VHM IN DEN STORM Pèlerinage Ecossais Pas verschenen Bulcht aan da bizllletstan Radiotoestillen Groote Baankoers CONCERT -CONCERT* Jeudi matin, vers io heures, nous sont arrivés, par train spécial venant de Douai, environ 5oo membres de la British Legion (W.S.) Scotland, accompagnés d'une musique de fifres. Dès leur arrivée, ils se divisèrent en deux groupes qui allèrent se restaurer quelque peu, Tun a l'hótel Britannique, l'autre k l'hötel Ypriana. Vers io h. 3o ils se rendirent en groupe au mémorial de la Porte de Menin oü. sur l'aile Nord des remparts, eut lieu UDe émouvante cérémonie en hommage de leurs glorieux Morts, a laquelle assistèrent M. Ie Bourgmestre Van der Ghote et M. Ie Com- xnissaire de police Vandenbraambussche. Le Rév. John Service, chapelain anglican qui accompagnait les pélerins, récita a haute voix quelques prières, un psaume et une le<;on de la Bible, tandis que les Ecossais entoanè- rent tous en choeur quelques hymnes. M. le Bourgmestre Van der Ghote leur adressa ensuite en anglais une courte allocu tion et rendit hommage a la bravoure des vaillants défenseurs de la ville d'Ypres et a la fervente piété des survivants de la grande guerre et de leurs families, qui viennent en si grand nombre visiter et fleurir les tombes de leurs chers Morts. Le Rév. John Service tint ensuite un discours d'une haute élévation d'esprit qui émut profondément tous les assistants. II rendit hommage aux Soldats Britanniques et k la ville d'Ypres qu'il appela la ville du sacrifice. Aprés que plusieurs pélerins eurent déposé une couronne sous les arcades du monument grandiose, trois clairons du Last Post Comité sonnèrent le Last Post Postés ua peu au loin, la sonnerie des clairons fut impres- sionnante au plus haut point. Les cornemuses jouèrent ensuite une Lamentet les clairons entonnèrent aussitót le Reveille La cérémonie se clötura par le God Save the King hymne national anglais, chanté par tous les assistants. Les pélerins se disloquèrent ensuite pour visiter les monuments de la ville, et l'après- midi se rendirent en autocars vers différents cimetières des environs et vers les points les plus intéressants de l'ancien front. Le soir, a 9 h., il nous quittèrent k nouveau par train spécial, enchantés de leur court séjour en notre ville. Ypres Swimming Club Het jaarlijksch feest door de Y. S. C. ingericht zal op Zondag 30 Juli doorgaan. Een talrijke medewerking is voorzien van de Koninklijke Ghent Swimming Club, van de Swimming Club Renaisien, van den Kortrijk- schen Zwemkring, van de Cercle de Natation d'Armentières en van de Tritons Ccminois. Op het programma staan snelheids- en fondskoersen aangeteekend, duikeloefeningen en water polo match. De eerste wedstrijd zal te l5 uur stipt een aanvang nemen. Het inrichtend Comiteit hoopt dat de leden van de Y. S. C. en de bevolking van leper er aan zullen houden dit feest bij te wonen om van de onvermoeide pogingen en den groo- ten vooruitgang van de lepersche zwemmers getuige te zijn. J. B. L'Y. S. C. a l'honneur de porter a la con- naissance de la population Yproise et de la région d'Ypres que sa fête annuelle aura lieu le 30 Juillet a i5 heures précises. Le succès des rencontres est assuré, vu la participation nombreuse du Royal Ghent Swimming Club, du Swimming Club Renai sien, du Kortrijksche Zwemkring, du Cercle de Natation d'Armentières et des Tritons Cominois. Nous relevons au