YOGHOURT Chicorei Van Tieghem-Dupoiit e Harmonie Vpriana KOOPT NOOIT M. A. Wollaert-Ladouceur Tuindag-Jubelprocessie Verloren Voorwerpen AllerhandeLNieuws STEPHANOFF WI E LR IJ DEN BurgerlijKe Stand van leper Schieting van Bergnes Zooals wij het in ons laatste nummer meld den, wtrd de heer Aimé Gtuwez, voorzitter der Harmonie, bij zijn terugkeer uit Rome, verleden Zaterdag door al zijn muzikanten aan de Bascule afgewacht. De prachtige autocar van het reisagent schap Kosmos Toerisme, dat voor de eerste maal een twintigdaagsche reis naar Rome en de merkwaardigste steden van Italië had ondernomen, was hier rond 7 uur 's avonds verwacht, doch kwam enkel met een groot uur vertraging toe. Niettegenstaande dezen kleinen trgerslag bleven al de muzikanten, bij wien zich tal van Vperlingen hadden gevoegd, vertrouwend maar ook verlangend de blijde thuiskomst van hunnen geliefden voorzitter afwachten. Toen de autocar eindelijk, rond 8 uur, van uit de richting van den Zonnebekesteenweg alkwam en aan de Bascule stopte, werd de heer Aimé Giuwez, bij zijn uitstappen, op een geestdriftig lied onthaald, waarna allen hem de hand kwamen drukken en te kennen gaven hoe verheugd zij waren hem terug in hun midden te hebben. Dat de heer Gruwez, door dit schoon en spontaan gebaar zijner muzikanten, aangenaam verrast en ten zeerste getroffen was, lijdt geen twijfel, en deze voor hem gansch onverwachte gent gen heidsbetoo- ging bewijst eens te meer hoe zeer de Ypria- nisten hun voorzitter liefhebben. Na het ledigen van een plas op het welge- lukken der prachtige reis en op het blijde weerzien, begeleiddtn de muzikanten, onder het spelen van eenige stapmarschen, hun ver moeiden maar bovenal verheugden voorzitter tot aan zijne woning waar zij, na het uitvoeren van het Ypersch lied, van hem afscheid namen Gister, Vrijdag, hadden de muzikarten, om S uur 's avonds, in plaats van hun gewone herhaling, het groot genoegen hun voorzitter hen eers te hooren vertellen hoe hij het op zijn langen en heerlijken autotocht gesteld had en wat hij zoo al op zure reis door Frankrijk, Italië, Zwitseiland, Elzas Lotha ringen en Luxemburg gezien had. De heer Gtuwez had opzettelijk voor hen een prachtige verzameling loto's meegebracht en had dag aan dag zijn wedeivaren en al het merk waardige der reis zorgvuldig aangeteekend, zoodat de Yprianisten dien avond een paar uiterst aangename uurtjes hebben beleefd en met hun voorzitter eens de verre reis naar Rome hebben mogen meèmaken. chicorei in vrac als zijnde van ons merk, wordt niet anders danfin pakken verkocht. Over een veertien dagen door Mw Coleopy, van Yper, een zilveren borstspeld. Maandag 5 Juni,£door Mw Eggermont e- line, van per, eeD^handzakje eenig geld be vattende. Dinsdag 6, door M. Nichols Maurice, van Yper, een sjerp. Yper. Landlooper. Dinsdag laatst is de 25 jarige Caidoen Raymond, van Yper, zonder middel n van bestaan zijnde, zich op het politieburee 1 komen aangeven, en werd denzelfden dag nog door de Rechtbank ver oordeeld om, uit hoofde van landlooperij, voor drie jaar naar Merxplas te gaan wonen. Omvergereden. Zaterdag avond, rond 6u.,werd de 6 ja ige Jean Maerten, wonende Boomgaardstraat, op het ocgenblik dat hij uit de Casselstraat kwam geloopen en de Rijssel- straat wilde oversteken, door een voorbijrij dende auto verrast en omvergeworpen De autovoerder,een franschman^van Armentières, sti pte dadelijk en bracht het knaapje naar huis, waar een bngeroepen geneesheer bestatigde dat het de linker bil gebreken had- Performance Citroen a Montlhé y - La petite Rosalie 8 C V. Citrcën continue la série de ses exploits. Le 7 juin elle a battu le record international et mondial suivant en quatre vingt quatre jouis 188.151 km. moyenne horaire g3 km 329. Total des re cords 