BANK CRÉDIT ANVERSOIS NIEUWE BELGISCHE LEENING 5 °/01933 Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Verslag der Algemeene Vergadering op ZONDAG 20 OOGST 1933 ZONDAG 17 SEPTEMBER 1933 6) Uitbetaling der punten der aanbrengsten tentoonstelling van Brugge. Ferd. Dethoor. Hector Casier. Bespreekt zonden uitstel bij de Dixmudestraat, 2 2, YPER uwe inschrijvingen op de VIJF EN VEERTIG MILLIOEN IN LOTEN PER JAAR Groote lolen Fk. 5.000.000 EEN TREKKING PER MAAND Loten en krozen zijn vrij van alle belasting UITGAAFPRIJS FK. 1.000 PER TITEL Één lot op vijftien komt Begrafenis van h. Isiioor Dewilde Peerdenverzekering van Yper ZooChicorei PACHA geen premie geeft. gehouden te Yper, in het lokaal Hotel Continental De Voorzitter, Hec or Casier, opent om i5 uur de vergadering en geeft het woord aan den Secretaris om lezing te geven van het verslag der vorige vergadering. Vooraleer over te gaan tot de lezing van het verslag, laat de Secretaris aan de leden weten dat Zijne Majesteit de Koning, bij Besluit van 18 Juli 1 1., den Voorzitter Hector Casier, alsmede het Bestuudid Emile Ver- meersch, komt te vereeren met het bijzonder landbouw eereteeken van i' klas, de eerste voor bewezen diensten in zake hof- en tuin bouw en de tweede in zake landbouw. Dit goed nieuws wordt door de talrijke aanwezige leden met algemeen handgeklap begroet. De Voorzitter bedankt in eenige korte en gepaste woorden en belooft voort te wei ken tot welzijn van hof en tuinbouw in 't alge meen. Vervolgens geeft de Secretaris lezing van het verslag der vorige vergadering, dat zon der opmerkingen goedgekeurd wordt. M ededeelingen De bestuurleden Vande voorde en Hebben lieten zich verontschuldi gen de vergadering van heden niet te kunnen bij wonen. De heer Clinckemaille Robert, voorzitter van het Werk van den Akker, weet de leden aan te sporen de schoonste producten van hun groenten aan te brengen tot het vormen van een algemeen lot op de aanstaande pro vinciale tentoonstelling van het Werk van den Akker te Brugge. Voordracht De Voorzitter Hector Casier geeft vervolgens eenige nuttige wenken over de seizoen werkzaamheden in den tuin. Nieuw lid Wordt als nieuw lid voorge steld door Scheire Albéric, de heer Luyten Alfons. Aanbrengsten Verscheidene prachtige aan brengsten overdekken de tafels en worden als volgt bekroond 1) Sinnaeve Jules, hovenier op 't kisteel te Elverdinghe, 10 punten, met gelukwenschen voor zijne prachtige verzameling Zinia Monstrueux 4 soorten van perziken d'Oignies Belle Beauthe Early Rivers Brugnon Napier Tomaten Général Joffre en vijf soorten van aard beziën «Général Castelnau», «PerleRose», St Fiacre Abondance en Merveille de France 2) Bouten Daniel, 4 punten voor zijn prach- tigen Meloen Catanloup (1570 gr.) en zijn salade Endive 3) Vandenbriele Cyrille, 3 punten voor zijn aangebrachte ajuinen Platte strooigele Rijnsbergsche bruingele en Ziteau roode Tombola Een prachtige tombola, geleverd door het huis Marcel Lauwers en samenge steld uit bloem- en sieraadplanten, wordt ver volgens onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering sluit om 17 uur. om l5 uur Algemeene Vergadering DAGORDE 1) Lezing verslag der vorige vergadering. 2) Mededeelingen. 3) Voordracht. 4) Voorstelling nieuwe leden. 5) Beocrdeeling aanbrengsten. j) Inschrijving plantzaad aardappelen. 8) Tombola geschonken door den Voorzitter. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Bij de eerste trekking zal een totaal met Premie- van 32.750.000 FRANK Eerste trekking uitgeloot worden. 18 November 1933. De inschrijving zal gesloten worden zoohaast de leening zal gedekt zijn. Dinsdag I2d n dezer, om 9 uur, had in St Niklaaskerk, de lijkdienst plaats voor heer Isidoor Dewilde, medestichter en gewezen schatbewaarder der Koninklijke Hofbouw maatschappij. Tal van vrienden en vooral liefhebbers van den hofbouw hadden eraan gehouden op den dienst aanwezig te zijn. Aan den voet van het graf werd door heer Hector Casier, namens de Koninklijke Hof- bouwmaatschappij, volgende lijkrede uifge sproken Geachte Familie, Hofbouwleden en medeburgers, Als Voorzitter der Koninklijke Hofbouw maatschappij kom ik, in naam der leden, een laatste hulde en afscheidsgroet brengen aan ons bestuurslid en tevens een der laatste overblijvende stichters onzer maatschappij den heer Isidoor Dewilde. Dat wij in U, beste makker, een getrou wen en on vermoeibaren vriend verliezen, die sedert het stichten der maatschappij altijd op de bres stond en er de liefhebbers van den tuinbouw eervol terzijde