WILDSCHIETINfi FOOTBALL C. S. Y. III Verbr. Wevelghem s Handboogmiatschappij Ypir-Hickjs Op Maaidag 9 October 1933 Nijverheidsschool te Yper Zonnebeke Oppervogcl, een schoonen haas en 5o Frank, a Zijdvogels elk een haas en 10 Frank. 2 Kallen, elk een konijn en 10 Frank. Alle 4 schutters een prime van een konijn en 4 frank. Al het wild is gewaarborgd. Inleg 13.50 Fr. Kleine vogels 10 Fr. Zooveel vogels als schutters, oppervogels en primes inbegrepen. Aftrek io*/» op het geld der hoogvogels, o.5o op de primés, niets op de kleine. Inschrijving in 't lokaal Yper- Hoekje bq de We Maurice Dumortier, van 1Z 1/2 tot 1 uur, om ten 1 1/4 uur zeer stipt te beginnen schieten en te eindigen om 5 uur. Een wit peloton voor de latekomers. Ande re gewone voorwaarden. In geval van slecht weder zal er op het liggende spel ge schoten worden in 't lokaal. De Maatschappij is niet verantwoordelijk voor de ongevallen en het bestuur beslist bij slecht weder of bij onvoorziene gevallen. Warme vaderlanders voor de liefhebbers. Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. Vrijdag 29 September, door M. Clarebout Albert, een huissleutel die op het politiebureel werd afgegeven. Zondag 1 October, door M. Viaene Al phonse, 42, Tegelstraat, een autoband die op gemeld adres mag teruggehaald worden. Denzelfden dag, in den Stadsschouwburg, een kerkboek. Op het politiebureel terug te bevragen. Dinsdag 3, door M. Jean Raspoet, gepen- sionneerde politieagent, Pennestraat, een kin derschortje dat door den vinder ter beschik king van den eigenaar gehouden wordt. Verloren. Donderdag 28 September, door M. Tiberghein, Cartonstraat, een sleu tel genummerd 232. Denzelfden dag, door Mevr. Tiberghein, een borstspeld. Zondag 1 October, door M. Ghys Alphonse, een huissleutel. De Circus Tondeurs te Yper Deze week heeft de vermaarde Circus Ton- deurs, die hier verleden jaar zoo een verdien den bijval genoot, nogmaals onze stad bezocht en er gedurende een viertal dagen een welge- komene afwisseling gebracht. De faam van den Circus Tondeurs, die zijne komst hier was voorafgegaan, en de aller beste indtuk van zijn eerste optreden hadden voor gevolg dat alle vertoeningen, tot de laat ste toe, en ook deze ten behoeve der scholen ingericht, even druk werden bijgewoond. En, voorwaar, niemand heeft zich de daar zoo aangenaam doorgebrachte stenden be klaagd. Allen, die het genoegen hadden de vertoo ningen van dezeR merkwaardigen Circus bij te wonen, spreken er niet alleen met den meesten lof over, doch geraken maar niet uitgepraat over al het schoone en vermakelijke dat zij daar te zien en te hooren kregen. Het gansch nieuw programma, dat de Cir cus Tondeurs ons opdischte, is een meer dan drie urenlange opeenvolging der meest afwis selende kunsttoeren en der prettigste grappen. Het behelst onder meer de werkzaamheden van ervaren luiteis, van schoone en goed gedresseerde paarden, van jongleurs die door hun handigheid eenieder verbazen, van equi libristen en athleten wier krachttoeren door de toeschouwers met bewondering doch ook niet zonder eenigen angst gevolgd worden, van een clown acrobaat die even leuk als vlug op het zweetrek wei kt, verders nog van een drietal wielrijders wier kunst alles overtreftwat we tot heden op dat gebied hier te bewonde ren kregen, en dan vooral van die waarlijk onbetaalbaro clowns wier aardige spreuken en geestige zetten alle toeschouwers, zoo groot als klein, onweerstaanbaar doen scha terlachen. De Circus Tondeurs bezit in een woord een