122 records intemationaux et 37 re cords du monde. Gestolen velo teruggevonden. Over een paar jaar werd de genaamde Barbier van Boesinghe ziin velo g» stolen de dader van den diefstal werd gestraft, maar heeft nooit willen bekennen waar hij het rijwiel naartoe- gebracht had Thans werd het rijwiel per toe val ontdekt en zal aan zijnen eigenaar terugge geven worden. Rijwielongeval. Woensdag morgen kwam de heer Camille Vandelanoote, aanne mer, van den Veurnesttenweg per rijwiel naar de stad gereden. Tengevolge der wei ken voor het aanleggen van de nieuwe laan moet men er een eind de oude baan volgen die links ligt en verder deze verlaten en naar rechts zwen ken om alsdan het gedetlte nieuwe baan te volgen. Op dit punt gekomen wilde de heer Vandelanoote, al over de tramlijn naar rechts over, toen op hetzelfde oogenblik een transche auto in tegenovergestelde richting kwam aan gereden en, met dezen toestand niet bekend zijnde, rechtdoor wilde. De wielrijder werd door den linkerslijkweerder van de auto ge vat en omvergeworpen en bekwam daarbij ge lukkiglijk slechts eenige lichte verwondingen. Met zijn rijwiel is het erger gesteld, het is gansch buiten dienst. Depothouder voor Yper 3, Korte Thouroutstraat, Yper. Popsringhe. De 9jarige Carton Roger, bij zijn terugkeer van school, ging Vrijdag voormiddag in de Guido Gezellestraat op den boord van het gaanpad, toen hij op ztker oogenblik, met tegen een op den grond liggend stukje papier te willen schoppen, door een voorbijrijdende autobus, die wat op zij reed om met een ander voertuig te kruisen, bij den voet gevat en ten gronde geworpen werd. Het kleine slachtoffer had de twee beenen gebro ken ter hoogte van de knie en kloeg daarbij nog over pijn in de heupen. Het werd dade lijk ter verzorging naar de klinitk o verge bracht. Werkongeval Een brouwersknecht werd, door het springen eener flesch terwijl hij bezig was met ze te stoppen, zoo erg aan den wijsvinger gekwetst, dat men vreest het gewond lidmaat te moeten afzetten Flverdinghe.Pijnlijk geval. De3i jarige Gadeyne Michel, onderwijzer, die se dert December 11. in ziekverlof is en wiens toestand steeds verergerde, heeft Woensdag in een aanval van waanzin, vrouw en kinderen buiten geworpen en <^p zijn schoonmoeder, die daarnevens woont en buiten w. s gf komen em te zien wat er haperde geschoten, geluk kiglijk zonder haar te treffen daar de ver schrikte vrouw, ziende dat hij op haar mikte, haastig weer in haar huis sprong. Kortst daar op kwam haar anderen schoonzoon, bakker Decrock. ook buiten vragen wat er gaande was, doch deze vaarde slechter want Gadey ne, nog steeds met ziin karabijn gewapend, legde op hem aan en loste een nieuw schot, met het gevolg dat Decrock door verscheide ne loodkorrels in de borst getroffen werd en er ook nog een juist nevens zijn oog ontving. De zieke Gadeyne werd deze week nog in observatie naar een gesticht te Beernem over gebracht. Zillebeke Door zijn geweer ge kwetst De 35 jarige Jan Baptist Warlop, vader van drie kinderen, trok Maandag mor gen, rond 9 u., met zijn geweer op de jacht naar ratten uit, doch toen hij het eerste schot loste, sprong het geweer in zijn handen, waar door hij geheel de linkerhand verpletterd werd De dokter van Zonnebtke kwam het slachtoffer de eerste zorgen toedienen, doch deed hem daarna naar het hospitaal van Yper voeren. Keromel. Erge val. Maandag was er alhier, zooals telken jare op 2° Sinxendag, overgrooten toeloop van volk, waaronder veel menschen van het Noorden van Frank- rt|k. Een dezer, zekere Veuilland Omer, van Armentières, is op den berg, bij het afloopen eener helling, zoo ongelukkig gevallen dat hij zijn rechter schouder ontwricht was Hij werd dadelijk naar het hospitaal van Yper overgebracht vanwaar hij, na de noodige