Zondagrast - Repos dominical -HET YPERSCI iE - LA RÉGION D'YPF 14' Jaargang, N' 22 2 September I933 14" Année, N* 22 2 Septembre 1933 pijvoegsel Supplément Be Kermisfeesten yan Sint Niklaaswijk Deze jaarlijksche kermis heeft dit jaar van een bijzonder talrijke belangstelling genoten. Zondag namiddag werd een velokoers voor beginnelingen betwist die een talrijke schaar sportliefhebers hid aangelokt, en waarover wij in onze rubriek Wielrijden verslag uit brengen. Heropening der veemarkten in onze streek Bericht aan de Landbouwers Katholieke St-Michielsturners AAN DE KAAI Op 14 September 1933, per Radio trein naar BEAURAING langs de schil derachtige valleien van de Maas. Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. Vrijdag 25 Oogst, nabij de Meenenpoort, door een Engelschman, een muts in goed met letter H. Verloren. Vrijdag z5 Oogst, door een dame van Hazebrouck, een zwarte pels col in astrakan. Kerk der EE. Paters Karmelieten, Mondstraat Negen Donderdagen der H. Kleine Theresia Nos blasons épiscopaux L'Autel de Notre Dame de Tuine Burger lijkte Stand van leper ZIELMISSEN Monsieur Georges DE BECK- Epoux de Dame Arnoldine Bellefroid. Vrouw Philomena DAEL Weduwe van Heer Theodoor Roose. Heer Leon JONCKHEERE. Heer Alfons VERFAILLIE Heer Charles SWINGEDOUW Echtgenoot van Vrouw Marie Roosebeke. Vrouw Sylvie DIDIER Boterstraat o— Rue au Beurre 's Avonds, om 8 uur, had een prachtig open luchtfeest plaats dat door honderden toe schouwers werd bijgewoond. Niet weinigen zagen aangenaam verrast op, als ze de prach tige ballets te aanschouwen kregen, door de reeds wijdvermaarde carnavalgroep van Mees sen uitgevoerd. Gedurende twee volle uren brachten jeugdige jongens en meisjes, opvol genlijk met afwisselende en mooie frissche kostumen getooid, de menigte in verrukking voor de reeks mooie dansen, die ze met een volkomen samenhang van bewegingen vertolk ten. Het herhaald handgeklap en bisgeroep getuigde genoegzaam dat hunne uitvoeringen in eenieders smaak vielen. Na het avondfeest had een volksbal plaats in open lucht. Tot laat in den avond zwierden de talrijke koppeltjes lustig rond op de tonen van de schoone dansmuziek, door de onver moeibare muzikanten uitgevoerd. Den Maandag werd een velokoers voor on derbeginnelingen beneden de 18 jaar verre den, die nogmaals groote belangstelling ver wekte en veel volk in de wijk bracht. zie uit slag onder de rubriek Wielrijden.) 's Avonds hadden in verschillende herbergen volksspelen plaats die allen druk werden bij gewoond en door vele deelnemers betwist. In haar geheel een welgelukte kermis, veel volk en nering. Daar het voortdurend gesloten blijven onzer veemarkten, inzonderheid voor viggens, gevoelig verlies deed lijden aan den land bouw, doordat de prijzen zoo goed niet gekend waren, de brabantsche kooplieden hadden immers het monopool voor het koo- pen van biggen, richtte het gemeentebestuur van St Jan zich tot den minister van landbouw om hem te verzoeken, gezien hooger aange haalde redenen en gezien de verbetering van den gezondheidstoestand der dieren, te willen besluiten de markten weer open te stellen voor tweehoevige dieren. Deze week werd volgend antwoord ont vangen Brussel, 28 8 33. Heer Burgemeester Als gevolg op uw schrijven van 16 n dezer betrekkelijk de opening der markten, heb ik de eer U te laten weten dat gezien de merkelijke verbetering van den gezondheids- toestand van het vee, voor wat betreft het mond- en klauwzeer, in de streek, ik voorzie de getroffen maatregelen binnen kort te mogen schorsen. Namens den Minister van Landbouw de A Igemeene Bestuurder. Eene bijgevoegde STIERENKEURING zal plaatshebben te Yper, op Donderdag 7 September 1933, om i5 uur, op de Vee markt. Yper, den 3i Oogst iq33. De Burgemeester, J. Van der Ghote. Het bestuur heelt beslist van de turnfeesten aangekondigd voor den 3 September te ver schuiven op den ie October, hetgeen samen zal gaan met het vieren van het jaarlijksche St-Michielsfeest. Te 11 uur zullen de Turn feesten op de markt plaats hebben, waartoe alle Ieperlingen uitgenoodigd zijn. Sedert verscheidene weken lag de scheep vaart, tengevolge van het lage waterpeil in de vaart, totaal stil. Wij vernemen thans met ge noegen dat dit peil deze week een weinig ge rezen is en toegelaten heeft aan de Julia van schipper Dobbelaere, Woensdag met een lading van 35 ton voor den heer Vandeputte, graanhandelaar, onze kaai te bereiken. Vrij dag heeft de beurt eveneens met een lading van 3o ton kunnen aanleggen. Wij hopen dat, tengevolge van de genomen maatregelen, de