Middelbare Staatsschool Chronique Financière VOOR JONGENS en BESTUURLIJKE AFDEELING TB I B F» E R a) Een voorbereidende Afdeeling. Om Allerhande Nieuws L. Monkerhey - Van Nes!e, handel in alle Bouwstoffen, is insgelijks alleenverkoo per voor Yper en omstreken van de echte ceramo-laitier tegels van La Louvière. De Middelbare Staatsschool bivat dtie ajdee- littgen in de voorbereidende afdeeling aangenomen te worden moet het kind noch lezen, noch schrijven kunnen, het is voldoende ten volle zes jaar oud te zijn vóór I Januari 1934. b) Een Middelbare Afdeellng. Het toe latingsexamen tot het 1* jaar der middelbare afdeeling loopt over de twee voornaamste vakken van het programma der lagere school moedertaal en rekenen. c) Een Bestuurlijke Afdeeling. Zij be reidt de leerlingen voor tot de examens voor de Ministeries en Hooge Besturen, de Ver keerswegen, Posterijen, Telegrafen en Tele fonen, Financiën, Bruggen en Wegen, Rechts wezen, Spaarkas, Banken, enz. Juffrouwen worden toegelaten tot de Middelbare en Bestuurlijke A fdeelin gen. Lessen in Snel- en Machienschrijven zijn ingericht voor de leerlingen van het 3e studiejaar der middelbare afdeeling en die der bestuurlijke afdeeling. De lessen herbeginnen den MAAN DAG 18 SEPTEMBER 1933om 9 uur. De ingangs- en overgangsexamen zullen den zelfden dag plaats hebben. De nieuwe leerlingen kunnen zich in de school laten inschrijven den i5n, x6n en vol gende dsgen, telkens van 9 tot 12 uur. Voor de inschrijving is vereischt a) Het trouwboekje der ouders b) Een bewijs van koepokinenting. c) Een getuigschrift van den bestuurder der laatst bezochte school. Yper. Kindje door auto verrast. Zaterdag avond, rond 5 u. 3o, stond de ten toonstellingswagen der firma Nestlé alhier op den Dickebuschsteenweg. Daar er, bij middel van een pick up, muziek gemaakt werd, had dit, benevens eenige nieuwsgierigen, vooral veel kinders aangelokt. Een dezer laatste, de vierjarige Lozie Georges, liep opeens de straat over juist op het oogenblik dat een auto, komende uit de richting der Kruisstraat, daar voorbijreed. Alhoewel de auto heel traagjes bolde, kon de voerder er toch niet in gelukken het kindje te vermijden. Door een voorbijgaande zuster der Lamotteschool op genomen, werd het knaapje dadelijk ter ver zorging naar het hospitaal overgebracht. Daar bestatigde de geneesheer een lichte schedelbreuk die gelukkiglijk geen te erge gevolgen zal hebben. Smartelijk werkongeval Woensdag morgen, rond ix u., deed zich hier in de stelplaats der statie van Yper een ijzingwek kend ongeluk voor dat het leven kostte aan een doorbraven en naarstigen werkman Men was er bezig met eenige veranderingen te doen aan een tank, die dient om de in voorraad zijnde mazout te bergen. De kraan van dezen vergaarbak moest verplaatst wor den, en daarom was de werkman Achille Verbeke, wonende alhier langs den Dicke buschsteenweg, er in gedaald om bij midde van de autogeen een nieuw gat in de ijzeren plaat van den tank te branden. Alhoewel de vergaarbak op voorhand totaal geledigd en gereinigd was geweest, deed zich opeens een ontploffing voor terwijl Verbeke er aan 't werk was, en sloegen vlammen uit den kete op. Léon Rubben, de helper van Verbeke poogde nog zijn maat te redden, maar were zelf lichtjes verbrand en gelukte er niet in zijne pogingen te slagen. Dadelijk daagde er nieuwe hulp op en bij middel van zand en water trachtte men de vlammen, die door de nog in hoeken of kanten aanklevende mazout gevoed werden, uit te dooven. Niets mocht echter baten, de ongelukkige werkman hac reeds opgehouden te leven en lag gedeeltelijk verkoold in een hoek van den ketel. Het parket van Yper begaf zich 's namid dags om 1 u. ter plaats van het ongeluk, en het lijk werd daarna naar het hospitaal ge bracht. De begraving van het slachtoffer, dat geboren was te Thourout, den 19 September 1886, en dat een weduwe en twee kinderen nalaat, heeft heden Zaterdag morgen om 9 u plaats. Voormezeele. - Erge val. De 34 jarige Val. Brutsaert, gehuwd en vader van 2 