KUNSTGLASWERK VANLEDE 6 - - 6 TEN MINUTE ALIBI Camillt ROSSEY 2 The Story of TEN MINUTE ALIBI Wat gedaan met onze zonen Les nouveaux prix OMEGA Rue au Beurre Y P R E S St-Jozefs Vrije Beroepschool 18, Meenenstraat, te leper IN KOPER EN LOOD Specialiteit raar Glasschildering Hondstraat, AO - YPER naam Hooggeachte Heeren, hebt dank De Burgemeester bedankte vei volgens de aanwezigen en deed uiischijnen dat hij fiar was zoo een welingerichte vakvereeniging op het stadhuis te ontvangen. De heer Schuer mans, namens den Landsbond, gaf te kenren dat het een eer was voor de belgische been houwerij zoo met de magistraten eener stad als Yper te mogen in betrekking komen. Een lekker glaasje wijn werd geledigd, waarna de feestvierenden naar den stadsschouwburg trokken «m er het banket bij te wonen. In de wel opgesmukte feestzaal verwelkomde de heer voorzitter de dischgenooten en wensch- te aan allen een goeden eetlust. Na het voorgerecht en de soep, reikte de heer Burgemeester de eereteckens uit aan de twee onlangs gedecoreerde Bestuursleden van den bond. De heer Honoré Vermeulen, onder-voorzitter, ontving het bijzonder eere teeken voor beroepsvereenigingen van i° klas voor zijn bewezen diensteo als bestuurslid gedu ren de 25 jaren, ter wijl de h. Henri Duthoo, voorzitter, het eeretecktn van 2e klas op de borst werd gespeld als s'ichter van het syndi caat en leider sedert tien jaren. De heer Bur gemeester wist het leven dezer pioniers te schetsen en stuurde hun, oader een daverend handgeklap, zijne welgemeende gelukwen schen. Nu was het woord aan den heer voorzitter van den Landsbond die de leden wees op de kranige leiding der vereeiemerkten. Zooals het bij ieder fetst van goede burgers bf hoort, stelde hij een heildronk in op de gezondheid van ons Vorstenhuis. Aan Mevr. Duthoo overhandigde hij daarna een prachtige bloe mengarf. De beurt viel vervolgens aan M. Verwaeter- meulen die, namens het provinciaal verbond, eene uiteenzetting gaf van de herwording van den bond van Yper na den oorlog. Aan Mevr. H. Vermeulen schonk hij insgelijks een schoo- nen bloemtuil. M. Didier, algemeen secretaris, handelde daarna over het prachtig vaandel, het zinne beeld der maatschappij. Namens het provin ciaal verbond, wenschte de secretaris. M. Warmoes, het bestuur van den perschen beenheuwersbond hartelijk proficiat voor de goede orde van dit feest. Aan M. G. Vermeu len, plaatselijke secretaris, den werker van dien heuglijken dag, oveihandigde hij een prachtig geschenk als dankbetuiging voor al hetgeen hij voor den bond gedaan had. M. Poot, onder-voorzitter van den Lands bond, richtte zijn dank tot de damen die het feest met hate tegenwoordigheid hadden ver eerd. Aan de beenhouwers verklaarde hij dat ze moesten fier zijn over hunne vrouw, die eene dubbele hoedanigheid bezat namelijk deze van huisvrouw en van handelsvrouw, hetgeen men onder andere standen maar weinig aantreft. Zijne redevoering werd door de achtbare vergadering met geestdrift ont haald. Aan het nagerecht gekomen, bedankte M. Schuermans herhaaldelijk diegenen die het feest hadden op touw gezet en in het bijzonder de H.H. Gillis en Vermeulen, die noch tijd noch moeite hebben gespaard om het welge lukken ervan te verzekeren. Terecht werd een openbare hulde gebracht aan den heer Decrock Joseph, aannemer van het banket, die er voor gezorgd had iets lekkers te laten opdienen. Vooraleer het gezellig samenzijn een einde nam, bedankte de Secretaris, namens den plaatselijken bond, de leden van het stadsbe stuur, het bestuur van den Landelijken bond, en de talrijke opgekomene afgevaardigden der bonden uit de provincie die welwillend den oproep van den Yperschea Beenhouwersbond hadden beantwoord. Onder den besten indruk namen de leden afscheid van elkander uiterst tevreden over dat schoon feest dat nog lang in hun geheugen zal geprent blijven. KDWARD