YOGHOURT Crédit Foncier de Belgiqne Chicorei Van Tieghem Dnponf Chronique Financière KOOPT NOOIT Uitgifte van Grondobligatiën HA NQUEdeCOUllTRAI Wie heeft 4Beelden uit het West land' gelezen Ypersche Voetbalkroniek Een bezoek aan de West-Vlaamsche Bergen Dans les Flandres Wedstrijd voor Dactylo Allerhande Nieuws STEPHANOFP M. A. Wollaert-Ladouceur MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS 1 s 0> S s i O li L'activité continue a régner en Bourse et semble de bon aloi ce n'est évidemment pas encore le mouvement connu il y a quelques anrées, mais ce n'est non plus le désceuvre- ment d'il y a quelques semaines. La fermeté domine et devant les événements le pessi misme outrancier a dispaiu. II serait faux toutefois d'affirmer que le public est revenu k la Bourse, tout au plus commence til a revenir, car le soutien et l'avance des cours est avant tout d'ordre professional Ceci semble bien indiquer que le revirement bour- sier est basé sur des données solides et inter- prê par la haute finance comme durable quant au public il comprendra, comme tou- jours, lorsque l'avance aura écrèmé les cours. Leokadi. Le bénéfice sera porté aux amortissements et le gouvernement de la Colonie interviendra pour le paiement des intéréts garantis. Chemins de Fer du Katanga. - On croit que les actions privilégiées toucheront un superdivi Jende. Electriciié de Rosario. Le Conseil a décidé de ne pas distiibuer de dividende pour l'exercice ig32. Porcecito. Le bénéfice d'exploitation qui s'é'ève a environ 2.5oo.oeo frs sera porté aux amortissements la production d'or a été de 4i5 kilos contre 470. Tamega. Le bilan se cloture par une perte de 100.000 frs environ bien que cette société n'a plus d'activité ce mali provient des frais d'entretien des mines et matériel. Auxiliaire des Chem. Fer Congo aux Grands Lacs. Les dividendes seront probablement maintenus aux mêmes taux que ceux de l'exercice précédent. Unton Minière du Haut Katanga. Cette sociéié ne distribuera pas de dividendes cette année bien que fortement atteinte par la crise les bénéfices permettront de larges amor tissements. Sucreries et Rajfjüneries en Roumanie. Le Conseil proposera le maintien des dividendes soit frs 120 net a Taction de capital, frs 90 net k Taction de jouissance et frs 270 net a l'ac tion ordinaire. Seda de Barcelona Le bénéfice serait, après amortissements normaux, reporté a nouveau. Sévillane d'Electricité. II sera payé un dividende de 20 pesetas contre rien pour l'exercice ig3i. Chemins de Fer de Santa Fé. La diminu tion des recettes ne permettra pas la mise en paiement d'un acompte de dividende. Chade. Le solde de dividende sera de 6 l'acompte de 4 °/o a été payé en décem bre 1932. Comme les lois argentines ne per mettent pas le transfert des disponibilités hors du pays, le Conseil de la Société propo sera que le solde du dividende soit fixé en pesos argentins au cours officiel, soit 22,727 pesos argentins pour lts actions A et B, et 4,545 pesos argentins pour les actions D et E. Ce paiement se fera uniquement daos les bu leaux de la Société a Buenos Ayres Le 1 Juin iq33. BELGISCH GRONDKREDIET lutnlMzi Maatschappij iisticht ia 1835 INTREST 5 ZUIVER VAN ALLE TEGENWOORDIGE EN TOEKOMENDE LASTEN Die obligatiën uitgegeven door deze maatschappij met een bestaan van bijna 100 Jaak, en beschermd door de SOCIÉTÉ GÉNÉRALE DE BELGIQUE, zijn eene volstrekt zekere plaatsing. Onder meer zijn zij geklasseerd in de portefeuille van de ALGEMEENE SPAAR- en