kinde ren, was Zaterdag morgen aan den arbeid bij de dorschmachine die op het Molenhof, jehucht St Elooi, in werking was. Op zeker oogenblik wilde die werkman een stuk alaam jijhalen en sprong, zonder nader toe te zien, van de machine op den grond waar hij heel ongelukkig op de uitstekende tanden van een rakel terecht kwam. Deerlijk gekwetst aan den onderbuik werd het slachtoffer, na een eerste verband ter plaats, naar de kliniek van Yper overgebracht. Meessen. Van een boom gevallen. Zaterdagnamiddag, rond 5 u was de 9 jari ge Jean Car bonnel, van La Bassée, die hier bij zijn oom in verlof was, op een boom ge klauterd om er vogelnesten te rooven. oe on voorzichtige jongen viel er van af en werd met gebroken been opgenomen en naar het hospi taal van Yper gevoerd. Poperinghe. Ongelukkige val. De kleine Masschelein Henri, 12 jaar oud, be ging de onvoorzichtigheid op een jong boom pje te klimmen om er een draak, die in de takken was vernesteld, los te maken, toen het boompje opeens afkraakte en de jongen ten gronde stuikte met het gevolg dat zijn linker arm gebroken was. Door een auto doodgepletterd. - De genaamde A. Geeraert, autovoerder in dienst van den heer Dokter Verbeke, was Woensdag namiddag bezig met een herstelling aan het rijtuig uit te voeren en had, om langs onder aan de auto te kunnen, het voertuig bij middel eener winde opgelicht. Opeens moet de winde omgevallen zijn, met het gevolg dat de auto op den ongelukkigen Geeraert terecht kwam en hem letterlijk verpletterde. Toen de heer Dokter wat later in de garage kwam, vond hij het lijk van zijn chauffeur onder de auto. Wervick. Brand - Verleden week Woensdag is er, omstreeks 11 u. 's avonds, op de wijk Basse Flandre brand uitgebroken in het huis bewoond door Masschelein, melk handelaar. De pompiers, die dadelijk ter plaats waren, hadden veel moeite om de aan palende gebouwen te vrijwaren daar het vuur, door den wind aangewakkerd, spoedig een groote uitbreiding genomen had. BERICHT Ten einde alle mogelijke vergissingen te vermijden, brengen wij ter herinnering aan onze geachte klienteel uit de streek van Yper, dat het huis L. Moakerhey- Van Neste, 9, Koeimarkt, Yper, sedert 1 Januari ig33, de depothouder is voor Yper en omstreken van al onze verscheidene Eternitproducten, zoowel der golfplaten, vlakke platen, schaliën, buizen, ënz., als van den geémailleerden Eternit en Elo, voor de lambriseeringen. Tevens steunen wij op het feit dat de ECHTE ETERNIT alleenlijk door ons gefabriceerd wordt. Hoogachtend, N. VEternit, Kapelle op den Bosch. Er is ook maar ÉÉN ECHTEN CERA- MOTEGEL deze van LA LOUVIÈRE. Boesinghe. Doodelijk verkeerson geval. Vrijdag avond was de 36 jarige mo lenaar D'haeyere Marcel, geboortig van Meu lebeke en wonende te Boesinghe, per moto uitgereden langs de vaart Yper Boesinghe, op den aldaar nieuw aangelegden trekweg. Men veronderstelt dat de moto in een put zal ge stuikt hebben en dat de voerder, ten gevolge van den schok, al over het stuur zal geslingerd geweest zijn en met het hoofd voorover op den grintweg terechtgekomen zijn. Voorbijgangers vonden hem immers wat later daar bewuste loos liggen. Zij namen den ongelukkige op en brachten hem naar zijne woning. Daar hij den Zaterdag morgen nog tot het bewustzijn niet was teruggekomen, deed men hem naar het hospitaal van Yper overbrengen waar hij, aan de gevolgen eener erge schedelbreuk, Zondag tegen den avond overleden is. Het slachtoffer dat een weduwe en vier kinderen nalaat, werd Donderdag morgen te Boesinghe, onder een ontzaglijken toeloop van volk, begraven. Les affaires restent rares et les differences dans les eolations sont bien petites: toutefois le fond du marché est résistant. Tout comne les bourses étraagères, celle de Bruxelles reste dans l'expectative des résultats des ex périences américaines. Vicinauxdu Congo le solde bénéficiaire de l'exercice est de frs 167.000 environ et sera< reporté 4 nouveau la subvention de la Cók>- nie a été moins importante pour Ptxercice 1932. Tramways de Buenos-Ayresdar.s les cercles intéressés on suit avec espoir les négociations- en cours entre la société exploitante et une commission nommée par le Conseil Municipal de la Ville de Buenos Ayres. On espère que le gouvernement arRentin soutiendra lessocié- tés anglaises exploitant en Argentine suite a.