scheepvaart weldra volledig zal kunnen hernomen worden. SPOORWEGEN De reis geschiedt in 2e klas rijtuigen. Prijs der biljetten heen en terug 35 frank. HEENREIS Vertrek uit Poperinghe rond 5.40 ure Vertrek uit Yper rond 6 ure. TERUGREIS Aankomst te Yper rond 23 ure te Poperinghe rond 23.20 ure. Een stilstand te Dinant is voorzien voor bezoek dezer stad. Inschrijvingen worden van heden af op het station Yper of Poperinghe ontvangen. N. B. - Abonnementskaarten zijn niet geldig. Zaterdag 26, door M. Jules Timperman, taxivoerder, Groote Markt, een keten van 3 meters lang- Zondag 27, door M. Albert Moncarey, een damesspeld. Zondag 27, door Mm6 Parez Jeanne, een kerkboek. Zondag 3 September Missiedag ten voordeele van den E. P. Xavier, die mei vier medebroedersnaar Malabar in Oost Indië vertrekt. Onder al de missen aanspraak en omhaling door den E. P. Missionaris, ten voordeele van zijn Missiewerk. Te 7 u., mis met zang, oefeningen en zegen. 's Avonds, te 7 1/2 u., lof door 't volk ge zongen, aanbevelingen, oefeningen, lofzang en zegen. Cette semaine ont été places dans l'impe- sante Chapelle du St - Sacrement de notre Cathédrale les 18 écus armoriès des anciens évêques d'Ypres, de l562 a 1801. Ces panneaux héraldiques exécutés il y a quelques années par notre excellent peintre héraldiste Yprois Alphonse Coutrez ne pouvaient jusqu'ici être admirés qu'une fois par an, dans le groupe de 1'Ancien évêché d'Ypres a la procession de Tuindag. Le minable petit autel provisoire de l'Au- guste protectrice de la Cité vient d'etre rem placé par un autel provisoire de style rocaille blanc et or, plus décoratif, en attendant l'exécution d'un autel définitif digne de la vénérée Patronne d'Ypres et de sa Cathédrale. On ne pourrait mieux faire que de rétablir celui d'avant la guerre au riche retable gothique polychromé, dont il existe encore l'intéressant bas relief sculpté du panorama de l'antique Cité et les statues des patrons des anciennes Gildes Yproises de i383. C'est a faire revivre, dans leurs cadres respectifs, les oeuvres d'art de notre patri- moine détruit, que s'accomplit un doux et beau devoir. Ypris. Verklaringen van 26 0>gst tot r September iq33. Geboorten Wullepit lrène, Cartonstraat. 43 Fagoo Simonne. Vlamertinghe. Neels Herman, Kalfvaart, 40. Claeys Rachel, Mondstraat, 30 Huwelijk Vanlerberghe André, pelswerker te St-Jan en Popelier Ivonne, fabriekwerkster te leper. Overlijdens D'haeyere Marcel, 36 j., maalder, echtg. D'haeyere Marina. Lange Tbouroutstraat, 25. Reypens Alfred, 63 j., geneesheer. Burgemeester te Dranoutre, echtg. Comyn Blondine, Wenninckstraat, 7. Verbeke Achille, 46 j paswerker, echtg. Devos Maria, Dickebuschsteenweg. Huwelijksbeloften Achille Neels, hovenier en Joanna Claus, z. b., beiden te leper. Eric Meeuws. landbouwer, te Boesingbe en Juliana Tierssoone, z.b. te Boesingbe, voor heen te leper. André Vermeersch, diamantbewerker en Maria Matton, naaister, beiden te leper. Emile Vollemae- re, bouwkundige, te leper en Maria Gbeysen, modenmaakster te De Panne. Les amis et connaissances sont priés de bien vouloir assister a la MESSE DE REQUIEM qui sera célébréa le Dimanche 3 Septembre, a 8 y« heures, en l'église St- Jacques, pour le repos de l'ame de Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezoDgen worden op Zondag 3 September, om 9 u.t in de Kerk der E. E. P. P. Carmelieten, tot zielelafenis van Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 3 September, om 11 uur, in St Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 10 September, om 8 3o uur, in St-Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Aifons DESRAMAULT. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIE^LMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 10 September, om 9 u., in de Kerk der E E. P. P. Carmelieten, tot zielelafenis van Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 10 September, om 9 u., in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer André RENET. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 10 September, om 10 uur, in St-Niklaaskeik, tot zielelafenis van Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 10 Septembercm 11V4 uur, in St Maartens Kathedraal, tot zielela fenis van Weduwe van Heer Emiel Moniez Echtgenoote van Heer Gentil Descamps. De Apotheek van La Pharmacie de M' VAN ROBAEYS is alleen open op II reste seule ouverte le Zondag 3 Sept. Dimanche 3 Sept. van 8 tot 12 ure en van I tot 7 ure. de 8 k 12 heures et de I i 7 heures.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 9