programme des courses de vitesse et d'endurance, des concours et exhibitions de plongeons, ainsi qu'un match de Water-Polo. Les efforts inlassables des nageurs Yprois ayant amené de grands progrès, le public voudra. de par sa présenee, montrer qu'il sait les estimer leur juste valeur. J. B. De boeiende geschiedenis van André en Laura door een Yperling Te koop ten bureele dezer, Boterstraat, 34. PRIJS S Fr. Been houwerssyndicaat VEREKREMERKTEN De heer Honoré Vermeulen, onder-voor zitter, komt het bijzonder eereteeken voor Beroepsvereenigingen van ie klas te ontvan gen voor 25 jaar dienst als bestuurslid, en de heer Henri Duthoo, voorzitter, dit van 2' klas, voor 10 jaar dienst als bestuurslid en leider van het syndicaat der beenhouwers van Yper en omliggende. Aan beiden onze beste gelukwenschen. Tijdens de laatste optelling der radiotoe stellen, die door de zorgen der politie ten huize der inwoners gedaan werd, en bij de welke er ook wordt nagegaan of de verschul digde taks betaald is geweest, is er hier ter stede een ontvangsttoestel in beslag genomen geworden omdat de bezitter ervan het bewijs niet kon leveren dat hij de taks op de radio toestellen betaald had. Het is dus niet voldoende de taks betaald te hebben, men moet daarenboven nog het ontvangstbewijs, dat als kwijtschrift dient, zorgvuldig bewaren om het op elk verzoek der aangestelde agenten te kunnen toonen. Wij vestigen de aandacht der talrijke radio liefhebbers daarop, want de boete, die zij door het niet bezitten van het ontvangstbe wijs kunnen oploopen, is nog al van belang zij bedraagt vijfmaal de verschuldigde taks en daarbij kan het ontvangsttoestel gebeurlijk nog in beslag genomen worden. Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevondea Zondag 16 Juli, door Mevr. Vankemmel, van Yper, een huissleutel. Woensdag 19, door M. Blomme, van Yper, een gouden oorring. Verloren Dinsdag 18 Juli, in den voor middag, langs den Veurnesteenweg, door de echtgenoote van M. Vangeertruyde, tolbeamb te te Veurne, een handzakje een groote som geld bevattende. Denzelfden dag, rond 3 u. namiddag, door een Engelschen toerist, een fototoestel Kodak. WIELRIJDER Op Dinsdag 15 Augustus 1933 voor Onafhankelijken ingericht door de Ypersche Wielrijders club met de medewerking van 't stadsbe stuur. Wegwijzer Yper, Wytschaete, Kemmel, Locre, De West Vlaamsche bergen, West- outre, Reninghelst, Poperinghe, Elverdinghe, Yper, eenmaal. Yper, Wytschaete, Meessen, Vier Konin gen, Yper, 3 maal. Yper, Meenensteenweg, Zandberg, Fre- zenberg, Yper, 2 maal. 135 km. 5000 Frs prijzen Hier volgt de eerste lijst der milde mede werkers Huis Cardinael City Sport 100 Fr. Georges 100 Sportman 5o Dr V. Snick 5o Dr V. Billiau 25 Café Trois Suisses 55 Café Prince Albert 20 G. Burggraeve 20 P. Wullcs 20 G. Van Raes 10 M. Vandevijver een fl. wijn en 5 Maurice Mailliard 5 Auguste Bonte 20 Radio Sport 20 Pieren 5 Richard Demol 25 Joseph Pinte 10 Oscar Pauwels 10 Odiel Taillieu 5o Arthur Van Wichelen 20 Calus 10 H. Duthoo 10 Sportman 5o Alle giften werden met dank aanvaard is ons lokaal bij Joseph Debeer, Café Sport wereld, Rijselstaat, Yper. Het Bestuur. STAD YPER ZONDAG 23 JULI 1933» om 12 nor op de Groote Markt door de Harmonie Municipale cTArques (P. d. CalaisJ. Programma 1) Arlette, allegro A. Saguez 3) Tragique Epreuve G. Gadenne Ouverture dramatique. Om 20 u. 30, op de Groote Markt, door de Liberale Harmonie van Yper. 1) LyonPas-Redoublé G. Gadenne 3) Pendant la Bataille G. Gadenne Ouverture. 