Faillite - Extrait 6 e— Ypersche Voetbalkrsniek TWEEDE AFDEELING U. S Dotlignies Supporters QROOT m A X. S. TT- TRABOLSPEL Kampioensch .p 1933-34 tapijten en zelfs hun slaapdekens uitkloppen van uit d« vensters op straat uitgevende, zoo dat al de vuiligheid op anderen terechtkomt. Ware het niet mogelijk aan de politie opdracht te geven dit te verbieden. De heer burgemeester belooft hiervoor te zorgen en verklaart vervolgens, em 19 u. 25, de zitting opgeheven. II' Afdeeling Bevordering Uitdagen der Matchen van 8 10 1933 S. K. Roeselaere 3 C. S. Yper 2 Dar. Blankenberghe 6 - Wevelghem Sp. I R. S. C. Meenen 5 S. K. Heule o F. C. Iseghem 7 R. S. Waereghem 2 R. C. Bisseghem o Stade Moescroen o A. A. Moescroen 2 F. C. Roeselaere 3 F. C. Thielt o S. K. Sweveghem 3 Tweede Afd. S.K. Roeselaere 3 C.S. Yper 2 Onder de wispelturige leiding van den heer Neuvroen, scheidsrechter, en bij aanwezigheid van een talrijke menigte is de schok Roese laere Yper doorgegaan. Zijn onze mannen zonder punten naar huis teruggekeerd, toch mogen zij op een goede match terugblikken en de voldoening smaken dat zij de oude eerste klassers waard zijn. Met een tikje meer geluk, en het gelijk spel werd afgedwongen, hetgeen daaromtrent de weergave van het spel had geweest. Immers wij mogen verkla ren dat gansch de eerste speelhelft in ons voor deel afliep en de score 2 1 aan de rust voor Roeselaere gaf hoegenaamd onze spelwaarde niet weder. De volgende ploegen werden in lijn gesteld: S. KRoeselaere Van Walleghem Cottyn Vandamme Degryse 0. Vandecapetle Coussement Vernimme Dekimpe Hertrem Decru Wynants C. 5. Yper Ossieur Vanlimburg Verleure Ev. Cherchye Molein Veys Tb. Ververeken Verleure Aug. Bourdeau Dechievre Messelis Nauwelijks zijn er eenige oogenblikken ver loopen of de rood witten tellen een doel door Vandamme in zijn eigen netten gekopt. Wij leiden echter voor niet lang, want Vernimme weet een verloren pas te benuttigen om via de paal den gelijkmaker binnen te zenden. Een weinig nadien schiet Cherchye insgelijks op de paal, maar het leder keert in het spel terug en Ossieur zendt boven. De Yperlingen vertoonen nu een vlug spel en de toeschou wers bewonderen onze mannetjes. Niettegen staande eene spelmeerderheid zal Dekimpe op kopstoot zijn ploeg den voorsprong geven. Ofschoon meerdere aanvallen door de rood-witten goed doorgevoerd worden zal de stand tot aan de rust geliik blijven. Na de herneming vallen de Mandelzonen verwoed aan. Decru schiet geweldig op de bovenlat, maar zal wat later op inzenden van Bertrem de stand op 3-1 brengen. De onzen geenszins ontmoedigd, trekken wederom moe dig ten strijd en op persoonlijke poging tee kent Vanlimburg prachtig aan na de backs afgeloerd te hebben. Roeselaere voelt het gevaar en zet alle zeilen open. Verschillende hoekschoppen moeten toegestaan werden en niettegenstaande een tijdelijke afwezigheid van Ververeken, aan het gezicht geraakt, houden de onzen stand. Meer nog, Verleure op doorbraak schiet machtig naar 't doel, maar 't leder vliegt rakelings nevens. Het einde komt dus met Roeselaere aan de win nende hand. Jongens, gij hebt getoond dat gij de Man delzonen niet te vreezen hebt en dat gij van -dezelfde hoedanigheid zijt. Geen moed ver loren, de achterstal is nog zoo groot niet, maar tracht te Wevelghem te bewijzen dat gij nog immer de geduchte ploeg zijt en zorgt dat de kloof die u van Daring Blankenberghe scheidt niefgrooter worde. Als men goed de ontmoetingen van Zondag nagaat, is er mid del, bi gebeurlijke zege, een goeden sprong vooruit te komen. De taak dus met allen ernst opgenomtn en de twee punten zijn Zondag avond de onze. D. Blankenberghe 6 5 0 1 26 4 11 St Moescroen 6 4 0 2 18 8 10 F. C. Roeselaere 6 5 1 0 13 8 10 S. K. Roeselaere 6 4 1 0 15 9 8 S K. Sweveghem 6 4' 2 0 18 12 8 G. S. YPER 6 4 2 0 12 10 8 R. S C. Meenen 6 3 2 1 17 7 7 Wevelghem Sp. 6 3 2 1 15 15.. 