e Ypersche Voetbalkroniek TWEEDE AFDEELING IP Afdeeling Bevordering Uitslagen der Matchen van 10 9-1933 Supporters 'regelmatig en snel vorderen, geven alle be vrediging en alles doet voorzien dat zij met den gewenschten uitslag en met een volledig welslagen zullen kunnen voltooid worden en dit ter ganscher eere der heeren ingenieurs dieermede belast werden. Vroeger werd deze doorgraving van Eigenbilsen als volstrekt on mogelijk aanzien en werd dit ontwerp langen tijd door de groote pers heftig bekampt en on uitvoerbaar verklaard. Daar uit oorzaak van diezelfde moeilijk heden onze vaart Yper-Komen nog nooit be vaarbaar was en kon voltooid worden, zijn de werken van Eigenbilsen voor ons van het al .lergrootste belang. De tijd was echter te ver gevorderd en be- lette ons de daar uitgevoerde werken van dichtbij te gaan bezien. Op het aandringen van den heer Ingenieur Principaal, die echt spijtig was dat allen de werken van Eigenbil sen niet langer hadden kunnen zien, bleven de heer Van der Ghote, burgemeester, en de heer Ingenieur Principaal De Wulf tér plaats om een vollediger bezoek aan deze zoo belang wekkende werken te brengen. Wij verhopen dat onze geachte heer burgemeester daar de beste overtuiging zal opgedaan hebben van de mogelijkheid de geringe doorsnede der kruin te Hollebeke met welslagen uit te voeren. De anderen moesten zich, jammer genoeg, vergenoegen met een vluchtigen oogslag op deze onmetelijke bouwwerf te werpen en aan stonds terug in de autocars stappen, die ons langs Tongeren naar Luik terugbrachten. De herstelling der groote baani verplichtte ons een grooten omweg langs kleine en moei lijke wegen te maken en, tot overmaat van tegenspoed, verloren wij nog enkele kostelijke minuten tengevolge van een lokale kermis en en een velokoers, zoodat wijjslechts te Luik toekwamen wanneer onze trein juist vertrok ken was. Wij zagen ons dus verplicht een anderen trein te nemen, die een half uur later uit Luik vertrok naar Brussel om enkel te 10 u. 48 te Kortrijk aan te landen. Daar wachtte ons ge lukkiglijk de gemakkelijke Saumon Car van den heer Cyr. Vandermeersch op, die ons in den kortst mogelijken tijd naar Yper voer de, waar allen behouden en uiterst tevreden over deze zoo aangename en leerrijke pracht reis toekwamen. r In een volgende bijdrage zullen we nog wat nadere bijzonderheden over het Albertkanaal meedeelen, want het is onmogelijk alles wat men daar gehoord of gezien heeft, zoo maar in eens op te sommen. Zeggen we toch van nu reeds dat de indruk, die allen van deze reis meebrachten, is dat de werken, die te Hollebeke moeten uitgevoerd worden om de vaart Yper-Komen bevaarbaar te maken, het honderdste deel niet zijn van deze die men aan het Albertkanaal uitvoert, dat zij in vergelijking slechts kinderspel zijn en dat men zich zou moeten schamen ze als een moeilijkheid te aarzien of, wat nog erger is, ze onuitvoerbaar te verklaren. De werken van Eigenbilsen bevestigen eens te meer de waarheid der verklaring van den heer Gouverneur der Provincie Antwer pen, die in zijne aanspraak Zondag laatst, tjjdens de inhuldiging der tunnels onder de Schelde, zegde dat er geen moeilijkheden van ,de natuur meer bestaan die door de techniek niet kunnen overwonnen worden. Deze waarheid, waarvan allen die het be- zoek naar het Albertkanaal meemaakten thans jmeer nog dan vroeger doordrongen zijn, moet hier ook te Hollebeke bewezen worden. Daarom allen de handen aan het werk ge slegen en voorts gewrocht totdat wij ook op dat punt voldoening zullen bekomen hebbên. Om te eindigen bedanken wij de Handels en Nijverheidskamer, die dit bezoek inriehtte; den heer Hoofdingenieur-Bestuurder Lam' bermont, die het bezoek toeliet en met dé meeste gedienstigheid alle inlichtingen tot het .