Handbooomaatschsppij Willem-Teil SNOECK's Almanakken L. Knockaert - Joos de maatschappij bedankte en dien hij tot voor beeld voor de jongeren aanwees. Dit schoon vriendenfeest sloot vervolgens met een prachtige tombola die bij al de wer kende leden uiterst welkom was, en het uur was reeds ver gevorderd toen zij van elkander afscheid namen om dan verder, in kleinere groepjes, het overige van den dag nog in def tig vermaak en gezellig samenzijn door te brengen. Het Kinderfeest Maandag was het de beurt aan de kinders <om het Ste Ceciliafeest te vieren. Het Bestuur •der Harmonie had dit jaar een beroemden goochelaar, Professor Mainro, van Brussel doen komen, die door zijne wonderbare toe ren die honderden knaapjes en meisjes twee arren lang in spannende bewondering en be geestering heeft weten te houden. En dan die twee prachtige komieke films, die de lach spieren der kleintjes hebben doen werken. Zij schaterden het uit en wat hebben de mama's daar deugd in gehad te zien hoeveel plezier tiaar lievelingen hadden. En dan wanneer uit al die groote donzen al die mooie witte en roode mutsjes en képi's te voorschijn kwamen, wat een beweging en blij geroep bij al die kinderen die verlangend de handen uitstaken. De brave juffers waren letterlijk overrompeld en wisten niet waar eerst beginnen. Weldra -ontwaarde men in de ganschezaal niets anders meer dan de Ypersche kleuren op de hoofden •dier woelige, geestdriftige en dansende jeugd. Wat waren ze knoddig de meisjes met haar lieve mutsjes, en wat zagen de jongens er flink init met hun képi Waarlijk het Bestuur van Ypriana en, het -weze gezegd zonder de verdiensten der ande ren te willen verminderen, vooral de heer voorzitter Gruwez hebben er een handje van om schoone feesten in te richten en om aan de rzoo talrijke leden van Ypriina aangenaam te :zijn, want is er wel iets dat een ouderhart meer treft, iets waaraan het meer gevoelig is dan aan hetgeen men voor zijn lievelingen doet. Ook hoorde men in gansch de zaal niets dan lof spreken over de verdienstelijke man- men die deze zoo schoone, Ypersche maat schappij besturen. Hebben we reeds gezegd dat de ruime feestzaal van Oud Yper bomvol was ge- ioopen Er bleef geen enkel plaatsje, zoo boven als beneden, onbezet, stoelen bij de vleet moesten uit de gebuurte bijgehaald wor den en toch waren velen nog verplicht gansch -de vertooning rechtstaande bij te wonen. Want zoo de kinders buitengewoon talrijk op gekomen waren, de ouderen hadden er ook, buiten alle verwachting, aangehouden daar .-aanwezig te zijn en hebben er ongetwijfeld .«enige aangename uren doorgebracht. Het Groot Bal Dinsdag avond was er, om de reeks Ste Ceciliafeesten te sluiten, nogmaals groote gala in de feestzaal Oud-Yper De Harmonie bood er aan de eereleden haar jaarlijksch Ste Ceciliabal. Van het begin tot het einde, dat voor velen nog te vroeg kwam. was de geest drift even groot. De talrijk koppeltj- s, zoo jong als oud, dansten en zwierden rond dat het een lust was. Het orkest, onder de leiding van den hrer G. Van Egroo, kweet zich won derwei van zijn lastige taak en was waarlijk onvermoeibaar. Binst de tusschenpoos wer den een honderdtal schoone prijzen onder de aanwezigen uitgeloot en het lot begunstigde menige familie die uiterst tevreden over den zoo aangenaam doorgebrachten avond en over den gewonnen prijs huiswaarts keerde. De anderen die geen prijs women, hebben er niettemin veel plezier beleefd en overtuigd dat