vriemdemschietihq e i Sint Maarten in de Middelbare School Ypersche Voetbalkroniek Met Kosmos-Toerisme Gaired. St- Ssbisliaan S JUNIORS i IS 4 e 1 1 11 1 1 Kosmos - Toerisme 4, Groote Ma kt, Yper Tel. 5l5. anciens élèves, au Directeur, aux professeurs, aux membres du Bureau administratis aux bienheureux parents des héros de cette fèt*. Pour terminer cette manifestation d'art, l'orchestre joua Egmont ouverture de L. van Beethoven. La puissance d'expression de cette oeuvre du grand classique lut rendue avec une admirable cohésion. En fermant les yeux, on avait l'impression d'entendre une exécution donnée par un orchestre au grand complet, et pourtant nous n'avions devant nous qu'une peigrée de musiciens, aeux aussi nous disons Bravo et proficiat Speciaal kwam Sint Maarten op 9 Novem ber laatstleden naar de Middelbare Schoei, om er de kleine mannetjes uit de veorberei- dende afdeeling te bezoeken. Te dier gelegerheid was er feest, groot feesten al wat aan de school en met de school was feestte mt e Met aangezichtjes die straalden van blijde verwachting, stonden de jongentjes uit de eerste leerjaren Sint Maarten af te wachten. Na hen, hun oudere medeleerlingen, daarna de ontelbare vrienden en de belangstellende ouders. De ruime feestzaal stak zoo vol als ze maar kon en toen de kleine mannen zoodanig zongen, dat Sint Maarten voor geen goed nog in den hemel kon blijven en werkt lijk langs den massalen trap, majestueus in aan wezigheid van Zwarten Piet naar hen toe kwam, liep er door hun heele wezen een zin dering die van beroering tot sublieme ont roering groeide. Sinte Maarten naderde, knikte, lietover zijn watten baard den lach van den hemel spelen, deed Zwanen Piet de geruststellende manden met speelgoed en lekkernijen op hun plaats brengen en trok dan plechtig 't verhoog op. Ik kom graag naar de Middelbare School van leper,zei hij, omdat de leerlingen er mee 1» willen. Ze werken met den heer Directeur 3» en de heeren leeraars mee, die ze een goed onderwijs en een verzorgde opvoeding wil- len geven. Ik ben tevreden, zei Sinte Maarten, dat de Middelbare School van leper aangroeit. Het aantal is veel, doch de kwaliteit der leerlingen is meer. De leerlingen der Mid delbare school moeten een keurbende vor men. De inwoners van leper moeten al de leerlingen der Middelbare Staatsschool da- delijk uit kennen, dat vooral door hun beleefd heid, hun verzorgde taal, hun onderlegd zijn. Dat zeg ik voor de grooten, besloot Sinte Maartenen tot de kleintjes sprak hij apart. Hij zei de eenen van meer te eten, van zoo op den duim niet te zuigen, van beter te leeren, beter te teekenen, meer te zwijgen, schooner met klein broertje te spelen, minder te prut selen, vriendelijker te zijn tegen moeder, enz. Aan de anderen gaf hij de zekerheid dat hij al hun goede kanten kende. Daarna leidde Sinte Maarten onze ventjes naar de turnzaal, die herschapen was in een eetzaal van een eenige aantrekkelijkheid. Onze kleine jongens zaten aan de schoon gedekte tafels die bebloemd waren als voor jonge prinsjes. Daar diende men met behulp der bereidwillige meisjes van de school een zeer gezellig en dito smakelijk goüter op Een groote prijsloting was het einde van dat Sint Maartensfeest, waarna eenieder gelukkig en enthousiast de Middelbare Staatsichool verliet. De Bes'uurder en de leeraars der Middel bare school bedanken de talrijke personen die door hun milde giften of door hun tegenwoor digheid medegeweikt hebben tet het succes van dit familiefeestje. Koninklijke Handbco&maatschappij De leden der drie Ypersche Handboog maatschappijen worden' uitgenoodigd tot de AAN DE LIGGENDE PERS die zal plaats hebben in de zaal van het lokaal AU MIROIR op Zaterdag 25 Novem ber 1933, om 5 1/2 uur zeer stipt 's avonds. Inschrijving om 5 uur. Inleg 5 fr. 5o te verschieten in vogels van 2 fr. 5o na aftrek van