■TELEFUNKEN KOBTRIJKSCHF ONDERLINGE E. Christiaen, 54, Rijsselstraat, YPER - Tel, 301. Willemsfonds - Afdeeling Itper Geen der Willems-Fondsers die niet aanwezig is op het INTIEME FEESTJE Zondag 7 Januari, te 5 uur. Gevonden en Verloren Voorwerpen Allerhande Nieuws Agentschap voor Yper en omliggende De Stad van Peter Benoit Wet op de Openbare Dronhenschap Het Vervoer per Autobus Openbare Onderstand- Yper Waar zijt «ij het ZEKERST en VOORDEELIGST verzekerd T TE KORTRIJK Brand - Laven Ongevallen Voor alle inlichtingen wende men Zich tot het Bijkantoor te Vper Algemeen Opziener OMER ROBYN- m Bevorder de cultureele ontwikkeling van ons volk door lid te worden van 't Willems Fonds. Gevonden. Vrijdag 29 December, door M. Deven Achille, een auto wrang die op het politiebureel werd afgegeven. Zaterdag 3o', door M. Masselis Theodule, 'op de Mat kt, een kleinen sleutel. Op het po iitiebureel terug te bevragen. Dinsdag 2 Januari, door M. Lacante Henri, 3g, Hoornweik, een paar schoenen. Donderdag 4, een klein kinderhandschoen tje dat op het politiebureel werd afgegeven. Verloren. Vrijdag 29 December, door Mme Deplancke Marie, een moffel. Zaterdag 3o, op de Markt, door Mme Uleyn Sylvie, een portemonnaie een zekere som be vattende. Denzelfden dag, door Mme Charles Bonte, een zwarten paternoster. Yper. Gegronde klachten. Plaats gebrek belette ons verleden week gewag te maken van de gegronde klachten die ons van verschillige zijden over de werking van den vuilnisdienst waren toegekomen. Nfet tevre den met de twee rustdagen, die wij ter gele genheid van Kerstdag hadden, 't zij den Zon dag 24 en Maandag 25 December 11., heeft de uitbater het goed gevonden nog een derden Tustdag aan zijn personeel te gunnen. Den Dinsdag 26 hadden meest alle huisvrouwen de vuilnisbakken zooals naar gewoonte op straat gezet en waren niet weinig verwonderd en terecht mistevreden deze opnieuw, onge ledigd, in den loop van den namiddag te moe ten binnenhalen. Het is de eerste maal niet dat wij hier moeten aanklagen dat deze open bare dienst zonder de minste voorafgaande verwittiging op sommige dagen niet verzekerd wordt, en de belastingbetalers vinden dat men in dezen dienst met wat te veel sans-gèaemet hen omspringt. Tijdens de laatste dagen hebben wij hier met eenige kleine sneeuwvlagen begiftigd ge weest. De bevolking werd verzocht de voor landen schoon te vagen en heeft over 't alge meen volgaarne aan dit verzoek voldaan, doch waarom,vraagt zij zich af, werd hetzelfde niet gedaan voor de stads- en andere openbare ge bouwen, die nochtans steeds het voorbeeld zouden moeten geven Lacdloopers. Vrijdag laatstleden ver oordeelde de Rechtbark de genaamden Nuyt- ten Henri, 3i jaar oud, van Gheluvelt, en Meyfroodt Hector, 22 jaar, van Brielen, uit hoofde van landlooperij om voor twee jaar en half in hetjRijksweldadigheidsgesticht van Merxplas opgesloten te zijn. Beiden bevonden zich zonder middelen van bestaan en waren door de Rijkswacht aangehouden geweest. Hennendiefstal. In den nacht van Zaterdag; op Zondag hebben onbekende en stoutmoedige dieven op de hoeve van M. Schepers, Dickebuschsteenweg, niet ver van het waterkasteel aldaar, gedrongen en er benevens een vijftiental hennen nog twee kalkoenen gestolen. Eenige'dagen later vond men in den omtrek een vijftal doode hennen, doch het bleek wel dra dat deze niet van voornoemden diefstal voortkwamen, zoodat men veronderstelt dat de kiekendieven ock nog in een andere plaats aan 't werk zijn geweest. Klachtjwerd bij de rijkswacht ingediend. Vlamertinghe. Brand. Een schelf, bevattende 20.000 kg. gedorschen haver- en tarwestioo en toebehoorende aan den land bouwer Charles Claeys, werd tengevolge eener nog ongekende oorzaak door brand vernield De brandweermannen, cie van het onheil ver wittigd werden, kwamen spoedig ter plaats aan maar konden enkel het smeulend vuur dooven. De waardo van de schelf wordt op ongeveer 4.000 fr. geraamd. Een onderzoek werd ingesteld om uit te maken zoo er hier on voorzichtigheid of kwaadwilligheid mee ge moeid is. Zillebeke. Doodelijbe ontploffing. De genaamde Garreyn Achille, 29 jaar oud, gehuwd en vader van een kind, en wonende te Komen, gehucht het Corentje, was Dinsdag namiddag samen met twee makkei s naar hier gekomen om ijzer en koper op te zoeken. Tegen den avond deed zich opeens tusschen de wijk Verbrande Molen en de vaart een vreeselijke ontploffing hooren. 