Een nieuwe Hoed voor 10 fr. 3-6-1933 Hef Yp^rscht; - 2e Bijvoegsel - LjSl JFteffion d'Yprea N° 9 DE YPERSGHE BOLDERS IN FEEST Van de Lanoitte's koffies zijn de beste Officieele Aanmoediging van de Zwemsport... Krisistiji vergt spaarzaamheid. Verwe L. KNOCKAEHT, Dtxmudeslraat, 53YPER rij Bleekerij Nieuwwasscherij De Ypersche Boldersfederatie heeft op O. H. Hemelvaart plechtig hare kampioenen gevierd. Ofschoon het weder niet al te gunstig was, hadden talrijke bol Iers den oproep van hunne maatschappij beantwoord. De feest Om te sluiten, geachte Heeren, hartelijken dank aan alle leden der maatschappijen voor hunne talrijke opkomst. Heer Ververeken, Voorzitter der Ware Bloemtros gelid' den btker in ontvangst te vergadering had plaats in het lokaal der Statiebolders en werd voorgezeten door den heer Seys Valère, Eere Voorzitter der Fede ratie, omringd van de H. H.Vierstraete, Voorzitter der ontvangende maatschappij Ververeken, Voorzitter van den Katholieken Kring Salomé. Voorzitter der Bascule Tavenier, Voorzitter van het Postje Devos, Voorzitter der Cooperatieveboldei s. De vergadering werd geopend en het woord verleend aan den h'er Vierstraete, die vol gende gelegenheidsrede uitsprak Geachte Heerev, Gezien het nu de eerste -maal is, sedert het ontstaan der federatie, dat de overwin ningsbeker uit ons midden afgehaal i wordt, is de taak mij opgelegd een woord van hulde te richten tot de overwinnende ploeg, die voor de derde maal den Boldersbeker heeft kunnen bemachtigen Daarom sluit ik mij met de zustervereenigingen aan om de kampioenen 19321933, de Cerclemannen, van harte geluk te wenschen. Hunne overwinning is, welis waar, van geen leien dakje geloopm, want, dit zullen de Cerclemannen met ons moe'en bekennen, zij hebben vanwege de aangeslo tene vereenigiogen een h vigen tegenstand ont moet. Daarom is hunne zegepraal zooveel te prachtiger. Wij van onze z jde (ik sp-eek in naam van alle maatschappijen der Federa tie) zullen den moed niet opgeven en zijn bereid de eerstkomende wedstrijden, met nog meer ijver en strijdlust aan te vangen. Van drze grPgenheid maak ik gébruik om ook een woord van dar.k te rich "en tot onzen sympathieken Eere-Voorzitter der Fe deratie, den heer Valère Seys, die altijd bereid is de belangen der Federatie te be hartigen en die wij terecht mogen aanzien als een onwankelbaren steunpilaar. In naam der aangesloten maatschappijen, harttlijken dank en, zooals vroeger gezegd, zullen wij allen moedig den strijd aangaan om de belangstel ling en de aanhangers onzer sport in mate te zien aangroeien. nemen. Leve de Cercle Leve de Kampioenen Een dreunende Brabargonneen lang durig handg» klap begroetten deze woorden. De heer Ververeken, na den beker in ont vangst genomen te hebben, bedankte hartelijk de maatschappijen voor de hulde die zij aan de bolders van De Ware Bloemtros brachten en verklaarde zich verheugd omdat het be trachte doel verwezenlijkt werd. De heer Seys Valère nam vervolgens het woord om, op zijn beurt, de Statiebolders geluk te wen schen met hunne mooie tweede plaats, en zegde altijd bereid te Z'jn, het zijne bij te brengen om het bolderspel te zien groeien en bloeien. De overhandiging van den tweeden beker werd insgelijks op warm handgeklap en op het Vaderlandsch lied onthaald. Nadien werd de stoet gevormd, begeleid met de vlaggen der Statie, der Bascule en der Coobolders en opgeluisterd door een twintig tal muzikanten van de Harmonie Ypriana. De opwekkende stapmarschen en de vroolijke deuntjes droegen veel bij om het feest te ver aangenamen en in ieder lokaal, waar omtrent een uur werd doorgebracht, heerschte de beste stemming en verbroedering. Rond 19 ure kwamen de bolders eindelijk in den Katholieken Kring aan en om te sluiten bedankte de heer Seys Ernest, in naam van de gevierde maatschappij, het bestuur alsmede al de leden der andere maatschappijen voor den blijk van hulde die aan «De