Raymond Cardinael Monsieur et Madame Joseph Cardinael et leurs enfants Madame Veuve Théodore Vermeulen Madame Veuve Jules Donck-Cardinael, ses enfants, petits- enfants et arrière petits enfants Monsieur Georges Decoene Monsieur et Madame Germain Zègre, leurs enfants et petits-enfants, ont la douleur de vous faire part de la perte irreparable qu'ils viennent d'éprouver en la personne de née GfiBRIELLE VERMEULEN leur épouse, mère, soeur, belle-soeur, tante, nièce et cousine bien-aimée, née a Ypres, Ie 29 Avril 1883, et décédée h Bruges, le 24 Mai 1933 Le service funèbre aura lieu a Bruges, en l'Eglise Ste- Walburge, le LUNDI 29 MAI, a 11 heures. Les amis et connaissances qui, par oubli, n'auraient pas re?u de lettre de faire part sont priés de considérer le présent avis comme en tenant lieu La Région d'1 pres» p:ésente aux families Caruinatl et Vei me uien ses bien vives condo léances. Mijnheer César Cardinael Julfrouw Marie-Louise Cardinael Mijnheeren Jean, Fernand en Yves Cardinael Mijnheer en Mevrouw Charles Vermeulen Mijnheer en Mevrouw Hector Vermeulen Mevrouw Weduwe Leon Vermeulen-Cardinael en haar zoon; Mijnheer en Mevrouw Armand Donck-Vermeulen en hunne kinders Mijnheer en Mevrouw Raymond Cardinael Mijnheer en Mevrouw Joseph Cardinael en hunne kinders; Mevrouw Weduwe Theodore Vermeulen Mevrouw Weduwe Jules Donck-Cardinael, hare kinders, kleinkinders en achterkleinkinders Mijnheer Georges Decoene Mijnheer en Mevrouw Germain Zègre, hunne kinders en kleinkinders, melden Utd. met droefheid het onherstelbaar verlies dat zij komen te ondergaan door het afsterven van g-boren GRSRIELLE VcRAtULEN hunne teergeliefde echtgenoote, moeder, zuster, schoon zuster, tante en nicht geboren te Yper, den 29 April 1883, en overleden te Brugge, den 24 Mei 933 De lijkdienst zal plaats hebben te Brugge, in S'-Walburga kerk, MAANDAG i9 MEI, te 11 uur. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Heer Leon Devos Heer Antoine Devos Heer Jacques Devos Vrouw Weduwe Camille Dewanckel-Decottenye Heer en Vrouw Leon Ghekiere Dewanckel en kinders Heer en Vrouw Lucien Dewanckel-Devos Heer en Vrouw Marcel Dewanckei-Catteeuw en kinders Heer en Vrouw Maurice Dewanckel-Deleu en kind Heer en Vrouw Georges Dewanckel-Leroy en kinders Heer Celeste Dewanckel Heer en Vrouw Lucien Lannoy-Dewanckel en kinders Heer en Vrouw Jules Devos-Durnez en kinders Heer en Vrouw Maurice Gillis Devos Heer en Vrouw Leopold Bae- kelandt Devos en kind Vrouw Weduwe Joseph Bonnet. Devos en kind De familiën Dewanckel, Devos, Aeck, melden met diepe droefheid het afsterven van VROUW Echtgenoote van Heer Leon DEVOS hunne teergeliefde echtgenoote. moeder, dochter, zuster, schoonzuster, tante, neef en nicht, geboren te Wervick, den 3 April 1898, en godvruchtig overleden te Brugge, den 23 Mei 1933. De Plechtige Lijkdienst, gevolgd van de Teraardbestel- ling, zal plaats hebben in de parochiale kerk van St-Jacobs te Yper, op Maandag 29 Mei 1933, om 9 1/2 uur. Vergadering ten sterfhuize, Maarschalk Frenchlaan, 29, om 9 1/4 uur. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Juffrouw Simonne Jonckheere Heer en Vrouw Arthur Rousselle-Jonckheere Heer Emi- le Roinuiens-Jonckheere Heer en Vrouw Gustaaf Boudry- Jonckheere Juffrouw Maria Boulanger Heer Arthur Boulanger-Van- deveide Heer en Vrouw Daniel Boulanger-Deschodt De familiën Beghin, Bouchaert en Carlier, melden met droefheid het afsterven van hun teerbeminden vader, broeder, schoonbroeder, oom en kozijn Weduwnaar van Vrouw Qabrielle BOULANGER geboren te Vlamertinghe, den 1" Maart 1878, en overleden te leper, den 13 Mei 1933. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Elverdinghestraat, 9. Mevrouw Weduwe Ceuninck Goethals en familie bedanken vrienden en kennissen voor de bijken van genegenheid hen betoond tij dens h;t afsterven van hun teerbeminden echtgenoot, vpder en bloedverwant Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 28 Mti, om 7 uur in de kerk van BR1ELEN, tot zielelafei is der overleden Familie DUMORTIER-CAMERLYNCK. Yper Hoekje. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 28 Mei, om 8 y. uur, in St-Pieterskeik, tot zielelafenis van Heer Engel GLORIE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 28 Mti, om 8 y. uur, in Sint Jacobskerk, tot zielt lafenis van Heer Auguste VERMEERSCH Invalide Zonnebc kesteen weg, 123. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd. de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 28 Mei, om 8 y, uur, inSt Maartens Kathedraal, tot zielelalenis van Heer Eoiile LAM AIRE echtgenoot van Vrouw Maria Craye van wegens de Roldersmaatschappij der St Maartenscongregatie. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 4 Juni (Sinxen), om 8 r/a u in St-Jacobskerk, tot zielelafenis van Vrouw Zulma BAELEN dochter van De Welkom Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 4 Juni, (Sirxen), om II 1/2 uur, in St-Maaiters Kathedraal, tot zielelafenis van Heer Leon JONCKHEERE der Elverdinghestraat. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 5 Juni, (2' sinxen- dag), om 9 uur, in St-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Heer Fratpois D5NYS Slachthuisstraat. De Apotheek van La Pharmacte M' VAN WALLEGHEM is alleen open op Ij reste seule ouverte 1« Zondag 28 Mei 1 Dimanche 28 Mai

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 9