Philips Telefunken Bell Zenith Radiosport - E. Christiaen Gustave Neirynck Nieuwe RADIOTOESTELLEN model 1934 UURWERKEN JUWEELEN BEPROEFT bij U thuis, in stad of op den buiten, zonder KOSTEN noch VERBINTENIS, de Te beginnen van 1323 fr. Krediet van 12 tot 18 maanden. Q Oude toestellen worden overgenomen. 0 54, Rijselstraat, YPER Wie heeft 4Beelden uit het Wes! Ian dgelezen Allerhande Nieuws Erge feiten. Donderdag morgen werd de 54 jarige Fl. Isidoor, van Yper, door de Rechtbank tot 2 maanden gevang en 26 fr. boete, voorwaardelijk gedurende 5 jaar, veroordeeld en voor 5 jaar van zijne burger lijke rechten beroofd wegens een erge zeden zaak waaraan hij zich had plichtig gemaakt. MaarschalK Fochlaan, 15 (bij de Statie) IEPER Tel. 301 Komen. Brand. Een brand, waar van men de oorzaak nog niet heeft kunnen-, vaststellen, is rond I u. 3o van den nacht uit gebroken in een vijfwoonst der Veldstraat. Het vuur was begonnen in het huis van M. Flavian en nam zulke snelle uitbreiding dat de be wonets de grootste moeite hadden om. hun kinderen en eenige kleedingstukken te redden. De pompiers waren spoedig ter plaats doch moesten zich bepalen met de andere huizen te vrijwaren Een der brand weermannen werd zelfs gekwetst. Een bundeltje puike gedichten door LEO RAEKELBOO VIte koop ten bureele dezer aan den prijs van 5 fr. Passchendaele. Verkeersongeval. Cyr. Watteyne, van St Juliaan, kwam hier per velo voorbijgereden toen hij opeens een stoot van een voorbijrijdende autobus be kwam. De man kloeg van geweldige pijnen in de ziide en moest naar zijne woning terugge bracht worden. St-Jozefs Vrije Beroepschool 18, Meenenstraat, te leper (Onder toezicht van den Staat, de Provincie en de Stad).. Bestuur St Jacobsstraat, 5, leper. Bureel eu ingang der leergasten Bellewaer destraat, 5, leper. Yper. Opstard tegen de politie. M aandag avond, rond 7 u. 3o, werd de poli tie verwittigd dat een achttal personen, onder den invloed van den drank, onderling in ruzie waren gekomen in de herberg Hof van Commerce Maarschalk Frenchlaan. Het waren allen doppers die daar gansch den namiddag onder het drinken van menig glas bier plezierig hadden doorgebracht. Toen de politieagent ter plaats kwam om de vechters te schelden en hen aan te raden naar huis te gaan, scheen dien goeden raad aan sommigen maar weinig te bevallen. Voornamelijk twee dier mannen, de genaamden Sinraeve Mau rice en Baert Laurent, namen het nog al kwalijk op en gingen zelfs den gerechtsdie naar te lijve. De politieagent behield echter de bovenhand en leidde Sinnaeve op naar het politiebureel,terwijl de anderen het hazenpad verkozen. Zij zijn echter allen gekend en zul len de verdiende straf niet ontloopen. Derge lijke feiten zouden eens voorbeeldig moeten gestraft worden en werkloozen, die zoo het ontvangen geld verbrassen, verdienen geen steun meer. Een streng onderzoek is thans door de politie geopend tegen een zekeren B., die vroeger reeds voor zedenfeiten veroordeeld werd en die zich onlangs nog in tegenwoor digheid van kinderen en vrouwen op onbeta melijke manier aanstelde. De DUURTE der goede eischt een zorgvuldige en vertrouwbare HERSTELLING, hetgern dikwijls te wen- schen laat. Gevolg aan het vertrouwen van vroeger en op aanvraag zijner talrijke oude kalanten komt een Werktafel te plaatsen in zijne woning waar hij zich, van heden af, met alle herstel lingen en veranderingen gelast. Levering van nieuwe stukken op aanvraag. Aankoop van oud goud en zilver. Gouden Bruiloft. Maandag vierden de echtgenooten Albert Baeyen en Marie Dekeeile hun gouden bruiloftsfeest. Onder scheidenlijk geboren den 16 April 1861 en den 16 Oogst 1862, zijn zij den 18 Oogst i883 in den echt getreden. Hun huwelijk werd geze gend met negen kinderen, waarvan er thans nog vijf in leven zijn. 's Morgens, om 8 u. 3o, woonden de jubila rissen met hun kinderen, vier kleinkinderen en familieleden een Mis van dankzegging bij welke in St-Maartenskaihedraal werd opge dragen en waarin tal van vrienden en kennis sen er eveneens aangthouden hadden aan wezig te zijn. Na de Mis trok de stoet naar het stadhuis waar de jubilarissen door het schepencollege ontvangen en door den heer Burgemeester in hartelijke woorden gelukgewenscht weiden. Namens de stad werd er de feestvierende echtgenooten een geschenk aangeboden en de ontvangst eindigde met het ledigen van een lekker glas op de goede gezondheid der ge lukkige echtelingen. Gansch den namiddag brachten zij op de gezelligste wijze in familie door en 's avonds werden zij door hunne geburen gehuldigd en gevierd. Gansch de Mondstraat, waar de goedgekende juwelier Baeyen reeds sedert lang woont, was in feest en de Liberale Harmonie, die de jubilarissen een serenade bracht en een mooien bloemtuil aanbood, hielp er niet weinig aan om de feestelijke stemming nog te verhoogen. Het Ypersche wenscht de doorbrave en geachte