« l'accord intervenu récemment avec l'Angle- terre l'exploitation des Trams de Buenos- Ayres est faite par l'intermédiaire d'une société anglaise, 1'Anglo Argentine, contrólée par la Tramways de Buenos Ayres Engetra incessamment aura lieu l'émission des actions nouvelles iéservóes aux anc. actionnaires a titre réductible et irréiuctible a raison de une action privilégiée pour 8 anciennes Usines Ragheno cette société a regu des commandes importantes de la Société Natio nale des Chemins de Fer Beiges et son activité - est normale. Phenix Works on croit pouvoir s'attendre a la distribution d'un dividende de frs 20 environ contre rien pour l'exercice précédent l'usine travaillerait a plein rendement et les résultats obtenus seraient intéressants. Forges de Ciney le bénéfice s'est élevé a- frs 3oo.ooo contre frs 58 000 l'année écoulée le carnet des commandes est bien garni et toutes les divisions de l'usine sont en plein& activité. La Providence le bénéfice de l'exercice qui vient de se clöturer au 3o juin s'est élevé a. 28 millions environ un dividende de 125 frs- net sera proposé. Masses Oiarbois cette société est en pour parlers avec un nouveau groupe en vue de son renflouement. Fours a Coke Simplex depuis le 12 aoüt iï est répaiti une dixième répartition de 5o frs-- sur-estampillage du titre. Sapec les porteurs d'actions de capital doivent déposer leurs titres en vue de l'estam- pittage constatant la réduction de la valeur nominale de 5oo a 35o frs. Verreries de Mariemont le bénéfice de-- l'exercice, qui vient de se clöturer au 3o juin 1933, permettra de distribuer un dividende de x5 frs net. Verreries Mécaniques Franco Beiges un. dividende de frs 8 brut par part sociale sera proposé c'est la première fois depuis l'exis- tence de cette société que le capital sera- rémunéré. Glacés de Floreffe sauf imprévu d'ici fin- septembre, le mamtien du dividende soit 175 frs peut être envisagé. La Vesdre malgré la grève, les comptes se soldent par un bénéfice de 2 1/2 millions qui sera affecté aux amortissements l'exercice précédent avait clöturé en perte de plus de 7 1/2 millions. Tissage Hauzeur le bilan se solde par une nouvelle perte portant ainsi le déficit total a 4 millions environ Coloniale d'Electricité il sera proposé de répartir 5 brut aux actions, le bénéfice net étant en régression de 1.750.000 francs a 890.000 frs. Produits Chimiques de Tessenderloo ces titres sont a nouveau cotés officiellement, la société ayant renoncé au sursis de paiement qui lui avait été accordé. Sucreries de Pontelongo le dividende sera probablement maintenu a 120 frs net. Moulins Trois Fontaines le bénéfice du même ordre que le précédent soit francs 4.5oo.ooo environ permettra de fixer le divi dende a 365 frs brut. Moulins Rypens les dividendes proposés seront frs 100 net a Taction de capital et frs ir3.47 net a Taction de dividende. Pétroles en Roumanie on croit a un rema- niement de la société dont l'exercice au 3o juin vient de clöturer avec une perte de plus de 7 millions frs celle ci provient surtout d'amortissements sur les valeurs du porte feuille. Flandria après défalcation des frais et charges le bénéfice brut de frs 3.983.261 se trouve réduit a frs 299.530 net, cette somme sera portée aux amortissements après prélè- vement de frs 36.371 pour assurer le dividende aux 9000 parts privilégiées nominatives. Tanneries Modernes Beiges le bénéfice brut serait de frs 2.200.00e environ, réduit après amortissements a frs 5o.ooo net. Chaussures F. F. il ne sera distribué aucun dividende, le bénéfice net ne s'élevant qu'a 5i.ooo frs contre frs 1.407.378 pout l'exercice précédent. Le 3i aoüt iq33

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8