^prelgelukken dezer studiereis verschafte den zoo vriendelijken heer Ingenieur Principaal De Meyer, die dit bezoek door zijn grondige kennissen, zijne groote bevoegdheid en zijne talrijke ophelderingen zoo interessant heeft gemaaktde heeren V'olksvertegenwoordigei s, den heer Burgemeester van Yper, de heeren Ingenieurs Claeys en De Wulf, en eindelijk allen die deze reis, de schoonste welke de Handelskamir tot heden deed, hebben mede gemaakt. Laat ons hopen dat we, zooals de heer Voorzitter Vermeulen er den wensch van uit drukte, toekomende jaar daar eens zullen mogen terugkeeren om er uitsluitelijk en alleen de voor ons zoo belangrijke werken van Eigenbilsen te gaan bezien. Als wij de balans van den jongsten voet balzondag opmaken, dan bestatigen wij dat zij geheel en gansch in ons voordeel spreekt. Immers de drie ontmoetingen leveren ons zes punten op zes, twintig doelen vóór en enkel twee tegen, 't Ware te wenschen dat dikwijls zulke mooie uitslagen bekomen werden. S. K. Heule 1 Yper 3 't Was niet zonder eenige bezorgdheid dat de rood witten naar Heule optrokken, daar het genoegzaam bekendis dat deze ploeg aan huis immer door de sterksten te duchten is. In alle geval hebben onze rood witten een gevaar lijke klip omzeild en zijn te Yper met twee kostelijke punten aangeland. In de eerste speelhelft en met het voordeel van den wind doelden de Yperlingen het eerste doel na een kwart uurs spel. Vandevenne, Heule's kee per, wilde een verschot van Vanlimburg, dat nevens het doel zou gaan, opvangen. Hij stop te echter onvoldoende en het leder vloog in zijn kooi. Na de rust speelden de onzen stukken beter en Cherchye wist weldra onzen voor sprong te vermeerderen, terwijl op algemee- nen aanval Verleure Evarist den stand op 3 o bracht. Eindelijk kon Heule in de laatste minuten de eer redden. Daarmede is een moeilijke verplaatsing achter den rug, want 't zal later misschien gevaarlijker zijn den weg van Heule op te gaan. Doch vandaag staan wij voor hardere partij Daring Blankenber- ghe op bezoek bij het elftal dat in het verleden seizoen zijn struikelblok was. Dat feit alleen bewijst genoeg dat de match allerbelangrijkst zal zijn en voor de bezoekers en voor de thuis- spelers. Van den eenen kant zal Blankenber- ghe het verder willen brengen dan een gelijk spel om in aanraking te blijven met de kop- ploegen en het verloren puntje tegen Meenen in te halen. Langs de andere zijde zal rood wit alles in de weegschaal werpen om zijn punten tal te vermeerderen en in gezelschap van S.K. Roeselaere of Stade Moescroen het hoofd der klasseering te behouden. In een woord een boeiende strijd in 't verschiet en 't is te hopen dat de voetballiefhebbers zullen waar krijgen voor hun geld en ooggetuige zijn van eene schoone brokke voetbalspel. Supporters, uwe stem laten hooren en uwe spelers goed aan moedigen opdat zij zegevierend uit het strijd perk mogen treden. S. K. Roeselaere 2 2 0 0 6 0 4 C. S. YPER 2 2 0 0 6 2 4 St Moescroen 2 2 0 0 10 4 4 D. Blankenberghe 2 1 0 1 4 1 3 R. S. Waereghem 2 1 0 1 4 2 3 Wevelghem Sp. 2 1 0 1 3 2 3 S. K. Sweveghem 2 1 1 0 8 5 2 F. C. Roeselaere 2 1 1 0 2 3 2 Thielt 2 1 1 0 2 6 2 R. S C. Meenen 2 0 1 1 1 2 1 F. C. Iseghem 2 0 2 0 1 3 0 R. C. Bisseghem 2 0 2 0 1 4 0 S. K. Heule 2 0 2 0 2 8 0 A. A. Moescroen 2 0 2 0 0 8 0 S. K. Heule I - C. S. Yper. 3 Dar. Blankenberghe. 