pijlrapersgeld. Derde Speciaal Meenen 3 Yper 2 De specialers moeten voor de eerste maal van het seizoen den duim leggen en al is het met een oneven cijfer, de twee punten zijn te Meenen gebleven. Nochtans liet het eerste gedeelte van de partij niet voorzien dat dene derlaag rood wit te wachten stond, want de specialers vertoonden degelijk spel en namen de twee eerste doelen voor hun rekening door toedoen van Rotru en Matton Ze draaiden dus met 2 o in hun voordeel en ziedaar, als het spel hernomen werd, begon Meenen er door te geraken en Maigonneau had gelegenheid zich te onderscheiden. Evenwel werd hij door zijn backs slecht geholpen, en het onvermijdelijke gebeurde. De zege bleef aan de geel-zwarten, die zich nu aan den kop van de rangschikking plaatsen met een punt voorsprong op de Yperlingen. De return match zal dus moeten afgewacht worden om weerwraak te nemen. Intusschen blijft de laatste match der heen ronde morgen te betwisten. Zonder veel zelfbetrouwen m®et S. V. Kortri k hier onderdoen, en de specia lers zullen toonen dat het aan eene tijdelijke inzinking te wijten is, dat ze te Meenen het onderspit moesten delven. Het Kortri ksche elftal met klinkende cijfers naar huis zenden, moet het wachtwoord wezen en 'k geloof dat speciaal er aan zal houden de twee punten aan huis te houden. DERDE SPECIAAL S. C. Meenen 8 7 0 1 33 10 15 C. S YPER 8 7 1 0 71 12 14 St Moescroen 8 5 1 2 36 10 12 Kortrijk Sp. 8 4 4 0 27 24 8 S. V. Kortrijk 8 3 4 1 22 17 7 A. A. Moescroen 3 4 1 14 42 7 Wevelghem Sp. 8 3 5 0 29 35 6 V. Wevelghem 9 3 6 0 13 29 6 U. S Dottignies 8 2 5 1 6 32 5 R. C. Bisseghem 9 1 8 0 6 46 2 Juniors Yper 2 Waereghem Sp. 3 De juniars kennen insgelijks de nederlaag met een gelijkluidende score als derde spe ciaal. Onze jongens stonden voor eene moei lijke taak en hun uitslag is des te verdienste lijker daar de Gaverbeekzonen zich goed moesten verdedigen om gansch den inzet der partij te behouden. De eerste time liep gansch in het voordeel der bezoekers af. Zij vertoonden ten andere een mooi samenspel en konnen onze netten driemaal doorboren. Van onzen kant deden wij loffelijke pogingen om aan te teekenen, maar 't lukte niet ofschoon Yper drie corners afdwong. Maar na de koffie was het gansch anders gesteld. De rood witte voorwaart sen gingen er zoo goed op los dat zij zeven hoekschoppen bekwamen die echter tot niets aanleiding gaven. Eindelijk nam Cnockaert een gemeten pas van Ossieur te baat om aan de 25e minuut onzen achterstal te verminderen. Waereghem besefte het gevaar maar gerecht door onze achterhoede niet. Integendeel op freekick, beging een der backs hands in het gevaarlijk gebied en Segers nam het op zich de penalty in doel om te zetten 3 2 voor Waereghem aan het half uur. De laatste minuten liepen verdeeld ten einde en de leiders boekten een nipte overwinning die eenigszins gevleid mag genoemd worden, als wij het optreden onzer juniors in de tweede helft nagaan. Jongens, geen moed verloren en de terug matchen met denzelfden ijver ingezet. Te Meenen gespeeld zooals het behoort, om de 2 1 nederlaag der eerste ronde goed te maken. Waereghem Sp. 8 7 1 0 40 9 14 S. C. Meenen 8 6 1 1 20 11 13 Kortrijk Sp. 8 5 2 1 34 12 11 S K. Heule 8 3 3 2 11 24 8 C S YPER 8 4 4 0 16 15 8 Wevelghem Sp. 8 3 4 1 15 27 7 St Moescroen 8 3 5 0 27 24 6 S. V. Kortrijk 8 1 5 2 15 28 3 R. S Waereghem 8 0 6 2 9 35 2 lle Afdeeling Bevordering Uitslagen der Matchen van 12 11-1933 A. A. Moescroen 4 F. C. Thielt 3 C. S. Yper 2 Stade Moescroen 2 S. K. Roeselaere 9 R. S. Waereghem 1 Wevelghem Sp. o F. C. Roeselaere o R. S. C. Meenen 1 S. K. Sweveghem 3 S. K. Heule 1 R. C. Bisseghem 2 Dar. Blankenberghe 8 F. C. Iseghem 1 Tweede Afdeeling Yper 2 St. Moescroen 2 Voor de derde maal moeten wij de helft der punten aan de tegenpartij afstaan, als wanneer er kans bestond gansch den inzet te