Een nieuwe Hoed voor 10 fr. JÏXeRR^ e Ypersche Voetbalkroniek Supporters Vlaginhuldiging Krisistijd vergt spaarzaamheid. Daarom Hoorcn p'aats van er n*euwe te koopen, iaat uwe oude L. KNOCKAERT, Dix mudestraat, 53, YPER Verwerlj Bleekerij 3C Nieuwwasscherif steeds bijeen, op 3o seconden de groep ge trokken door Es. Als de vierde ronde wordt aangevangen hebben wij Vanderstraeten, Syoen, Berton en Tourlouse op kop, op min. 8 man met Buytaert aan de leiding, op 2 min. Litière, op 3 min. Vandamme. Tijdens de volgende ronde winnen de leiders steeds meer veld en blijven met hun vier, gevolgd op 2 min. 3o door Staesens, op 3 min. 6 man, waaronder Buytaert, VaD- steenkiste en Degraeve. De aankomst i) VanderstraetenMoor slede, 6o Km. in 2 u. i5 min. 2) Tourlouse, Woumen, op 100 meter 3) Berton, Woumen 4) Syoen, Moorslede 5) Staesens, Yper, op 2 min. 3o sec. 6) Vansteenkiste, Ledeghem 7) Buytaert, Vlamertinghe, op 4 min. 3o sec. 8) Degraeve, Yper, op 5 min. 9) Coppens, Yper 10) Muylle, Yper, op 5 min 45 sec. li) Vandamme, Merckem. De premiën i3 voor Vanderstraeten, I Tourlouse, 1 Vansteenkiste, 1 Es, 1 Duran. J. E. B. Maandag namiddag had een koers plaats over 3o km. voor onderbeginnelingen beneden de 18 jaar. 18 renners waren aan het vertrek. Na een fel betwisten koers had de aankomst in volgende orde plaats 1) Woedts 2) Lacante 3) V. Lerberghe 4) Salomez 5) Vandecandelaere 6) Capoen 7) Dejotghe 8) Muylle 9) Poppe 10) De graeve. Eindelijk zijn de zoo lang verwachte sport- zondagen aangebroken. Koning Voetbal zal wederom hoogtij vieren en gedurende het lange wintertijdperk menig hert doen poppe- len van vreugde bij eene overwinning of menige droevige gemoedstemming verwekken bij een nederlaag, zij weze verdiend of onver diend. De supporters zullen eens te meer kunnen lucht geven aan hunne ingenomenheid en hunne spelers den noodigen moed inpom pen,opdat ze het groene veld als overwinnaars zouden verlaten. In alle hoeken van het land zullen de geestige en opheffende voetballiede ren aangeheven worden en de begeestering zal overal ten top rijzen bij het vernemen van de zege der geliefde kleuren. Dit is in eenige woorden samengevat de gemoedstoestand die er bij de openlijke voetbalwedstrijden zal heerschen op morgen Zondag 3 September, openingsdag van het vuiig verlangde voetbal seizoen. Hoe staan onze kleuren er voor om de lange reeks matchen aan te vatten Zooals iedereen het reeds nagegaan heeft, schreef C. S. Y. dit jaar in om in tweede afdeeling, derde speciaal, juniors en scholieren op te treden. Ongelukkiglijk en tot spijt van Cercle's verdere toekomst, moest het Bestuur forfait verklaren in de reeks scholieren bij gebrek aan een voldoend getal spelers. De juniors staan voor een lastige karwei en zullen hun uiterste best moeten doen om behoorlijke uitslagen te verwezenlijken. Alhoe wel Verbroedering Wevelghem, Stade Kor- rijk en W.S. Lauwein hunne reeks forfait ver klaren, bhjvenniettemin [5 matchen te spelen. Als inleiding krijgen onze jeugdige rood-wit ten hunne makkers van Meenen op bezoek Verleden seizoen behaalden onze kleuren eene 4 1 overwinning, zal het deze maal insgelijks op eene zege uitloopen Te hopen, want 't is in de eerste ontmoetingen dat de grondsteen van de volgende matchen moet gelegd wor den. De reeks C voor speciaal behelst een totaal van tien clubs, daar F.C. Poperinghe zich uit de mededinging terugtrekt. Een nieuweling doet zijn optreden in deze reeks, namelijk U. S. Dottignies. De specialers.die tot nu toe maar weinig teeken van bedrijvigheid aan den dag gelegd hebben, zullen zich insgelijks moeten goed inspannen om de gewenschte plaats van verleden jaar te bereiken. Als eerste verplaatsing komt Stade Moescroen aan de beurt, club die altijd een der eere plaatsen in deze wedstrijden veroverd heeft. De zuiderlingen moesten nochtans tweemaal aan onze meerderheid gelooven (4 1 en 11 o), doch speelden dan met twee speciale elftallen, terwijl er nu enkel één optreedt. De Yperlin- gen zullen dus best doen hunne beste schoe nen uit te pakken, willen ze puntenoogst op doen. Eindelijk hebben wij tweede afdeeling A. Als wij goed deze reeks nazien, moeten wij bekennen dat het toekomend voetbaljaar on gemeen lastig zal zijn voor vele clubs. Ver scheidene ploegen immers stellen hunne kan didatuur om den titel te bemachtigen. Zal rood wit zooals in 't verloopen jaar de ge duchte burcht weer opstellen die moeilijk in te nemen was en door iedereen te duchten Naar gelang onze oefenwedstrijden goed ge speeld werden, mogen wij afleiden dat de rood-witten stilaan onder doom geraken en wellicht mooie uitslagen zullen boeken. Even wel moet er rekening gehouden worden dat het elftal niet voltallig tegen Bisseghem zal kunnen opgesteld worden en dat de aange wezen spelers alles zullen