SCHIETING KALFVAARTWIJKFEEST HandbaogmaatschappijYPïR-HOEKJE COM B AT SC H I ET ING ESPERANZA EXTRAIT Fail I ite - Extrait HET YJPEFISCHE STAD YPER OP ZONDAG 11 JUNI 1913 MAANDAG 12 JUNI ZATERDAG 17 JUNI 1933 ZONDAG 18 «JUNI 1933 PRACHTIGE FONDATIE M G LOUF INLEG 13.51 Fr. TERUG 10 Fr. Tribunal de Première Instance d'Ypres F, Verfaillie, Avocat, Chaussée de Proven, 6, Poperinghe, LEEST VERSPREIDT met den kaaimuur ligt. Het schepencollege heeft aan die heeren het voorstel gedaan daar een hoekje grond af te staan, ten einde de lijn van het op te richten gebouw gelijkloopend te maken met den kaaimuur. In den brief dien de keer Blootacker ons toestuurde, verklaart hij zich bereid zijn magazijn aan de Wester- kaai op 16 m. 20 afstand van den kaaimuur te bouwen, en het deeltje grond zonder ver goeding af te staan op voorwaarde dat de stad deze grond wil kasseien en alle lasten ervan zal afdragen. Het schepencollege is van ge dacht deze voorwaarden te aanvaarden, ten einde alzoo een beter uitzicht aan de kaai te geven. Wij waren eerst van gedacht aan de haeren Vermeersch en Blootacker te vragen hun magazijn wat achteruit te bouwen op de zelfde lijn als het magazijn van de heeren Vergracht, doch de eischen die zij stelden waren onaanneembaar, en wij hebben ervan afgezien te meer daar wat verder het gebouw van de petroleummaatschappij zoo vooruit springt. M. Lturidan. Het begin der kaai heeft ook maar een breedte van 17 m. 90. M. Seys. Welke kosten zal deze afstand aan de stad veroorzaken M. Delahaye. Niets anders dan dezen grond te kasseien. M. Van itr Ghote. Daar zijn omtrent 70 m2 die afgestaan worden. M. Bitbuyck. Zal het gebouw der petro leummaatschappij dan ook moeten achteruit komen M. Van der Ghote. Neen, daar kunnen wij niets meer aan doen. M. Biebuyck. Vroeger was de lijnrichting daar schuins, terwijl ze dus nu nabij het petro leummagazijn een rechthoek zal vormen. M. Delahaye. De kaai is daar nog breed genoeg, zooveel te meer dat eenige meters verder de kaai daar ook een heelen insprong maakt. M. Van der Ghote. Ik stel voor de recht trekking der rooilijn en de daar zeoëven uit eengezette voorwaarden te stemmen. Het voorstel wordt met eenparige stemmen goedgekeurd. 6) M ed ed eel in gen M. Van der Ghote. Zooals gij weet hebben wij in zitting van 27 Maart ig33 een beraad slaging genomen voor het ontleenen eener som van 525.000 fr. bij het Gemeentekrediet van België. Deze leening)moest dienen om de ach terstallige pensioenen van gemeenteleeraars en onderwijzers, bedragende de som van ónge veer 304.000 fr., en om het achterstallig stadsaandeel in de ouderdomspensioenen voor de jaren 1929 en 1930, zijnde|220.6oo fr., te vereffenen. Wij hebben deze beraadslaging aan het Gemeentekrediet overgemaakt, doch thans vraagt het ons die beraadslaging te wil len splitsen, en een nieuwe beraadslaging te nemen, een afzonderlijk voor de pensioenen der onderwijzers en een andere voor de ou derdomspensioenen. Ik zou aan den raad wil len vragen dit bij hoogdringendheid te beslis sen. Indien niemand daartegen opkomt, stel ik voor eerst over de hoogdringendheid te stem men. Aide raadsleden stemmen ja. M. Van der Ghete. En nu moeten wij nog stemmen over de goedkeuring der nieuwe be raadslagingen. De sommen„blijven dezelfde van vroeger. De raadsleden brengen nogmaals eenparig een goedkeurende stem uit. M. Van der Ghote. Zijn er raadsleden die thans wenschen de eene of andere vraag te stellen M. Missiien. Is er geen petitie ingeko men vanwege de bewoners der Oude Veurne- straat, om aldaar de electrische verlichting te bekomen M. Delahaye. Op die vraag heb ik aan de electriciteitsmaatschapp j gevraagd hoeveel de kabel voor deze leiding zou moeten kosten. Van zoodra ik kennis gekregen heb van den gevraagden prijs, zal die kwestie aan het oor deel van den raad onderworpen worden. M. Coutelle. Ik zou wenschen een vraag te stellen betrekkelijk de Komensche baan. M. Van der Ghote. Dit zal straks in de geheime zitting besproken worden samen met de kwestie der oorlogsschade. Zoo niemand i«ts anders nog te vragen heeft, dan verklaar ik de openbare zitting opgeheven Het is 18 u. 35. Om 3 ure Prijsschieting met de karabijn Flobert, 200 fr. prijzen. Om 5 ure Groote Velokoers voor onderbeginnelingen. (Omloop van de Kalf vaart) 5o Km. 300 fr. prijzen in geld, prachtig koffieservies