Een nieuwe Hoed voor 10 fr. AU MIMOSA 19, Tempelstraat, Yper Krisiatijd vergt spaarzaamheid. L. KNOCKAERT, Dix mudestraat, 53, YPER Verwerij 3C Bleekerlj SC Nieuwwasscherlf Rouw in 24 uren. Bijzonderheid Zeer stipt op staal verwen. M. Siys. Doch indien dit waar is, dan ;zijn wij met ons huidig contract daartegen gewapend. M. Bitbuyck. Dit is eigenlijk geen nieuw istelsel, doch alleen een meerdere centralisatie van de levering van gas. M. Missiaen. Ik herinner mij echter dat -er aan den heer Braecke verschillige vragen gesteld werden, waarop hij antwoordde dat •dit zijn vak niet was. Ik wil zijn werk natuur lijk niet beknibbelen noch verminderen, ieder heeft zijn vak. Doch ik meen dat de studie van den heer Braecke niet volledig is, en daarom ;zou ik over die punten, die nog niet ingestu deerd werden het oordeel willen kennen van ingenieurs om met zekerheid over alle punten ingelicht te worden L)e heer burgemeester ;zegt dat wij zouden kunnen verplicht worden -den prijs der gasmeters te verhoogen. Ik geloof het niet, want dan had de maatschappij dit reeds sedert lang gedaan indien het haar mogelijk ware geweest. In het contract van 1922 was er alleen spraak van daling en niet van verhooging der prijzen. Wanneer de maatschappij dan reeds de macht had om de prijzen te verhoogen, dan zou zij nu niet moeten vragen om die bepaling in het contract te voorzien. Deze vraag alleen bewijst reeds dat zij vroeger het recht niet had dit te doen. De heer burgemeester heeft ook gesproken -van de stad Meenen en gezegd dat deze stad tot in 1963 verbonden is en dat er daar ook geen regie bestaat. Ik heb ook gezegd daar -van voorde stad Yper geen partijganger te zijn, maar ik zeg toch dat ik voor de stad hier het zelfde contract van Meenen zou willen hebben. Voor de openbare verlichting heeft Meenen veel voordeeliger voorwaarden dan wij hier. Indien de verbruikers ginder het gas wat meer betalen dan deze van Yper, dan is het omdat Meenen aan de gasmaatschappij een schuld had van i.5oo 000 fr. en dat de maatschappij deze schuld heeft kwijtgeschol den Meenen betaalt daarbij rog geen een tiem voor de openbare verlichting, en bekomt dus wat meer dan 90.000 fr. ATTENTION Ut DEKEYSER Albert Isis - Radio OPGELET DEKEYSER Albert Stad Yper - Koeimarkt Op Maandag van Thuyndag, 7 Oogst GROOTSCHE Volksfeesten Vermakelijkheden KOPEREN BRUILOFT Waarom Omdat... Omdat Omdat... Omdat... Vraagt onze Ceremonie- en Rouwkleederen en Mantels. Rouw in 12 uren. Met gelijke kwaliteit concurrentie onmogelijk, Magazijn open op Zondag en feestdagen. ii 3 nflarnm TTp^r^n In plaats van er nieuwe te k<>open, laat uwe OUDE U1X1 I1CC11511.hoeden in 't nieuw kultchen en hervormen bij dit voorzien was in het contract van 1922 en dat de maatschappij het gas mag doen komen van waar ze wil. Voor wat betreft den priis ■van het gas, zijn de kosten natuurlijk ook grooter navolgens den afstand vanwaar het gas moet aangebracht worden. De heer Missiaen spreekt van een nieuw stelsel, doch dit is niet nieuw. M. Missiaen. Het nieuw systeem bestaat hierin dat er thans meer onderproducten der kolen kunnen gebruikt worden voor het ver vaardigen van gas. De heer schepen Van der Mersch geeft hierop lezing van een artikel van het contract -waaruit blijkt dat, indien het na een onder vinding van 3 jaar bewezen is dat het gas ten gevolge van een nieuw stelsel of van verbete ringen aan een voordeeliger prijs kan geleverd worden die i5 van den tegenwoordigen kostenden prijs verschilt, de stad het recht heeft het contract te verbeteren. M. Missiaen. Ik moet den heer Burge meester doen opmerken dat ik nog nooit heb -doen uitschijnen dat de heer braecke den man -der rechterzijde zou zijn. M- Van der Ghote. Ik weet het, en het is ook niet in dien zin dal ik dit gezegd heb. M. Van der Ghote Het zijn de belasting betalers van Meenen die het gas voor de stad betalen. M. Missiaen. Hier betalen ze 200.000 fr. per jaar aan de stad. M. Van der Ghote. Indien niemand nog het woord begeert, stel ik voor tot de stem ming over te gaan. M. Van Alleynnes. Ik heb met veel aan dacht de uiteenzettingen van de heeren Mis siaen en Van der Ghote gevolgd, en verklaar dat ik hier thans buiten allen partijgeest mijn gedacht zal zeggen, nu wij alle volledige in lichtingen bekomen hebben. Het eerste con tract was voor een termijn van 3o jaar, nadien werd het nog voor 10 jaar verlengd en nu zou men spoedig een nieuwe verlenging van 5 jaar willen stemmen. Een spreekwoord zegt haast en spoed is zelden goed. Ik kan niet aannemen dat men thans zoo haastig een be slissing