H. HARTEFEESTEN Jaarlijksche KERMIS 8 Vlaamsche Toeristenbond Westoutre - Motokoers La lre Etape du, Tour de France Gevonden en Verloren Voorwerpen Zijdepapier Crepepapier Guir landen Chij jonnetten ter Drukkerij DUMORTIER Allerhande Nieuws AAN DE KAAI Gehucht Het Wieltje TAK IfcPER Naar de Weit Vlaamsche Bergen Op 25 Juni e. k. wordt dus de 2de Alge- meene Verbroederingsdag va* de V. T. B.ers gehouden op de West-Vlaamsche Bergen. Dit jaar gaat de tocht eerst naar den Zwarten Berg de autocar vertrekt uit leper (Markt) te lo.3o u. op den Zwarten Berg, te II. 3o u alge meene pic*nicin het bosch en daarna wandelirg en volksspelen. Te 3 uur gaat de tocht naar den Rooden Berg, al vaar atdaling in het Hellegat Te 5 uur heeft, met muziek, een optocht plaats naar Westouter Dorp, alwaar de plaatselijke muziekmaatschappij ons zal vergasten op een concert. Wij kunnen onze leden niet genoeg aanra den aan dezen interessanten tocht deel te nemen en vooral veel vrienden mede te bren gen die aldus met den V. T. B. zullen kennis maken en ook de werking van de V. V. V. «De West-Vlaamsche Bergen» zullen steunen. De deelnemingsprijs is zoo laag mogelijk gesteld 6 ir. voor den ganschen tocht. Er worde zoo gauw Mogelijk bij een der ver tegenwoordigers ingeschreven. ZONDAG 25 JUNI heeft men hier voor de eerste maal een motokoers op den Zwar tenberg, die bestaat in het opklimmen van den berg in den kortsten tijd de aanzet is gege ven bij Michel Hardeman, en de aankomst bij Maurice Castryk, waar ook de prijsdeeling seffens na den koers plaats heeft. Het begint om io ure stipt. Iedereen is welkom en alle liefheboers mogen eraan deelnemen. 10U0 fr. prijzen zijn verzekerd, dank aan de mede werking der hoteliers van den Zwartenberg en eenige bijzonderen van Westoutre. Het ravitaillement in essence wordt koste loos aangeboden door de Firma Hector Schmidt, Statiestraat, Yper. En attendant les Gas du Tour un pro- gramme intéressant se déroulera Mardi prochain sur 1'Hippodrome des Flandres au Croisé Laroche. Le clou de cette réunion sera sans con.teste l'épreuve de 5o kilomètres deriière les fa- meuses motos de Bordeaux Paris. Ces motos seront pilotées par des as de la carbura tion, parmi lesquels Chardon, üelhaye, Lheman, etc Les vaicqueurs des principales courses clas- siques de l'année seront au départ, notam ment Syhère Maes, Barthelémy, Mithouard, J. Merviel, Van Rysselberghe, Godinat, Le Drogo et Roger Sagaert. Deux autres épreuves seront disputées au couis de l'apiès midi et ont réuni de nom breux engagements, parmi lesquels nous re tiendrons les Beiges Bruneau Fières, Gos sens, Blin, Champion du Pas de Calais, Bertin, Lengagne, Lamoureux, Champion du Nord, Vanhee, Vauderdonckt Frères, Vast, etc. et elles permettront au public d'a'.tendre patiemment l'arrivée de la ir' étape du «Tour». Les pottes et guichtts ouvriront dès midi et le premier départ sera donné a 14 heures. Gevonden. Donderdag i5 Juni, een yelopomp door Mevr. Maes Marie, Malou laan, 25, die ze ter beschikking van den eigenaar houdt. Vrijdag 16, door M. Knockaert Achille, een autotaksplaat Nr 197.373. Zaterdag 17, een velopomp door M. De- haene Eugène, politieagent, die ze ter be schikking van Uen eigenaar houdt. Zondag t8, door M. Norman Honoré, 338, Zonnebekesteenweg, een gouden medaille, die aan voornoemd adres mag teruggehaald worden. Donderdag 22, door M. Samyn André, een klak, die op het politiebureel mag terugge vraagd worden. Verloren. Woensdag 21 Juni, langs den weg tusschen de Meenenpeort en Zonnebeke, vier of vijf broeken door den leurder Henonin Jults, wonende te Kortrijk, rue de la Toile au lin, N' li- Donderdag 22, door M Tresy Emile, Dic- kebuschsteenweg, twee