hun beurt o^k wel eens Z3l komen, zijn ze vast besloten toekomende jaar op dit schoon feest van Ypriana nogmaals sanwezig te zijn. Tot ter jarent dan en Leve Ypriana De leden der diie Ypersche Handboog maatschappijen worden uitgenoodigd tot de VRIEMDENSCNIETIMG AAN DE LIGGENDE PERS die zal plaats hebben in de zaal der herberg «AU SAU MON», op Maandag 11 Decem ber 1933, om 5 1/2 uur zeer stipt 's avonds. Inschrijving om 5 uur. Inleg 5 fr. 5o te verschieten in vogels- van 2 fr. 5ona aftrek van pijlrapersgeld. ■zijn verschenen en te koop ten bureele dezer, 34, Boterstraat, 34. MAATSCHAPPIJ Vereenigde Hofbouwliefhebbers Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper Gesticht in 1894 Lokaal Drie Koningen Groote Markt Verslag der Algemeene Vergadering en Tentoonstelling van 5 November 1933 De algemeene vergadering en tentoonstel ling worden te i5 uur, onder het voorzitter schap van den Heer Vanbeselaere V., voor zitter, geopend. De Edele Heer Graaf de Laubespin, Eere-Voorzitter,en M. Nouwynck, Schatbewaarder, laten zich verontschuldigen voor hunne afwezigheid. De Schrijver geeft lezing van het verslag der vergadering van I October 1.1. Dit verslag wordt met eenparige stemmen aangenomen. De heer Voorzitter geeft kennis aan de leden dat er, op de Zondagen 4 Maart en 6 Mei, een voordracht zal gegeven worden deor den heer Demuynck Charles, Staatstuinbouw- kundige, nopens de boomkweek en bloemen teelt. Een nieuw lid wordt door den heer Vanbe selaere voorgesteld, te weten heer Vanbese laereC., Yper. Dit nieuw lid wordt met alge meene stemmen aanvaard. De voordracht wordt gegeven door den heer Sinaeve Jules, Ondervoorzitter, nopens de Spenagie, de soorten, het vervaardigen der bedden, het zaaien, de kweek voor een of tweejarigen oogst, de salade voor het achter seizoen, enz. Deze nuttige voordracht wordt met groote aandacht gevolgd. Worden als juryleden aangeduid: deheeren Bayens, Lignel en Heroux, secretaris de heer Lamps. Deze heeren overhandigen vervolgens denuitslag hunner werking. De heer Sinaeve Jules behaalt 17 p., heer Théo Dekeerschmaker 7 p., heer Hsoghe 6 p., heer Buseyne 4 p., heer Verminck 4 p., heer Vanbeselaere V. 4 p., heer Pieters 3 p., heer Lamps 2 p beer Mestdag 2 p., heer Bau 2 p., heer Kaastekker 1 p., heer Wijdock I p., alsook de heer Nouwynck Jules. Een melding met toejuiching wordt door de Jury aan de heeren Sinaeve Jules en Dekeersch maker Théo toegekend. Iri een aanspraak, ge hou Jen door den heer Vanbeselaere, Voor zitter, geeft hij ons eén algemeen overzicht in p. ns het nut en de noodzakelijkheid in den tegenwoordigen tijd van eigen kweek, hare voordeelen, zoowel in het verbruik als in den handel. Een prachtige tombola, geschonken door den heer Sinaeve J., alsook lal der aanbreng sten van de Tentoonstelling, worden vervol gens onder de tegenwoordige leden verloot. Mijnheer Vanbeselaere, Voorzitter, bedankt de talrijke leden voor hunne tegenwoordig heid alsook voor hunne aanbrengsten, en de algemeene vergadering en tentoonstelling worden te 17 1/2 u. gesloten. OP l ON DAG 3 DECEMBER 1933 Om i5 uur DAGORDE 1) Verslag der voorgaande vergadering. 3) Aanvaarden van nieuwe leden. 5) Beoordeelitigen der aanbrengsten. 