STIRLIINO AND FRANK REYNOLDS ai d The English Players IN a Play in Three Acts by Anthony Armstrong The Characters Hunter Philip Sevilla Metty Findon Colin Derwent Sir Miles Standing Detective Inspector Pember. Detective Sergeant Brace Restaurant Manager as they appear Richard Williams Charles Barfd Avis Brunnbr Edward Stirling Guy Spaull Frank Reynolds Gilbert Trevor-Reid Edward L Taylor The action of the Play takes place in Philip Sevilla's Flat in Bloomsbury. Tiie Scenes Plan Act. I. Tuesday Evening. Performance Act. II. Thursday Afternoon. Consequence Act. III. Nearly Two Hours Later. {Reproduced from Theatre World Philip Sevilla, the villain of Mr Armstrong's new play, richly deserved the bumping-ofl he received in the second act. A secret pillar of the White Slave traffic, Sevilla made a habit of gliding over to Paris with some unsuspec ting and infatuated damsel, who usually found that the gay city was just a stopping place on the way to Buenos Aires. Unfortunately for Sevilla, his latest victim, Betty Findon, had a stalwart admirer in Co lin Derwent, a young barrister who made it his business to enquire into his rival's murky past. The simple process of telling the girl was ruled out, partly because she wouldn't listen and partly because there would have been no murder and consequently no second or third act, if she had. So Colin, accepting a doped cigarette from Sevilla sat down and dreamed the perfect, water tight, murder. He not only dreamed it for our benefit in Act I. but remembered all the intrica'e details when he woke up and proceeded to commit the actual murder in Act 2, a piece of repetitive construction that re mained effective because ef the slight but vi tally important differences between the dream and the reality Act 3 concerned itself with the investiga tions of two detectives, and the masterly way in which Colin extracted himself from the web of suspicion. EDWARD STIRLING who plays the principal part in TEN MINUTE ALIBI Bekwaamt ze ter Nationale Auto-school COUVREUR te Yper, Gr. Markt, IN DE TROMPET 's Zondags van io Ili tot 12 1/2 u. Heropend sedert l* October. Acier 525 Frs. Modèle 551 Venez voir chez nous les nouveaux modèles de montres Oméga aux nouveaux prix. Nous avons un choix complet des modèles spécia- lement recommandés. Et n'oubliez pas que, jamais dans l'histoire de cette marque célèbre, les prix n'ont été aussi avantageux. (Onder toezicht van den Staat, de Provincie en de Stad). Bestuur St Jacobsstraat, 5, leper. Bureel en ingang der leergasten Bellewaer- destraat, 5, leper. A) Op Maandag 18 September, te 8 uur, hernamen de kostelooze theoretische en prac- tische DAGLEERGANGEN (van 8 tot 18 u.) voor het schooljaar ig33-1934. i* Voor Houtbewerkers (duur 3 jaar) schetsen-vakteekenen, timmeren, meubelma ken, schrijnwerk, modelmaken, enz. De leergasten houtbewerkers ontvangen maandelijks, na hun eerste leerjaar, een gel delijke premie als belooning en aanmoediging volgens werk en gedrag Die premie kan in het derde jaar reeds hoog zijn. 2* Voor Metaalbewerkers (duur 3 jaar) schetsen - vakteekenen, paswerk, draaien, mecaniek, electriciteit, enz. De leergasten metaalbewerkers ontvangen maandelijks na hun tweede leerjaar een gelde lijke premie als belooning voor hun werk en gedrag. B) Op Zondag 1 October, te 9 1/2 uur, hernamen de kostelooze theoretische en practische ZONDAGLEERGANGEN voor coupe en confectie (van 8 tot i3 uur, duur 2 jaar) kleermaken, snijden, schetsen, patroon- teekenen, aanpassen, enz. Voor verdere inlichtingen en voorwaarden alsook voor de inschrijving, wende men zich tot den E. H. Bestuurder der Beroepschool Nr 5, St Jacobsstraat, of 5, Bellewaerdestraat te leper, bij voorkeur den Zaterdag of den Zondag voormiddag tusschen 10 en 12 uur. aan zeer veerdeelige prijzen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 12