LIJFRENTKAS en van talrijke maatschappijen. AGENTSCHAP Naamlooze Vennootschap gesticht tn 1873 Hypotheekleeningen aan voordeelige voorwaarden. Een bundeltje puike gedichten door LEO RAEKELBOOM, te koop ten bureele dezer aan den prijs van 5 fr. Zondag was het de beurt aan de oud;es van C. S. Y. de zoete herinnering te genieten van wat het voetbalspel hun vroeger aan genot schonk. Het ging over een returnmatch tegen de oudste veteranen van Poperinghe F C waar van de opbrengst in het hulpfonds voor speler Ca'lier zou ten goede komen. De match werd gespeeld in de beste verstandhouding en was boeiend van het begin tot het einde. Orze oudjes, welke bij de heenmatch te Poperirghe het onderspit moesten delven, namen ditmaal een schitterende weerwraak en lukten het pleit te winnen met 2 o Alle spelers dienen vermeld en geluk gewenscht, met een bijzon der pluimpje voor den nieuwen back welke de Selectie als proef in lijn stelde en welke de veropenbaring van de ma'ch was (dank zij eene voorafgaande massage met embrocation Voronoff) en welke eene belofte daarstelt voor het toekomende jaar. De uitslag 2 o was licht gevleid, een I o ware eene juistere spel weergave. Nadeihand vernamen wij uit goe ie bron dat de eigenlijke uitslag zich bepaalt bij stijve armen en bee ren en bittere klachten van moeder de vrouw Enkele matchen zelfs van internationalen aard staan nog op het kalender in 't vooruitzicht. Heeren veteranen voor wanneer Old Boy. Donderdag laatst ontving onze stad het bezoek van een groot aantal dagbladschrijvers die, na op het Stadhuis door den heer Burge meester ontvangen te zijn geweest, 's namid dags een rondrit deden door onze prachtige West-Vlaamsche Bergstreek. Toekomende week geven wij daarover breedvoeriger verslag. Nous lisons dans La Gazette Le Syndicat d'initiative de Westende Bains d'une part, s'élève contre la suppression dans les bureaux de postes de toutes les inscrip tions frangaises. Da son cöté, le Syndicat d'initiative d' f pres réprouve comme il convient ces mesures in sensées. Que ne s'entendent-ils pour examiner ce qui pourrait être tenté pour revenir aux anciennes dispositions Een leerlinge der Rousbrugge Damen te leper, Juffrouw Marie José Storme, bekomt de eerste plaats en de gulden medalie in den algemeenen wedstrijd voor Daclylographie, ingericht tusschen al de leerlingen van 't land. Yper. Zonderlinge praktijk. Sedert eenigen tijd schijnt een gemeene rekel, van omtrent 5o jaar oud, er zijn vermaak in te vinden jonge wielrijdsters met opzet te doen vallen, door ze in 't voorbijgaan een stoot te geven. Deze week was het de beurt aan een jong meisje van Reninghelst dat hij op die wijze van haar rijwiel stuikte. Het meisje viel echter zoo ongelukkig dat het voor eenigen tijd bedlegerig is. Onnoodig te zeggen dat de rekel zich telkens verhaast te verdwij nen. Het ware te wenschen dat de politie hem eens op heeterdaad zou betrapen. Wat wij beweren, kunnen wij bewijzen Er is maar EEN echt meik van ceramo vloertegels, bekend om hunne hoogstaande kwaliteiten, 't is dit van La Louvière. Er is maar EEN echt merk van Eternit, wereldberoemd en door iedereen gekend, 'tis dit van Kapelle-op deo Bosch Er is maar EEN rechtstreeksche depot houder voor Yper en omstreken, van de echte ceramotegels en den echten Eter nit, en 't is het huis L. MONKERHEY VAN NESTË, handel in alle bouwstoffen, 9, Koeimarkt, Yper. Vlamertinghe. Verkeersongeval Aan de kruising der Woestenstraat en Elver dinghestraat had er