-HET YPERSCHE - LA RÉGION D' Zondagrast - Repos domioica) Onthulling der Gedenkplaat Jehan Yperman 14' Jaargang, Nr 19 12 Oogst 1933 14 Année, N" 19 12 Aoüt 1933 Bijvoegsel Supplément Nos fêtes Jubilaires 1383-1933 Notariaat Kerk der E. E. P. P. Karmelieten Mordstraat, Yper Sterfgeval Mevrouw Camiel VERBOUWE Bedanking Mijnheer Aimé SIERENS Remercimenl Monsieur Aimé SIERENS t ZIELMISSEN Elles furent splendides, sous l'éclatant so leil, dans le cadre arcbaïque de la Cité de Notre Dame de Tuine merveilleusement fleurie et pavoisée. Nos principaux journaux beiges, de grands organes frangais et anglais en ont donné une relation enthousiaste. Dès le Samedi une grande animation règnair en ville et c'est devant dt s milliers d'Enfants d'Ypres qu'eüt lieu, dans une atmosphère de profond recueillement et d'émotion intense, cette inoubliable cérémonie du soir I'Inaugu ration et la Bénédiction liturgique de la nouvelle statue de Notre Dame de la Halle, au B.firoi reconstruit. La journée d'apothéose du Dimanche fut d'un éclat incomparable. Les pompes liturgiques de la Grand'Messe pontificale dans la majestueuse Cathédrale la grandiose consécration cfficielle de la Ville au Sacré Cceur, et surtout la magnifique pro cession Jubilaire en l'honneur de l'auguste Patronne de la Cité, en préserce d'une foule énorme remplie d'admiration, laisseront un souvenir impérissable. Nos vives félicitations au Comité organisa- teur et tout particulièrement a notre zélé Doyen M. Vermaut qui rut l'audacieuse initia tive, avec le concours autorisé de M. l'abté Martens, curé de la Potterie a Bruges, de do ter désormais la ville d'Ypres d'un brillant cortège marial historique et religieux, qui at- tirera chaque année, le ie Dimanche du mois d'Aoüt, une foule considérable. A nos dévoués concitoyens et concitoyennes qui d'un cceur unanime collaborèrent au grand succès des fêtes jubilaires, un cordial merci. Les journées historiques des 5 et 6 Acüt 1933 seront ir.scrites en lettres d'or dans les annales de la Cité de Notre Dame de Tuine vouée au Christ Roi. Vive Ypres De minuutakten, archieven en papieren van wijlen Meester Alfred Reynaert, in leven Notaris te Yper, zijn overgelaten geweest aan Meester André Vander Meersch, Notaris te Yper, Rijsselstraat, 86. Les minutes, archives et documents de feu Maitre Alfred Reynaert, en son vivant Notaire a Ypres, ont été cédés a Me André Vander Meersch, Notaire a Ypres, rue de Lille, 86. Op Dinsdag 8 Oogst, om n u., werd de ge denkplaat van den vermaarden Yperschen heelkundige, Jehan Yperman, ingehuldigd. Ge metseld in den linkeren voorgevel der kapel van 't Belle Godshuis, zij staat slechts 1,70 m. hooger dan den beganen grond en kan zonder moeite, tot in hare minste bijzonderheden be schouwd worden. Haar geheel maakt eene gepaste zinnebeeldige voorstelling uit, die den naam van een grooten Ieperling aan de nage slachten zal overleveren. Na 't vallen van den sluier werden achter eenvolgens vier redevoeringen uitgesproken door de H. H. Desaegher, voorzitter van den Openbaren Onderstand Van der Ghote, bur gemeester der stad -leper Dr profesor Van- develde, lid der Vlaamsche Academie en Lr Brutsaert die sprak namens de geneesheeren van leper en omliggende. In vloeiende en beeldrijke taal werden de verdiensten van den grooten vlaamschen heel meester in 't licht gebracht en de machtige figuur van Jan Yperman daagt nu uit den schemer der middeleeuwen op de vermaarde vlaamsche stad, die na eene totale verwoes ting haar verleden getrouw uit den grcad ziet oprijzen. Met ingetogenheid luisterde de menigte naar het helder en kernachtig woord van meesters der welsprekendheid. Onder leiding van den heer J. R. Van den Driessche werd, op verdienstelijke wijze, een zang uitgevoerd, door de weeskinderen van leper en Lecre. Het werk van den beeldhouwer is eenvou dig en treffend Het boek des tijds ligt open en vermeldt Roemrijke gedachtenis van den befaam den geneesheeren vermaarden Yperling, Jehan Yperman. - Hij legde den grondslag der heelkunde en was werkzaam in 't Belle Godshuis 1304 1331 Hij bewoonde het huis hiernevens Op den achtergrond verschijnen de zinne beelden van genees- en heelkunde. Dit alles is omlijst met een lauwerkrans en ondersteund door een er gel, die hter het symbool is van menschenlietde en opoffering. De zuivere kunst van onzen stadgenoot, hr Maurits Deraedt, zal naar waarde geschat worden. Wq wenschen hem dat hij het