keurbende artisten, zijn vertooningen vormen een der schoonste en aantrekkelijkste familiespektakels en hij zal ongetwijfeld, op zijn verdere rondreis in België, overal den jneesten bijval mogen oogsten. K. m. V. B. C. S. Y. Ypersch Stadium Zondag 8 October 1933 Om 3 uur namiddag Ingang i Fr. 5o. De leerlingen, die zich nog niet Heten inschrijven voor de winterleergangen, mogen zich aanbieden, alle weekdagen van 6 tot 8 u., in ce Nijverheidsschool 8, Onze Lieve Vrouw straat. De leergangen zijn allen gansch kosteloos. Allerhande Nieuws Yper. Slachthuis. Gedurende de maand September werden in ons stedelijk slachthuis volgende dieren geslacht i stier, [2 ossen, 49 veerzen, 23 koeien, io nuchter kalvers, 48 vette kalvers, 3o schapen, 162 verkens, 1 geit en 5 paarden. Poperinghe. Lijk op de baan. Zondag avond werd op den grooten steenweg naar Yper, nabij de weide der Collegepers, het lijk gevonden van den genaamde Gustave Debruyne, wenende te Vlamertinghe op het gehucht Brandhoek. Nevens hem lag zijn rijwiel dat licht beschadigd was, en men ont waarde er ook eenige glasscherven die van de spiegelruit van een auto moeten voortkomen. Dadelijk werd de rijkswacht verwittigd en de geneesheer stelde vast dat Debruyne, die een gapende wonde aan het hoofd droeg, slechts sedert omtrent een half uur bezweken was. Uit de gedane vaststellingen bleek dat de man, die langs den rechterkant der baan reed, door een auto moet verrast en omvergereden zijn geweest. Het parket van Yper begaf zich insgelijks ter plaats en de hartelooze autovoerder, die dit ongeluk veroorzaakte en tot heden nog niet gekend is, wordt ijverig opgespoord. Passchendaele. Kerkwijding. Maandag heeft Mgr Lamiroy, bisschop van Brugge, alhier overgegaan tot de liturgische wijding der nieuwgebouwde parochiekerk. Deze schoone plechtigheid, die door een tal rijke menigte werd bijgewoond, ging met een grootsche processie gepaard. Wervick. Brand. Verleden week Donderdag, rond 9 u. 3o 's avonds, is er brand uitgebroken in de garage van M. Stra- gier-Neyrinck, staande langs de baan van Wervick naar Kruiseecke. De eigenaar was juist afwezig en met een autobus naar Frank rijk gereden om er het werkvolk te gaan af halen. Geburendie het onheil bemerkt hadden, verhaastten zich de poort open te breken van de bergplaats waarin zich nog twee groote autobussen en een heerenauto bevonden. De vlammen sloegen reeds geweldig hoog op, en men kon er enkel nog met veel moeite in ge lukken de luxe auto, toebehoorende aan M. Samyn, te redden. De pompiers, die ook spoedig ter plaats waren toegesneld, moesten zich bepalen de naburige woningen te vrij waren. De twee autobussen werden gansch ver nield alsmede al het autogereedschap dat zich in de garage bevend. Ook 35 reisduiven en een aantal hennen kwamen in de vlammen om. De schade, die minstens op 200 00e fr. geraamd wordt, is slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Vlsmertinghe Aftru£gelstij. De heer Lemahieu, van Poperinghe, komt thans op zijne beurt een klacht in te dienen tegen Sylvere Van Elslander, die vroeger reeds van zich deed spreken. Deze laatste had aan Lemahieu beloofd een huis voor hem te bou wen mits hij een actie kocht en een voorschot stortte. Dit werd gedaan, doch sedertdien hoorde Lemahieu van het te bouwen huis niet meer spreken. VRACHTBRIEVEN en REGISTERS tot het inschrijven van het vervoer, overeenkomstig met de bepalingen der nieuwe wet op het vervoer, zijn te verkrijgen ter Drukkerij Dumortier, 