een botsing plaats tus schen Techel Daniel, 26 jaar oud, die per moto door laatstgenoemde straat kwam gere den, en een rondleurenden Marokaan die per velo van uit de andere richting kwam. Beiden werden ten gronde geslingerd en, in zijn val, brak de motorijder zich het rechterbeen juist boven den knoesel, terwijl de wielrijder een wonde in den nek opliep. Zij werden door geburen opgenomen en een bijgeroepen ge neesheer diende hen de eerste zorgen toe,, waarna hij ze naar het hospitaal deed over brengen. Moto en rijwiel waren buiten dienst. Een onderzoek werd ingesteld om (Je verant- woordeli kheden vast te steil n. Poperinghe. Heiligschendende dief stallen. In St Bertinutkerk werden drie offerblokken opengebroken, waarvan een bij middel van een valschen sleutel, en de inhoud weggenomen. Deze diefstal werd enkel 's morgens bestatigd. In St lanskeik werd er ook gepoogd een offerblok te openen. Toen de Eerw. Heer Pastoor 's avonds nog eens de kerk binnen trad, zag hij een onbekende haastig weggaan en, iets kwaads vermoedende, ging hij eens rond doch bestatigde weldra dat zijn argwaan gegrond was. Het houten deksel van den offerblok nabij den predikstoel was reeds opengebroken, doch het ijzeren deksel was nog ongeschonden en de dief, waarschijnlijk door de komst van den Eerw. Heer Pastoor verrast, zal zijn oneerlijk inzicht niet ten uit voer kunnen gebracht hebben. Depothouder voor Yper 'v 3, Korte Thouroutstraat, Yper» Houthem. Nog een poging van kerkdiefstal. Een vreemdeling, netjes aangekleed en die per velo in het dorp was aangekomen, ging eventjes de kerk binnen waar hij eenige oogenblikken nadien door den heer Demeulenaere, landbouwer alhier, ge volgd werd. Doch van zoodra de heer Demeu lenaere de kerk binnenkwam, verhaastte de vreemdeling zich naar buiten, waar hij even vlug op zijn rijwiel sprong en vervolgens verdween. Wat later bestatigde men dat deze vreemdeling met hamer en beitel gepoogd had den offerblok te openen. De rijkswacht, die daarvan verwittigd werd, stelde een onderzoek in. West-Roosebeke. - Auto ongeval Dinsdag moi gen, rond it u. 3o, is de auto bus die den dienst Yper- Roeselaere verzekert nabij den ingang der gemeente op een boom gereden, tengevolge van het breken van het stuur. De voerder deed het onmogelijke om te stoppen en het is dank aan zijne koelbloe digheid dat het zware voertuig in de gracht niet omkantelde. Door den hevigen schok werden een vijftal reizigers g-kneusd, ender ander een vrouw die nog al erge verwondin gen aan het hoofd bekomen had. De ge kwetsten werden ter plaats verzorgd en konden vervolgens hunne reis voortzetten. MARKTEN - MARCHÉS Yper 27 Mei s ce Veurne 31 Mei w s a. 0*. 0 CL Tarwe de 100 kllogr Proment les 100 kilos 70,50. 78 76 79 75 Rogge ld. 8 etgle id. 50,00 58 53 56 75 Haver ld. Kvoine ld. 69,00 73 72 73 72? Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre 11,00 8 7 14 S Boter de kilogram Beurre le kilo 14,50 15,50 15,50 16,00 16,00? Sieren het stuk 3afs la pièce 0,27 0,26 0,25 0,27 0,25 Hoppe de 50 kilogr. Hoablons les 50 kilos 130» iesa Markten van Anderlechl 30 Mei Varkensmarkt te koop gesteld 2428 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 4,25 4,75 fr. 31 Mei Veemarkt te kóóp gesteld724 ossen aan 4,00 6,25 fr. 208 stieren aan 3,25 4,75 fr., 1017 koeten aar 3,25 - 5,00 fr. Totaal 1949 stuks. chicorei in vrac als zijnde van ons merk, wordt niet anders dan in pakken verkocht*

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8