Ware Bloem tros gebracht werd en drukte zijne beste gelukwenschen uit aan den heer Ververeken, Voorzitter, en heer Verkindere, spelleider, voor het bekomen succes. Na nog menig pintje geledigd te hebben, trok iedereen voldaan naar huis met de hoop toekomende jaar nog beter te doen en de verbroedering tusschen de maatschappijen nog te doen aangroeien. In plaats van er nieuwe te koopen, laat uwe OUDE Daarom Jrleeren. HOEDEN in 't nieuw kuischen en hervormen bij Rouw in 24 uren. Bijzonderheid. Zeer stipt, op staal verwen. Met betrek op de bespreking in den gemeente raad van Maandag 22 Mei, over het reglement der Zwemkom gehoudenontvingen we van de Ypres Swimming Clubvolgende mededeeling Voor de zitting van den gemeenteraad, op 22 Mei 19)3, stond de herziening van eenige artikels van het reglement aangaande de Zwemkom aan de dagorde. Met reden verwachtten we dat, ingezien de tegenwoordigheid van sommige heeren die ter stede als sportliefhebbers gekend zijn, het stedelijk bestuur de Zwemsport zou aan moedigen. Eilaas, de ontgoocheling overtrof de hoop... Als verwijt werd aan de Ypres Swimming Club toegeslingerd te veel voordeelen te ge nieten Of wilt u nog fijner Heel gauw gevonden als lid van de club betalen zij een jaargeld- van 15 of 20 fr., ik weet het niet, en daar- mee kunnen ze dan voor de helft goedkoo- per dan anderen komen zwemmen. In dit geval is het de stad die te haren koste de leden aan de club bezorgt Om raak de punten op de i's te zetten, antwoorden we aanstonds Met de 25 fr., die elk lid aan de Club betaalt als jaargeld, (noch i5 noch 20 fr., maar 25 fr., dit als inlichting voor de personen die met kennis van zaken zouden willen spreken), werd nooit één centiem vermindering verkregenncch op den irgmgs Prijs, noch op de abonnementen. De geachte heer schepen, die in het jaar 1931 in het schepencollege zetelde, moet het zich herin neren, indien hij ee.nigen goeden wil aan dèn dag wil leggen Het eenige voordeel dat we genoten hebben, is van twee maal in de week, den Dinsdag en Donderdag, kosteloos té mogen zwemmen, gedurende één voorbehoh- den uur. Volledigheidshalve voegen we daar nog bij dat we dit voorrecht bekomen hebben door het feit dat we het vrijwillig verkozen boven een jaarlijksch stedelijk steungeld van 5oo.fr., dat we van de hand wezen, dit om onze led?n meer gemak te verschaffen. Dit punt aldus opgeklaard, gaan we over tot artikel 7. We zullen dit artikel in zijn ge heel overschrijven, aangezien de helderheid er het karakteristieke niet van is «Toelating tot de zwemoefeuingen voorzien in artikel 2, alinea 2, wordt verleend aan het publiek, mits betaling van een iDgangs- taks van 1 Fr. per persoon voor de stad, onder stipt verbod de oefeningen te storen door geroep of welkdanige andere manier op straf van onmiddellijke uitdrijving En artikel 2, alinea 2, luidt als volgt De leden van de Ypres Swimming Club zullen tot het verrichten hunner oefeningen alleen toegang tot de zwemkoói hebben, den Dinsdag en Donderdag va» elke week gedurende de Meimaand en de Septembermaand, vanaf 18 u. 3o tot zons- ondergang en gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus, vanaf 19 ure tot zons-< ondergang Het dubbelzinnige in artikel 7 rust op het woord Publiek Moeten we daardoor de leden van onze club, of alle niet-leden ver staan Zoo de leden zijn bedoeld, dan zal ieder lid 1 fr. moeten betalen voor de oefening door ons aan onze stadgenooten bezorgd. Harte-* lijk dank voor de aanmoediging. Maar zullen we dan het aangeboden steungeld van 5oo tr. ontvangen Zoo het de niet leden zijn, dan zullen we ons moeten oefenen in aanwezigheid van eenige nieuwsgierigen, die de gelegenheid1 zullen te baat nemen om later, in onze afwe zigheid, al onze inspanningen te beknibbelen. Controle van onbevoegden, ten slotte. Neen, dat niet, Heeren, nooit mogen we en zullen we

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 11