sleutels. Deczelfden dag, door M®5 Tordeur, een grijze handschoen. GROOTE KEUS 34, Boterstraat, YPER. Speciale modellen in rood en wit. Bijzondere prijzen per hoeveelheid. Yper. Werkongeval Vrijdag in den voormiddag gebeurde er alhier aan het in opbouw zijnde Belfort een ongeluk dat, gelukkiglijk, nog ten beste is afgeloopen. De werkman die met de werking van den elee trischen ophaalbak gelast is, wordt ervan bij middel eener bel verwittigd wanneer hij het tuig naar boven of naar beneden moet laten. Men denkt nu dat een andere werkman, die zich heel langs boven op den toren bevond en een kruiwagen op den ophaaloak moest plaatsen, in 't voorbijgaan met zijn elleboog tegen de bel gestoten heeft, zoodat de ophaalbak dade lijk begon te dalen terwijl de werkman er nog met een voet en de kruiwagen er slechts ge deeltelijk opstonden. De werkman kon zich, gelukkig voor hem, nog in tijds aan een dwars hout vastgrijpen, zooniet ware hij van uit die hoogte gansch vermorzeld op den grond terecht gekomen. Hij heeft dus de dood van nabij gezien en mag zich beloven er zoo goed koop van af te zijn gekomen. De kruiwagen echter daalde nog sneller dan den ophaalbak en botste er, na enkele seconden, geweldig op neer. Een lage kerel. Naar aanleiding van een onderzoek over een erge zedenzaak, waarvan twee jeugdige meisjes de slachtoffers waren, werd de gemeene dader Zaterdag laatst alhier aangehouden. Begin van brand. Z mdag morgen, korts voor het uitgaan der H. Sacraments processie, wilde een bejarige vrouw, wonen de Vandenpeereboomplaats, licht aansteken, doch de kaarsen bevonden zich ievers te dicht bij de gordijn, zoodat deze laatste alsook de stoor in een oogwenk in brand stonden. Gelukkig waren de pompiers niet ver en kon den zii spoedig de verschrikte viouw uit den nooi helpen. Rijwieldiefstal. Zaterdag avond had de genaamde Souvage Willy zijn velo voor een herberg op de Groote Maikt geplaatst, doch toen hij rond 11 u. 3o terug wilde ver trekken, bestatigde hij dat zijn rijwiel reeds verdwenen was. Een klacht werd ingediend. Pijnlijk ongeval. Zaterdag namiddag, rond 5 uur, was de 67 jarige voerman Jules Platevoet, wonende Bruggesteenweg, bezig met zand te voeren bij middel van twee aan- eergekoppelde driewielkarren. Zooals het zijn gewoonte was, en niettegenstaande hij, ge brekkig zijnde, sedert lang reeds verplicht was zich met een gaanstok te behelpen, ging hij nevens de tweede kar, terwijl zijn zoon het gespan leidde. Gekomen aan de Steenen- brug op den Veurnesteenweg, moet de ouder ling over iets gesukkeld hebben, misschien wel over de aldaar liggende tramriggels die tengevolge der uitgevoerde werken ielswat boven den grond uitsteken, ofwel heeit hij een stoot van het wagensnak ontvangen, met het ongelukkig gevolg dat hij ten gronde viel juist voor het wiel der zwaar geladen kar, Op het geschreeuw deed de zoon dadelijk het gespan stilhouden, doch het wiel bevond zich reeds juist bij de zijde van het slachtoffer dat roerloos was blijven liggen en korts nadien, na het H. Oliesel te hebben ontvangen, den geest gaf. Dit zoo droevig einde van voerman Platevoet, die hier algemeen gekend en ge acht was, heeft heel wat ontroering verwekt. Hij werd Woensdag laatst begraven onder een grooten toeloop van volk Aanranding. Dinsdag, rond n uur voormiddag, was de 17 jarige Leconte Blan che, wonende Poperinrhesteenweg, in de Augustinenstraat bezig met gras te snijden, toen zij opeens door een onbekenden kerel werd aangevallen. Het meisje verweerde zich dapper, doch ging door overmacht bezwijken toen een ander persoon daar juist voorbij kwam en de laffe kerel zijn prooi losliet en haastig op de vlucht sloeg. Een streng onder- ziek werd