P. Thomas, Meessen 6-1-1934 Het Ypersctm - 2e Bijvoegsel - Ju.ct Jrlegion d'Ypres N° 40 Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers met het mengelwerk bekomen. Ver Genoeg vraagt R MUM IDJANNA Alle boekhouden voor kleinhandelaars en landbouwers Alle schryfmachienwerk voor handelaars notarissen en advokaten Verzekeringen voor brand en ongelukken Toutes comptabilités pour commerpants et fermiers Tous travaux d'écriture la machine pour commerpants, notaires et avocats Assurances contre l'incendie et les accidents. shfïk GENERAL MOTORS CONTINENTAL S.A. BELGE i Mengelwerk van Het Ypersche Nr 6 Roman door A. BRULEZ (Vervolg) V. Bij 't heengaan had Raph me nog gezegd dat hij in alle geval een tijdje zou wachten vóór hij terug zou gaan raar Den Anker Lang zou het echter niet duren, daar het toeval er anders over besliste. Een paar dagen later, toen hij zich op weg bevond naar een zijner leergangen, zag hij al met eens het meisje van verre hem te gemoet komen. Zijn hart klopte eerst onwillekeurig sneller van blijde verrassing. Maar onmiddellijk daar op vroeg hij zich af wat hij doen zou haar aanspreken, of haar alleenlijk groeten in 't voorbijgaan Indien hij haar enkel groette, dan was er maar kale voldoening aan vastbleef hij inte gendeel met haar een praatje voeren, dan waren er duizend kansen dat het zou gekiekt worden door een aantal andere studenten, en de praatjes zouden hun gang gaan 1 lntusschen verminderde de afstand tusschen beiden met dubbele snelheid zij lachten el kander reeds toe. Hij groètte enkel, doch kon toch niet nala ten er bijna onmiddellijk bij te voegen Tot van avond Paula ook had enkel gegroet met een dag Raphke maar had daarbij zoo zeer gebloosd dat het hem opgevallen was. Waarom mocht dat zijn, vroeg hij zich af, is dat ook van verlegenheid, of is 't van genoe gen en blijde verrassing Hij was daarop zoo in zijn beslommeringen verdiept dat hij de straat, die hij moest inslaan, voorbijliep en een heelen omweg moest doen om aan zijn lo kaal te geraken. Den heelen dag dacht hij aan het voorval en 't was hem een ware verlichting toen de avond naderde en het uur waarop hij er zou mogen heengaan. Hij kwam mij echter eerst vinden, gaf me verslag over den toestand, en vroeg me mêe. Toen we in Den Anker aankwamen, was het café nog leeg en Paula's moeder zat alleen op de klanten te wachten. Zij was diklijvig, had gezwollen beenen, kon daardoor moeilijk gaan en bleef meestal in hare keuken. 'n Avond Heeren, zei ze vriendelijk, wilt ge even zitten, de meisjes zullen dadelijk hier zijn. Blanche is naar de kleermaakster moeten gaan en Paula soupeert, eer de studenten af komen, anders heeft ze geen tijd meer. Inderdaad, moeder, veel werken en niet eteB gaat niet 1 zei ik. Zeker niet, zei ze, 't is alle dagen zeer laat eer de meisjes kunnen slapen gaan 's morgens moeten ze weer vroeg eruit om al les schoon te maken, 't Is geen gemakkelijk leven herberg houden voor studenten. Maar ze zijn vlijtig en doen het gaarne zei Raph lachend. En 't zijn brave meisjes, zei ik dan. Braaf dat geloof ik wel, Mijnheer. Iede reen mag hier komen. Zij zullen zich altijd deftig houden. Ik heb het hen ook genoeg voorgehouden. In mijn huis was 't ook café en toen ik weduwe werd wist ik geen ander mid del om er te geraken dan het ook am te gaan. Toen was ik echter zoo niet geplaagd met mijn beenen en was ik er zelf vlug bij. Ik heb Blanche dan ingenomen en de twee samen ge dresseerd. Nu mag ik gerust de gelagzaal aan haar overlaten en mij bezig houden met mijn keuken. Daar htt wat lang scheen te duren, riep ze: Paula Bijna onmiddelli k kwam net meisje binnen en