Ypersche Voetbalkroniek TWEEDE AFDEELING A. A Moescroen Supporters TRABOLSFEL Kampioenschap 1933-34 Bolders bal Zondag 8n October te 6 uur 's avonds in Lapiere's zaal GROOT BOLDERSBAL ingericht door de Federatie Inkomgeld 3 fr De jongste Jass muziek en ook wel enkele oudere danswijsjes zullen iedereen bevre digen Tet Zondag voor 't bal en Woens dag in de Bascule. KRABBER. Wat gedaan met onze zonen GLA9AGE AMÉRICAIN RROORASRT - JÜOS Dixmudestraat, 53 Yper II* Afdeeling Bevordering Uitslagen der Matchen van 110 1933 C. S. Yper i R. S. C. Meenen o Stade Moescroen 3 F. C. Iseghem o F. C. Roeselaere 2 S. K. Roeselaere t S. K. Heule I Dar. BI anken berghe 2 S. K. Sweveghem 4 R. C. Bisseghem 2 R. S. Waereghem 2 F. C. Thielt 2 Wevelghem Sp 6 A. A. Moescroen 3 II* Afdeeling C. S. Yper 1 - Meenen o Schoon weder, veel volk, prachtig begin, hard einde, kansrijke overwinning, kostelijke punten, ziedaar in korte woorden een beknopt verslag onzer laatste voetbal ontmoeting. Beschouwen wij de match Yper*Meenen nu breedvoeriger. Onder geleide van scheids rechter Adyns en in tegenwoordigheid van een duizendtal toeschouwers, worden de volgende ploegen in lijn gesteld R. S. C. Meenen Vancoltlle Becu Crouwet Schruis Vandenbroucke Strebbe D'Hulster Eeckhoudt Seynaeve Delaere Desloovere C. S. Yper Ollevier Vanliaiburg Verleure Ev. Cherchye Molein Veys Th. Ververeken Verleure Aug. Dechievre Bourdeau Messells Meenen den opgooi winnende, zoo zetten de lokale spelers den strijd in en dwingen in enkele oogenblikken hoekschop af, die niets oplevert. Een weinig nadien wordt Messelis op de proef gesteld en redt al duikelend een goed gericht shot van Delaere. Op ontsnap ping zandt Ollevier rechtstreeks naar 't doel en Vancoillie kan enkel in corner redden. Nu volgen de aanvallen zich snel op. Men is oog getuige van een allesgevend voetbalspel. Het leder vliegt van het eece kamp naar het andere. Meenen vertoont zich als een goed gedrild elftal. Doch onze verdediging is van daag op post en al de stormloopen der bezoe kers botsen op een rotsvaste achterhoede die niet in te beuken valt. Drie hoekschoppen moeten toegestaan worden, maar telkens wordt het gevaar geweken en 't zijn de rood witte voorwaartsen die gevaarlijke spelver plaatsingen aan den dag leggen. Zoo vordert de eerste speelhelft snel en de liefhebbers krijgen waarlijk een schoone voetbalbrokke te zien. Op aanval der lokale veorlijn, begaat een Meensche back hands in het gevaarlijk gebied. Penalty, welke onmeedoogend door Verleure Ev. in doel omgezet wordt aan de 38e minuut Meenen zet nu alle zeilen op, dwingt nog drie hoekschoppen af, doch het achtertrio, Messelis, Bourdeau en bijzonder lijk Dechièvre, wil van geen liefde weten en de rust komt met 1 o voor Yper. Men hoeft niet te vragen of het spel gedurende de poos fel besproken werd. Iedereen was verbluft over hetgeen in den eersten time verricht werd. Beide ploegen hadden gewedijverd om hunne kunde voor den dag te halen. Bij het hernemen is het spoedig te zien dat de bezoekers, en vooral hun voorlijn, zenuw achtig optreden. Dat schaadt dan ook groote lijks aan het spelgehalte. Zeker worden nog mooie dingen uitgevoerd, maar het spel wordt driftiger. Veys wordt geraakt en moet buiten de lijnen verzorgd worden, evenwel kan hij na enkele oogenblikken het spel hernemen. Voor niet