zorgen ontvangen te hebben, denzelfden dag nog naar huis mocht terugkeeren. Oostvleteren. Wielrijder omverge reden. Maandag avond rond 7 1/2 uur keerde een fransche auto naar Rijssei terug en wilde nabij de Lion Beige een wielrij der voorbijsteken. Op hetzelfde oogenblik wilde een tweede auto voorbijrijden hij dreef de eerste een weinig op zij met het ongelukkig gevolg dat dtze laatste op den wielrijder terecht kwam. Het slachtoffer, Delaleeuw Georges van Stavele, bekwam eenige lichte kneuzingtn aan de hand en het linkerbeen zijn rijwiel was gansch ontredderd. Boesinghe. Geleend rijwiel voort- verkocht. Verleden Zondag had een zekere Lecoutre, afkomstig van Largemarck, een rijwiel geleerd aan Onraet uit de herberg St Crispijn, en niets beters gevonden dan het voort te verkoopen. Op klacht van den eige naar werd het rijwiel door de rijkswacht ont dekt en aan ziin eigenaar teruggeschonken. Doortocht van den Grooten Prijs der Kust voor Juniors Zondag tl Juni, in den namiddag zal de Groote Prijs der Kust voor Juniors onze stad doortrekken. De wegwijzer loopt over Oost ende, Nieuwpoort, Veurne, Yper, Pnelcapelle, Hooglede, Thourout, Gistel, Oudenburg,. Oostende. De renners die te Oostende om 14.30 uur vertrekken worden hier om 16 1/4 uur ver wacht en zullen in stad den volgenden door tocht volgen Veurnesteenweg, de Stuers- straat, Boterstraat, Maikt, Dixmudestraat. Verklaringen van den 3 tot den g Juni iq33. Geboorten Deweerdt Lucienne, St-Jacobstraat, 58. D'haene Jean, Dickebuschsteenweg, 1G4. Huwelijken Gryson Remi, werkman en Tailly Emma, dienstmeid, beiden te Yper. Jacques Mauritius, fabriek werker en Nuytten Estella, fabriekwerkster, beiden 'te Yper. Demunck Frederic, advok'aat te VVevelghem en Vandenbulcke Esther, z. b te Yper. Overlijdens De Smet Pelagie, 70 j., z b., echtg. Nauwynck Conrad, Oude Houtmarkt, 22. Jacques Alphonsus, 80 j z. b., wed. Mortier Leonia, Rijssel- straat, 133. Laire Ivonne, 10 j. 4 m., G. de Stuerssfr.47. Huwelijksbeloften Hilaire Van Eenaeme, garagist te Yper en Marguerite Davignon, z. b., te Schaerbeek. Andreas Dassonville, bakkersgast te Yper en Yvonne Decap, naaister te Woesten. Gustaaf Delahousse, me taalbewerker te Kortrijk en Elisa Lebon, haartooister te Kortrijk, voorheen te Yper. Donderdag a. s., /5e" Juni, rijdt Cyrille Vandermeeisch van het Ca'é du Saumon met zijn autobus naar de j tailijksche schoone schieting van Bergues. Reeds acht lielhehbers zijn ingeschreven indien er twaalf zijn zal het vervoer aan den gunstigen prijs van i5 fr. per reiziger geschieden. Bede aan de belanghebbenden zich zoohaast mogelijk te laten inschrijven ter herberg Au Saumon Het Huis Vi'e DEKEEK LE Kindersr Meenenstraat, 16, YPER, laat zijn klienten weten als dat het zich gelast mct het verhu ren en plaatsen van gevelversieringen r draperijen, vaandels, oriflammen, tropeeën, enz. Zich te bevragen aan bovengemeld huis vóór einde Juni. MARKTEN MARCHES MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS Yper 3 Juni Kortrijk 5 Juni Rousselare 6 Juni Veurne 7 Juni Poperlnghe 9 Juni Tarwe de 100 kllogr Promeni les 100 kilo 70,50 80 76 77 70 itogge ld. Selglt id. 50,00 57 53 53 70 Haver ld. Kvoint id. 69,00 73 72 72 68 Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre 11,00 8 7 12 8 Boter de kilogram Beurre le kilo 16,00 16,56 15,50 17,00 15,50 Eieren het stuk CBufs la piéce 0,26 0,28 0,26 0,28 0,28 Hoppe de 50 kilogr. Hoablons les 50 kilos 1200 1932 Markten van Anderlecht 6 Jani Varkensmarkt te koop gesteld 3084 stuks. Gemiddelde prijs - per kilo op voet 4,00 4,5o fr. 7 Juni Veemarkt te koop gesteld484 ossen aan 4,00 6,25 fr. 180 stieren aan 3,25 4,75 fr., 979 koeien a aan 3,25 - 5,00 fr. Totaal 1643 stuks.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8