't Was Garteyn die gepoogd had een obuskop los te draaien, toen het gevaarlijk tuig in zijn handen ont plofte, hem de twee armen afrukte, het li chaam doorboorde en nog een oog uitrukte. Door zijn toegesnelde makkers in deerniswek- kenden toestand opgenomen, werd hij eenige stonden later met den ambulancewagen van het Rood Kruis naar het hospitaal van Yper overgebracht, alwaar hij 's anderdaags rond den middag aan zijn ijselijke wonden, waaruit hij geweldig veel bloed verloren had, bezwe ken is. Daarmede is weer een huisgezin in droefheid enellende gedompeld, en is de reeds lange lijst der slachtoffers, die hun eigen on voorzichtigheid methetleven hebben bekocht, nog met een nieuwe eenheid vergroot. Harlebeces, Wees gegroet Aldus begint Peter Benoit een zijner Vlaamsche Brieven Juist 100 jaar geleden werd de wekker der Vlaamsche muzikale heropleving te Harelbeke geboren. Einde Juli e. k. zal dit eeuwfeest met grooten luister gevierd worden. Aan den voet van den eeuwenouden beiaardtoren van Harelbeke zal een monument onthuld worden ter eere van Benoit. De Rubenscantate zal er door 1000 zangers uitgevoerd worden. De Provinciale besturen van West- en Oost- Vlaanderen hebben de toelating verleend om in deze provincies tombolas in te richten ten voordeele der eeuwfeestviering. Een overgroot aantal prijzen wachten op de gelukkige winnaars der toekomstige trek king. Als eerste prijs wordt een volledige luxe eetkamer en een slaapkamer der wereld bekende firma De Coene, uit Kortrijk, toege kend. Geen enkel inwoner uit Oost- en West Vlaanderen mag deze kans laten voorbijgaan. De trekking zal na de eeuwfeesten plaats heb ben, terwijl de winnende loten langs de pers zullen medegedeeld worden. Bestel aanstonds uw loten bij de bestuurs leden van Davidsfonds, Willemsfonds, V.T.B enz., of door overschiijving van het bedrag (ro Fr. per boekje van 10 loten) cp postreke ning 40.41.19 der Peter Benoit vereeniging te Harelbeke. Ook alle giften in geld en prijzen voor de tombolas worden met dank door de vereeniging aanvaard. De vereeniging zoekt ijverige propagandis ten in alle gemeenten. Voorwaarden aan te vragen bij het secretariaat, i3 Gentstraat te Harelbeke Tc koop ten bureele dezer Autobusuitbaters, tegen wien proces-ver baal opgemaakt werd, omdat ze de wet vai* 21 Maart ig32 overtraden, werder door de Rechtbank van Kortrijk veroordeeld. In tegenstrijd met deze uitsp aak, komt de Rechtbank van Bergen, een vonnis te vellen, dat het vervoer van bijzonderen naar de markten, niet als openbaren dienst moet aan schouwd worden en onder de toepassing niet valt van de wet van 21 Maart 1932. Steunende op het feit, dat zulk vervoer gedaan wordt volgens lijst aangeduide perso nen, welke in groep naar dezelfde plaats- vervoerd zijn. Dit laatste, zal voor orze landbouwers die de markten bijwonen, verheugend wezen, omdat, deze private diensten, hun het gemak verschaffen van dicht bij de hoeve, met hunne waren, afgehaald en teruggebracht te zijn. Onlangs had de openbare aanbesteding plaats voor de leveringen van eetwaren en brandstoffen gedurende 't jaar 1934, zij wer den toegekend aan de laagste inschrijvers als volgt Koeivleesch Deleu Albert fr. 8 5o p. k- Kalfvleesch Flepts Maurice fr. i3 25 p.k~ Schapenvleesch fr. 9.00 p. k. Zwijnevleesch Deleu Albert, fr. 8,20 p. k. Marg. (Brunita) Donche Michel fr. 7,48 p. k. Suikerij Buyse A. St-Jan fr. 1,04 p. k. Broodsuiker Vandevivere M fr. 3,45 p. k. Cristalisé suiker fr. 2.55 p. k. Poersuiker fr. 2,5o p. k. Gist (Semeuse) Verfaillie V. fr. 5,5o p. k~ Bier Peirsegaele br. fr. 0.78 p. 1. Melk Struyve Cyriel fr. 0,88 p. 1. Monscher kolen Gew. braisetten De Geest Remi fr. 189 p. TV Gailletins 25/70 Vandenbilcke A. fr. 200 Anthracieten Gailletins 5o/8o De Geest Remi fr. 278 5o Musschek. 3o/5o fr. 288,5o Wij achten het overbodig verder over deze cijfers uit te wijden, sommige ervan zijn wel sprekend genoeg en onze lezers zullen zelf wel de noodige gevolgtrekkingen maken. Handelsregister Kortrijk 952 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December iq32, in uitvoering van de wet" van 25 Juni ig3o. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoor digers gevraagd. 8, Mondstraat - Tel. 189

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 10