Radiosport - E. Christiaen Philips Telefunken Bell Zenith Tblling der Paarden, Paardenvoertuigen en Autovoerluigsn 18-11-1933 hiet Ypex*«ci*e- 2e Bijvoegsel - JL,u ±i,effion d'Ypres N° 33 A. VOOR PAARDEN B Voor de PAARDENVOERTUIGEN De soort (eenspan op 2 of 4 wielen, draag vermogen 5oo tot 600 kgr. tweespannen op 4 wielen, draagvermogeny5o tot 1000 kgr. twee- of vierspannen op 4 wielen, draagver mogen I25o tot i5oo kgr. twee- of vier spannen op 4 wielen, draagvermogen ten minste 2000 kgr. bijzondere voertuigen stortkarren, paardenwagens, verhuiswagens, sproeiwagens, pletrollei De Aanmunting der zilveren 20 Frankstukken De Plooiende Meters Liggende Pers BEPROEFT bij U thuis, in stad of ©p den buiten, zonder KOSTEN noch VERBINTENIS, de Nieuwe RADIOTOESTELLEN m«del 1934 beginnen van 1329 fr. Krediet van 12 tot 18 maanden [gj Oude toestellen worden overgenomen. 54, Rijselstraat, YPER t«i. 301 Ingevolge de bepalingen der wet op de militaire opeischingen van 12 Mei 1927, zal de jaarlijksche telling der paarden, paarden voertuigen en moto voertuigen plaats hebben van 1 tot 20 December ig33. Al de eigenaars zonder uitzondering, koop lieden, garagehouders en vertegenwoordigers van fabrieken inbegrepen, moeten binnen voormelde datums al de hieronder bepaalde paarden en paardenvoertuigen en al de auto voertuigen der opgegeven merken, bij 't ge meentebestuur aangeven. Paarden of voertuigen die op 't gebied eener andere gemeente gestald of opgeborgen zijn, moeten bij 't gemeentebestuur aldaar aangegeven worden. De eigenaars moeten, Luiten hun naam, voornamen en woonplaats, de volgende inlichtingen verschaffen 1) Soort (rij of trekdieren). 2) Oorsprong(inlandsche.Ierlandsche,enz.) 3) Ouderdom (geboortejaar). 4) Haar kleed. 5) Naam. Aanmerking moeten aangegeven worden Rijpaarden, 3 jaar oud geworden op i Juni laatstleden en oudere paarden. Trekpaarden, 2 jaar oud geworden op I Juni 11. en oudere paarden. Eigenaars die meer dan 10 paarden aan geven mogen vragen dat het onderzoek der paarden ten hunnent geschiede. Aanmerking Paardenvoertuigen van een ander type hoeven niet aangegeven. C - VOOR DE AUTOVOERTUIGEN DER MERKEN Soort A Personenwagens a) Binnenstuur, groot vermogen. Minerva 20 P. K. en meer van de jaren 1928 en volgende. b) Binnenstuur, gemiddeld vermogen. Minerva 12 P. K. F. N. it P. K. Ford Chevrolet van 't jaar ig3o en later. Soort C Autowagentjes op luchtbanden Chevrolet reeks A. A 1927 reeks A. B. 1928 reeks A. C. 1929 reeks A. D. ig3o reeks A. E. ig3i reeks B. B. ig32 en reeks C. B. ig33. Soort D Vrachtautos van 1 T 1/2 tot 2 Ton op volle- of luchtbanden Alle merken en typen met uitzondering van de merken Ford en Chevrolet waarvan alleen volgende typen dienen geteld Ford type AA.; Chevrolet model Capitol1927 en 1928, reeksen L. M., L. O. en L. P. model International 1929, reeks L. Q. model Universal 1930, reeks L. S. model «Independence» ig3i, reeks L. T., reeks M. ig32, reeks N. ig32 en reeks O. ig33. Soort E Zware Vrachtauto's van 3 ton, 4 ton, 5 ton en meer Alle merken en typen, zonder onderscheid. Soort F Bijzondere voertuigen (als omnibussen, cars, autobussen, zieken wagens, rupsauto's, pletrollen, sproeiwagens, veegauto's, kipwagens, verhuiswagens, los- brengwagens, wagens voor vatenvervoer, wagens tot vervoer van dieren, tankwagens, trekauto's, bijwagens, enz.). Voor al de andere voertuigen dan trek auto's, alle merken en typen zonder onder scheid. 1920 tot 1923. 1920 tot 1923. 1924 en later. 1925 en later. Voor de trekauto's volgende meiken en typen a) Landbouw - trekauto's (drijfwielen met tanden). Fordson, 22 P. K. model 1917 en 3o P. K. model 1929. International, model Titan model 8/16 model 10/20 model 22/36 b) Landbouw trekauto's (met geheel metalen rupsen). Caterpillar, model soixante c) Baan trekauto's {op volle of luchtbanden). Chevrolet Ford Fordson 22 P. K. model 1917 en 3o P. K. model 1929 International model 20 Chenard en Walcker, type B. 10 en type U. 7 T. Minerva Motors (auto- traction) type 20 P. K. en type 55 P. K. Latil type B. 2, type G. P. B. 3 en type S. P. B. 3 Renault type M. Z. 1927, type M. Z. 1929, type S. Y. ig3o en type S. Y. 1931. d) Trekauto's, alle bodems. Citrcën Kegresse type P. 17 1927, type P. 17 1928, type P. 17 1929 en type P. 17 B. ig3o Latil, type T. A. R type T. P., type J. T. L. en type K. T. L. Soort G Kleine auto's Fiat, 5o8 en 514 Opel Peugeot, 201 en 3o t. Soort H Motorfietsen Sarolea, zonder zij wagen. 