1383 - THUYNPAG - 1933 14e Jaar, NG 18 - 5 Oogst De Geestelijke Plechtigheden 1933 14eAnnée, N° 18- 5 Aoüt STAD YPER •"'Weekblad bet Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d'Ypres Riductlon, Administration et Pabllclti 34, rue au Beurre, Ypres. 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Q E M 2£ E W TPX rBBSTER Zaterdag 5 Oogst 5) Invitation a la Valse Ch Weber Zondag 6 Oogst HISTORISCHE STOET Maandag 7 Oogst Om i3,3o u. Handboogschieting aan de pers Yper-Hoekje (Zie programma.) Dinsdag 8 Oogst Donderdag 10 Oogst Om 20,3o u. Veemarkt, Concert door de Liberale Harmonie. Zondag 13 Oogst Dinsdag 15 Oogst (O. L. V. Hemelvaart) Om 14 u. Velokoers Groote Prijs van Yper 12e jaar. (Zie bijzondere plakbrieven). Zondag 20 Oogst Zondag 3 September ALGEMEEN PROGRAMMA Zondag 6 Augustus Wegwijzer Leet, Boterstraat, de Stuers- straat, Maloulaan, Elverdinghestr., Boesin- ghestr., Surmontstr., Cartonstr., Lange en Korte Thouroutstr., Groote Markt, St-Ja- cobsstr., St-Jacobsnieuwweg, Hondstr., Buk- kerstr., Pateelstr., Rijselstraat, Neermarkt en Leet HET YPERSCHE w Yw>nlfllng der Imtr Tpereche .Club*, LA RÉGION D'YPRES Organa de l'Aasociation des Slnistréa* des Clubs Yprois, etc. Mekeer, Opstel en Aankondigingen 34, Boterstraat, 34, Yper Abonnement 18 Ir. 00 per jaar Buitenland 32 Ir. Hen kan inuhrf/ven in alle Stlgittht postkcuitonn Tel. 500 35 ct. het nummer Nnemloote uitheit rewigtri Abonnement 18 Ir. 00 par an Etranger 32 Ir. On pent t'abonner dam tout let bureaux de potte Beiges Let articles non signts sent relusis Om 18 u. Klokken geluid. Om 20,i5 u. Inhuldiging met wijding van het Beeld van O. L. Vrouw van Thuyne, aan het Belfort. Om 20,3o u.: op de Groote Markt, Concert door de Harmonie Ypriana. PROGRAMMA 1) Tuindaglied. 2) Florentiner Marsck Fucik arr. Fr. de Coninck 3) Semiramis, ouverture G. Rossini arr. Wittmann 4) Cavaleria Rusticana, fantaisie Mascagni arr. M. Kessels 6) Rhapsodie Hongroise N" 2 F. Liszt fantaisie. arr. V. Bury Om 11 u. Boomgaardstraat, Concert door de Koninklijke Harmonie van Waasten. PROGRAMMA 1) Vieux Camarades, J. Teike March.e célèbre. 2) Poète et Paysan, Ouverture Suppé 3) Babou, Gavotte de Concert Léon Maes 4) Kermesse Wallonne Delchevalerie Scènes champêtres. 5) Simples Plaisifs, Fantaisie G. Gadenne variée pour clarinette. 6) Les Saltimbanques J. E. Strauwen Ouverture. Chef de Musique Mr G. Bonneel. Om 14,30 u. Optocht der H. Harte bonden. Om i5,3o u. -. Plechtige Toewijding der Stad aan het Heilig Hart. Om 16,3o u. Jubelprocessie ter Eere van O. L. Vrouw van Thuyne. 1. Yper's Thuyndag x383. 2. Oud Yper huldigt zijne Patrones. 3. Hulde van Nieuw Yper aan O. L. Vrouw van Thuyne. Om 20,3o u. Boomgaardstraat, Concert door de Harmonie Ypriana. PROGRAMMA- 1) Merckem Huppermann 2) MorgenMiddag, Avond te Weenenopeningsstuk von Suppé 3) Suite Oriëntale Poppy 4) Aubade Printanière Lacóme 5) Révt du Printemps J. Strauss 6) De Lustige Boer, fantasia Léo Fall arr. Fr. de Coninck Om 9 u. in Sint - Maartenskathedraal, Rouwdienst voor de Ypersche Gesneuvelden van wegens de V. O. S. Om 11 u. Inhuldiging der gedenk plaatJAN YPERMAN, Belle Godshuis. Om 20.3o u. R. Colaertplaats, Concert door de Symphonie Ypriana. PROGRAMMA 1) Marche du Progrès Eenhaes 2) La Poupée de Nurenberg Adam ouverture. 