5) Sous la Marza H. et G. Gadenne Ouverture. 5) Juanita, Grande-Valse Jos. Bauwens Allerhande Nieuws Yper. Botsingen. De autovoerder A. Vandersteen, 3o jaar oud, van Brugge, kwam Zondag morgen rond 10 u. door de Stueisstraat gereden en stopte er opeens 200 kort dat een motorijder, de 3o jarige J. Martin van Iseghem, die hem volgde, met geweld' langs achter tegen de auto botste. Deze laat ste werd ten gronde geslingerd, doch kwam er ongedeerd van af. Alleen de voertuigen waren beschadigd. Maandag namiddag, omstreeks 4 u. 3o,. werd de auto van Bracke Achiel, van Pope ringhe, die door de Rijselstraat reed, op den kant aangegrepen door de auto van Dirken Antoine, wonende alhier op de Maloulaan, die juist op hetzelfde oogenblik uit den Kanonweg kwam om de Rijselstraat in te rijden. Alleen de rijtuigen werden beschadigd en dadelijk werd een onderzoek ingesteld om de verantwoordelijkheden vast te stellen. Poperinghe.—Heiligschendende daad. Laffe schurken hebben 's nachts de deur opengebroken van het kapelleken, staande laags den grooten steenweg aan de dreef der hofstede Cuvelier, en er alles verbrijzeld wat. zich er in bevond. De bus werd eveneens opengebroken, en het beeld van O L. Vrouw- werd 's anderendaags 's morgens gansch ver brijzeld op den grond gevonden. Een streng onderzoek werd geopend om de daders op het spoor te komen. Woesten. Verkeersongeval. Door een autobus te willen voorbijrijden is een kleine auto, die nog al snel reed en waarschijn lijk zijn zwenking wat te kort had genomen, ermede in aanraking gekomen, met het gevolg, dat het lichte voertuig omkantelde. De zes: personen, die zich erin bevonden, bekwamen, als bij wonder niet het minste letsel en kon den nog al gemakkelijk uit hun neteligen toe stand gered worden. Burgerlijke Stand van leper Geboorten Phlypo Etniel, Dlxmudestraat, 14. De- queker Marguerite, Recollettenpoort, 5. Tester Georges, Recollettenpoort, 5. Dumalin Jeannine, Zonnebekesteen- weg, 178. Valentin Joseph, Rijke Klarenstraat, 6. 2) A vee ardeur..., allegro A - Breek 4) Le Songe du Désert, fantaisie J. M. ChampeL Programma 2) La Margarita, Fantaisie D. Snoeck 4) Dans les Bleuets G. Mougeot Verklaringen van den 15 tot den 20 Juli iq33. Huwelijken Gisquiere Gerard, fabriekwerker en Bol Mar tha, huishoudster, beiden te Yper. De Jonghe André, sek- tor-overste en Depuydt Maria, z.b. beiden te Yper. Overlijdens Lamaire Paula 5 j. 7 m. Casselstraat, 2. Delobel Angela, 64 j. z.b. ecbtc Dambre jean, Boterstr., 43.. Migom Jan, 75 j., gepensionneerde politieagent echt. Le- sage Celina, Minneplein, 11. Billiau Henri, 78 j. z.b. wedr Dequeker Amelie, Lange Tbouroutstraat, 25. Huwelijksbeloften Henrl Parein, fabriekwerker, en Ivonna Therry, fabriekwerkster, beiden te Yper. Bruno Schacht, landbouwer te Staden, en Blanca Debacker, dienst meid te Staden, voorheen te Yper. Syiverius Gouwy, dag- looner en Martha Sohier, dienstmeid, beiden te Yper. Al- bert Six, fabriekwerker, te Komen en Joanna Caesemaecker, fabriekwerkster, te Yper. Amatus Dehaene, herbergier, en Magdalena Looten, naaister, beiden te Yper. Oscar Van- dermeersch, fabriekwerker, en Maria Vollebaut, fabriek werk ster, belden te Yper. Maurice Ossieur, fabriekwerker, eir - Ellaa Pauwels, buishoudster, belden te Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8