MEESSEN Amitiés Frangaises St-Jozef's Vrije Beroepschool 18, Meenenstraat, te leper Bestuur St Jacobsstraat5, leper. A) Op Maandag 18 September, te 8 uur, hernamen de kostelooze theoretische en prac tische DAGLEERGANGEN (van 8 tot 18 u.) voor het schooljaar ig33 1934. i° Voor Houtbewerkers (duur 3 jaar) schetsen vakteekenen, timmeren, meubelma- i ken, schrijnwerk, modelmaken, enz. B) Op Zondag 1 October, te 9 1/2 uur, hernemen de kostelooze theoretische en practische ZONDAGLEERGANGEN voor coupe en confectie (van 8 tot i3 uur, duur 2 jaar) kleermaken, snijden, schetsen, patroon teekenen, aanpassen, enz. Wedstrijd voor den Beker Kalender 1933-34 13 PROCHAINES FÊTES 25 Octobre FÊTE DE GALA. La tournée Ch. Mahieu viendra nous donner La Demoiselle de Magasin 10 Novembre Bal de I'Armistice. 5 DécembreReprésentation de Maitre Bolbec et son Marl, de Francis de Croisset, 31 Décembre Bal de Réveillon. Vereenigde Hofbouwliefhebbers Verslag der Algemeene Vergadering van 3 September 1933 Op Zondag 1 October 1933 3) Aanveerden van nieuwe leden A. Versavel. V. Vanbeselaere* "De jaarlijksche kermis, welke op Zondag ï7 September li. met een aperitif-concert, gegeven door de Koninklijke Fanfare van Meessen, werl ingezet, heeft dit jaar, niet tegenstaande de lastige tijden welke we door maken, een buitengewonen bijval genoten en 2elden kende ze zooveel geestdrift en zooveel beweging. Op het programma had men natuurlijk een velokoers het ware immers geen kermis moest er geen velokoers plaats hebben en dan tal van prijskampen en volksspelen aller tiande tot groot vermaak der talrijke lief hebbers. De muzieken van Wytschaete, Le Bizet, Kemmel, Ploegsteert, West-Nieuwkeike en de Koninklijke Harmonie van Waasten lieten tzich opvolgenlijk hooren en hebben, door hun verzorgde uitvoeringen, niet weinig tot het -wellukken der feestelijkheden bijgedragen. Doch de voornaamste attractie, die dan ook het meest bijval genoot, was ontegenspreke lijk het nachtfeest dat de reeds goed gekende pierrots van Meessen Les toujours plus g2Ï den Donderdag avond, om 7 u. 3o, op de Marktplaats gaven, en waarvan we hierbij een mooi ta ereelije weergeven. Gedurende meer dan twee uren werd de "-overgroote menigte, die daar niet alleen van Meessen maar ook van gansch het omlig- gende was toegestroomd, in begeestering gehouden door de bekoorlijke dansen en i, bevallige balletten die met een ongeëvenaarde f kunst, onder de leiding van den heer Hector PHOTO DANIEL Bossue, werden uitgevoerd. De inrichters hadden op uiterst gelukkige wijze voordeel weten te trekken uit het in opbouw zijnde stadhuis, dat als achtergrond diende van een groot verhoog, smaakvol ver sierd met bloemen en planten en kunstig ver licht met ontelbare en veelkleurige lampen. Het orkest, onder het bestuur van den heer Bertrand Menu en bestaande uit eenige mu ziekliefhebbers, begeleidde de afwisselende balletten, waaronder om er enkele te vermel den, Het Ballet der Herders en Herderin netjes De Dans der Pierrots en De Dans der Poppen en verdient insgelijks den meesten lof Onnoodig te zeggen dat de toeschouwers hunne toejuichingen niet spaarden en 't was verdiend ook. Meermaals zelfs scheen er aan het bravo en bisgeroep geen einde te komen. Dit prachtig avondfeest, dat door een heer lijk weder begunstigd werd en de reeks ker misfeesten op zoo luisterlijke wijze sloot, zal nog lang in 't geheugen der Meessenaars blijven en strekt tot eer van de verdienstelijke bestuurders en leden dier schoone en tucht volle maatschappij die overal waar zij op treedt den gunstigsten indruk nalaat. In 't Noorden van Frankrijk heeft zij dit jaar reeds verschillige eerste prijzen behaald en te Yper is zij, door haar optreden in de laatste kermis van de Stuersstraat en haar vroegere en zoo gewaardeerde deelname aan den jaarlijkschen Carnavalstoet, ook geen onbekende meer. .