-HET YPERSCHE - LA RÊQION D' Zoadagrast - Repos dominical 14' Jaargang, N' 14 - 8 Juli 1933 14 Année, N' 14 - 8 "Juillet 1933 Bijvoegsel Supplément Wekelijksch Overzicht Dichebusch - Vijver Kermis Onderscheidingen Iievonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. Zondag 2 Juli door M. Tiberghein Julien, een overtreksel van velo zadel Ligue des Poilus de France St-Maartens Zangkoor ter Panne Badankirigen Heer Julien HOLLEVOET Irène-Marie Cecile DEWANCKEL Heer Jules-Remi PLATEVOET ZIELMISSEN Wat we verleden week lieten voorzien aangaande de Conferentie van Londen valt weer uit. Men mag eigenlijk niet zeggen dat ze weer heelemaal te niet is, maar toch niet veel minder. De heer Mac Donald wil de uiterste redmiddelen gebruiken opdat er toch iets van zou komen. Maar de heer Roo sevelt heeft haar zulken geweldigen stoot gegeven dat het niet alleen in alle andere landen maar zelfs bij zijn eigen volk eene ge weldige opschudding heeft verwekt. Hijzelf ten andere bestatigt dat hij te brutaal te werk is gegaan en zal nu trachten door een nieu wen zendbrief te redden wat te redden valt, met te zeggen dat hij geen beletsel wil stellen aan de maatregelen die men wilde nemen om den algemeenen oeconomischen toestand te verhelpen. Intusschen wil hij toch niet in stemmen met het stabiliseeren van den dollar. Laat de muntkwestie ter zjde, zegt hij, en werkt voort op oeconomisch gebied. Maar meest al de vakmannen die aan de Conferen tie deel nemen zijn van oordeel dat het uiterst moeilijk, zooniet onmogelijk is, het eene vraagstuk zonder het andere op te lossen. In ons vorig schrijven wezen wij er insge lijks op welk knap man kanselier Dollluss is voor Oostenrijk. Eens te meer wordt daar van een doorslaand bewijs gegeven door het bukken van het Reich vóór zijne rechtschapen wilskracht. Men weet hoe het Hitleiisme in Oostenrijk wilde indringen en er op duitsche wijze meester spelen. De heer Dollfuss wilde daarvan in 't gtheel niet weten en nam radi kale besluitselen om dien stroom te stremmen! Niettegenstaande list en geslepenheid zijner tegenstrevers hield de kanselier goed vol. Wat ziet men thans het IIIe Reich is gewaar dat het een man gevonden heeft waarmede het af te rekenen heeft enhet komt voor stellen te doen om vriendschappelijk samen werken met Oostenrijk te beweikstelligen. Men heeft niet weinig verwonderd opgekeken bij dit voorstel, maar de heer Dollfuss houdt zich op zijne hoede, hij heelt desaangaande nog geen vei klaringen willen doen en men mag zeker zijn dat hij eerst een besluit zal nemen na zeer rijp overleg. In Duitschlaud zelf speelt Hiller hoe lan ger hoe meer den volstrekten baas Het een trum, die oude vesting van het katholicisme, heeft niet kunnen weerstaan aan den diang en werd deze week ook ontbonden De heer von Papen gaat weliswaar voort met hei bewer ken van een konkordaat te Rome, maar dit zal in de huidige omstandigheden eene zeer zwa re taak zijn. Hitier wil meester zij* in alle takken en de hand leggen op alle macht, zoo geestelijke als wereldlijke. Hij heeft al de communisten en de Joden kleingelegd omdat hij er de noodige macht toe bezat, maar met de protestantsche keik begon dat reeds een heel deel moeilijker te worden, alhoewel hij het daar nog al Wdt gemakkelijker heeft dan met de katholieken. Het zal nog veel geharre war geven eer die zaak van een leien dakje loopt. Sedert in België eene speciale macht toe gekend werd aan de Regeering, die, in samen werking met aide besturende ministers, maat regelen heeft getroffen om den oeconomischen toestand van het land in evenwicht te houden, zijn er natuurlijk vele puntjes die mistevre denheid verwekken. De tegenstrevende par tijen willen, 'tspieektva» zelf, zulke mooie gelegenheid niet laten voorbijgaan om tegen werking uitte lokken. De medewerkende mi nisters hebben van het uitstikend werktuig dat in hun bereik ligt, de Radio, gebruik wil len maken om al de toehoorders van gansch het land bekend te maken met de verrecht vaardiging hunner handeling en om aan het land hun vast besluit van doordrijven bekend te maken. De bijeenroeping der Kamers die binnen enkele dagen zal plaats hebben zal er een warme dag van maken voor de Regeering en de gevolgen ervan zullen in eenen of ande ren zin van 't grootste belang zijn. RIK. EXAMEN Nous apprenons que Mademoiselle Alice Vanhecke d'Ypres, a obtenu avec distinction son diplome d'Institutrice, a l'école normale de Thielt. Nos sincères félicitatiens. Op Zondag 16 Juli 1933 om 3 '/z uur -OOXOEHf- uitgevoerd door de Harmonie Ypriana, onder de leiding van M. Franqois Deridder. PROGRAMMA 1) Persévérance, marsch F*-. Deridder 2) Une journée d Vienne, Suppé 3) Ballet Egyptian Luigini 4) Uve Soiree prés du Lac X Leroux voor Hobo SolistM. Maurice OSSIEUR. 