spreekwoord Niemand is profeet in eigen land zal doen vervallen. Het feest eindigde met een banket in het Belle Godshuis opgediend, en aangeboden door de leden van de Commissie van Open baren Onderstand aan hunne urtgenoodigden de afgeveerdigden der Vlaamsche Academie, de burgemeester en gemeenteraadsleden, het korps der geneesheeren van het Ypersche, enz. De heildronken werden voorgesteld dooT den heer voorzitter H. Desaegher, den heer Dr Willems der Konibklijke Vlaamsche Aca demie en den heer Burgemeester Van der Ghote. Een bezoek der overgebleven kunstschatten, in het aloud gesticht bewaard, bes-loot deze Ypersche plechtigheid. Feest en Plechtigheid van St Albertus. Zondag i3 Augustuste g u., 's morgens Plechtige Hoogmis met gelegenheidssermoen. Na de Mis, wijdiDg van 't water met de relikwieèi van St-Albertus. Vereering der relikwieën. Na de plechtigheid en gedurende gansch den dag, zullen de bedevaarders ontvangen worden in de Kapel van 't Klooster, om er te dienen en gezegend te worden. Mijnheer Camiel Verhouwe, te Brasschaet Advokaat en Mevrouw Amand Lommez-Verbouwe en kin- ders, te Yper melden met droefheid, doch met christene gelatenheid, het pijnlijk afsterven van geboren Maria-There sla VAN ALSENOY hun echtgenoote, moeder, schoonmoeder en grootmoeder, overleden te Brasschaet, den 4 Oogst 1933, na ontvangen te hebben het H. Oliesel. De lijkdienst, gevolgd van de teraard- bestelling in den familiekelder te Berchem, heeft plaatsgehad op Dinsdag 8 Oogst 1933. Zij bevelen hare Ziel in uwe gebeden. Vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen doods bericht ontvangen hebben, gelieven dit als dusdanig te aan schouwen. Mevrouw Aimé Sierens, geboren Laura Bracqué Mijnheer André Sierens Juffrouw Suzanne Sierens Mevrouw Weduwe Henri Sierens-Van Iseghem Mijnheer Auguste Bracqué Gansch de familie, in de onmogelijkheid te antwoorden op de talrijke blijken van genegenheid, bewezen tijdens het afsterven van bedanken alle vrienden en kennissen om hun aandoenlijk deel dat zij in hunnen rouw genomen hebben. Madame Aimé Sierens, née Laura Bracqué Monsieur André Sierens Mademoiselle Suzanne Sierens Madame Veuve Henri Sierens-Van Iseghem Monsieur Auguste Bracqué Toute la familie, dans l'impossibilité de répondre aux nombreuses marques de sympathie témoignées lors du décès de remercient tous les amis et connaissances pour la part vrai- ment touchante qu'ils ont prise a leur deuil. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 13 Oogstom 7 1/2 uur, in St-Jacobskerk, tot zielelafenis van Vrouw Leon DEVOS geboren Irène Dewanckel Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 13 Oogstom 8 Vi uur, in St-Maartens Kathedraal,tot zielelafenis van Heer Henri MOERMAN Vanwegens Sint Maartens Kring. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 13 Oogst, om 10 uur, in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Alphonse VANDENBULCKE, Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 13 Oogst, cm 11 1/2 u., in St Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Heer Henri ROOSE en zijne dochter Elisa echtgenoote van Heer Maurits Vanderghote. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Dinsdag 15 Oogst, om 8 uur, in St-Niklaaskeik, tot zielelafenis van Heer Henri MOERMAN en zijne Huisvrouw Marie TOURLOUSE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Dinsdag 15 Oogst, om 8vi uur, in St-Jicobskeik, tot zielelafenis van Heer Victor DETHOOR en Vrouw Julia PANNEKOUCKE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Dinsdag 15 Oogst, om g uur, in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Gustaaf DESRAMAULT. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Dinsdag 15 Oogst, om 9 uur, in de Kerk der E. E. P. P. Carmelieten, tot zielelafenis van Heer Julieu DEHAENE Zoon van Heer en Vrouw Dehaene Baelen. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Dinsdag 15 Oogst, om 11 Vi u., in St Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Jufvrouw Henriette van BATENBURG. De Apotheek van I La Pharmacie de Mr VAN WALLEGHEM Statiestraat o— Rue de la Station is alleen open op reste seule ouverte 1» Zondag 13 Oogst Dimanche 13 Aoüt en deze van et celle de Mr VAN ROBAEYS Boterstraat o— Rue au Beurre ep Dinsdag 150ogst,(0.L.V. Hemelvaart), le Mardi 15 Aoüt, (Assomption). van 8 tot 12 uur en van 1 tot 7 uur. de 8 a 12 heures et de 1 a 7 heures.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 11