34, Boterstraat, Yper. Onze gemeente heeft den 10 September eeir feest weten ontrollen gelijk er sedert lange- jaren geen meer hebben plaats genomen, 't Was immers d'inhaling van onzen Burge meester En 't was verdiend 1 Toen zijn benoeming officieel gekend was^ sprak hij, tot spijt van wie 't benijdt, woorden uit die de oude Zonnebeeknaren deden denkei» aan vroegere jaren van breede vrijheid Hij had er aan gehouden te verklaren dat hij de Burgemeester was voer gansch de gemeente en van al de inwoners, en dat hij ijveren zou in 't belang van ieder en allen zonder onderscheid. Onze gemeentenaren wilden hem daar open lijk dank voor betuigen een comiteit werd gevormd, voetstappen werden gedaan bij al len die vatbaar waren mede te doen aan 'n feestelijkheid. Het pogen werd nog al hevig tegen gewerkt, maar kon nochtans niet verijdeld worden. Een prachtige stoet werd georganiseerd, en doorliep den 2' Zondag van September al de straten der gemeente 40 kloeke vlaamsche raspeerden openden de be tooging, 12 prachtige allegorische wagens na men deel aan den optocht die al de gemeente raadsleden per automobiel rond de gemeente voerde. Een tiental ingezetenen van Zonnebeke hadden er aan gehouden den stoet met hun eigen gerij te sluiten. Voegen wij erbij dat er in de gemeenteschool een feestmaal aan meer dan 100 dischgenooten werd opgediend. Prachtig weder, veel volk, nering en deftig; vermaak vielen onze inwoners dien dag te beurt. In een woord een veel belovend begin van wijs bestuur vanwege onzen Zonnebeek- schen burgervader h. Nestor Vandenbulcke. Hieronder geven we afschrift van eenige: opschriften dien dag uit den hoop aangetee- kend Aan u Onzen Burgervader, Wenschen we allen te gader, Dat gij voor langen duur, Zorgt voor een rechtvaardig bestuur, Zonder kuren van een wildman, Aanhoor ons, onthoud ons daarvan Geef uiting aan uw wijs beleid Dan ziit gij door ieder gevleid Voor ge naar 't gemeentehuis gaat, Vlucht den invloed van vreemden praat— Steun op uw eerste schepen, Ge moogt er zeker op reken, Want laat gij u nu nog begaan Zoo kan het hier nooit meer wel gaan.- Werk zonder partijdigheid, Dan krijgen wij onze Vriiheid. Nu Burgemeester hulde aan U. En wij verwachten goed van U. Komt ge soms wel gegaan langs hier 't Is van Caulier's zijn beste bier. Ook ziet niet op uw centen, Reeds leeft ge op uw renten. Heer Burgemeester, Blijf toch zelf meester, Doe uw vrij gedacht, Toon uw wilskracht. Heer Burgemeester, veel jaren, Dat wenschen we U zeer garen. Maar vergeet ook niet ons voetpad, Wanneer er geld is in do kas. 't Zal onze gemeente verfraaien En onzen handel doen draaien. Aan onzen Burgervader Dat ge soms moest te lande komen U zoudt welhaast kennen ons droomen Ik heb het u reeds gezeid, Dat we begeeren d'electriciteit. Burgemeester, Heil, Heil, dat roepen we u [allen I Van als ik in dit verwoest geweste kwam Heb ik u hier gade geslaan, En in alles wijs zien begaan. Daarom zeg ik en mijn echtgenoote 'k Wou dat hij, Meester, een lang leven [genoote F* 'k Ben man van stiel, in goud en zilverwerk, Verzeker mijne waar zuiver en sterk. Reist ge somsin regen, sneeuw, Nu Hier dezelfde borg voor n'en paraplu In het huis Callewaert Remi Koopt men alles in garantie. Als Burgemeester, Heer Bewijzen we u veel eer. Maar was het soms dat d'eenzaamheid u [prangdet En gij naar een afwisselend leven verlangdetr. Neemt ge dan een Burgemeesteres Vergeet niet dat er bij mij nog n'trouwring ès»-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8