5) Danse des Plébéiens Maquet Na het ConcertPalingdacs. Tram vertrekt uit Yper om 2 u. 40. Tram vertrtkt uit Café Franqais om 7 u. 20. Zondag 9 Juli 's margens Uitstap POMPIERS EN HARMONIE De heer Arthur Wouls, cipier van het doortochthuis, komt vereerd te worden met het Burgerlijk Eereteeken van 2de klas, hem toegekend bij Koninklijk Besluit van 24 Fe bruari 11., als belooning voor de goede en trouwe diensten die hij sedert vijf en twintig jaar aan de stad bewijst. De heer Edmond Debrouwer bekomt het Burgerlijk Eereteeken van Ist klas en de heer Leopold Clarisse dat van ad® klas, de eerste voor 40 jaar dienst en de tweede voor 25 jaar, beiden bij de gasmaaischappij onzer stad. Het Ypersche wenscht de vereere- merkten een hartel»k proficiat. door M. Donche Pierre, een zonnescherm, door M. Devos Robert, een kinderschoentje dat ten politiebureele afgegeven werd. door Mevr. We Siroux, Minneplein, een dameshandschoen Maandag 3 Juli, op de Groote Markt, een sleutel van een auto. Berust ten politiebureele. Dinsdag 4 Juli door M. Breyne Joseph, een paar dameshandschoenen. door M. Minnekeer Remi, een huissleutel. Op het pclitiebureel terug te vragen. veiloren. Zondag 2 Juli, door Jvr. BossaTt Simonne, een kinderregenscherm. La Ligue des Poilus de France organise, le Dimaoche 23 Juillet, une excursion a Anvers. Les personnes désirant accompagner sont priées de se faire insciire au siège Aux Armes de France rue Jansénius, derrière la Cathédrale lts places étant limitées, le dernier dé.ai pour se faire inscrire est fixé au Dimanche 16 Juillet; prix des places 30 fr. Une demande est faite a la commission du Jardin Zoologique pour réduction du prix d'entiée. Le départ d'Ypres aura lieu a 6 heures. Zondag 1 1. was ons verdienstelijk gemengd koor van Sr Muartms Kathedraal naar Ue Panne vertrokken om er in de paiochiale kerk van St Pieteis ter Panne de liturgische plech tigheid ter eere van den grooten Patroon der visschers te gaan opluisteren, en er met eeDS een blijk van Ypersche genegenheid te betoo nen aan den nieuwen Pastor, E. H. Roose, oud onderpastor te Yper gedurende den oor logen den naoorlog, alsook aan den E. H. onderpastor Moulaert. een sympathiek Ypersch Kind. De beroemde mis van Cesar Frarck en het heerlijk Alleluia van Haëndel werden meesterlijk vertolkt door de-92 uitvoerders, zang en orkest, onder de geprezen leiding van heer Maurice Baert, Kapelmeester. Menige muziekkenners der badstad waren in verruk king. De sc'noone aanspraken van Z. E H. Deken Vermaut en E. H. Pastor Roose, in de beide landstalen, mitken op de talrijke geloovigen den besten indruk De grootsche go Isliers ige plechtigheid werd gevolgd door eene gulhertige ontvangst der Ypersche Koormaatschappij. Allen zullen een aangenaam aanderken bewar< n van dit gezellig en belang vekkeud uitstapje, op touw gezet door de mil le toewi|ding van Sint- Maarters zangmeester. De kinders Hollevoet danken, langs dezen weg, de vrien den en kennissen voor de blijken van genegenheid hen betuigd tijdens het afsterven van hun geliefden vader, en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. Zij noodigen tevens de vrienden en kennis sen uit tot de ZIELMIS die zal gezongen worden op Zondag 9 Juli, om 8 1/2 uur, in St-Pieterskerk, tot z'elelaf»nis van Heer Julien HOLLKVOET en zijne echtgenoote Vrouw Stephanie AERNOUT. Heer Leon Devos en kinders De familiën Dewanckel De familiën Devos, danken voor de talrijke blijken van genegenheid ben betuigd tijdens het afsterven van hunne teergeliefde vrouw, moeder en bloedverwante, Vrouw Echtgenoote Leon DEVOS. Vrouw Weduwe Jules Platëvoet Heer Raoul Platevoef Jufvrouw Yvonne Platevoef Heer en Vrouw Roger Platevoef-Gekiere De familiën Platevoef en Gekiere, danken, langs dezen weg. de talrijke vrienden en kennissen voor de innige blijken van genegenheid hen betuigd tijdens het afsterven van hun teergeliefden echtgenoot, vader, sc&óonvader, broeder, schoonbroeder, oom en kozijn, en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezm worden op Zondag 9 Juli, om 8 uur, in St-Ji-cobske-k, tot zielelafenis van Heer Henri SPOTBEEN Vrtenueri en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 9 Juli, om 9 uur, in de Kerk der E E. P.P. Carmelieten, tot ziele lafenis van Vrouw Leon DEVOS geboren Iiène Dewanckel van wegens het personeel van het huis. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 Juli, om 8 1/2 uur, in St Jacobskerk, tot zieleiusi van Heer Bruno SOETE. Familie, vrienden en kennissen werden uit genoodigd de ZIEL M I 5 bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 Juli, om 9 uur, iu St Niklaaskerk, tot z elelafenis van Heer Jules MAILLIARD gewezen Machinist Vrtenuen en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wontn die zal gelezen worden op Zondag 16 Juli, om 11 V» u., in St-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Heer Charles t OU TENS en zijne echtgenoote Vrouw Maria GRYSON. De Apotheek van La Pharmacie de M' HOUTEKIER Meenensttaat o— Rue de Men ia IS ALLEEN OPEN op Zondag 9 Juli reste seule ouverte le Dimanche 9 Juillet

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 9