6) Priisloterij. V. Vanbeselaere. A. Versavel Begrafenis van een Leerling van St - Vincentscollege te Yper Zaterdag 25 November laatstleden, werd Aubell John Lane, leerling in het zesde stu diejaar aan St-Vincentscollege, alhier na een kortstondige ziekte in den jeugdigen ouder dom van 11 jaar aan de liefde der zijnen ontrukt, ten grave gedregen. Hij was de tweede-- zoon van wijlen Victor en Maria Meersseman, die na langen tijd in Canada verbleven te hebben zich met haar zes kinde ren terug in haar geboortestreek was komen vestigen. Al de leerlingen van ons college gingen de lijkbaar vooraf en zongen ook de H. Mis in de St-Jacobskerk. Op het graf las André Rijngaert, in naam van de leerlingen van het zesde studiejaar, de volgende lijkrede af die wij hier overdrukken. 11 Uw heengaan naar den hemel heeft uwe goede Moeder en heel uwe familie veel ver driet aangedaan, maar niet alleen uwe familie is in rouw ook heel het College en vooral heel onze klas treurt om uw weggaan van ons. Een Katholiek College toch is een talrijke familie, waar alle kinderen malkander een echt broederlijke liefde toedragen. Het geluk van één makker vervult aller gemoed met blijdschap, de beproeving van één medeleerling pijnigt alle harten en zoo staan wij nu hier bij uw graf getroffen en aan gedaan als gold het den dood van een bloed eigen broeder. Abel. goede vriend, niet lang hebt Gij in ons midden geleefd, enkele weken maar; maar die enkele weken zijn door uw voorbeeld voor onze klas vooral een zegen geweest Gij waart altijd zoo blijde en de onschuld lag op uw aangezichten in uw kinderlijken lach die zoo gemakkelijk om uw mond speelde. Wij bemin den U, dit weten wij nu zoo goed, omdat Gij altijd gereed waart om iedereen een dienst te bewijzen in het leven van eiken dag deze milde gave had U, zeker, uwe brave moeder van huis uit meêgegeven waar Gij all s hadt leeren in 't werk stellen om haar geen kommer en last aan te doen. Gij wist, als verstandige jongen, dat het leven al zwaar genoeg was voor haar en daarom deedt Gij uw best om zonnig te zijn in huis, blij en spelende met jongere broêr en zusjes. Wij zien U nog 's morgens, wij die naar de vroegmis kwamen wij waren er zeker van U op de spee'plaats te vinden: spelensgereed, opgewekt met uw helder klinkende stem, ofwel Gij stondt voor de deur van uw huis te wach ten op een maatje om meê te gaan naar Jesus dien Gij zoo gaarne ontvingt in de H. Com munie. 't Was wel die liefde tot Jesus die U over enkele weken stil aan uwe moeder alléén deed vragen Moeder, mag ik, 'k zou zoo gaarne kruistochtertje worden Zoo verlangde uw zuiver hart naar nauwe vereeniging met Jesus uw hartevriend en in volle maat is nu uw schoon verlangen vervuld, voor eeuwig zijt Gij met Hem vereenigd in den schoonen hemel waar geen zonde meer dreigt en van waar Gij ons allen zoozeer kunt helpen door uw voor spraak. «Vaarwel, dierbare Abel, wij bidden voorU, dragen uw zoet aandenken trouw door het leven mede en lijk het de troost is voor uwe diepbedroefde en zeer beproefde Moeder en familie, wij hopen U in een eeuwig blij samen zijn terug te zien in den hemel Waarom nog zelf WASSDHEN a!swanne@r wij het voor U kunnen doen aan Fr. 2.75 de kilo Het linnen wordt gewasscheu, gesteven en gedroogd te huis gebracht. Lakens, serviel ten en handdoeken wordeu gestreken. Minimum sleet Steeds helder wit Wacht niet langer U van dien lastigen waschdag te verlossen. Laat U nog heden inschrijven bij de alomgekende BLEEKERIJ en VERVERIJ FILIAAL TE YPER I, Dixmudestraat, voor* 1934 Algemeene Vergadering 2) Mededeelingen. 4) Voordiacht. De VooizitterDe Schrijver, - 5 Dierbare Vriend Abel,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 5