1) Soort (torpedo, limousine, autowagentje op luchtbanden van 3/4 tot 1 ton en I 1/2 ton vrachtauto's op volle banden of op lucht banden van i 1/2 tot 2 ton vrachtauto's van 3 tot 4 ton en meer bijzondere voertuigen als trekauto's, omnibussen, veegagto's, plet rollen, bijwagens, cars, ziekenwagens, rups auto's, sproeiwagens, enz. 2) Fabrieksmerk, type en vermogen in P.K. 3) Nummer van motor, nummer van raam, bouwjaar. 4) Aantal plaatsen (die voor voerder inbe grepen), laadvermogen. 5) Soort koetswerk (plat, met huif, zonder huif, tot vervoer van vaten, tuimelbak, geslo ten, ziekenwagen, car, enz.). 6) Voor motorfietsen, meik, bouwjaar, ver mogen in P. K., nummer van motor en kader, met of zonder zij wagen. Al de eigenaars krijgen, bij de aangifte, hiervan een bewijs model 16. Dit bewijs dient door den eigenaar vertoond op elk verzoek van 't personeel der gendarmerie en de plaat selijke politie, die van 21 December ig33 tot 10 Januari 1934, de gedane aangiften ten huize zal nazien. Eigenaars die valsche of onvolle dige aangiften mochten gedaan hebben, vallen onder toepassing der straffen, voorzien bij de wet van 12 Mei 1927. Buitendien moeten alle wijzigingen {nieuwe aankoop, verhuizing, verkoopsterfgeval, ver nieling, enz welke zich in den loop van 't jaar mochten voordoen, binnen de veertien dagen bij 't gemeentebestuur aangegeven worden. Een Koninklijk Besluit, dat den 28 October 1L in het Staatsblad werd bekend gemaakt, meldt dat er, volgens de vastgestelde behoeften ea binnen de grenzen door de wet bepaald, munt stukken van 20 frank zullen geslagen worden uit een legeering van zilver en koper. Deze stukken zullen de beeltenis dragen van den Koning links kijkende. Op de voorzijde, staat het randsch ifi Albert, Roi drs Beiges» of Albert Koning der Belgen en op de keerziide een rijkswapenschild omringd van h-t halssnoer der Leopoldsorde, onder een gehemelte of mantel gevoerd met hermelijn en overtopt met de koningskroon. Op de zijkan ten staat de waarde 20 fr. aangeduid en onderaan het jaartal. De muntrand is effen en draagt het diep omschrift Belgique- België Dezestukken zullen elf gram wegen en aan- gemunt worden uit een legeering van 68o dui zendsten zilver en 320 duizendsten koper. De diameter ervan is op 28 millimeter bepaald. De nickelen 20 frankstukken, aangemunt in uitvoering van het Besluit van 3l Maart 1931, zullen buiten omloop gesteld worden naarmate de uitgifte der nieuwe zilveren stukken van dezelfde waarde, en zulks binnen de grens der noodwendigheden van den muntomloop. De nickelen 20 frankstukken zullen evenwel hun wettigen koers behoudenrtot op het oogenblik hunner bepaalde intrekking. Een Konit klijk Besluit, dat verleden Woensdag in het Staatsblad werd afgekon digd en reeds denzelfden dag van kracht werd, bepaalt dat de plooiende meters voor taan aan de ijking door den Dienst van Mati n en Gewichten, afhangende van het Ministerie van Nijverheid en Arbeid, moeten orderwor pen worden. Gr zien deze meters tot nu toe van de ijking ontslagen waren, is het de kleinhandelaars en grossisten gedurende een termijn van drie maanden toegelaten nog voort te gaan met den uitverkoop van niet geijkte meters die zij in voorraad heübtn. Nadien echter zullen de plooiende meters niet meer mogen te koop gesteld worden zon der het merk der eerste ijking te dragen. De leden der drie Ypersche Handbeog- maatschappijen worden uitgenoodigd tot de POTJEüSCHIETINGEN op de liggende pers in de verwarmde zaal der herberg Au Saumon alle Maandagen om6u. 's avonds. De vriendenschietingen zullen plaats heb ben den tweeden Maandag der maand, om 5 1/2 uur.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 11