behouden. Zoo verloren wij een punt tegen Club Roeselaere die tevreden met een punt naar Roeselaere trok, een punt tegen Sweve ghem die een 4 I stand achterhaalde, en- eindelijk Stade Moescroen die, op een 2 - voorsprong, weet gelijk te stellen. Daarmede gaan kostelijke punten verloren, die ons anders op eene betere plaats in de rangschik king zouden gebracht hebben. De ontmoeting, tegen de Stadisten werd hevig betwist en ieder kamp stond in de gelegenheid om den palm weg te halen. Nauwelijks is het spel aatt gang of Molein maakt van een onzuiver op vangen van Allaeit gebruik om in de eerste oogenblikken te doelen. De bezoekers echter laten zich niet beïavloeden en schotelen ons- mooi samenspel voor, dat onze achterhoede erg op de pi oef stelt. Messelis heelt de han den vol en r dt met brio de wtlgerichtste shotten. Moescroen levert tweemaal op de lat, maar onze backs zijn er als de kippen bij om alles te ontzeiten. De rood witten blijven echter niet onledig, doch tot doelen komt het niet meer tot aan de rust. Nadien zijn de lokale voorwaartsen seffens ten aanval en Verleure Ev., die wegrende,, wordt in het strafschop gebied onfair gehou den. Vanderbauwhede zet seffens ziin voet tegen het leder om den voorsprong der Yper lingen op penalty te vermeerderen. Rood wit blijft aandringen en rake schoten moetea door Allaert onschadelijk gemaakt worden. Moescroen blijft evenwel ook uiterst bedrijvig en De Baes tracht zijn medespelers op te zweepen. Op vooruitrukken neemt Messelis den bal op, doet hem op den grond botsen,, het lederen ding maakt een valschen spiong en Leveugle, goed geplaatst, neemt dankbaar op en zendt in het ledige doel. 't Was waarlijk: een ongeluksdoel dat echter een groot voor deel voor de bezoekers zal uitmaken. Immers, op inzenden van Zoetaert, duikelt Messelis; onvoldoende weg en Leveugle, nogmaals hijr. verhaast zich den gelijkmaker te netten. Niet tegenstaande ons aandringen en het bekomen van twee hoekschoppen verandert de toestand niet meer en de ploegen gaan de kleedkamers- vervoegen na elk een punt in de wacht ge sleept te hebben. De volgende ploegen stonden in lijn Stade Moescroen Allaert Dobbelaere Callens Degeyn Dekaes Tenneau Zoetaert Leveugle Petit Bettens Clays C S. Yper Verleure Ev. Vanlirafiuri Ifanderbouwhede Molein VansevaninF Dumortier Ververken Verleure Aug. Dechièvre Bourdeau Messelis Mannen, morgen trekt gij naar Iseghem, die dit seizoen maar weinig potten gebroken heeft. M tar 't is een reden te m-=er om dubbel op te letten. Eerst en vooral het terrein in acht genomen en vervolgens doorgegeven om de rood witte vlag eindelijk te doen wapperen. TWEEDE AFDEELING D.Blankenberghe 10 9 0 1 48 9 19 S. K. Roeselaere 10 8 2 0 31 14 16 F. C. Roeselaere 10 2 2 21 14 14 St Moescroen 10 5 2 3 26 18 13 R S C. Meenen 10 6 3 1 28 14 13 Wevelghem Sp. 10 5 3 2 18 12 C. S. YPER 10 3 3 19 18 11 S K. Sweveghem 10 5 4 1 27 24 11 R. S. Waereghem 10 2 4 4 21 34 8 F. C. Iseghem 10 4 6 9 19 23 8 Thielt 10 2 7 1 15 26 5 S. K. Heule 10 2 8 17 27 4 R. C. Bisseghem 10 8 23 3 A. A. Moescroen 10 8 15 42 3 Ten einde de tot rust gedwongen spelers in beweging te houden, heeft het Bestuur over gegaan tot de samenstelling van een vierde speciaal die verschillende vriendenontmoe tingen zal betwisten en morgen de reeks mat chen inzet met een verplaatsing naar B zet. Dat de aangewezen spilers van die gelegen heid gebruik maken om zich degelijk te oefenen. NEMO. NAAR s ij BRUSSEL op 22 November ter gele genheid van de groote voetbalmatch tus- schen Roode Duivels en Sparta Praag. PRIJS 38 fr. Afreis uit Yper om i5 uur. 2) BRUSSEL op Zondag 26 November voor de groote match tusschen de Roode Duivels en Denemarken aan dezelfde voor waarden al3 hierboven, doch met afreis om 8 i5 uur. Laat U aanstonds inschrijven bij

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6