moeten in 't werk stellen om de blauw witten te vloeren. Het seizoen moet goed ingezet worden, willen wij op de eereplaatsen prijken. Het Bestuur doet een warmen oproep aan alle voetballiefhebbers om zooveel mogelijk in groot getal hunne lievelingen te komen aanmoedigen. Tot naricht dient er vermeld dat thans op het plein eene tribuun of overdekte schuilplaats voorhanden is, die de liefhebbers tegen het gure weder zal beschermen en mis schien zal bijdragen om, bij ongunstig weder, toch de supporters naar het veld te lokken. Om te sluiten goed heil aan onze drie elf tallen en dat het seizoen ig33 34 hun moge gunstig wezen. NEMO. Als laatste oefeningsmatch vóór het openen der kampioenschappen, ontmoette onze twee de afdeeling Zondag laatst op ons terrein het reserve-elftal van A. S Oostende. C. S. Yper stelde volgende ploeg in lijn Messelis Dechièvre Deplancke Bourdeau Ververeken Verleure A. Ollevier Debuyser Verleure E. Cherchey Van Sevenant De Ypersche supporters hadden het genoe gen in het bezoekende elftal onzen oud junior Ernest Meyerthans centerhalf van Oostende's i* afdeeling ploeg, te zien optreden. Scheidsrechter Ostyn leidt de partij. De eerste minuten zijn in 't voordeel van Oosten de en onze verdediging moet al dadelijk tus schenkomen om het gevaar af te weren. Stilaan brengt Yper het spel in evenwicht en leidt verscheidene gevaarlijke aanvallen. Een hard schieten van Verleure E. wordt door den vijandelijken doelbewaarder opgevangen. Oostende reageert en bekomt corner, die niets oplevert. Niettegenstaande de branden de zon, wordt van weerszijden vlug spel gele verd en wij krijgen eenige mooie spelphasen te aanschouwen. Verleure en Ollevier dwin gen opvolgenlijk corner af, die evenwel niet benuttigd kunnen worden. Hevig betwist en met Yper in meerderheid gaat de partij ver der. Een keihard shot van Verleure gaat op de bovenlat te pletter, maar hoe beide ploe gen zich ook inspannen, toch komt het tot geen doelen en de rust treedt in met blanke score. Na de herneming gaat het spel gelijk op. Aan de 7' minuut stopt Messelis onvoldoende een schieten van den Oostendschen midden voor deze neemt terug op en kan de score - voor Oostende openen. De A. S. O.m^n blij ven aandringen en een gevaarlijk schieten komt juist nevens onzen paal terecht. Onze mannen werken zich los en een lang shot var» Ververeken wordt in corner gered. Deze brengt niets op. Onze voorwaartsen bestoken nu duchtig de vijandelijke kooi. Cherchye shot te hoog. Een kanonbal van E. Verleure wordt door den zijpaal gered. Yper dringt zijn spel' op, en aan de I9e minuut kan Ev. Verleure met een keibard shot in den linkerbovenhoek den gelijkmaker voor Yper netten Oostende komt nu ook verscheidene malen gevaarlijk opzetten en onze verdediging moet zich in spannen om alles weg te werken De rechts buiten der bezoekers rent weg, komt alleen voor ons doel, maar wacht gelukkiglijk te lang van shotten en laat zich aldus den bal door Messelis ontfutselen. Aan de 3ee minuut wordt een inzenden van Van Sevenant door Ollevier benuttigd om nummer twee voor Yper aan te teekenen. De bezoekers geven zich daarom niet verloren en nemen verschei dene aanvallen op hun actief, maar onze ver dediging laat zich niet meer verschalken. Aan de ^5e minuut betwist Van Sevenant een bal aan den Oostendschen keeper, die uitgeloo- pen kómt hij kan het leder bemachtigen, geeft gepast over aan Ev. Verleure en deze laatste zendt zonder moeite den bal in de ledige kooi. De vermoeienis" laat zich tenge volge van het warme weder allengskens ge voelen en het spel wordt een weinig onsamen hangend Beide ploegen spannen zich noch tans voorts in en zijn om de beurt ten aanval,,, maar geen van beiden zal er nog in gelukken den stand te veranderen en het einde komt met een 3-1 zege van C. S. Y. Heden Zondag 3 September vangt het offi cieel voetbalkampioenschap aan en zult gij wederom in de gelegenheid gesteld worden om uwe lieve rood witten aan te wakkeren. De voortdurende groei en bloei onzer maatschappij De Supporters van C. S. Y. vereischt dat wij het voetbaljaar feestelijk in zetten met de inhuldiging onzer nieuwe vlag. Met muziek voorop vertrekken wij om 14K u. stipt uit het lokaal, bij Albert Blootacker, naar het plein waar de nieuwe vlag zal over handigd worden. Na de match wordt er hulde gebracht aan de Ypersche gesneuvelden en bloemen zullen aan het gedenkteeken neerge legd worden. Vervolgens terugkeer naar het lokaal. Het Bestuur van de Supportersclub doet een warmen oproep aan al de voetballiefheb bers opdat ze allen op post zouden zijn zoo wel vóór als na de match. Leve rood-wit vu"* HOEDEN in 't nieuw kuischen en hervormen bijt Rouw in 24 uren. Bijzonderheid Zeer stipt op staal verwen.,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6