7 F. C. Iseghem 6 3 3 6 15 11 6 R. S. Waereghem 6 1 2 3 11 15 5 Thielt 6 0 4 1 7 23 3 R. C. Bisseghem 6 0 6 0 4 14 1 S. K. Heule 6 0 6 0 6 22 0 A. A Moescroen 6 6 0 8 25 0 Derde Spec. Yper 7 Verbr. Wevelghem o Na twee Zondagen rust heeft derde spe ciaal terug den strijd hernomen en ontving het bezoek van Verbroedering Wevelghem. De specialers hebben het nog steeds voor de hooge score's en 't was met 7-0 dat ze We velghem huiswaarts zonden. Alhoewel zetegen winden zon opzetten,hadden de rood-witten, van in den beginne, meerendeels de leiding van het spel, maar gelukten er evenwel niet in de ze meerderheid in doelen om te zetten. Het eindshot ging telkens boven of nevens het doel of werd door den vijandthjken keeper op gevangen, 't Was enkel op penalty dat Ga deyne ons vóór de rust den voorsprong kon bezorgen. Een eerste penalty werd door Van damme boven gezonden. Na de rust speelden de onzen met het voor deel van den wind en Wevelghem stelde zich dan ook dadelijk in verdediging op. Gansch de speelhellt verliep vóór het vijandelijk doel en door de overgroote meerderheid der Yper lingen werd het spel ook minder belangwek kend. Slechts bij zeldzame oogenblikken ge lukten de bezoekers erin enkele ontsnappin gen in te zetten, die telkens door onze verde diging gemakkelijk werden afgeweerd. Niet tegenstaande de Wevelghemsche keeper zich dapper verdedigde, teekenden onze vijf voor- waartsen Depoorter, Coene, Vandamme, Gadeyne en Maton nog elk één maal aan, wijl Gadeyne nog een derde penalty in doek om zette. Zondag aanstaande gaan de specialers onze eerste ploeg te Wevelghem vooraf en komen er te xi u uit tegen Wevelghem Sportief. Zij zullen ongetwijfeld alles in 't werk stellen om met de twee punten huiswaarts te keeren en aldus hunne reeks overwinningen voort te zet ten. Dat ze nochtans voor te overdreven zelf vertrouwen op hunne hoede wezen. DERDE SPECIAAL S. C. Meenen 5 4 0 1 16 7 9 C. S YPER 4 4 0 0 36 8 8 St Moescroen 5 3 1 1 22 9 7 A. A. Moescroen 3 2 0 1 9 5 5 Wevelghem Sp. 4 2 2 0 13 13 4 4 2 2 0 4 7 4 V. Wevelghem 5 2 3 0 6 15 4 Kortrijk Sp. 6 2 4 0 17 24 4 S. V. Kortrijk 6 1 4 1 11 16 3 R. C. Bisseghem 6 0 6 0 5 35 0 Juniors C. S. Yper Kortrijk Sport Na eene veertiendaagsche gedwongen rust, staan onze juniors voor een lastige taak. De leiders hunner reeks komen namelijk op be zoek en alles zal in het wérk moeten gesteld worden om een bevredigenden uitslag te be werkstelligen. Dat de les van Stade Moes croen goed onthouden worde en wellicht kun nen onze juniors aan Kortrijk hetzelfde brotk je passen dat ze van de Stadisten als geschenk kregen. In alle geval, volhouden weze de leus, want gij kuur nooit weten. NE.VlO. JUNIORS Kortrijk Sp. 4 4 0 24 5 8 Wevelghem Sp. 5 3 1 1 13 13 7 Waereghem Sp. 4 3 1 0 15 5 6 S, C. Meenen 4 3 1 0 11 9 6 C. S. YPER 4 2 2 0 8 9 4 S. K. Heule 4 2 2 0 7 12 4 St Moescroen 5 1 4 0 11 19 2 S. V. Kortrijk 6 1 4 1 11 18 2 R. S Waereghem 4 0 3 1 5 15 1 Voor heden Zondag i5 October staat er op het voetbalkalender Wevelghem -p. - C. S. Yper. Dat wil in andere woorden zeggen dat al wie eenigszins weg kan, deze verplaatsing moet mede maken, want deze ontmoeting moet absoluut ten voordeele van Rood wit uitvallen. Daarom zullen onze spelers tot het uiterste strijden, maar gij, supporters, moet ze zooveel mogelijk in de hand werken door hen luidruchtig aan te wakkeren, en bewijzen dat zij niet alleen in den strijd staan. Op zulke manier zult gij echt supporterswerk verrich ten en medehelpen aan de zegepraal die gij zoo dol gaarne door uwe spelers ziet behalen. Inschrijving bij Albert Blootacker tot Za terdag avond 14 October. 