Majoorvisschers Aan da Veikoopeis tan Melk ten huize lepersche Fotoclub Met Kosmos Toerisme Le Consul géiéral a Lille est nomnté Groot Appelsienen Bal Le Royal flmer et Ie Bitter Zigomar 8 Ond« rscht idin g Gevonden Voorwerpen Allerhande Nieuws Faits Divers Verslag vau de Zitting van den 20 December 1033 Koninklijke Tooneelkring De Vlaamsche Ster De Zesdagen Koers van Brussel Onkerzeele DRIE KONINGEN STOET Rechtbank van Oorlogsschade Handels- en Nijverheidskamer yper op Zondag 7 Januari 1934 ont t o u o u r s été mi rostent les mellleurs des ARÉRITIFS Wij vernemen dat de burgerlijke medaille van t' klas toegekend is aan M. Edm. Caene- peel, veearts, bestuurder van 't openbaar slachthuis. Onze hartelijkste gelukwenschen. Zondag 24 December, door M Vanbece- laere Roger, Pop» rir ghestr., een zakje eenige kleine voorwerpen bevattende. Denzelfden dag, door M. Verslype Cyriel, ban eel wachter, Rijselsteenweg, 1/ 19, een zekere som die hij ter beschikking van den eigenaar houdt. Maandag 25, door M. Cyriel Ghekiere, een reserveautewiel dat bij M Deconinck Jules, Rijselstraat, 204, ter besckikking van den eigenaar gehouden wordt. Dinsdag 26, door Me Vandenbroucke Julia, Dixmudestraat, 41, een paternoster. Aldaar terug te bevragen. Denzelfden dag is bij M. Warlop Jérorae, Tegelstraat, 54, een hond soort bouvier thuis gekomen en mag aldaar door den eigenaar te ruggt haald worden. Woensdag 27, door M. Vermote André, brietdrager, Tuinwijk. g3, een nieuwe auto wrang die hij ter beschikking van den eige naar houdt Yper. Landlooper. De 54 jarige landwerker Carrrin Nestor, zonder middelen van bestaan zijnde, is zich alhier op het poli tiebureel konen aanmelden en werd Woens dag laatst door de Rechtbank uit hoofde van landlooperij veroordeeld om voor twee jaar en half te Merxplas op Staatskosten te gaan leven. Comioes. Mordu d'un chien. Le facteur des Postes, Stuobe Robert, affecté au bureau des Pos'es a Comines, centre,: a été mordu a la cuisse et au bras, par un grand chien, pendant satournéede distribution dans la rue du Fort. Le Dr Wyseur, a Comines, a prodigué les soirs nécessaires au facteur, et le chien sera examiné par M Domicent, vété rinaire a Warnêton. La police locale, ayant été saisie de ce fait, a ouvert une enquête. Acte de probité. L'ouvrier ter rassier, Braem Albert, agé de 43 ans, domicilié k Co mines, rue de l'hospice, n° 27, ayant trouvé, le 26 décembre dei nier dans la rue de Ten Brielen, une lourde chaine en or (collier) pour dame, ainsi qu'une broche en or, s'est em pressé de faire part de sa précieuse trouvaille, k la police locale. II tient ets bijoux a la disposition du pre- priétaire qui les a perdus. Uitslag van het Kampioenschap- van 't jaar 1933 visschan grammen I. Devos Gustave, 89 1649 (kampioen ig33) 2. Michiel Louis, 34 667 3. Vandenberghe Ferd 26 53o 4- Creupelandt Willem, 27 527 5. Pickel Albert, 20 460 6. Decheiver Maurice, 7 173 7- Maertens Alberic, 6 118 8. Roetynck Maurice, 4 Ii3 9- Vandenberghe Henri, 3 87 io. Rosseeuw G. 4 69 ii. Wallaert Vital, 1 55 12. Hoedt Aug., 2 43 i3. Morel Arthur, i 43 14. Gheus Constant, i 24 i5. Clarysse Maurice, i 23 Een Koninklijk Besluit van 4 Oktober 1933, verschenen in het Staatsblad van 8 Oktober ig33, legt aan de melkverkoopers de volgen de verplichtingen op De prijzen voor den verkoop in 't klein van de melk, worden aangeplakt op de rijtui gen dienende tot het vei voer van dit product, alsook op da kruiken welke voor de voorzie ning aan de verbruikers moeten dienen. De prijzen worden in cijfers en letters van minstens twee centimeter hoog. aangeduid. De zitting wordt om 19 u 45 geopend. De Voorzitter verleent dadelijk het woord aan den Secretarie die een algemeen overzicht geeft van de werking van de club sedert de stichting. Gesticht op 23 Januari ig33, mogen we ten volle tevreden zijn over de bekomen uitslagen. Twee tentoonstellingen hebben het bewijs geleverd dat wij in staat zijn te wedijveren met andere clubs. We hebben wel soms niet altijd aan alle voorstellen gevolg kunnen geven, doch het bestuur heeft, zooveel het in zijn macht geweest is, geijverd om iedereen tevreden te stellen. De hoop wordt uitgedrukt dat de bestuursleden, die heden zullen geko zen of herkozen worden, het hunne zullen bijdragen tot heil van de club. Na dit verslag geeft de schatbewaarder een algemeen overzicht van de kas. Niettegenstaande onze geringe inkomsten zijn we erin gelukt twee tentoonstellingen in te lichten en nog te sluiten met een batig saldo. Er hoeft nu nog overgegaan te worden tot de vernieuwing van de helft van het bestuur. Uittredende en herkiesbare leden HH. Van- dromme, Denaegel, Deryrck ook moet er nog een 7' bestuurslid gekozen worden. M. Vandromme en M. Denaegel worden herkozen als nieuwe bestuursleden hebben we de HH. Duthoy en Platteeuw. Vervolgens wordt de heer Vandromme met algemeene stemmen als Voorzitter