Léon Jonckheere - Boulanger Groot Cirkus TONDEURS Raphael Coulief - Jonckheere, Opvolger Voor Bouwstoffen. Landbouwkalk, Vlakke en Gegolfde Platen, allo merken van Tegels en andere Bouwstoffen, alsook voor Kolen en Brandhout 9, Elverdingkestraat, IEPER - Tel. 384 FAILLITES Wendt U in volle vertrouwen tot het oud en best gekend Huis e Ypersche Voetbalkroniek II' Afdeeling Bevordering Uitslagen der Matchen van 24 9 1933 A. A. Moescroen o C. S. Yper 3 R. C. Bisseghem i R. S. C. Meenen 4 R. S. Waereghem 2 Stade Moescroen 2 Dar. Blankenberghe 9 F. C. Thielt 1 F. C. Iseghem 4 S. K. Sweveghem 1 S. K. Heule 2 F. C. Roeselaere 4 S. K. Roeselaere 5 Wevelghem Sp. 2 TWEEDE AFDEELING JUNIORS DERDE SPECIAAL 6 6 U. S Dotligries I Supporters STAD I Standplaats Groote Markt De Geheimzinnige Brandkast Groote openingsvoorstelling op ZONDAG 1 OCTOBERom 3 uur Stoelen 8 fr. - I' Rang 7 Ir. - 2e Rang 6 fr. 3e Rang 5 fr,,. Jos. Tondeurs, Eigenaar. G. Derks, Bestuurder. Nationale Auto-school Couvreur Verzorgd werk. Spoedige bediening A. A. Moescroen o C. S. Yper 3 De pil van Daring Blankenberghe is niet lang op de maag van onze spelers blijven lig gen en zij hebben ze nog al spoedig doorge spoeld om ze aan A. A. Moescroen over te maken. Een flinke zege werd immers op het terrein der zuiderlingen behaald en deze puntenoogst brengt ons op één puntje van de reeksleiders. Scheidsrechter Devos stelde de volgende ploegen in lijn A. AMoescroen Doucby Pattyn Carette Marquette Demoor Öhisquière Rèmy Bruneel Taillleu Vandenbulcke Vlaminck C. S. Yper Ollevier Vanlimburg Verleure Ev. Cherchye Molein Bourdeau Ververeken Verleure Aug. Deplancke Dechievre Messelis De opgooi wordt gewonnen door de thuis- spelers, die verkiezen berg op te spelen. Zij zetten insgelijks de eerste aanvallen in en da delijk moet onze verdediging ingrijpen. De rood-witten brengen ook bezoek aan Douchy die, op schieten van Verleure Ev., gepast tus- schenkomt. Een aanval langs Molein belandt in het zijnet. De blauw-witten verplaatsen het spel SP verwekken een geharrewar voor ons iloel. Het eindshot vliegt boven. Weinig na dien mist de voorlijn der bezochten een reu- zenkans, daar Messelis tijdelijk uit zijn kooi verwijderd was. De eerste hoekschop voor Moescroen wordt achter de netten gegeven. Op inzenden van Vlaminck kopt Taillieu boven. Tot nu toe hebben de rood-witten wei nig samenhang aan den dag gelegd. Maar stil- lekens aan verandert het uitzicht van het ge leverde spel. Op mooie samenwerking zendt Risten juist nevens. Op wegwerken van De chievre, bemachtigt Risten het leder, ontwijkt Carette en Douchy heeft geen kans om den bal te snappen. Men speelt 3o minuten. Nau welijks aangezet of Ollevier trekt er van on der, zijn inzenden wordt door keeper Douchy en Molein gemist, Cherchye haalt het leder van langs de zijlijn en zendt voor doel, waar Verleure Ev. geen moeite heeft om nummer 2 aan te teekenen na 32 minuten spel. Enkele oogenblikken nadien is Verleure er weer als de kippen bij, doch zijn schieten vliegt boven het doel. Moescroen echter geeft het niet op en Messelis onderscheidt zich op zenden van Vandenbulcke. De bezochten dwingen nog twee hoekschoppen af, doch de stand o- 2 voor Yper verandert niet meer tot aan de rust. Het spel is pas terug aan gang of de thuis- spelers bekomen korts naeen twee corners en Messelis moet al zijn kunde voor den dag halen om den toestand meester te worden. Maar deYptrlingen nemen weldra de boven hand en, niettegenstaande zij berg op spelen, leveren onze mannen puik samenspel. Molein, in goeden stand, doelt ongelukkiglijk met de... hand. Het punt wordt terecht afgekeurd. Op corner geeft Molein gepast aan Vanlim burg die boven zendt. Onze middenlijn onder scheidt zich nu en stuwt de voorwaartsen vooruit. Risten geeft aan den ongedekten Ollevier over die, met een schuinsch shot, den stand op 3o voor de rood-witten brengt aan de i8e minuut. Onze aanvallen blijven duren, doch de blauw-witte achterhoede zendt nu alles terug, 't Is de beurt aan de Moescroen- sche voorwaartsen om de Ypersche verdedi ging op de proef te stellen en waarlijk zij geraken gedurig in ons gevaarlijk gebied. Zij bekomen een viertal hoekschoppen doch het eindshot faalt en het einde komt zonder dat zij de eer kunnen redden. Jongens, gij hebt de nederlaag van vorigen Zondag aan de supporters doen vergeten, maar zij zijn reeds benieuwd voor de eerst komende harde brok Morgen