stond, betuigt hier onze tegenwoordigheid. Niettegenstaande uw tengere gezond heidstoestand U sedert vele jaren voorzichtig heid gebiedde en voorzorgen oplegde, wist Gij kracht en levenslust te putten in de vrije lucht in uwen hnj tusschen uw fruitboomen. bloemen en groenten daar, was uw leven uw geluk Sedert geruimen tijd vóór den oorlog, waart Gij schatbewaarder onzer Hofbouw maatschappij en dienvolgens vereerd met het bijzonder Landbouw Eereteeken van 2' klas. Na den oorlog, niettegenstaande uw reeds gevorderden leeftijd, waart U nogmaals daar, om als bestuurslid ywe geliefde Hofbouw maatschappij terzijde te staan. Iedereen kende in U den zoetaardigen en stillen makker met vasten wil, vol oprechtheid. In de laatste jaren namen uwe krachten af en de ziekte gebood U stilaan de vergade ringen terzijde te laten, maar steeds waren uw gedachten in ons midden. Voorlaan missen wij bestendig uwe aanwezigheid. Hier, rond uw grafstede geschaard, staan wij nu vereenigd, en als laatste hulde leggen wij er deze kroon van ware bloemen 't sym bool van het wereldsch degeliik leven en de Lauweren, als hoop in het eeuwige dat U zijt binnen getreden. Vaarwel, Beste Makker Isidoor, Vaarwel Zondag laatst herdacht de Peerdenverze kering van Yper «De Vereenigde Landbouwers», d'eerste verjaring van 't afsterven van h^ren verdienstelijken en onvergeetbaren voorzitter, heer Karei ^wingedouw. Vele leden woonden de H. Mis bij die om 10 uur in St Niklaaskerk werd opgedragen te zijner zielelafenis. 's Namiddags had een bijzondere vergade ring plaats voor de leden van 't Bestuur. Daar werden de verdiensten van den dier baren afgestorvene voorgedragen door den voorzitter van de Provinciale Herverzekering. Onder meer zegde hij Onze verdienstelijke Voorzitter verwierf meer dan gelijk wien de achting en vrienschap der hoogere standen en tevens de liefde en genegenheid van 't volk, dank zijn minzame inborst, zijn vriendelijken omgang, zijn groote rechtschapenheid en zijn onmetelijke naasten liefde. De moeilijkheden waarmede de landbou wers te worstelen hadden deden hun d'eerste Onderlinge Peerdenverzekering opvatten. Zware taak voorwaar, gezien noch stand- regels, noch geldmiddelen, noch afgerichte bestuurleden, noch ervaren wijkmeesters voor handen waren. Toch wist de heer Swingedouw, spijts menigvuldige hinderpalen, op korten tiid een maatschappij op touw te zetten die groeide en bloeide tot toonbeeld van alle andere der gelijke verzekeringen. Dit reuzenwerk kon hij verwezenlijken dank zijn verkleefde mede werkers. Onder dezen was gewis de verdien stelijkste, de heer Emile Vermeersch. Van 't eerste uur nam hij op zich de moei lijke en kiesche taak van schrijver schatbe waarder. Deze bediening heeft hij tot heden met groote zorg en toewijding waargenomeb, tot de grootste voldoening van eenieder. Zich tot den heer Vermeersch wendende, ging de spreker voortTen allen tijde, door lief en door leed, waart gij den trouwen medewerker van onzen verdienstelijken en onvergeetbaren Voorzitter. Dit werd op tref fende wijze bevestigd in volgende verklaring, die wij hoorden in de feestvergadering ter gelegenheid van 't 25 jarig bestaan der maat schappij, en welke ik eraan gehouden heb te herhalen in den laatsten afscheidsgroet aan onzen betreurden stichter en weldoener Alles wat onze Verzekering van goeds heeft verrichtalles wat zij geworden is, heeft se aan U, Mijnheer de Voorzitter, en aan den heer Secretaris te danken Üwe groote verdiensten wille nde erkennen, heeft Z. M. de Koning geweerdigd U het Landbouweereteeken van ie klas te verleenen. 'c Is met 't grootste genoegen dat ik dit op uwe borst vestig, de welgemeende gelukwen schen der Peerdenverzekering van Yper en van de Provinciale Peerden Herverzekering van West Vlaanderen er bijvoegende». De ontroering was groot onder de aan wezigen die zeer gelukkig waren om de eer die hunnen geliefden schrijver schatbewaar der te beurt viel. Zeer bewogen wist deze laatste in gepaste woorden den spreker en de achtbare mede leden te bedanken om hunne gevoelens van genegenheid en beloofde voort al zijne krach ten toe te wijden aan zijne geliefkoosde maatschappij. Het Ypersche stuurt op zijne beurt zijne beste gelukwenschen aan den hr Vermeersch en drukt den wensch uit hem nog lange jaren in bloeiende gezondheid te zien, omringd van de genegenheid van de gansche bevolking van Yper en omliggende. Dan is 't omdat zij beter heeft, Want kwaliteit dat heeft zij, ja, Daarom Leve PACHA

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 3