hare moeder trok sleepvoetend heen. Dag heeren zti ze gemoedelijk de hand reikend. Goed gewandeld vandaag vroeg Raph schalks. Gewandeld tcch roet een boodschap op een loopje, dat is alles. Zegeens, Paula, waarom kreegt ge zoo'n kleur, toen ik u tegenkwam Omdat ik in de straat liep zonder hoed lachte ze. Ik zag de teleurstelling op zijn aangezicht. Hij was den heelen dag bezig geweest daar- mêe en was met voorliefde stil gebleven bij de gedachte dat het was uit genegenheid en blijde verrassing, en nu was 't ei kei uit verlegenheid, omdat zij geen hoed aan had. Hij hervatte zich nochtans dadtlijk. Kom, kom, wedervoer hij schertsend, ik zie u even gaarne met of zonder hoed. Hoor hem nu eens praten kwam het er dadelijk uit, en wat hebt gij aan Louis Ver- donck gezegd, deugniet Oh Daar hebben we het dacht ik. Wat zou ik aan Louis gezegd hebben vroeg hij met gemaakte verwondering, om tijd te winnen. Dat ik uw zakdoekje niet lang zou hou den, dat ik mocht naar de maan loopen, hé, fijne ging het eenigszins verbitterd. Raph schoot ditmaal zelf een kleur en 'k vroeg mij eenigszins beangstigd af wat er nu zou volgen, 't Duurde niet lang. Pfeu! zei Raph, zoo'n jaloersche babbel kous, die Louis Denk even na, Paula. Heb ik u 't zakdoekje niet ten geschenke gegeven Dan kan er geen spraak zijn van terug geven. En dat gij naar de maan mocht loopen, die woorden zijn nooit over m'n lippen gekomen, vraag het hier aan Gust, hij was erbij. Dat is waar bevestigde ik. Foei, ging Raph verder, wie zou zoo iets durven zeggen op een lieftallig meisje als gij zijt Hij zei dit met zooveel overtuiging dat zij er niet meer kon aan twijfelen en ze ging tap pen. Maar tot ons beider grooten schrik trad Louis op dat oogenblik zelf binnen. Hadden we maar dadelijk kunnen heengaan, maar we hadden zelfs nog niet gedronken 1 Zou Paula er hem niet tusschen brengen en hem doen herhalen wat mijn vriend eigenlijk gezegd had. 't Meisje zette de glazen neer en moest onmiddellijk terug om voor Louis te tappen. Toen ze terug kwam had ze den tijd niet dat koetje weer uit de gracht te halen, daar Raph hartelijk zat te lachen, terwijl ze tusschen hem en Louis, op een leeggebleven stoel, plaats nam. Waarom lacht ge zoo vroeg ze, ziende dat ik er ook niets van begreep. Dat zal ik u later eens vertellen was 't antwoord, terwijl hij nog meer moest lachen om't aangezicht dat Louis zette, toen deze aldus meende te vermoeden dat er geheimen bestonden tusschen Paula en Raph. We zijn in getal zei ik daarop om af leiding te geven. Geel maar de kaarten. We spelen whist. De studenten begonnen hoe langer hoe talrijker af te komen, doch Blanche kwam toen ook juist terug en zoo konden wij 't spel beginner. Dat duurde een tijdje, tot Louis, die bemerkte dat hij in 't bijzijn van Raph niet den minsten bijval had, naar het uur keek en zei dat hij naar eene vergadering moest. Welnu, Raphke, vroeg Paula nieuws gierig toen hij weg was, vertel eens waarom ge zooveel pleizier hadt. Wel, lachte mijn vriend weer, toen Louis zich kwam zetten stond uw stoel tus schen ons beiden, doch nader bij mij dan bij hem. Dat ging hem niet, en alsom zijn voet erop te kunnen doen rusten, haalde hij uw stoel naar zich toe. Paula en ik lachten om de kleingeestigheid. Maar, wacht, ging Raph verder. Toen gij terugkwaamt en gingt zitten, hebt ge dien stoel weer onwillekeurig verder van hem afge zet. 't Was toen dat ik er zooveel schik in had dat zijne poging mislukte en hij zoo zwart keek. Nu had ze waarlijk pret dat ze hem had beet genomen zonder het te willen. Vervolg te naaste week). i

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11