4 fr. voer de leden supporters, 8 Ir. voor de met-leden. Vertrek om i3 1/2 u. stipt. ZONDAG 22 OCTOBER 1933 Om 6 uur, in Lapier e's Zaal INGANG: 3 Frank r De match Bascule-Statie bracht Woens dag lin veel volk bijeen in de Bascule. Het was de inzet van 't Kampioenschap. Veel lief hebbers hadden eraan gehouden aanwezig te zijn. De Statiebolders traden op met de hh. Vierstraete, spelleider Derez Daniel, Rub- ben Leon, Cornette Arm., Henoit, Peirsegatle,. Samoy, Carr. Vermeeisch. De Basculeman- cen stelden tegen de hh. Salomé R id spel leider Maddens, Vasseur Elie, No.-macr Odiel, De vos Ach., Decleicq Jér., Deceu- ninck Alid. en Missy Jér. Als scheidsrechters de hh. Ververken H. en Devos Rich. Een kleine wijziging aan 't reglement werd hier voor 't eerst toegepast. Voortaan kiest de bezoeker de bollen en de thuisspeler moet opzetten. Laten we van eerstaf zeggen dat de Statie het punt voor de rangschikking binnenpalmde en de Basculemannen in eigen tia versloeg met 25 punten tegen i3. Van eerst af behaalden ze een voorsprong die steeds vergrootte en door de Basculeman nen niet meer kon bijgehaald worden. Daar door was nu juist het belangrijke van de match gebroken. De Basculemannen kwamen niet op dreef slecht spel en daarbij onkans- waren van de partij. Tot hun verontschuldi ging moet echter gezegd worden dat enkeF sedert Zondag laatst een nieuw spel bollen in de tra waren gebracht en eerlijkheidshalve wilden ze ermee spelen om hun tegenstrevers gelijke kansen en misschien wel een voordeel te geven Toch was het hun noodlottig, want met nieuwe bollen, zonder ermede geoefend te hebben, een match aangaan, is veel kansen; gunnen aan den tegenstrever. Dat is het oor deel van menig goed bolder. Maar de Bascule mannen wilden fair handelen en dat ver mindert eenigszins de nederlaag gt leden inr eigen tra. De Statiebolders hebben een kostbaar punt aangeteekend. Een punt veroveren in vreemd lokaal is altijd welgekomen. Nu, ze bolden; goed, daarbij nog enkele meevallers en ze hebben het punt in de wacht gesleept. Proficiat Woensdag 18" komen Katholieken Kring eir Coo aan de beurt in 't lokaal van den Kring. Zouden de mannen van de Coo de Cercle- mannen kunnen verontrusten Allen naar den Katholieken Kring Woensdag. Het Boldersbal van Zjndag 8n October mag als zeer gelukt heeten. Een buitengewoon succes uitverkoren publiek, een bomvolle zaal, mooie jass-muziek van hr Viaene en muzikanten de dansers hebben kunnen hun hart ophalen. De inrichters zijn heel tevreden; met het resultaat en danken hier van harte al wie medehielp, alsook de talrijke aanwezigen en wenschen hen hier tot wederziens 't toeko mende boldersbal. Hebt g'al den beker gezien voor 't Kam pioenschap 1933 34 Hij is in bewaring in de Bascule en voor iedereen te zien. 'n Mooie hoor KRABBER. Le Tribunal de Première Instance d'Ypres,. siégeaDt consulairement, par jugement, rendu a la date du 11 Octobre 1933, a déclaré en état de faillite Vandoolaeghe. Gustave, fabricant de tissus, domicilié et demeurant a Comines, Chaussée de Wervicq, 114. Le Tribunal a déterminé au ió Octobre ig33, l'époque de la cessation des paiements; nommé en qualité de Juge-Commissaire de la faillite, M. le Juge Van de Vliedt désigné comme curateur, Maitre Emile Devos, avo- cat, a Poperinghe, Grand'Place ordonné aux créanciers du failli, de déposer leurs créances au Greffe du dit Tribunal, avant le 1 No- vembre 1933 fixé au Mercredi, i5 Novem- bre 1933, a 2 1/2 heures de relevée, en l'audi- toire du prédit Tribunal, au Palais de Justice,. Grand'Place a Ypres, la verification des créances introduites et au Mercredi, 29 No* vombre ió33, a 10 heures du matin, a l'au- dience publique commerciale, en l'auditoire susdit, leS débats SHr les contestations soule- vées a la d te vérification. Pour extrait Le Curateur, Em. DEVOS, avocat Popelinghe, Grand'Place.-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6