in nikkel en premiën. Om 7 ure Prijskamp op de Russische Billard, 60 fr. prijzen. Om 7 ure Velokoers voor jongelingen beneden de 17 jaar. 120 fr. prijzen. Vanaf 7 y» ure Allerhande vermakelijkheden in de herbergen der wi k. om 5 uur 's avonds Oppervogel100 Fr. 2e Oppervogel (niet te verloten) 50 Fr. 2 Zijdvogels, ieoer 5o fr. 100 Fr. 2 Kallen, ieder 25 fr50 Fr. Alle vijf schutters een piimé van 5 Fr. meer. Zooveel vogels als schutters, oppervogels en primes inbegrepen. Attr» k 10 op de hoogvogels, 5 op de primés en o,25 op de kleine. Inschrijving in 't lokaal Yper Hoekje bij de W' Maurice Dumortier, van 1 3/4 u. tot 2 1/4, om ten 2 1/2 uur stipt te beginnen schieten tot 6 1/2 uur. Een peloton blanc voor de latekomers. Het bestuur beslist bij slecht weder of onvoorziene gevallen. Het Bestuur. N° 178 du Grefle N° 137 du Parquet Chambre a 3 Juges Socié.é Anonyms en Liquidation Y P R E S MM. les actionnaires sont priés d'assister aux assemblées générales extraordinair es qui se tiendront le JEUUI 6 JUILLET 1933, a Ypres, a 1' Hötel des Trois Suisses Grand'Place, la première a i5 heures, avec l'Ordre du Jour suivant 1. Rapport dts Liquidateurs 2 Nomination de Commissaires Vérifi cateurs 3. Fixation d'une nouvelle assemblee, a tenir a i5 1/2 heures, dans laquelle il sera statué sur l'Ordre du Jour ci après t. Rapport des Commissaires - Vérifica teurs 2. Décharge aux Liquidateurs 3. Clóture de la Liquidation. d'un jugement contradictoire prononcé par le Tribunal de Première Instance de l'Arron- dissement d'Ypres, Province de la Flandre Occidentale, en date du 18 Mai 1933. En cause le Ministère Public, cont> e 263 Eggermont Chailes, fils de Léon, né a Mazingarbe, (P. D. C.) France, le 19 janvier 1902, conducteur de travaux a Ypres Convaincu de a Ypres A) le 19 janvier ig33, banqueroute fraudu— leuse pour avoir détourné une partie de son actif, étant commergant tailli B) le 18 janvier 1933, banqueroute simple pour ne pas avoir tenu les livres exigés par l'article 16 de la Loi du i5 décembre 1872 Le Tribunal, par application des articles^ 577/2°, 574/6°, 583, 472 du Code de Com- merce 489» 85, 79> 80, 40 du code pénal 194 du code «^instruction criminelle 9 loi du 3i mai 1888; art. 1 Loi du 281 décembre 1928;:.. Le condamne A) a un emprisonnement d'un mois B) a une amende de cinquante francs Et aux frais liquidés a la somme de 32 francs deux centimes Ordonne la publication du présent juge~ ment par voie d'affichage dans l'auditoire du Tribunal de ce s ège et par insertion dans le journal local La Ré^ion d'Ypres le tout sous forme d'extrait et aux frais du condamDé. Dit que, par application de l'article 1 de la loi du 27 décembre 1928, l'amende sera ma- jorée de 60 décimes soit done 35o francs pour Tarnende de 5o francs En cas de non paiement de Tarnende dans le délai déterminé par la loi, il a étdit qu'elle pourra être remplacée par un emprisonnement de quirze jours Jugement avec sursis pendant un terme de cinq ans. Pour extrait conforme délivré a la requête du Ministère Public. Ypres, le 3 juin ig33. Le Greffier du Tribunal, Ferd. DETHOOR. Par jugement rendu le 7 Juin 1933, le Tri bunal de Première Instance d'Ypres, siégeant consulairement, a prononcé la résolution du concordat préventif de la faillite, obtenu le 26 Octobre ig32 et homologué le 16 Novembre suivant, au profit de VfCTOOR Gustave, ci devant négociant en grains et farines, domi- cilié et demeurant a Ypres, Chaussée de Poperinghe, et par le même jugement, Ta déclaré en état de faillite. Le Tribunal a déterminé au 26 Octobre 1932, l'époque de la cessation de ses paie- ments nommé Juge Commissaire de la fail lite, Monsieur le Juge HEYVAERT désigoé comme curateur, Maitre Félicien VER- FAILLIE, avocat, a Poperinghe, Chaussée de Proven, 6 ordonné aux créanciers du failli, de faire au Grtffe du dit Tribunal, la déclaration de leurs créances avant le 28 JuiD ig33 fixé au Mercredi 5 Juillet 1933, a 3 heures de relevée, en l'auditoire de ce Tribu nal, Palais de Justice, Grand'Place a Ypres, pour procéder a la vérification des créances et au Mercredi 12 Juillet ig33, a 10 heures du matin au même lieu, pour les débats sur les contestations a naitre de cette vérification. Le Tribunal a ordonné la gratuite de la procédure. Pour Extrait Le Curateur,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6