3) En Avion H. Moerman 4) Les Contes d'He ffmann Offenbach fantaisie 5) Les Gnomes Eilenberg Morceau caractéristique. 6) Espanitasuite de Valses Espagnoles. 7) Tuindaglied. PROGRAMMA 1) A vee Chic et Prestance, marche A. Rieger 2) Conté de Fée, fantaisie Minet 3) Le Blanc Rocher, ouverture A. Pellegrin 4) Diana, mazurka G. Dorchain 5) Prés et Bois, fantaisie G. Gadenne 6Frangia - Belgica, marche A.L. Doyen Om 11 u. op de Groote Markt, Concert door de Socialistische Harmonie. Om i5 u. op de Vandenpeereboomplaats, Prachtig Openluchtfeest Om 17 u. op de Groote Markt, Concert door de «Harmonie Municipale deToufflers». Om 21 u. Volksbal in de Halle. Om i5 u. in Stadsschouwburg, Prijsuit- deeling voor de Leerlingen der Nijverheids school. Om 20,3o u R. Colaertplaats, Concert door de Vlaamsche Harmonie. Om 22 u. Prachtig Vuurwerk op den Boterplas. Om 14,3o u. aan de Rijselpoort, Prijs kamp in 't Lijnvisschen, De Majoor- .visschers Om 17 u. op de Groote Markt, Turnfeest door de St-Michiels Turners van Yper. TE I E P E R Zaterdag 5 Augustus 6 u. 's avonds, klokgelui uit de torens der kerken van leper. Bevlagging der stad. 7.45 u. Openingsplechtigheid der Jubel feesten in St Maartens. 8 u., Feestgeschal der bazuinen op den Halle Toren 8.l5 u., De Geestelijkheid begeeft zich naar 't Belfort, waar het nieuwe beeld van O. L. Vrouw wordt onthuld door den heer Burge meester en gewijd door Z. E. H. Deken. De plechtigheid besluit met het Tuindag lied. Verlichting van het beeld van O. L. Vrouw van de Halle. Om9 3ou. Pontificale hoogmis opgedra gen in St- Maartens doorZ. Hoogw. Exc. Mgr Lamiroy. Uitvoering der driestemmige mis van Cesar Franck en van H sendees Alleluia door het gemengd zangkoor van St-Maartens, met be geleiding van orgel en orkest. Te 2 y» u. Optocht der H. H artebon den, in vier stoeten tegelijk opmarcheerend naar de Groote Markt. Elke stoet wordt voorafge gaan door een muziekkorps. Zie verder uitgebreid programma. Te 3 u., op de Groote Markt toespraak door E. P. Declippele, S J., Pontificaal Lof. Toewijding van de stad door den heer Burge meester, zegen met het Allerheiligste. Te 4-3o u. Jubelprocessie ter eere van O. L. Vrouw van Thuyne, Patrones der stad leper. Het eerste deel leper's Tuyndag i383 brengt ons een schitterende herinnering aan de dagen 1. van het beleg 2. van den nood 3. van de verlossing der stad, door de voorspraak van O. L. V. Het tweede deel Oud leper huldigt Maria. vertoont ons, door de eeuwen heen, de trou we devotie der stad tot haar machtige en ge liefde Patrones. In het derdedeelNieuw leper huldigt Maria komt het nieuw leper met al wat het nog be zit aan kunst en kostbaarheden, O. L. Vrouw vereeren. Zie verder uitgebreid programma met uitleg over de historische groepen. Te 7 u. zal de Jubelprocessie besloten wor-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 1