herkozen. Als laatste punt hebben wij de uitdeeling der prijzen van den wedstrijd van 29 October 1933. De schaal, geschonken door M. Cotteau de Patin, wordt onder algemeen handgeklap aan den prijswinnaar, M. De Haeck, afge geven. De vergadering sluit hierop om 21 u. 3o. Maandag 18 December 11. greep de eerste uitvoering van het tooneeljaar Tg33-34 voor een goed bezette zaal plaats. De vertooning mag immers als welgelukt beschouwd worden. Het blijspel in één bedrijf Bij de Fotograaf» van Eug. Deraedt, deed de zaal tot barstens toe in vreugde schieten. Alhoewel er daar vele jonge tooneelspelers voor de eerste maal op de planken kwamen, mag men dit spel als geheel welgelukt aanzien. Bijzonder de koster Déodatus Plets viel in den smaak. Als tweede gerecht kregen we voor opvoe ring het tooneelspel Zieleketens van Nestor De Tière, een aangrijpend en verzorgd spel. Het waren de ouderen die ervoor gezorgd had den en zoaals naar gewoonte moeten wij hun lof toezwaaien. Tot slot het blijspel Is dat Comedie van Pr. Van Langendonck. Waarlijk hetgene we daar te zien en te hooren kregen was co medie, als bouquet kon er niet veel beters ge kozen wordeD. Wat nu de opvoering betreft, ze was gansch verzorgd, wat meer vrankheid vanwege de jeugdige spelers, in het gezang bijzonderlijk, en het zal epperbest wezen. Zooals naar gewoonte waren de muzikanten in hun schik, en dischten de toehoorders eenige hunner beste arias op. Voorwaar een gezellige avond, en we ver wachten reeds den volgenden. Sterre. NAAR in salon autocar voorzien van verwarmingstoestel. AFREIS op 4 Januari 1934, om 8.i5 u. PRIJS heen en cerug 38 fr. Terug uit Brussel na het einde van den wedstrijd t.t z. om 22.3o u. Aantal plaatsen beperkt. Op 8 Januari 1934, naar in pracht autocar voorzien van verwarmings toestel. Afreis te YPER om 6.3o uur. Laat U aanstonds inschrijven bij KOSMOS TOERISME Groote Markt, 4, Yper Tel. 515. Nous avons appris avec grand plaisir que la nomination d'un consul de carrière a L-ille était chose officielle. Cette nomination correspondait a une né- cessité, et de tous cöiés les plus sérieux appuis ont été accordés a cette iniiiative- Monsieur le Gouverneur Baels a insisté per- sonnellernent pour que cette nomination se fasse rapidement. Le nouveau consul a déja fait ses adieux a ses collaborateurs ham- bourgeois. En effet M Albert Moulaert vient du con- sulat général d'Hambourg Voici d'aill urs quelques étapes de sa carrière. II est né le 22 septembre 1878, est licencié en sciences commerciales et consulaires, et a commencé- par le poste de Santiago en 1901. Nommé a Tokio en 1906 il était attaché au secrétariat général du Congo en 19 j6. De la il fut nommé au poste d'Hankow en 19 to, et envoyé au début de la guerre en mission aux Etats Unis. II y resta pendant toute la durée des hostilités occupant a partir de 1917 le poste de Chicago. Enfin il était promu consul général a Ham- bourg le 20 janvier 1920, oü il resta pendant treize ans. Carrière chargée, et dont les der- nières étapes prouvent que nous avons devant nous une forte personnalité Espérons que cette nomination aura pour notre région les plus heureuses conséquences. Ch. van Rtnynghe. Op Vrijdag 5, en Zondag 7 Januari 1934, zullen de Studenten van het Bisschop pelijk College van leper, voor de eerste maalr een Drie Koningen stoet houden. Ze zullen de verschillende straten van leper doortrekken met een prachtigen stoet. Ur Iepersch Volk, roepen ze toe Weeft mild om de lepersche Missionarissen in hun missie werk te ondersteunen. Het hangt van uwe milddadigheid af, of het Katholiek Geloof in de verre landen zal kunnen gepredikt worden. Want weet wel dat de crisis, die hier in ons land woekert, niet te vergelijken is met de cri sis die heerscht in de landen van onze zwarte; broeders. Daarom, lepersch Volk, weest mild en weest uwe lepersche Zendelingen indach tig De Bestuurder. YPER-VEURNE De bureelen van het StaatscommissariaaL en van het Herbeleg, ziin overgebracht in de= Muziekschool, Hondstraat. De zittingen der Rechtbank hebben plaatsï in de Nijverheidsschool, O. L. Vrouwstraat, 8,. waar de bureelen van de Griffie gevestigd zijn. Les bureaux du Commissariat d'Etat et du Remploi sont désormais transférés a l'École de Musique, rue des Chiens. Les audiences du Tribunal des Dommages de Guerre ont lieu a VFcole Industrielle, rue Notre Dame, 8. oü sont aussi établis les; bureaux du Greffe. - Het Bestuur herinnert aan de leden het JAARLIJKSCH AVONDMAAL, op Zaterdag i3 Januari iq34, om 7 uur 's avonds, in 't lokaal Hotel du Sultan >- en dringt bij de leden aan opdat zij tea spoedigste hunne bijtreding aan hr Van Lede. Boterstraat, 6, zouden laten geworden. met prachtige prijzen voor de Vrouwen gegeven door de Ware Trachterschutters om 6 uur 's avonds, in LAPIERE's ZAAL.. Ingang 3 fr. De Voorzitter H. MAHIEU

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8