lang echter, want weldra moet hij, na een nieuwe botsing, voor goed het spel verlaten De bezoekers maken van die gelegenheid ge bruik om onze achterhot de nog vinniger te bestoken. Nochtans zijn de Ypersche verde digers niet te spreken. Alles wordt opgehou den of teruggezonden. De geel zwarte ploeg stelt alles in 't werk om maar den gelijkmaker te netten. Te vergeefs, alles wordt verijdeld Desloovere, op zijne beurt geraakt, moet ins gelijks het spel verlateo. De ploegen strijden nu tien tegen tien, maar gelukken er niet in nog aan te tet kenen, zoodat de bezochten de twee punten tegen alle verwachting thuis hou den, dank aan het uitmuntend optreden Van hunne verdediging die zich inderdaad, gedu rende deze ontmoeting, overtroffen heeft. Nu. jongens, hartelijk proficiat voor uwe zegepraal en moebtet gij morgen tegen S. K. Roeselaere met denzelfden ijver den strijd aanvangen Immers, 't is nogmaals een harde noot die gij te kraken hebt, te meer dat de sportkringers hunne nederlaag van den derbij uit te wis- schen hebben. Nochtans zullen de rood wit ten zich dapper te weer stellen en wellicht voor de verrassing van den dag zorgen. Allo supporters, houdt er den moed maar in D. Blankenberghe 5 4 0 1 20 3 9 St Moescroen 5 4 0 1 18 8 9 F. C. Roeselaere 5 4 1 0 10 6 8 C. S. YPER 5 4 1 0 10 7 8 Wevelghem Sp. 5 3 1 1 14 9 7 S. K. Roeselaere 5 3 2 0 12 7 6 S. K. Sweveghem 5 3 2 0 15 12 6 R. S. Waereghem 5 1 1 3 9 8 5 R. S C. Meenen 5 2 2 1 12 7 5 F C. Iseghem 5 2 3 0 8 9 4 Thielt 5 1 3 l 7 20 3 S. K. Heule 5 0 5 0 6 17 0 R. C. Bisseghem 5 0 5 0 4 14 0 5 Q 5 0 6 22 0 Juniors C. S. Yper 1 Stade Moescroen 4 't Was alsof ik het voorgevoel had dat onze jeugdige spelers de nederlaag te gemoet gin gen, als ik verleden week deed opmerken dat men in 't voetbalspel voor den bec de gaz moest opletten. Onze juniors hebben namelijk op een grooten bec geloopen en het onder spit moeten delven voor eigen publiek met 1 4 Nochtans zijn ze bekwaam elftallen als Stade Moescroen te verslaan zooals ze willen, maar op voorwaarde dat zij hun gewoon spel voor den dag halen. Zondag laatst beteekende hun optreden niets en, de flauwe leiding een hand toestekende, dacht men dat de nederlaag nog van grooter belang zou zijn. Nochtans zijn de juniors altijd de meerdere gebleven in het spel, maar het was onmogelijk die meer derheid in doelen uit te drukken en zoo kon Moescroen op ontsnapping vier maal den weg onzer netten vinden. Eindelijk gelukte Ossitur er in de eer te redden. Jongens, ge zien gij slechts alle veertien dagen op te treden hebt, vergeet niet te gaan oefenen gedurende de week, want 't is vooral noodig om in zulke omstandigheden matchen te leveren. JUNIORS Kortrijk Sp. 4 4 0 0 24 5 8 S C. Meenen 4 3 1 0 11 9 6 Wevelghem Sp. 4 2 1 1 8 13 5 Waereghem Sp. 3 2 1 0 12 5 4 S K. Heule 3 2 1 0 7 7 4 C S YPER 4 2 2 0 8 9 4 St Moescroen 4 1 3 0 11 16 2 R. S Waereghem 3 0 2 1 4 10 1 S. V. Kortrijk 5 0 4 1 6 17 0 Derde Speciaal Yper Verbr. Wevelghem Na drie weken rust trekken de specialers wederom te velde, meer dan ooit besloten hunne zegereeks voort te zetten. Ofschoon Meenen hun voor het oogenblik voorafgaat, moet men in acht nemen dat eerstgenoemde club twee matchen meer telt dan de Yperlin gen. Deze zullen dus alles in 't werk stellen om punten bij te winnen en de eerste plaats zoo gauw mogelijk