HET YEEHSCHE De heer Burgemeester spreekt tot het volk. LEEST VERSPREIDT Nos Visiteurs Anglais St - George's British Memorial Church British Memorial School artistieke schakeeringen, is de mooiste uiting van uwe genegenheid en verkleefdhei i die gij uwen nieuwen Burgemeester toedraagt De inwoners van het dorp stuur ik ook mijn besten dank toe omdat zij allen hun huis bevlagd, hun gevels zoo kunstvol versierd, hun ingangen met dichterlijke spreuken opge smukt hebben Allen zonder uitzondering hebt gij uw uiterste best gedaan en uw inspanning is ten volle geslaagd Ten slotte dank ik de heeren van het feest bliek stond in vervoering. Aan het banket in da rijkversierde feestzaal van 't gemeentehuis za'ea talrijke genoodigden aan. Een beste stemming heerschte er. Bij het nagerecht kwamen opvolgenlijk de heer schepen Cou lier, de E. H. Pastor, de heer Van der Ghote, burgemeester var. Yper en Dr Brutsaert, ge wezen kamerlid aan het woord en wenschten den Weledelen Heer Burgemeester beurte lings geluk bij zijne plechtige aanstelling. Zij drukten erop hoe de algemeene en spontane comiteit die geen moeite noch rust gespaaid hebben om het feest van dezen dag te doen welslagen Ik zal er hm ook erkentelijk om zijn I Ter gelegenheid van deze feestelijkheid wordt mij de eer en een onbeschrijveluk genoegen gegund U enkele woorden toe te sturen Boesinghenaar van kindsbeen af, miin lief de voor mijn dorp heeft tntj er toe gedreven al mijn krachten in te spannen tot het alge meen welzijn. Hartelijk d-nk omdat U mij genoegzaam waardig geoordeeld heOtom mijn vader, grootvader en andere voorza'en onder U op te volgen. Ik zal mij ten dienste stellen van iedereen en, uit mijn werkkring en uit mijn hart, alles vernannen wat eenigermate twist en tw -edraclit zou kunnen doen ontstaan bij hen wier bul ik Leoog 1 Volgen wij de nationale spreuk «Eendracht maakt macht Scharen wij ons allen onder dezelfde bannier van vredelievendheid en werkzaamheid Nu dat Boesinghe uit het afschuwelijk oorlogspuin heropgerezen is, nu betaamt het dat onze lieve gemeente heropbloeie in voor spoed en zich uitbreide door uwe weikzaam heid, uwe goede verstandhouding, en uw geest van eendrachtigheid. Verbant uit uw gemoed alle gevoel van wrok, afguost, naijver en hoogmoed, die al onze instellingen vergiftigen en verlammen en ten gronde brengen. Blijft den weg bewandelen dien gij tot heden gevolgd hebt, t. t. z. schouder aan schouder met blij gemoed en opgeruimd hart Dat allen de kenspreuk allen voor ieder en ieder voor allen tot leuz i nemen en gij zult een vroolijl: leven leiden. Op die manier zal uw lief geboortedorp weldra op de eert plaats onder de dorpen van Vlaanderen prijken I Ten slotte weze een bijzonder woord van dank toegestuurd tot de muziekmaatschappijen van Elverdinghe, Langemarck, Mercuem en Wakken, die zich zoo bereidwillig getoond hebben dit feest door haar deelneming op te luisteren Ik koester de zoete hoop dat binnen korten tijd het muziek van Boesinghe U wel dra een tegenbezoek zal kunnen brengen I Allen roep ik toe heil en uit ganscher harte dank om het heerlijk welslagen van dit feest I Leve Boesinghe Een daverend applaus begroette die kern achtige rede. Daarop volgden concerten gegeven door de deelnemende muzieken van Merckem, Wakken, Langemarck en Elverdinghe. Meesterstukken werden uitgevoerd. Het pu deelneming van gansch de bevolking het beste bewijs was van de oprechte genegenheid welke zij haren Buigemeester toedraagt. Zij sloien de Wel Edele Mevrouw de Thibault de Boesinghe aan bij den huldeblijk die zij aan haren echtgenoot brachten en hoopten den Wel Edelen Heer Roger de Thibault de Boej-inghc nog lange jaren te zitn aan het hoofd der gemeenre tot meerdere welvaart van al de Boesinght naren. Diep bewogen dankte de heer Burgemees ter m volgende woorden Eerwaarde Heeren, Mijnheer en, Mijn eerste woord weze een woord van dank voor de achtbare sprekers om de zoo diepgevoelde woorden mij toegestuurd. Diep ontroerd en zonder een zweem van hooghar- li^hei 1 wensch ik U enkele woorden toe te spreken doch geschiedt zulks niet op een zoo gemoedelijke wijze, toch borrelen ze op uit het diepste van mijn hart en in de volle rechtschapenheid van mijn gemoed. Uit uw aller blik straalt de vraag welke richtlijn zal onze nieuwe Burgemeester vol gen Onder welke invloeden zal hij handelen Oh 1 invloeden Mijn beste vrienden, weest er diep van overtuigd dat iets dergelijks mij niet zal leiden 1 Altijd en overal zal ik voor iedereen en tegen iedereen handelen in volle