-HET YPERSCHE LA RÉQIOIN D Zondagrosl - Repos domiaica 14' Jaargang, N' II 17 Juni 1933 14' Année, N' 11 17 Juin 1933 Bijvoegsel Supplément De Gouverneur van West-Viaanderen Nieuwe MuntstuKKen E E R E M I S Gevonden en Verloren Voorwerpen TUIN DA GJUBILE HEILIG SACRAMENTSFEEST Solennifé de la Fête Dieu De Plechtigheid der Eere-Communie EERSTE COMMUNIE Yper - 5t-Maartenskoor naar De Panne Remercïment Aimé Ferdinand-Octave SIERENS Vrouw Weduwe Jules GONTIER Alice COPPIN ZIELMISSEN Het Staatsblad van Woensdag 14 Juni kon digde de benoeming af van den heer H. J. Baels. gewezen minister, tot gouverneur der provincie West-Vlaanderen. Te dier gelegenheid wapperde dien dag de nationale driekleur aan ons stadhuis. Onlangs werd door de Muntcommissie be sloten de tegenwoordige 5 en 20 frankstukken door een nieuwe en nog lichtere munt te ver vangen. De heer Jaspar, minister van Finan ciën, komt thans de modellen, die hem door den heer Verhaegen, algemeen Muntcommis- saris, voorgelegd werden, goed te keuren. Deze nieuwe stukken zullen in zuiver nic kei zijn en, als eenig tweetalig opschrift, zul len zij op de snede de volgende gegraveerde woorden dragen Belgique-België Zoo op den voorkant als op den achterkant zal de aanduiding der waarde 5 frank 1 belga 20 frank - 4 belgas vermeld staan in 't vlaamsch of in 't fransch, volgens de stukken bestemd zijn om in de vlaamsche ofwel in de waalsche streek in omloop gebracht te worden. Het vijf frankstuk zal dezelfde afmetingen hebben als het huidig twee frankstuk. Dit van 20 fr. zal denzelfden diameter en hetzelfde ge wicht hebben als het tegenwoordig 5 frank stuk. De in omloop zijnde stukken van 2, 5 en 20 fr. zullen geleidelijk ingetrokken en, na een behoorlijk tijdbestek, ontmunt worden. De voorbereidende bewerkingen tot het ver vaardigen dier stukken zullen ongeveer een maand duren, doch men zal dan, vooraleer ze in omloop te brengen, nog wachten tot er een voldoende hoeveelheid stukken voorhanden is, zoodat men zich er dus niet aan moet ver wachten de nieuwe muntstukken vóór het einde der Oogstmaand te hebben. Vroeger was er spraak geweest zijn toe vlucht te nemen tot het zilver voor het slaan der geldstukken doch men heeft daaraan be paald verzaakt. In St Jacobskerk, zijn parochiekerk, die te dier gelegenheid prachtig versierd was, heeft E. H. Pincket Maandag em toV« ure zijn eere- mis opgedragen. Hij was aan het altaar bijge staan door E. H. Delanote, pastoor van St- Jacobs, E. H. Devisschere, bestuurder aan het Rijksopvoedingsgesticht te Ruysselede, E. H. Vanderghote, onderpastoor te Le Bi zet, en de E. H. Blomme, pastoor te Oost- veld en E. H. Blomme, onderpastoor te In- gelmunster. De schola van St Jacobs zong eene tweestemmige mis en E. H. Verhaeghe, onderpastoor te Deerlijk, hield eene diepin- gaande rede. Gevonden. Zondag 11 Juni, door Jvr. Beernaert Adrienne, een kleine pels. Woensdag 14, door Jvr. Verdruye Agrès, een titel. Verloren. Zondag 4 Juni, demarreur van auto, tusschen Kemmel, Komen, Yper, Kem mei Terugbrengen tegen goede belooning aan Williams, Kemmel. Zondag tl Juni, door den kleinen Lamoot Pascal, een wit pelsje. Dinsdag i3, door M. Moyaert Joseph, ten gouden iing. De Apotheek van La Pharmacie de M' S N O E C K Groote Markt o— Grand'Place is alleen open op 11 reste seule ouverte h Zondag 18 Juni Dimanche 18 Juin Wij vernemen met de meeste voldoening dat het Comiteit der straa versieringen volop aan 't werk is. Men mag zich verwachten aan iets bijzonders weerdig van httkunstminnende Yper. In al de wijken der stad wordt er geijverd opdat de Hulde der Ypersche Hin ders aan Koning Jesus en O. L. Vrouw van Tuine zou hartelijk en prachtig zijn. Zondag, 18 dezer, zal de processie van het H. Sacramentte 10 ure uit St Maartens Kathedraal vertrekken, na de plechtige Hoog mis van 9 ure. Al de geloovigen worden verzocht hunne huizen te bevlaggen, te versieren en te verlich ten, op den gewonen doortocht, ter eere van het Hoogweerdige. La procession du T. S. Sacrement fera sa sortie annuelle, Dimanche 18 Juin, a 10 heu- res, a Tissue de la Grand'Messe solennelle chantée a 9 heures en la Cathédrale de St Martin. Les fidèles voudront pavoiser et illuminer leurs demeures, sur le parcours habituel, en hommage au Divin Jésus Eucharistie. Zondag laatst was het in onze vier paro chiekerken de zielroerende ceremonie der Plechtige Communie. De bevoorrechte kinders, hunne