(Onder toezicht van den Staat, de Provincie en de Stad). Bureel en ingang der leergasten Bellewaer destraat, 5, leper. De leergasten houtbewerkers ontvangen maande lijk-na hun eerste leerjaar, een gel delijke premie als bt looning en aanmoediging volgens werk en gedrag. Die premie kan in het derde jaar reeds hoog zijn. 2° Voor Metaalbewerkers (duur 3 jaar) schetsen - vakteekenen, paswerk, draaien, mecaniek, electriciteit, enz. De leergasten metaalbewerkers ontvangen maandelijks na hun tweede leerjaar een gelde- lijke premie als belooning voor hun werk en gedrag. Voor verdere inlichtingen en voorwaarden alsook voor de inschrijving, wende men zich tot den E. H. Bestuurder der Beroepschool Nr 5, St Jacobsstraat, o/5, Bellewaerdestraat, ie leper, bij voorkeur den Zaterdag of den .Zondag voormiddag tusschen 10 en 12 uur. BOl*SFEL 11 October 18 25 8 November i5 22 29 6 December 20 7 Februari 14 21 28 7 Maart 14 21 28 4 April 11 Bascule Kath. Kring - Postje Statie Coöperatieve - Kath. Kring - Coöperatieve- Postje Bascule Statie Statie Coöperatieve- Bascule Kath. Kring Postje Bascule Statie Kath. Kring - Cooperatieve- Postje Statie Coöperatieve Bascule Kath. Kring Postje - Bascule Statie Kath Kiing Coöperatieve Pos'je Ba cule Kath Kring Pestje Statie Coöperatieve Kath. Kring Coöperatieve - Postje Bascule Statie Op Woensdag 11 October, om 18 ure, in de Bascule, ie wedstrijd voor den prachti- gen beker, die zal worden tentoongesteld in het lokaal De Bascule Liefhebbers Bolders, niemand mag ont breken deze belangrijke match bij te wonen, die zal betwist worden tusschen de straffe ploegen van Bascule en Statie. Wie zal er winnen Het is een raadsel Dus allen op post. Hit Bestuur, S. N. D. S. T. Notre première Conférence aura lieu Ie 11 Octobre, a 8 h. i5. Sujet La Traversée de VAtlantique en Zeppelin, par Monsieur R. Leurquin-. Le Comité. MAATSCHAPPIJ Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper Gesticht in 1894 Lokaal Drie Koningen Groote Markt De algemeene vergadering wordt te i5 uur, onder het Voorzitterschap van den heer Graaf de Laubespin d'Elverdinge, Eere Voorzitter, geopend. De schrijver geeft lezing van het verslag der vergadering van i3 Augustus 1.1. Dit verslag wordt met eenparige stemmen aangenomen. De heer Voorzitter geeft kennis aan de leden van een brief, dien de maatschappij ontvangen heeft en waarbij zij uitgsnoodigd wordt aan een tentoonstelling te Antwerpen deel te nemen. De leden beslissen dat er aan deze uitnoo- diging geen gevolg zal gegeven worden. Vervolgens geeft de heer ondervoorzitter, J. Sinaeve, den noodigen uitleg nopens het snijden, voor het overgroeien der fruitboomen. Dan ook geeft de heer Voorzitter een voor dracht aangaande de Palmboomen der tro pische streken Aspadistras van Australië, enz., hun kweeken, het onderhouden en de noodige voorzorgen die dienen genomen te worden tot het wellukkeo dezer geprezene sierplanten. In de toekomende vergadering zal er een voordracht gegeven worden nopens het kleu ren der bloemen. De heer Graaf de Laubespin, Eere-Voor zitter, neemt afscheid der algemeene verga dering. De heer Vanbeselaere, Voorzitter, bedankt in naam der leden den heer Graaf de Laubespin voor zijn blijken van genegenheid aan onze maatschappij. Worden aangeduid als Juryleden Heer Balduck, h. Clayes, h. Cromeecke, en h. Lamps, secretaris. Deze heeren over handigen vervolgens den uitslag hunner werking. Heer Sinaeve behaalt i3 p. voor zyn loten fruit, bloemen en groenten h. Vanbeselaere 4 p. h. G. Widock 3 p. h. Buseyne 2p. h. Verminck 2 p., en de heer Lecluse 1 p. De tombola, geschonken door den heer Vanbeselaere, wordt alsdan onder de tegen woordige leden verloot. De heer Voorzitter bedankt de leden voor hunne tegenwoordigheid alsook voor hunne aanbrengsten, en de algemeene vergadering wordt te 17 uur gesloten. Algemeene Vergadering Om l5 uur DAGORDE 1) Verslag der voorgaande vergadering 2) Mededeelingen 4) Beoordeelingen der aanbrengsten 5) Voordracht 6) Prijsloterij. De Schrijver, De Voorzitter,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 5