onafhanke lijkheid. Natuurlijk beteekent zulks niet dat ik naar de goede raadgevingen niet zal luisteren, ver van daprl Naar allen raad zal ik luisteren, doch ik zal plichtbewust handelen en mij laten leiden door deze drievoudige grondgedachte die ons geslacht altijd gekenmerkt heieft Getrouwheid aan den Koning, aan ons duur baar Vaderland en aan onze katholieke instel lingen Altijd zal ik rotsvast op die drie punten staan en ik twijfel er niet aan U allen stemt daarmee ten volle in. Getrouwheid aan den Koning Met den g'ootsten eerbied groet ik die groote figuur der geschiedenis die op de angstvolle oogen- blikken van zijn Bestuur samen met onze moedige soldaten de grootste verdediger onzer haardsteden en bewaarder van onze Eer was. Moge onze Vorst nog lange jaren ons lief Belgenland besturen G trouwheid aan het Vaderland Ons land zoo heeilijk verrezen uit de verschrikkelijke verwoestingen door den oorlog ons toege bracht. aan ons behoort het te verdedigen nu en altijd tegen alle vijanden zoowel binnen- landsche als uitheemsche. Onze gesneuvelden eischen van ons dat onze trouw aan het vaderland doortastend zij Het echte gedenkteeken hunner waardig, is het eene, vrije en machtige Belgenland. Onze plicht gebiedt ons niet te gedoogen dat de eenheid van het vadeiland geknakt worde door onzinnig en onteerend separatisme, want het offer onzer betreurde jongens zot» nutteloos zijn I Doch zij mogen een zoete rust genieten België zal toch niet vergaan I En de verdediging van onze katholieke instel-, ling en Moet ik het U zeggen Gesproten uit een oude familie die van geslacht tot geslacht altijd het katholieke geloof beleden heelt, de gekozene eener door en door katholieke bevolking, ik zou mij als een lafhartige en afvallige moeten beschouwen zoo ik onze kristelijke princiepen en onze vrije scholen niet tot het uiterste zou verdedigen. Ze zijn de bakermat van de edelste gevoelens van godvruchtigheid, kinderlijke genegenheid én vaderlandsliefde, ingegeven door een heerlij ken geest van godsdienstigheid en offervaar-, digheid. Wij staan ten volle in de branding. De. maatschappij en het vaderland werden door den storm geteisterd. Allen die eenige macht bekleeden zijn niet bij machte om het schip door den storm heen in veilige haven te looa- sen Op die kritieke oogenblikken ontplooi en zich ten volle de weldaden van een goede opvoeding. Wij zijn nauwelijks uit den groe ten veldslag getreden,maar boe beteekenisvol is hij geweest De katholieke partij heeft niet teruggedeinsd voor de zware verantwoorde lijkheid die op hare schouders gelegd werd, maar eens te meer is haar levendigheid en samenhoorigheid op het voorplan getreden 1 Angstvol vroeg men zich afzal de katholieke partij eendrachtig worden De eendracht is er Immers in de opvoeding der jeugd is de kracht ontsproten om op die oogenblikken zich man te toonen Eerwaarde Heeren, Mijnheeren, ik moet nog een woord zeggen tot dit aangenaam gezelschap dat zoo talrijk aan het banket gezeten is Namen zal ik niet noemen, gij allen zijt hier zonder onderscheid mijn beste vrienden. Uit ganscher harte stuur ik U mijn besten dank toe. En ik verhef het glas op den voorspoed van onze koninklijke Familie, van ons Va derland en van onze duurbare gemeente Boesinghe Na het banket trok iedereen naar de vaart om het heerlijke schouwspel van het vuur werk op 't water afgeschoten gade te slaan. Een ontzaglijke menigte stond op de oevers geschaard. Blijgezind en overvoldaan voorr het feest van den dag trok iedereen huiswaarts. Die dag zal lang in 't geheugen blijven van eenieder. Nooit te voren heeft Boesinghe zulken schoonen dag beleefd. Moge de Wel Edele Heer R. de Thibault de Boesinghe de gemeente als Burgemeester leiden opdat weldra zijn wensch zou vervuld worden, namelijk dat door eendrachtigheid en samen werking de gemeente op de eereplaats onder de dorpen van Vlaanderen zou prijken. A.L. Nous apprenons que le lord évêque de Londres et celui de Fulham viendroDt passer a Ypres les jours de la (ête de Pentecöte, et qu'ils y célèbreront les offices dans l'Eglise St-Georges. Services on Sunday, June 4th, 8.0 Holy Communion. 10.3o Special Service of Dedication of a memorial Banner and Brass to ihe late Field Marshall Viscount Plumer. The service will be conducted by the Lord. Bishop of London assisted by the Bishop of Fulham. 6.0 Evening Prayer. Sermon by the Lord Bishop of London. The Annual Prize Giving will take place at the School on Monday morning at 9 3o.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 3