ouders en bloedverwanten, waren overgelukkig. Moch ten zij hun leven lang die heerlijke plechtig heid indachtig blijven. Jammer dat het weder niet zeergunstig was. Ook was het eene aandoenlijke en troost volle ceremonie, op Donderdag jongstleden, H. Sacramentsdag, toen onze lieve kleintjes hunne Eerste Heilige Communie deden, in de kerken en gestichten onzer stad. Nog een heerlijken dag voor het godsdienstig Yper. Wij herinneren alle leden van St Maartens koor, alsook hunne familieleden en vrienden, dat het ontworpen uitstapje naar De Panne bepaald doorgaat op 2 Juli a. s. Zooals reeds vroeger werd aangekondigd, zal de reis per autobus geschieden. Het gemengd koor van St- Maartens zal in de kerk van St Pieters- ter- Panne onder de Hoogmis de vermaarde mis van C. Franck uitvoeren, alsook het Alle luia van Haëndel. Wij bidden de deelnemers aan dezen uitstap zich spoedig te willen laten inschrijven bij een der werkende leden van het Zangkoor of bij den heer Maur. Baert, Koorleider, Dixmude- straat, 1/ 77. Aldus kunnen alle noodige schikkingen op tijd genomen worden. De inschrijvingsprijs voor de reis heen en terug beloopt slechts ro fr. De autobussen vertrekken rond 8 u. 's morgens, rond 8 u. 's avonds zijn wij te Yper terug. Madame Alfred Reynaert Lahousse et ses enfants Les families Reynaert et Lahousse, remercient les amis et connaissances pour les nombreuses marques de sympathie qui leur ont été témoignées lors de leur récent dcuil. Madame Aimé Sierens, née Laura Bracquè Monsieur André Sierens Mademoiselle Suzanne Sierens Madame Veuve Henri Sierens-Van Iseghem Monsieur Auguste Bracqué, ont la douleur de faire part de la perte irréparable qu'ils viennent d'éprouver en la personne de MONSIEUR leur époux, père, fils et beau fils bien-aimé, né a Ypres, Ie 2 Novembre 1882. ety décédé le 13 Juin 1933. Le service funèbre, sera célébré le SAMEDI 17 JUIN 1933 9 h. 1/2, en l'Eglise paroissiale de St-Nicolas. Les amis et connaissances qui, par oubli, n'auraient pas re?u de lettre de faire part sont priés de considérer le présent avis comme en tenant lieu Rue d'Elverdinohe. Heer Gérard Gontier Heer en Vrouw Remi Herman-Gontier Vrouw Weduwe Paul Lemahieu Gontier Heer en Vrouw Hector Jacob-Gontier De familiën VaH Elslander, Lemabieu, Barbio, Costenoble, Verbrugge en Gontier, melden met diepe droefheid het afsterven van geboren Octavie Costenoble hunne teerbeminde moeder, schoonmoeder en bloedverwante, geboren te Reninghelst, den 16 Mei 1851, en godvruchtig overleden te Yper. den 13 Juni 1933. De lijkdienst zal plaats hebben in de parochiale Kerk van St-Niklaas, op ZATERDAG 17 JUNI 1933, om 10.3# uur. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Jules Capronstraat, 18. On nous prie d'annoncer le décès de Mademoiselle née a Ypres, le 21 Octobre 1870, et y pieusement décédée le 14 Juin 1933. L'enterrement a lieu ce jour, SAMEDI 17 JUIN, 9 heures, en I'église paroissiale de St-Jacques. Les amis et connaissances qui par oubli, n'auraient pas re^u de lettre de faire part, sont priés de considérer le présent avis comme en tenant lieu. Rue St-Jacques, 39. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 18 Juni. om 8 y. uur, in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer P.eter VfiRSCflOORE en Huisvrouw SophI« RONSSE Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 18 Juni, om 11 v, u., in St-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Jufvrouw Maria DEVOS Lombaardstraat Vrienden en kennissen wotden uitgtn*>otjigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 18 Juni, om 9 uur, in Sint Niklaaskerk, tot ziel» lafenis van Vrouw Jules DEVOLDER Vrienden en kennissen worden uitgenn» «iigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 18 Juni, om guu-, in de Kerk der E E. P.P. Carmtlieten, tot ziele- lafenis van Heer Gustaaf DESRAMAULT van wegens het Broederschap van het H. Scapulier. Beleefde uitnoodiging aan. tamihe, vrijden en kennissen h<t pit chtig I \ARGETÏJ DE te willen bijwonen dat zal gezongen worden op Maandag 19 Juni, te 9 1/2 uur, in St- Jacobskerk, tot zielelafenis van wijlen Heer Honoré DEWaNCKER Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIs bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 Juni, om 8 uur, in St-J ..cobske k, tot zielelafenis van Leontine DETHOOR Vrouw van Camille ssieur en voor Zoon C»m>Ue

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 11