ingesteld. Voormezeele. Bloedprocessie. Maandag, 26 Juni, laatste dag der noveen vani het H. Bloed, gaat de wijdvermaarde H. Bloedprocessie uit, om 4 uur, na het Lof. Zooals telken jare, zullen ongetwijfeld tal van Yperlingen eraan houden dien dag de schoone wandeling naar Voormezeele te doen. Neer Waasten. Akelige ontdekking. Maandag morgen, rond 7 u., werd alhier uit de Leie het lijk opgehaald van een man, wiens handenen voeten met zakdoeken samen gebonden waren en wiens bolhoed tot over de oogen op het hoofd gedrukt was. Uit de papieren, die hij bij zich droeg, kon men uit maken dat het de genaamde Louis Six was, boekhouder bij de Nord Electrique te Rijsel en wonende te Lambersart. De familie werd van die vondst verwittigd en kwam het lijk erkennen. Ook het paiket van Yper, als mede dit van Rijsel, kwamen in den namid dag ter plaats. Na de lijkschouwing, besloten zij tot zelfmoord en gaven daarna toelating om den ongelukkige onmiddellijk te begraven. Louis Six had verleden week Woensdag, zijne woning verlaten om per velo naar Rijsei te rijden. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. Hij was algemeen geacht en op zija gedrag viel er niets te zeggen, zoodat men niet kan vermoeden wat er hem tet die wan hoopsdaad zou aangespoord hebben. Eenige uren na deze akelige ontdekking, werd door den wachtmeester Vierstraete, ter wijl hij de juiste plaats opnam waar het lijk gevonden werd, een andere en niet minder griezelige vondst gedaan, namelijk het afge sneden hoofd eener oude vrouw. De magis traten van Yper hebben dit hoofd meegeno men om het in het meetkundig laooratorium te onderzoeken. Peilingen zijn thans in de Leie alsook in de Deule gedaan om het ont- hoolde lichaan te vinden, en opsporingen wor den gedaan om te wete te komen zoo er in de streek geen vrouw van omtrent 60 jaar oud vermist wordt. Westoutre - KoersongevalTijdens den velokoers van Zondag laatst, zijn er ver scheidene renners gevallen, waaronder de 17 jarige Inion Roger, van West Nieuwkerke. Na nog eenige kilometers voorts gereden te- hebben, moest deze afstappen om over te geven. Daar hij zich onwel gevoelde, sukkelde hij dan voorts tot aan zijn huis, doch zijn toestand verergerde zoo snel dat hij den Maandag naar het hospitaal van Yper moest overgebracht worden. Daar bestatigde de •dokter dat de jongen een schedelbreuk had opgeloopen. Zijn toestand baart nochtans geen onrust. Gheluwe. Aanhouding. De genaam de Jules Timmerman, vlaskoopman, te Wevel- ghem, die alhier in den gang eener herberg het rijwiel van Alfons Claeys gestolen had, werd aangehouden en, na door den heer Onderzoeksrechter onderhoord te zijn ge weest, naar het gevang van Kortrijk overge bracht. Brand. Tn den nacht van Dinsdag op Woensdag is er brand uitgebroken in een han- gaar nabij het huis van Maurice Vanderge- nuchten, wonende wijk Terhaind. Dadelijk waren de pompiers ter plaats en gelukten er spoedig in het vuur meester te worden. De hangaar werd vernield, doch de schade is door verzekering gedekt Zaterdag 17 Juni, is het schip Julia eigenaar M. T. De Dobbelaere, van Ever— gem, onze haven binnengevaren met een la ding van 80 ton maïs en 3o ton rogge, vobr rekening van den heer Vandeputte, graanhan delaar te Yper Dinsdag 20° dezer is nog een andere boot toegekomen voor der.zelfden bestemmeling, namelijk het schip Hoop en Vertrouwen eigenaar M. Ch. De Bock, van Gent, geladen met 100 ton graan. Gemeente Sf Jan Stad Yper op Zondag 25 Juni, Maandag 26 Juni en Zondag 2 Juli 1933. Allerhande Feesten en Volksvermakelijkheden waaronder Groote Velokoers, voor Onder beginnelingen benedea de 18 jaar, op25" Jutti. (Zie plakbrieven).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8