immers, komt de geduchte ploeg van Devos op bezoek, elftal waarvan zooveel lof gesproken wordt Mijn inziens is het een gelegenheid om die mannen eens duchtig aan te pakken en te bewijzen dat wij de sterksten waard zijn. Verleden seizoen speelden wij een prachtige partij en 't is te hopen dat de supporters, die talrijk zullen opkomen, waar voor hun geld zullen krijgen en ooggetuige zijn van een mooie overwinning der thuisspelers. D. Blankenberghe 4 3 0 1 18 2 7 St Moescroen 4 3 0 1 15 8 7 S. K. Roeselaere 4 3 1 0 11 5 6 F. C. Roeselaere 4 3 1 0 8 5 6 C. S. YPER 4 3 1 0 9 7 6 R. S. C. Meenen 4 2 1 1 12 6 5 Wevelghem Sp. 4 2 1 1 8 6 5 F. C. Iseghem 4 2 2 0 8 6 4 R. S. Waereghem 4 1 1 2 7 6 4 S K. Sweveghem 4 2 2 0 11 10 4 Thielt 4 1 3 0 5 18 2 S. K. Heule 4 0 4 0 5 15 0 R. C. Bisseghem 4 0 4 0 2 10 0 A. A Moescroen 4 0 4 0 3 18 0 Juniors Yper Stade Moescroen Na veertien dagen rust, trekken de juniors wederom te velde om de stadisten thuis te be kampen. Die ploeg bekleedt voor het oogen- blik de laatste plaats der rangschikking en telt nog geen enkel punt. Doch daarom moet de tegenstrever niet onderschat worden, integen deel, want 't is juist dan dat er moet opgelet worden voor den fameuzen bec de gaz dien wij maar al te dikwijls in het voetbalspel te zien krijgen. Dus, jongens, goed doorge speeld en gezorgd dat de twee punten thuis blijven. Kortrijk Sp. 3 3 0 0 16 5 6 Wevelghem Sp. 3 2 0 1 8 5 5 C S. YPER 3 2 1 0 7 5 4 S. C. Meenen 3 2 1 0 7 7 4 S K. Heule 3 2 1 0 7 7 4 Waereghem Sp. 3 1 1 1 7 5 3 R. S Waereghem 3 0 2 1 4 10 1 S. V. Kortrijk 4 0 3 1 4 8 1 St Moescroen 3 0 3 0 7 15 0 S. C. Meenen 4 3 0 1 13 7 C. S. YPER 3 3 0 0 29 8 A. A. Moescroen 3 2 0 1 9 5 5 3 2 1 0 4 3 4 V. Wevelghem 3 2 1 0 5 5 4 St. Moescroen 3 1 1 1 10 9 3 Wevelghem Sp. 3 1 2 0 9 13 2 Kortrijk Sp. 4 1 3 0 14 19 2 S. V. Kortrijk 4 0 3 7 12 1 R. C. Bisseghem 4 0 4 0 4 24 0 NEMO Op Zondag 8 October moet Yper de ver plaatsing naar S. K. Roeselaere doen. Deze reis mag als een der lastigste verplaatsingen van het seizoen betiteld worden, daar Roese laere als een der candidaten tot bevordering aanzien wordt. Al wie dus eenigszins weg kan, moet deze reis medemaken om met alle kracht onze spelers terzijde te staan en hen luidruch tig aan te wakkeren, opdat zij den strijd tot het einde kunnen volhouden. Inschrijving in het lokaal bij Alb. Blootac- ker vóór Zaterdag avond 7 October. De prijs is 4 lr. voor de leden en 8 fr. voor de niet leden. Vertrek om t3V4 u. Slechts voor vier dager» De Directie van 't groot Cirkus Tondeursr maakt bij deze bekend aan de geachte inwo ners van leper en omstreken-, dat zij op hunne doorreis voor 4 dagen, dagerijks schitterende vertooningen zullen geven met hun eerste klas: gezelschap Artisten, gedresseerde Paarden, Ganzenenz enz. Verders nog Vliegende Trapeze, Kunst rijders, Akrobaten, Athleten, JongleursEquili bristen, enz. De beste Clowns en Augusten zullen het geacht publiek naar hartelust doen lachen. In elke groote vertooning TOT SLOT z uitgevoerd door den beroemdsten AUGUST van België en zijn partner TOTO. ook om 8 uur, groote vertooning. Verders dagelijks om 8.uur, groote vertooning PRIJZEN DER PLAATSEN Zondag naaaiddag, om 3 uur, in de groote vertooning betalen werkloozen, invaliden ei» leden der kroostrijke gezinnen zooals verleden- jaar halven prijs op alle rangen. Kaarten op voorhand te bekomen aan wa gen Nr 6, vanaf io uur 's morgens. Namens de Directie Duizenden zijn de erkentelijk voor hunnen toestand. Volg dien autoleergang te Yper, Gr. Markt, «IN DE TRO MPET», Zondag van io 1/2 tot 12 1/2 u. Par ordonnance de Monsieur Joseph Matton, juge commissaire de la faillite de la Société en nom collectif POR1UGAELS LAMBERT et des associés Léon Portu- gaels et Georges Lambert, ci-devant entre preneurs a Ypres, lts créanciers admis au passif de la dite faillite, sont convoqués en assemblée générale le Mercredi quatre Octobre mil neuf cent trente-trois, en chambre du con- seil du Tribunal de ie Instance au Palais de Justice, Grand'Place, a Ypres, a trois heures et demie de l'après-midi, pour entendre le rapport du curateur sur l'état de la faillite et le résultat probable de la liquidation. lis se- ront, ensuite, appelés a se prononcer sur les propositions des faillis, si ceux ci croient pouvoir en faire, pour obtenir un concordat. Pour extrait conforme Le Curateur, t G- aEKGtlMAN.-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6