1 R. S. C. Meenen 1 R. C. Bisseghem o F. C. Thielt 1 R. S. Waereghem 3 F. C. Roeselaere 1 F. C. Iseghem 1 Wevelghem Sp 2 Stade Moescroen 4 S. K. Sweveghem 3 S. K. Roeselaere 5 A. A. Moescroen o Derde Speciaal Yper 14 Bisseghem o De cijfers zijn welsprekend genoeg om zon der veel uitleg het verloop van deze ontmoe ting na te gaan. Niettegenstaande de specialers tegen een feilen wind den strijd moesten inzetten, was het weldra te zien dat zij tegen een flauwen tegenstrever te kampen hadden, want aan de rust was de stand reeds 4 o, doelen aangetee- kend door Depoortere aan de 22' mii uut, Depoortere aan de 25' minuut, Dumortier aan de 3oe, Coene aan de 38'. Na de herneming speelden de specialers in een kamp, zoodat Margonneau geheel deze speelhelft in zijne kooi in gezelschap van een der backs mocht uitrusten. De tien volgende doelen werden in de volgende orde binnenge- zonden Dumortier aan de 9' minuut, Van- damme aan de 10', Dumortier aan de 16%.. Vanüamme aan de 20% Sampers aan de 25', Vandamme aan de 27', Vandamme op penalty aan de 3oe, Dumortier aan de 3ie, Rotru aan de 36e en Sampers aan de 38' minuut. Zulke matchen dienen enkel om de lachlust der toe schouwers op te wekken, doch zijn van geen. nut voor de spelers daar deze zich in de on mogelijkheid bevinden degelijk voetbalspel te- spelen of aan te leeren. De match van morgei* tegen Kortrijk Sport zal anders belangwek kend zijn en indien onze specialers de zege behalen, dan zie ik ze wederom kandidaat voor den titel hunner reeks. DERDE SPECIAAL C. S YPER 2 2 0 0 20 4 4 S. C. Meenen 2 2 0 1 6 5 3 V. Wevelghem 1 1 0 0 2 0 2 A. A. Moescroen 1 1 0 0 2 1 2 U. S Dotlignies 1 1 0 0 2 1 2 Kortrijk Sp. 2 1 1 0 9 6 2 St. Moescroen 2 0 1 1 6 8 1 V. Kortrijk 1 0 *1 0 3 4 0 Wevelghem Sp. 2 0 2 0 4 10 O R. C. Bisseghem 2 0 2 0 1 16 0> Juniors R. S. Waereghem I Yper 3 'k Heb verleden week pas gezegd dat onze juniors, indien zij het ernstig meenden, wel dra op puntenoogst zouden mogen rekenen en zie Waereghem heelt reeds ondervonden dat de jeugdige rood witten vooruit willen. Ofschoon het spel niet al te mooi was, stippen wij nochtans vooruitgang aan bij sommige spelers en na enkele weken zal de ploeg goed! ineen steken. De doelen werden te Wae reghem door Notebaert, Segërs en Doolaeghe aangeteekend. Morgen komt S.V. Kortrijk op bezoek aan de Augustijnestraat, 'k Geloof dat: het nogmaals een gelegenheid zal zijn om punten te oogsten en de juniors zullen er aan houden hunne zege van Zondag te herhalen. JUNIORS S K. Heule 2 2 0 0 7 3 4 Kortrijk Sp. 1 1 0 0 7 0 2 Waereghem Sp. 1 1 0 0 4 0 2 Wevelghem Sp. 1 1 0 0 2 0 2 C S. YPER 2 1 1 0 4 3 2 S. C. Meenen 2 1 1 0 2 5 2 R. S Waereghem 1 0 1 0 1 3 0 S. V. Kortrijk 2 0 2 0 2 5 0^ St Moescroen 2 0 2 0 1 11 0 NEMO. De eerste verplaatsing van het voetbaljaar is ten voordeele van C. S. Y. afgeloopen en voor de volgende moeter gezorgd worden dat de punten eveneens naar Yper komen. Op Zondag 24 September moet orze ploeg naar Moescroen om er den A.A. in eigen vesting te gaan bekampen. Dus geen gemakkelijke taak en vele voetballiefhebbers zullen er aan hou den daar tegenwoordig te zijn om desnoods hunne lievelingen op te beuren. Degene die de reis willen mede maken, zoo wel supporters als niét supporters, moeten zich op tijds laten inschrijven, willen ze plaats krijgen op de autobus, want te laat komers zullen bij plaatsgebrek, verplicht zijn achter te blijven. Men moet zich laten inschrijven vóór Zater dag avond 23 September in het lokaal bij Alb- Blootacker, Fochlaan. De prijs is vastgesteld op 4 fr. voor de leden en 8 fr. voor de niet- leden. Het vertrek heeft om l3'/4 u. plaats.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6