ouderlingen, die beiden er nog frisch en gezond uitzien, een hartelijk proficiat en nog vele, large jaren. Schielijk overlijden. Zondag namid dag was Mw Henri Desmidt Vandenberghe, 47 jaar oud, wonende te Brugge, alhier haar zuster komen bezoeken en deed met haar familie een kleine wandeling toen, gekomen rechtover het gasthof Ypriana zij opeens ten gronde zeeg en geen teeken van leven meer gaf. Een priester diende haar nog het H. Oliesel toe en de geneesheer, die bijge roepen werd, stelde vast dat de vrouw aan de gevolgen van een hartaderbreuk overleden was. Het lijk werd met de ambulancewagen van het Rood - Kruis naar het hospitaal gebracht. Gevecht. Zondag avond, rond 7 u. 3o, werd de genaamde Milleville Cyrille, 20 jaar oud, wonende te Langemarck, om wille van een meisje lastig gevallen door een anderen Langemarcknaar, zekeren Naert Emile. Beide mannen kwamen weldra handgemeen en Milleville, die het onderspit moest delven, kwam er van af met verscheidene verwon dingen in het aangezicht. Aanranding. - Zaterdag avond is Albert Blootacker, verkenskoopman, wonende Maar schalk Fochlaan, het slachtoffer geweest van een laffe aanranding. Rond 8 u. 's avonds bevond hij zich in een herberg langs den Vlamertinghesteenweg, alwaar eenige oogen- blikken nadien een bedronken kerel binr en- kwam die zich Maurice noemde. Deze kreeg er twist met Blootacker en van woorden kwam het weldra tot bedreigingen, zoodat Blootacker om alle moeilijkheden te vermij den de herberg verliet in gezelschap van een anderen persoon, terwijl de herbeigier poogde den dronkaard te bedaren. Toen blootacker nabij den spooroverweg aan het Hommel magazijn gekomen was, kwam de zooge naamde Maurice hem daar per velo vervoegen en bracht hem onverhoeds met een hard voorwerp, dat naderhand een afgebroken velopedaal bleek te zijn, een geweldigen slag in den hals toe, waardoor Blootacker half bedwelmd ten gronde viel. De woesteling bracht vervolgens zijn slachtoffer nog ver schillige stampen toe op hoofd en lichaam en bedreigde eveneens den persoon die Bloot acker vergezelde en hem verdedigen wilde. Het was enkel wanneer hij nog andere per sonen hoorde afkomen dat de dader op de vlucht sloeg. Met behulp van twee voorbij gangers werd Blootacker, gansch bebloed, naar huis gedragen waar hij zich door een dokter liet verzorgen. De bekomen slagen en verwondingen zijn zoo erg dat hij verschei dene dagen bedlegerig zal moeten blijven. Klacht werd bij de Rijkswacht ingediend. De kerel, Maurice R wonende aan de Kaai, zal voor zijn laffe daad te verantwoorden hebben. Brielen. Diefstal. Maandag namid dag, zijnde Kermismaandag, rond 1 uur. bestatigden de bewoners van de herberg De Steenen Haan dat er hen een som van onge veer 5oo fr. ontstolen was geweest. Zij dien den een klacht in bij de Rijkswacht en het onderzoek, dat seffens ingesteld werd, was weldra met den gewenschten uitslag be kroond. Er bestonden immers zware vermoe dens tegen zekeren Ferla Hector, 26 jaar oud, wonende te Yper, Capucienenstraat, die in voornoemde herberg goed thuis was en er met de gebruiken der bewoners bekend was. In het nauw gebracht, eindigde Ferla met den diefstal gedeeltelijk te bekennen. Vrijdag aan staande zal diezelfde persoon voor de Recht bank voor een vroeger gepleegden diefstal van kiekens te verantwoorden hebben. A) Op Maandag 18 September, te 8 utuv hernamen de kostelooze theoretische en prac- tische DAGLEERGANGEN (van 8 tot i8 u.) voor het schooljaar ig33 1934. i° Voor Houtbewerkers (duur 3 jaar) r schetsen vakteekenen, timmeren, meubelma ken, schrijnwerk, modelmaken, enz. De leergasten houtbewerkers ontvangen maandelijk-, na hun eerste leerjaar, een gel delijke premie als belooning en aanmoediging volgens werk en gedrag. Die premie kan in het derde jaar reeds hoog zijn. 2" Voor Metaalbewerkers ('duur 3 jaar) schetsen vakteekenen, paswerk, draaien, mecaniek, electriciteit, enz. De leergasten metaalbewerkers ontvangen maandelijks na hun tweede leerjaar een gelde lijke premie als belooning voor hun werk en gedrag. B) Op Zondag 1 October, te 9 1/2 uur,. hernemen de kostelooze theoretische en practische ZON DAGLEERGANGEN v'oor coupe en confectie (van 8 tot l3 uur, duur 2 jaar) kleermaken, snijden, schetsen, patroon- teekenen, aanpassen, enz. Voor verdere inlichtingen en voorwaarden alsook voor de inschrijving, wende men zich tot den E. H. Bestuurder der Beroepschool, Nr 5, St Jacobsstraat. oj 5, Bellewaer destraat, te leperbij voorkeur den Zaterdag of den Zondag voormiddag tusschen 10 en 12 uur. Opgelet voor de Tweefranbstulilieii Zooals vroeger gemeld worden de twee- frankstukken ingetrokken. De nog in omloop zijnde stukken moeten vóór Zaterdag 3o Sep tember 's middags in de Nationale Bank ter ruiling aangeboden worden. Na dezen datum worden et geene meer aanvaard. DUS OPGELET 1

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8