zou nemen die de stad nog voor 18 jaar moet verbinden. In veel andere steden tracht men voor het oogenblik nieuwe con tracten te maken voor een termijn van 20 jaar, dus voor slechts twee jaar meer dan hier, maar aan geheel andere voorwaarden dan hier te Yper. Het gas wordt er zelfs voor niets aan de stad geleverd, mits misschien een pr^sverhooging van 5 of 6 centiemen per ku- bieken meter gas door de private verbruikers te betalen. Wanneer ik dat zie, dan ben ik niet gerust en kan ik deze nieuwe verlenging niet stemmen. Deze zal immers, door de verhoo ging van den huurprijs der gasmeters, nog 45 000 fr. meer kosten aan de bevolking en ik meen dat ze reeds genoeg belast is. Ik zal mij dus onthouden, omdat wij geen tijd ge noeg gehad hebben om de kwestie grondig te bestudeeren. M. Van der Ghote. Ik stel voor te stem men en de fransche avenant goed te keuren, omdat in de vlaamsche vertaling er soms ter men zouden kunnen voorkomen die op juri disch gebied een heel andere beteekenis heb ben dan in het oorspronkelijk fransch contract. Alken de datum, zooals reeds gezegd, moet veranderd worden. Stemmen ja de heeren Lemahieu, Dela- haye, Van der Mersch, Pattyn, Jufvr. Cornil- lie, de heeren Seys, Biebuyck en Van der Ghote neen de heeren Missiaen, Bonnet en Coutelle. De Heeren Vergracht en Van Alleynnes onthouden zich. 8. Mededeelingen. M. Van der Ghote. Ik heb de eer aan de raadsleden mede te deelen dat er hier Don- deidag aanstaande, 3 Oogst, om 11 uur, een nieuwe vredesbetooging zal plaats hebben waaraan 1100 Schotsche scholieren zullen deelnemen. De plechtigheid zal geregeld zijn zooals deze die hier over een paar maanden plaats had. De heer Minister Lippens is ech ter belet ze bij te wonen, en zal door zijn kabinetsoverste, M.Camu, vervangen worden. De plechtigheid zal opgeluisterd worden door een muziek van Brugge. Zaterdag 5 Oogst aanstaande zullen ook de heeren Minister van oorlog van Engeland en voorzitter van de Commissie der Britsche kiijgskerkhoven hier ten stadhuize ontvangen worden. Na de ont vangst, die te 9 u, i5 plaats heeft, zal er een bloemengarve aan het gedenkteeken der Ypersche gesneuvelden neergelegd worden, 's Avonds om 8 u., heeft de inhuldiging plaats van het beeld, van O. L. Vrouw van Tuine. Den Zondag 6 Oogst, om 8 u. 's avonds, wordt de Commissie van de St-Martin's Association bestaande uit Engelsche oor logsverminkten, ten stadhuize ontvangen. Om 8 u. 3o is het de beurt aan de British Legion van Ierland en daarna heeft er een godsdienstige plechtigheid plaats boven op de vestingen aan de Meenenpoort. De openbare zitting wordt hierop te 19 u. 25 opgeheven. Dimanche matin 6 Aotit prochain, a g,3o h., nous prions tous les radio amateurs de régler leurs appareils sur Bruxelles I. N. R. 338 m. ou la Radio CaKholique Beige leur émettra la grande cérémonie qui sera donnée dans la Cathédrale St Martin a Ypres, a l'occasion du 55omt Anniversaire de N. D. de Thuine. Cette cérémonie sera émise par l'intermé- diaire de 54, Rue au Chateau d'Eau YPRES. Op Zondag 6 Augustus aanstaandeom 9,3© u., verzoeken wij alle radioliefhebbers hun apparaat open te draaien op Brussel I. N. R. 338 m. waar de K V. R. O. de plechtigheid zal uitzenden uit de Kathedraal van St-Maartens te leper, ter gelegenheid van den 55on verjaardag van O. L. V. van Thuine. Dit feest wordt uitgezonden dank zij de tusschenkomst van Isis Radio 54, Wdter kasteelstraat IEP ER. ter gelegenheid der van het wereldvermaard THEATER HOEPLA» Spelwijzer Om 2 u. 3o Plechtige intrede van Mr en Mw Hoepla. Orde van den Stoet 1) Eere Wacht met bazuinen. 2) Vaandel met blazoen der Edele Familie Hoepla. 3) Praalwagen met Mijnheer O. Gust Hoepla en Mevrouw Hoepla, geboren Marie Plancher. 4) De afstammelingen van Hoepla-Plan cher per lichte rijtuigen. Vanaf 4 ure 1) Groote velokoersen. 2) Patattenkoers. 3) Ballonkoers. 4) Koers voor lichte rijtuigen. 5) Steekspel en schermen tusschen de kam pioenen Cacker y Macaroni en Jan Yung- bloedt. 6) Wereldkampioenschap (voor muileperenj af te slaan tusschen Arabi en Kiki. Namens de Commissie De Schrijver Schatbewaarder, De Voorzitter Cam. Vande Casteele. Alb. Cnockaert. Commissarissen Van Overbeke Gustave, Vandamme Auguste, Camerlynck Julien, Blootacker Maurice. Telefoon 322 geven de kleederen en mantels van 't Huis MIMOSA aan allen zoo groote voldoening de coupe goed is de modellen wel bestudeerd zijn zij afgemaakt zijn door goede naaisters, en niet door leermeisjes zij gewaarborgd zijn in eerste kwaliteit van stof.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 11