in hun bereik te stelhn. DERDE SPECIAAL S. C. Meenen 5 4 0 1 16 7 9 C. S YPER 3 3 0 0 29 8 6 A. A. Moescroen 3 2 0 1 9 5 5 St. Moescroen 4 2 1 1 18 9 5 U. S Dottignies 3 2 1 0 4 3 4 V. Wevelghem 4 2 2 0 6 8 4 Kortrijk Sp. 5 2 3 0 17 20 4 Wevelghem Sp. 3 1 2 0 9 13 2 S. V Kortrijk 5 0 4 1 8 15 1 R. C. Bisseghem 5 0 5 0 4 32 0 NEMO. 4 Op Zondag 8 October moet Yper de ver plaatsing naar S. K. Roeselaere doen. Deze reis mag als een der lastigste verplaatsingen van het seizoen betiteld worden, daar Roese laere als een der candidaten tot bevordering aanzien wordt. Al wie dus eenigszins weg kan, moet deze reis medemaken om met alle kracht B—T onze spelers ter zijde te staan en hen luidruch tig aan te wakkeren, opdat zij den strijd tot het einde kunnen volhouden. Inschrijving in het lokaal bij Alb. Blootac- ker vóór Zaterdag avond 7 October. De prijs- is 4 fr. voor de leden en 8 fr. voor de niet leden. Vertrek om i3V4 u. 1 11 1 Woensdag n" October wordt het nieuwe bolderskampioenschap ingezet met de match Bascule Statie te 6 uur 's avonds in de Bascule. Deze i* match stelt van eerstaf twee acht tallen tegenover elkander die met een goeden moed bezield zijn, dit jaar den beker mede te doen naar hun lokaal. D'andere twee maat schappijen Postje en Coo zullen wel medehel pen om te trachten de zegereeks van den Katholieken Kring te onderbreken-en zouden ook wel gaarne de overwinning aanteekenen. Of de Cerclemaanen, die de vorige jaren als kampioen eindigden, dat zoo gemakkelijk zul len laten gebeuren betwijfelen we stellig. Int- mers ze zijn hun forme nog bijlaBge niet verloren en staan ook gereed om hun woordje mede te spreken. Dat alles brengt ons de 5 achttallen terug in 't strijdperk, even hard nekkig en sportief in den kamp om den beker als vroeger. Na den zomerrusttijd, die een goede oefenperiode bleek te zijn, staan de pelotons klaar om onder goed geleide den strijd te wagen. Enkel ééa achttal kan winnen. Het mogen de besten wezen. Het Bestuur der Federatie en tevens de- pelotonbolders verwachten veel supporters. Deze mogen niet vergeten dat hun bolders een aanmoediging verdienen. Hebben deze laat- sten 't plezier van't spel, ze hebben er ook den last van. En de beste aanmoediging voor hen is te zien dat hun spel gevolgd wordt door een talrijk publiek en inzonder door hun eigen Clubmaatjes. We verwachten een talrijke opkomst bij iedere match. De kijklustigen wezen even correct als vroeger. Het commando laten aan den spelleider en liefst hun beoordeeling laten tot na 't spel. Kalender 1933-34 11 October Bascule Statie 18 Kath. Kring. Coöperatieve^ 25 Postje Bascule 8 November Statie Kath. Kring: i5 Coöperatieve Postje 22 Kath. Kring Bascule 29 Coöperatieve Statie 6 December Postje Kath. Kring i3 Bascule Coöperatieve- 20 Statie Postje Bekwaamt ze ter Nationale Auto-school COUVREUR te Yper, Gr. Markt; IN DE TROMPET 's Zondags van 10 1/2 tot 12 1/2 u. Heropend sedert i® October. Het Huis van VERTROUWEN La Maison de CONFIANCE VERWEN - DROOGKUIÏCHEN Nieuw wasschen Witwasschvn Stipt op staal verwen. Een NIEUWE HOED voor 10 frank Gekuischf en HERVORMD. BIJHUIS TE1NTURE - NETTOYAGE A SEC Lavage neut Blanchissage Teinture stricte a l'échantillon. Un CHAPEAU NEUF pour 10 francs Nettoyé et REFORMÉ. DÉPOT Merry Merry

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6